Dustin Hoffman jako mladík, který se bouří proti přetvářce a maloměšťáctví. Benjamin Braddock se vrací domů z vysokoškolských studií a rodiče uspořádají na jeho počest slavnostní párty. Jak se zdá, čeká na něj jasně nalinkovaná kariéra a skvělá budoucnost, o nichž všichni kolem stále mluví. Benjamin nemá žádnou chuť, ale ani důvod o těchto věcech přemýšlet, podobné plány jej nudí a jediné, po čem touží, je klid a trochu soukromí. Přesto nedává nic najevo. Poněkud nesmělého mladíka ale potkává osud v podobě atraktivní paní Robinsonové a její dcery... Slavná kontroverzní komedie režiséra Mikea Nicholse vznikla podle románu Charlese Webba, svým tématem přitom více než souzněla se značně rozbouřenými vodami americké společnosti šedesátých let minulého století. Hlavní hrdina se prudce vyvíjí a z jakéhosi prototypu americké dokonalosti se stává nezkrotným rebelem, jenž nemá v úmyslu nechat se ničím omezovat. Film zachycující vášnivou touhu mladých lidí porušovat konvence, které byly pro jejich rodiče téměř posvátné, se nakonec stal kultovním. Dodnes zaujme skvělým hereckým výkonem Dustina Hoffmana a hudbou dvojice Simon & Garfunkel, s nezapomenutelnou provokující písní Mrs. Robinson. Ze sedmi oscarových nominací film Absolvent získal Oscara za nejlepší režii, kromě toho obdržel řadu dalších významných ocenění. (Česká televize)

Amalberga

Začátek vypadal dost slibně, bylo v něm cosi Kafkovského. Vlastně jsem film hltala do chvíle, kdy Benjamin políbil Elaine, pak to šlo všechno z kopce, o trapném happyendu ani nemluvě. (Vůbec to, že se do sebe tak zamilují po prvním nepodařeném rande, nedává smysl.) Daleko víc by se mi líbilo, kdyby hlavní hrdina dále řešil svou "existenční krizi" a dál se stýkal s paní Robinsonovou, která mi přišla jako daleko zajímavější postava než Elaine, ráda bych znala její příběh. Mám skoro až pocit, že někdo vzal dva odlišné filmy se stejnými herci a slepil je k sobě. Benjamin je navíc na konci velmi otravný, na jeho pronásledování Elaine a hysterickém křiku nevidím nic romantického. ()

Saxos

Raketový start Oskarovou nominací za herce v hlavní roli udělal určitě D. Hoffmanovi radost a nám dělá film radost pořád. "Paní Robinsonová a nemohli by jsme si taky jen povídat". Klady: skvělá muzika a červená Alfa Romeo Spider. Závěr: doporučuji. ()

meda2016

Svatokradež hodnotit za 65%. Dojem z filmu hodně záleží na rozpoložení a zkušenostech diváka. Jak jsem přijal psychologickou sondu do charakteru hrdiny, jak jsem se neztotožnil kvůli odlišnému sociálnímu zázemí a kvůli jiným sexuálním zkušenostem. Jak bych situace chtěl zvládnout jinak. A je to o emocích na houpačce. Herecke výkony velmi dobré. Ale přiznejme si, kdo si to pouští opakovaně... 65. ()

Winster

Znuděné love drama o mladíkovi, který se vrací do zlaté klece a v životě nehrábl. Projíždí se po městě v červeném kabrioletu a na všechno reaguje přecitlivěle. Herecké výkony jsou senzační a hudba ve filmu je vynikající. Příběh samotný mě již tolik neoslovil. V podstatě každ¨á holka se kterou byl na záběru déle jak minutu se mu líbí..:D nebo ho přitahuje. Procítěnost vztahu k mladé dívce je na základě jednoho večera, který se ještě úplně celý nepovedl. No jako ze života. Absolvoval podlé mého nějakej kurz přecitlivělosi. Už alespoň vím odkud je ta písnička :D Hej missis robinson. (***Milenec lady buvierove). ()

Radek273

Odmyslíme-li některé nepochopitelnosti v jednáních hlavních postav, tak jde o kvalitní snímek o dospívajícím člověku, který si neví rady, co se životem po škole. Ovšem opět je tu to afektované přehrávání ve snímcích z dřívějších let, které ohromně kazí výsledný dojem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Tunheber

