Série(4) / Epizody(45)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

Mr. Filuta

S Cirkusem je to těžké. Bylo by neupřímné neříci, že momenty absolutní briliance, kdy divák dosahuje mentálních vyvrcholení, střídají momenty absolutní hluchoty. A to docela zabolí ve chvílích, kdy je z nich složen i celý díl. Tuhle bandu samozřejmě zbožnuju, stejně jako jejich filmy, ale to neznamená že si od nich nechám naservírovat cokoliv. ()

PKD

Okomentuji pouze plakát,co se tu na nás směje. Toto je muž s magnetofonem v bratrově nosu.:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ()

gogos

Kult a absolutni zaklad vseho humoru. Je to neskutecnej kotel, vzdycky sem se rezal smichy uz pri titulkach na zacatku.... dokonalost.... ()

kaylin

Zkoušel jsem tenhle seriál, když jsem byl ještě náctiletý a nic ve mně nezanechal, protože jsem do něj prostě nedokázal proniknout. Teď už jsem si ho užil naplno a musím říct, že mi ten šílený, absurdní a suchý humor prostě sednul. Jasně, jsou tu trapné scény, ale taky jsou tu scény naprosto geniální. Poslední série už byla slabší. ()

stration

Mistroství světa ve hře na schovávanou (končí v Sardínii za rohem), Denis Moore, soutěž o Vola Vyšších Vrstev a desítky dalších nezapomenutelných skečů. GENIÁLNÍ! ()

Helo

Zatím jsem neviděl zdaleka všechny díly, ale už tak je to nutných 5* bez zaváhání. Epizodky jako zabijácký vtip, či návod pro skrývání se v křoví se mi vryly do paměti do smrti smrťoucí. ()

Aiax

"Panu Lambertovi nesmíte říct 'matrace', ale 'psí bouda', jinak si nasadí pytlík na hlavu. Ale jinak je naprosto v pořádku." ---- "Ten papoušek není mrtvý, jen si tak hoví." ---- "A nyní muž, který se pokusí přeskočit Lamanšský průliv." ---- "Nečekal jsem španělskou inkvizici!" ---- Všechny tyto citace patří do zlatého fondu humoru, společně s dalšími neuvěřitelnými skeči a gagy, jako například o smrtícím vtipu, agentuře, která prodává hádky, urážky a lekce bolestivého křiku, specializovaném sýrařství bez kouska sýra, lupičské bandě, která úzkostlivě dodržuje zákony nebo o špinavé vidličce. Celková úroveň je pravda dost kolísavá a vyloženě trapných momentů je taky dost, ale při psaní některých skečů pili tihle úžasně blázniví Angláni přímo z božského zdroje komické inspirace. ()

salalala

není moc co dodávat, těžká klasika humoru. Sice ho každej nemusí, ale pro většinu lidí je to naprostá bomba. Nemám slov. "And now for something completely different!" ()

togaf

Monty Pythoni jsou jako zjevení, nejvtipnější nekorektní humor ze všech těch britských (a nejen jich) komiků. Jakýkoli náhodně vybraný skeč je klenot, který mi vždycky zvedne náladu. A ten nejlepší? Samozřejmě Ministerstvo švihlé chůze. Nebo možná Vtip zabiják, nebo Mrtvý papoušek nebo Závod degenerované bridské aristokracie nebo ... tak by se dalo pokračovat hodiny... ()

halogenka

Nejgeniálnější věc v dějinách TV. Nejspolehlivější lék na trudomyslnost. Tak švihlé, až rozum zůstává stát. Sípavý smích a chřestivý chropot, soptící slzné váčky, bolavá bránice, krční křeč, stagnující sanice...(teď by mě měl chlápek v brnění přetáhnout mrtvým kuřetem). Ženský institut tleská! ()

*Elfík*

Monty Python. Není to tak šílené, jak se zdá..... Ale vlastně je. Je to strašně šílený! Parta chlapíků, co vymýšlejí jednu kravinu (když to tak nazvu) za druhou, dělají si legraci z náboženství, politiky, z hloupých i chytrých lidí, z postižených, ze stále močících, z neplavců, no prostě úplně ze všech. Ale víte, co je na tom to nejlepší (nebo nejhorší, jak pro koho)? Že jim to prochází! A právě proto se na jejich filmy lidé dívají a říkají si ,,jakou to ale mají ti chlapíci odvahu!'' ()

Chrysopras

Takhle genialni particka se uz asi neda nikdy nikde dohromady! Jasne ze nekdy to je ujety az moc a ne vzdycky vtipny, ale ta originalita je neskutecna aneb "This sketch is silly..." Mimochodem ocenuju BBC, ze to nezatrhli, tolik sziravy legrace na vlastni hlavu - nevim nevim jestli by to v ČT bylo dneska možný ( trochu podobnej štyl byla Česká soda a 22 ). Všeobecně bych vyzdvihnul u MP hlavne skvely karikatury vselijakejch reporteru, komentatoru atd. a uplne nej snad byly ty jejich diskuzni parodie na neuveritelny temata. ()

Petfruf

Tihle chlapíci dokázali zhmotnit anglický humor před kamerou. Jejich skeče plné satiry, absurdit a často postrádající jakoukoli logiku, jsou už klasikou... Dnes člověk jen kroutí hlavou, co vše těmhle chytrým chlapíkům BBC dovolila vysílat! Někdo je miluje, někdo nenávidí. Každopádně, pokud nemilujete Pythony, nebudeme si asi rozumět :) ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)