Série(4) / Epizody(45)

Nádherná a svobodná kavalkáda nonsensů, satirických skečů a britsky vykutálených slovních a situačních hříček od pánů, jejichž jména znějí skoro jako jména svatých - John Cleese, Eric Idle, Terry Jones, Graham Chapman, Michal Palin - doplněné animacemi velkého a divokého Terry Gilliama, zahajuje přehlídku odvážných, kteří souhlasili ocitnout se v jejich zářícím stínu. (oficiální text distributora)

Hwaelos

Svatý grál je jeden z mála filmů, u nichž jsem kdy brečel smíchy, ale "cirkus" mě zdaleka tolik nebere. nevím, čím to je. Snad roztříštěností skečů, snad tím, že bez kulturního backgroundu to není úplně ono. ()

MrCreosote

Hlavní zbraní Monty Pythonů je vtip. Vtip a absurdita. Totiž, jejich dvě hlavní zbraně jsou vtip a absurdita a nekonečná nadsázka. Tři! Tři jejich zbraně jsou vtip, absurdita a nekonečná nadsázka a až smrtelná oddanost satiře. Jejich čtyřmi... Ne, mezi jejich zbraně... do jejich zbrojního arzenálu patří takové prvky jako vtip, abs... ne, radši na to kašlu a jdu si koupit sýr. ()

Falcor

Geniální a šílená skupinka lidí, k nejimž nohám se valí proudy bavičů, aby u nich v poslední křeči ze sebe slabě vydechli "to nejde". ONI jim to obratem s ležérní grácií poopraví na "jde to" a vyždímou ze sušiny odpadlíků ještě tolik humorných plivanců do tváře všemu svatému i nesvatému, že my, diváci, máme co dělat, abychom v tom vodopádů jedinečných scének, servírovaných nám zcela bez ostychu, našli prostor se nadechnout a připravit na další smršť slovního, sarkastického, satirického, situačního, jakéhokoliv jiného existujícého humoru, zpravidla ostře kořeněného. ()

liquido26

Létající cirkus je zde vychválen až do nebe a nutno dodat, že oprávněně, neboť humor této legendární britské skupiny se doopravdy geniální. Jediné čím série trochu utrpěla byla s postupem času klesající úroveň. První dvě série byly bez jediné chyby. Od třetí série se silné díly začínají střídat se slabými a průměrnými a už se nezasmějete tolik. Ještě určitě stojí za to zmínit krásnou Carol Clevelandovou, kvůli které určitě stojí za to stát se sňatkovým poradcem :-) ()

Cubinho

I'm a lumberjack and I'm okay, I sleep all night and I work all day. He's a lumberjack and he's okay, He sleeps all night and he works all day. I cut down trees, I eat my lunch, I go to the lavatory. On Wednesdays I go shopping, And have buttered scones for tea. He cuts down trees, he eats his lunch, He goes to the lavatory. On Wednesdays he goes shopping, And has buttered scones for tea. I'm a lumberjack and I'm okay, (He's a lumberjack and he's okay). I sleep all night and I work all day, (He sleeps all night and he works all day). I cut down trees, I skip and jump, I like to press wildflowers. I put on women's clothing, And hang around in bars. He cuts down trees, he skips and jumps, He likes to press wildflowers. He puts on women's clothing, And hangs around in bars? I'm a lumberjack and I'm okay, (He's a lumberjack and he's okay) I sleep all night and I work all day. (He sleeps all night and he works all day) I cut down trees, I wear high heels, Suspenders and a bra. I wish I'd been a girlie, Just like my dear papa. He cuts down trees, he wears high heels, Suspenders and a bra? He's a lumberjack and he's okay, He sleeps all night and he works all day. He's a lumberjack and he's okay, He sleeps all night and he works all day. ()

zdepapepa

Show která mluví za vše - skeče pro všechny věkové skupiny s univerzálním humorem, který však nikdy nespadá do jednoduchosti. Bude to velmi smutný den, až nás opustí poslední z ústřední šestice. Napůl se na to ale i těším, protože zase přibude mnoho nových fanoušků, kteří o nich třeba do té doby ani nevěděli. ()

kareen

Má nepřekonatelná Bible humoru. Mám to tak pod kůží, že už se mi mnohokrát stalo, že mi u nějaké všední situace nebo vyprávěné historky v mysli naprosto bezděčně naskočila asociace na některou jejich scénu. Což je pro mně jen důkazem jejich širokého záběru a geniality. ()

mysiak

Čo mám o tomto seriáli napísať?...mám začať vypisovať všetky tie legendárne vtipy, ktoré sa mi vryli do pamäte?...nie stačí povedať..že je to to najlepšie čo britský humor prezentuje ()

kobejn

oblíbený epizody: 6, 11, 13, 20, 23, 26, 27. Oblíbené postavy: Mr.Hilter, pan Bimmler, Vn Ribbentrop ad., Dr.Gumby., pan Ohn Ith, oblíbené skeče: skotský bard McTeagle (16), overacting (25), muži, co říkají pouze kousky vět (26), život Čajkovského (28). Oblíbený Python: Palin. ()

sta

Úlet největšího kalibru. Humor všech šesti pánů je mi bližší než spodní prádlo. Tahle záležitost aspiruje jednoznačne na titul "Nejlepší televizní show všech dob"! ()

Džejkop

Skupina pánů, která vymyslela a na podnose naservírovala nepřakonatelný a osobitý humor. A ačkoliv některé díly nejsou tak povedené jako jiné, tak si pánové zaslouží plné hodnocení minimálně za to, co se jim dokázalo urodit v té jejich britské makovici. ()

UncleG

Confusers! Confuse a cat! Někdy jsem se tedy cítil přesně jako ten matený kocour, který sleduje poskakující gorilu a boxera schovanýho v popelnici. Nenamlouvám si, že bych Létajícímu Cirkusu plně pozoruměl (což snad ani nejde) a že bych nebyl lehce frustrován mnohými imbecilitami, jejichž jedinou pointou je, že "vyšumí do prázdna". Ale mě to sledování jalovejch kravin prostě bavilo. ()

Zemřel Terry Jones

Zemřel Terry Jones

23.01.2020

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

Stříhat, stříhá, stříká, krev!

13.10.2006

To, že absolutní vetšinu kadeřníků tvoří masoví vrahové s vážnými psychickými problémy, všichni dobře víme už od dob Monty Pythonů. Bohužel, mnozí z nás tento alarmující fakt ještě i dnes berou jen… (více)