Absolvent je rozhodně impozantním a zajímavým snímkem, který je relevantní v každé době, ale důležitou věcí je v jakém mentálním věku ho uvidíte. “Mentálně nevyspělí” lidé Benjamina uvidí jakožto člověka, který se dokázal z okovů samoty dostat do naprostého vykoupení, které vyústilo k získání slečny Robinson. Ti jež ale nežijí v utopii a znají realitu dnešní společnosti, mezi něž patřím já, Benjamina vidí jako nestabilního, hloupého člověka, jež nevidí na důsledky jeho činů, jež nepromýšlí jeho činy a zkrátka jedná ukvapeně a to je jeden z mnoha důvodů proč jsem k němu nemohl přilnout život zkrátka není o spontánních rozhodnutích a s filozofií tohoto filmu se bohužel neztotožňuji ()

Dvojirakri

Snímek který jakoby předběhl svou dobu! Když se podíváme na komedie z konce 60.let tak tato se z nich vymyká, nevím přesně čím, snad je v tom střih který mne velmi baví, možná nezdolná energie a skvělé herectví Dustina Hoffmana. Nejvíc z tohoto filmu zestárly účesy starších žen a hudba Simona a Garfunkela, přesto, kdyby mi někdo řekl že byl natočen o třicet let později a nevěděl že ne, uvěřil bych. Velmi nadčasové! ()

MaideN-SK

Nenávidím romantické filmy lebo sú strašne nudné ale toto malo nápad, skvelých hercov a napriek tomu že sme presne vedeli ako to skončí, sa tento film dal naozaj dopozerať dokonca bez problémov. :) ()

zuz.annka

Tenhle film jsem si pustila na základě vynikajícího hodnocení čsfd a musím říct, že mě nezklamal. Na hodně místech vtipný kousek pojednávající o klukovi z vyšších vstev, který bojuje za Lásku navzdory konvencím a nevzdává to. Líbí se mi hudba, která v tomto filmu zazněla, a stejně tak skvelý výkon mladého Dustina Hoffmana. ()

gizi

Čekal jsem od filmu dost a v prvních minutách jsem si říkal, že má očekávání asi byla přehnaná. Naštěstí jsem se mýlil a snímek mě jako většinu dostal, i když u mě to je "jen" 80%. Dustin Hoffman je skvělý, režie je velmi zajímavá, závěr taky dobrý. Možná někdy při dalším shlédnutí mě film dostane ještě víc. ()

vlnka

Na to, že zápletka je v podstate dosť tuctová je tento film úplne geniálny. Niektorá Dustinove repliky na mňa pôsobili akoby sa pripravoval na rolu Rainmana, pretože sa správal fakt pomaly ako autista :) a to bolo skvelé! Scéna, kde sa pred nim zabuchli dvere a keď sa znova otvorili on tam ešte stále stál v rovnakej polohe (pripomenulo mi to Toma a Jerryho) ma fakt dostala. Čakala som, že bude hrať sebavedomáho študentíka, ktorý sa zaplietol so staršou ženou ale on bol iba vystrašený školáčik, ktorého si nevšimne ani čašník. Nemám slov, úplne skvelé a Simon a Garfunkel doviedli toto dielo k dokonalosti. God bless you please, Mrs. Robinson... ()

GabaUGH

Velice starý film z roku 1967, který natočil režisér Mike Nichols, který natočil mimo jiné i Na dotek nebo Hořkost, je jeden z filmů, které si snad nikdo nenechá ujít. Je to romantická komedie s trochou napínavého dramatu. Film je pro jakoukoli generaci, protože si tam všichni najdou osobu, která je jim nejbližší a dokážou se do ní vžít. Hlavní roli tudíž absolventa si zde zahrál Dustin Hoffman, který původně roli neměl vůbec hrát. Myslím si, že dokonale ztvárnil pocity mladého člověka, jak se cítí ve společnosti svých rodičů. Jaké má pocity, když ho do něčeho nutí. Další hlavní roli obsadila Anne Bancroft, která hraje čtyřicetiletou alkoholičku a velkou svůdnici. Její dceru zde hraje Katharine Ross, která je velmi půvabná a neodolá jí ani Dustin. Tento film bych hodnotila velmi kladně, protože já osobně jsem se do něho zamilovala a hlavně do hudby, kterou nazpíval Simon a Garfunkel. Jediné co jsem ještě pořád nedokázala nějak si přebrat je konec. Ve výrazu Dustina Hoffmana je pohled štěstí, ale nakonec si člověk říká, zda z toho autobusu neuteče. Stejný výraz má i Katherine Ross. Díky tomu si pořád nedokážu přebrat, jak to nakonec dopadne. ()

copstp

Nikdy jsem moc na romantický filmy nebyl a tohle mi přijde uhozený zrovna tak.Je těžké si oblíbit film když se mi absolutně nelíbí povahové vlastnosti hlavního hrdiny a první cenu v podobě krásné dívky mu vůbec nepřeji.Ale tři body právě za tento herecký výkon dát musím.Dustin svou roli zahrál opravdu velmi obstojně. ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005