Ranč U Zelené sedmy

• Slovensko Ranč Pri zelenej sedme
všechny plakáty
TV spot 16
Komedie / Rodinný
Česko, (1998–2005), 18 h 49 min (Minutáž: 26–29 min)

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Pagáčová, Robert Jašków (více)

Série(3) / Epizody(42)

Donedávna byli Kudrnovi rodina jako každá jiná. Žili ve městě, maminka (Milena Steinmasslová) optička, tatínek (Miro Noga) počítačový programátor, děti typické "oběti konzumní společnosti". Jediným disharmonickým bodem jejich životů bylo soužití se sarkastickou babičkou (Jana Štěpánková), upoutanou na kolečkové křeslo a nešetřící jízlivými poznámkami. Pak se to ale stalo - jistý notář jim telefonicky oznámil, že Kudrnův strýc Hubert (o kterém slyšeli poprvé) zemřel a odkázal jim statek. Maminka, nadšená zastánkyně zdravého života, to uvítala s nadšením, ostatní s rozpaky. Přesto se Kudrnovi na ranč přestěhovali a začala tím velká zemědělská sága, kdy se pošetilí městští lidé naivně pouštějí do sžití s přírodou. Nad některými nápady jejich nejbližší soused, starousedlík Jeřábek (Lubomír Kostelka), jen kroutí hlavou. (Česká televize)

Fawkes

Dnes už bych celý seriál asi neshlédl jako kdysi. Opravdu jsem měl kdysi k tomuto rodinném seriálu docela silný vztah. Miloval jsem ten vesnický klid na ranči, báječní čeští herci okolo a milion hlášek. Kdybych ho teď někde v televizi viděl a zrovna bych se nudil, asi bych se na něj díval jen z legrace. (80%) ()

MarleyCZ

Vzpomínka na dětství, které jsem proseděl s rodinou u tohoto seriálu. I po těch letech se na tento seriál rád dívám. Pravda.. poslední série trochu klopýtla, ale bylo to asi tím, že toto téma bylo vyčerpáno a scénárista mlel z posledního :-) Dnes se trochu pousmívám, když vím, že Mira Noga(otec Kudrna) daboval Petr Rychlý, přitom obstojně hovoří česky. Bez Jany Štěpánkové si nedokážu tento seriál představit a je tak mojí nejoblíbenější postavou (babička). 5* - 1* za poslední sérii = 4* Rozhodně bych si představoval vyšší hodnocení než je zde na csfd, představte si co nyní dávají televize za sr..cky. :-( ()

RottenFox

Jedna z těch typicky devadesátkových záležitostí, co měla zůstat v devadesátkách.  Onehdá při premiéře jsem se nad seriálem velmi bavil, dnes je mi nad ním stydno.  Některé věci je lepší nechat spát. ()

yossarian-

Jden z nejlepších seriálů. Kudrnovím fandím ve všech jejich dobrodružstvích. Navíc Jana Štěpánková je jako babička excelentní. ()

HappyDeath

Parádní český seriál který sice nejni nejlepší na světě, ale má takové své nezaměnitelné kouzlo. Teď ani nevím jestli bych odhadoval životní roli Jany Štěpánkové v tomto seriálu anebo v Takové Normální Rodince. Ale pokud jste ale byly pozorní při každé epizodě, tak výkony Mileny Steinmasslové jakožto starostlivé mamči se svými komplexy byly místy opravdu úžasné. Dle mě je tohle pohodový český seriál, který se stal standardem...alespoň pro mě. ()

P. J. D.

Seriál se tváří jako kvalitnější. Většina postav sice je zahraná dobře a hudba zde vyniká, kamera také odvádí svou práci docela obstojně. Scénář je ale napěchován až zbytečnými podrobnostmi, co a jak, a proto má tendenci nudit a kostyméři se tu zrovna dvakrát nepřetrhly, což je trochu škoda, vzhledem na to, kde se natáčí. Za mě 3 hvězdičky. ()

