Dustin Hoffman jako mladík, který se bouří proti přetvářce a maloměšťáctví. Benjamin Braddock se vrací domů z vysokoškolských studií a rodiče uspořádají na jeho počest slavnostní párty. Jak se zdá, čeká na něj jasně nalinkovaná kariéra a skvělá budoucnost, o nichž všichni kolem stále mluví. Benjamin nemá žádnou chuť, ale ani důvod o těchto věcech přemýšlet, podobné plány jej nudí a jediné, po čem touží, je klid a trochu soukromí. Přesto nedává nic najevo. Poněkud nesmělého mladíka ale potkává osud v podobě atraktivní paní Robinsonové a její dcery... Slavná kontroverzní komedie režiséra Mikea Nicholse vznikla podle románu Charlese Webba, svým tématem přitom více než souzněla se značně rozbouřenými vodami americké společnosti šedesátých let minulého století. Hlavní hrdina se prudce vyvíjí a z jakéhosi prototypu americké dokonalosti se stává nezkrotným rebelem, jenž nemá v úmyslu nechat se ničím omezovat. Film zachycující vášnivou touhu mladých lidí porušovat konvence, které byly pro jejich rodiče téměř posvátné, se nakonec stal kultovním. Dodnes zaujme skvělým hereckým výkonem Dustina Hoffmana a hudbou dvojice Simon & Garfunkel, s nezapomenutelnou provokující písní Mrs. Robinson. Ze sedmi oscarových nominací film Absolvent získal Oscara za nejlepší režii, kromě toho obdržel řadu dalších významných ocenění. (Česká televize)

SelfishMan

Buď jsem byl v blbé náladě, nebo jsem asi úplný debil, ale já se prostě neskutečně nudil. Během té hodiny a třičtvrtě jsem nepřilnul k žádné postavě, s nikým jsem se neztotožnil. Možná je jen tentokrát dokonale nepochopil, nevím. Hoffman je kazdopadne skvely, ale to je prakticky ve vsem a me to stacilo tentokrate tak akorat na 3*. 65%, bohužel. ()

DonFrolimo

Film s šarmem tak vzdušným a průzračným jako čistej samet Simona a Garfunkela. Ironická a přitom melancholická zpověď pruderie i odvahy šedesátek s okouzlujícím Hoffmanem a krásnou Anne Bancroft v roli svůdný cougar. Má to vývoj, má to šmrnc, přitom je to neuvěřitelně jednoduchý. Film s kouzlem jaký už se skoro nevidí. ()

tomino28

Naprosto skvělý film v čele s vynikajícím Dustinem Hoffmanem, který všem pochybovačům jasně ukazuje, co je to opravdová láska. Nechci tvrdit, že film stojí a padá s jeho hereckým výkonem, ale... vlastně je to skoro pravda. Netřeba dodávat, že Dustin byl jednoduše parádní a doslova k nezastavení. Když se k tomu přidá nadčasová režie a hudba, tak je to jednoznačně za 5 hvězd. ()

Tuty

Velice chytlavě natočený film, úžasně lineární bez slabších momentů, skvělá kamera a výkony. Přesto mě to nějak nenutí ho hodnotit 100%. Asi je chyba u mě...Přesto kdykoliv znovu... ()

Muf911

Zvláštní. Film o klukovi, který se bůhví proč nechá sbalit matkou své spolužačky, když vlastně chce chodit s ní a tímhle si pěkně nadělá. To mi na top 200 film přijde dost málo. Scénář mi tedy nějak úžasný nepřijde, koukat se na to ale dá, hlavně dialogy jsou velice dobré, tedy v angličtině. Pak se tam prohání nedovolenou rychlostí jedna červená Alfa Spider a je zajímavé dívat se na Dustina Hofmana zamlada a obě ženské postavy jsou taky docela pohledné. Jo a taky Simon a Garfunkel. A Mrs. Robinson. Prostředek filmu trochu nuda, ale ten závěr to docela vynahradí. ()

Delmondo

Byly doby kdy jsem na abolventíka koukal skoro denně, líbil se mi jeho styl když se přes všechny překážky vždy vydal ve svý červený Alfě romeo za muziky Mrs. Robinson od Simona a Garfunekela za svou vysněnou holkou aby ji nakonec dohnal až na svatbě s nějakým doktorským blbečkem. Dustin Hoffman ve svý první roli dokázal jak obrovskej hereckej potenciál v něm je a pro mě se stal inspirací v tom že když budu v podobný pitomý situaci jako on tak poslechnu svý srdce, nasednu do auta a vydám se na cestu za svou láskou, protože tak to udělá jen pravej chlap. ()

petulik

Skvelý Dustin Hoffman a Mrs. Robinson v príbehu o hľadaní citu a zmyslu života tam, kde rozkoš a pohodička vládne... ()

lepo

Ja neviem, ale ak máte pocit niekto, že to bola komédia, tak naozaj neviem , neviem kam patrím. Silne smutný emociálny vpád skúsenej ženy, urobí z mladého človeka otroka svojich možností a nemá to ďaleko od tragického vyústenia. Dustin samozrejme fantastický ako vždy...Vlastne to ešte nevedel , aký to bude majster filmového plátna v budúcnosti. Anne Bancroft neskutočne chladne reálná žena v 1000 percentnom výkone.Bravóóóóóó-................ ()