Razzor_82

Oblíbený seriál mého mládí, který krásně čerpá z tuzemského ekosystému. Skvělá lokace statku v malebné vesničce. Krásné ale ze začátku těžké sžití velkoměšťáků s přírodou vám vykouzlí úsměv na tváři. Všechno je tady nápadité a vtipné, plné zvířat a přírody! Herci báječní a příjemní od Nogy přes kluky až po babičku. Tohle byla trefa do zeleného. Epizody jsou originální a seriál prorůstá přírodně s postavami. 6/10 ()

artuš

pěkný český seriál o rodině, která se přestěhuje z města na venkov. Důkaz že češi umí natočit nějaký slušný seriál. ()

Yawgmoth

Můj srdeční seriál... ,,dobrodružství" rodiny Kudrnových mě bavilo před lety,baví mě i teď a určitě bude i nadále. ()

Sosak

Takovej trochu moc rodinnej, ale hlavně zpočátku dost zábavnej seriál o rodině nějakýho inženýra Kudrny, kterého Miro Noga s dabingem Petra Rychlého docela vystihli. Pár fórů a situací docela pohladí po duši, jinak ale nic, co by si člověk nahrával na video :) Postupně taky seriál trochu ztrácí dech. ()

Respex

Na české poměry se jedná o nadprůměrný seriál. První řada je velice kvalitní. Podle mého je jeho nejsilnější stránkou velice kvalitní herecké obsazení. Jedná se o český seriál, který si na níc nehraje a to je dobře. Za mě 3*. ()

Valkyria

Tenhle seriál jsem milovala... Vždycky jsem celá rodina usedli a dívali se... Taková pohodová podívaná. První série byla parádní, druhá ještě koukatelná ale třetí série už byla vyšťavená s nápady. Bohužel. Jana Štěpánková jako babička - naprosto geniální, role jí sedla jako ulitá a člověk měl pocit, že je takhle úžasná i v reálu! :) A neseděl by tam předabovaný hlas Miro Nogy, protože jsem za ním prostě pořád viděla Petra Rychlého, kterého zrovna nemusím. ()

Likan7

Ranč U zelené sedmy má trumf, který převážně v první sérii seriál katapultoval na jeden z nejlepších českých porevolučních seriálů. Postava babičky, kterou hrála skvělá Jana Štěpánková nejen, že si kradla všechny scény pro sebe, ale díky ní držel seriál pohromadě v momentech, kdy se změnil v totální nastavovanou kaši (téměř cokoliv po první sérii). Její sarkastická, moudrem ošlehaná ženská dokáže trefně komentovat cokoliv. Od dojení koz, po největší problémy lidstva. V momentě, kdy si vezme za muže pana Aloise, se ale její role v seriálu zmenšuje stále markantněji a seriál tím trpí čím dál tím více. Nechápu stejně tak rozhodnutí scénáristů přestěhovat po první sérii rodinu z ranče na jiný, tudíž celá dvojka je jen opakováním jedničky, jenže o 3 úrovně horší. A předabování Mira Nogy Petrem Rychlým? Proč by proboha nemohl být tatínek Slovák? Rychlý se své úlohy zhostil skvěle, o tom žádná, jenže tohle je prostě podraz na skvělého Nogu. Suma sumárum je Ranč U zelené sedmy pohodovým rodinným seriálem, který ale svou nejlepší formu měl v jeho začátcích. Postupem let a tím, jak byli kluci dospělejší, šel ten feeling celkem do kopru a do cíle spíše doklopýtal, než s přehledem doklusal jako Hubert. ()

Karajda

Seriál na pohodu u kterého se dá skvěle odreagovat a upustit od všedních starostí, když vidíte, že by to u vás mohlo probíhat stejně nebo podobně jako u Kudrnů.. jeden ze skvělých českých seriálů ()

D.awi.d

Sledoval jsem tenhle seriál jako malé dítko ve společnosti prarodičů,takže přesně tak, jak si ČT přála, aby ho diváci sledovali.A bavili jsme se všichni....... krásné nekritické dětství, teď už mi to tak cool nepřijde, ale rozhodně to neni taková blbost, jak někteří tvrdí.Nic extra, pohoda... ()

PanPaniscus

Když vidím ty současné tragické seriály, mám chuť tomu dát plný počet. Byl to pohodový seriál, u kterého se krásně odpočívalo. Alespoň v době, kdy jsem chodil na základní školu. ()