Evbad

Tohle že je kultovní film? Ach jo. Hoffmana mám rád, ale tady mi byl celej film naprosto protivnej. Celou dobu jsem si říkal, že má nepochybně nějakou duševní poruchu. A konec mě utvrdil v tom, že blázen musela být i ta holka. Vyzkúšaj matku, ať víš, aká bude dcérka... ()

987Castiel

Tomuto filmu som chýbal už len ja v spoločnosti mladej, už teraz 75 ročnej slečny Ross. Terajšie romantické komédie nedokážem zniesť a je mi z nich nechutne zle, ale zlaté 60.roky... hity od Simon & Garfunkel sú neprekonateľné a do toho červené Alfa Romeo Spider... veľké nadšenie a záverečná scéna v žltom autobuse s nevestou všetko zaklincovala. ()

Ironhead

Film zvedá k lepšímu zážitku zcela jistě hudba Simona & Garfunkela ;) Matka tu je dle mého názoru daleko lepší mamba než dcera (věkový rozdíl obou hereček byl také pouze 9 let). Já bych rozhodně zůstal raději u ní. :_) Jinak mě to dějově smysl moc nedávalo. Tu jakoby osudovou zamilovanost po jednom v podstatě zpackaném společném večeru mezi Dustinem a Kathrine jsem tam nějak necítil a nechápal. Navíc potom už se Dustin (Benjamin) chová jen jako naprostej blázen, žárlivej magor a trochu hodně jako stalker :_) Takže nějak nevím, proč by ho ona měla tolik chtít, led aby byla taky magor?! A závěrečná scéna v kostele, bitka s křížem, to už bylo jedno veliký těžký WTF, jak z jinýho filmu :_) Vztah těch dvou musel mít po konci filmového příběhu jistě na růžích ustláno :D ()

ZetDaElO

Dustin Hoffman hrá tak trochu autistického syna bohatých podnikateľov a Mrs. Robinson ho zaúča do tajov zakázanej lásky. Ku tomu hrá skvelý soundtrack od S&G a film je osviežený nápaditými prestrihmi medzi scénami. Paradoxne po príchode Ms. Robinson dochádza ku zmene tempa, preč je nastolená atmosféra a postavy sa správajú prinajmenšom nelogicky. Škoda. Z romantickej drámy takmer až ku groteske. 8/10 ()

silvusaak

Takhle sem si pani Robinsonovou nepredstavovala, ale moc prijemne me prekvapila a to vazne. Kobra jak se patri. A taky krasna ukazka toho jak logika nema proti zenskym rozmarum vubec zadnou sanci. Dustin jako zvedavy mladicek bez zkusenotsti zari, jeho promena ve filmu z kluka na chlapa je ukazkova. Scena po tme v posteli je top, asi jediny moment v siti nadrzenosti nasledovany love story jak ma byt. Druha polovina filmu byla celkem nudna, dlouhe sceny a mizerne dialogy. Jako snimek, ktery odstartoval sexualni revoluci, to nevim, mozna, me zas tak revolucni nepripadal - na tu dobu je to mozna zaslouzeny titul. ()

LencaN

Rozhodně kvalitní filmařina a silné téma. Mladý klučík je díky svým studijním úspěchům atrakcí na večírcích jeho rodičů jako cvičená opice. Dokonce je i trochu slabošský a nechá se svést a zaplést s jednou z přítelkyň jeho rodičů. Bohužel se ale zamiluje pak do dcery své milenky a kolotoč nástrah se rozjíždí. Bylo až děsivé jakou moc můžou mít rodiče při manipulaci s vlastními dětmi a je mi jasné, že to co se dělo v tomhle filmu bylo nic oproti tomu, co se může v rodinách třeba i dodnes dít v reálu. Hoffmana jsem viděla jako mladého herce v Absolventovi poprvé a proto mě překvapilo, jak byl strašně šikovný a roztomilý. Duo matka a dcera byly úžasně vybrané, opravdu krásné charismatické dámy. A všemu kralovala neskutečná hudba Simona a Garfunkela. ()

Lukys

Jedno z nejlépe vykreslených vyvíjení hlavní postavy ve filmu od začátku do konce, se znovu skvělým Dustinem Hoffmanem. ()

GzL

Nuda k uzoufání! Bez té nohy na plakátu by na to asi nikdo normální nešel a mimochodem i to je to vlastně podvod. ()

White_Duke52

Napovrch milá, vtipná komedie o Benovi a jeho milostné aféře s paní Robinsonovou ale uvnitř opravdu silné drama o klukovi který neví co se svojí budoucností. Můj nejoblíbenější film který má snad vše co si můžete přát od světa filmu! Úžasný scénář, dokonalý herci, (za mě nejlepší výkon v kariéře Hoffmana) milý 60kový ,,feeling'', humor (nebo snad tragédie?) a HUDBA! Hudba je pravá tvář filmu. Simon a Garfunkel vytvořili neodmyslitelný význam filmu! Jsou tu dvě velmi rozdílné písně: Mrs. Robinson = světlá část děje a Sound of Silence = temná část. NESMRTELNÝ FILM! [100%] ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005