Půlnoční expres

Snímek Půlnoční expres, natočený podle skutečných událostí, přináší drásavý příběh mladého amerického turisty Billyho Hayese (Brad Davis), který byl v Turecku zatčen za pokus o pašování hašiše. V brutálním tureckém vězení, kde vládne právo silnějšího, potkává řadu dalších vězňů včetně Američana (Randy Quaid), Angličana (John Hurt) a Skandinávce (Norbert Weisser). Zkorumpovaný právní systém z něj udělá exemplární příklad a i kvůli neúspěšné mezinárodní diplomacii je odsouzen k dlouholetému trestu. Billy je nucen uprchnout „půlnočním expresem“ (vězeňský slang pro útěk), aby si zachránil holý život. (Cinemax)

Marcecek

Doteraz Alanom Parkerom nepobozkaný, nejako sa mi tento legendárny režisér vyhybal. Tak som začal od začiatku, Polnočným expresom. Nie, film nieje o vlaku, ale o krutom a neadekvátnom treste pre Američana, čo si chcel po dovolenke ešte čosi užiť, o zobrazení nechutných podmienok v Tureckom väzení, samozrejme podľa skutočnej udalosti. Alan Parker ukázal v čom bude jeho sila, perfektná réžia podľa scenára nemenej známej legendy Olivera Stona. Úplný začiatok filmu s tlkotom srdca je jedným z najnapínavejších ever. Hudba, celkový image filmu sú súčasťou atmosféry, utrpeniu hlavnej postavy veríte, súcitite s ňou. Po prvej ochutnávke môžem povedať, že chcem od Alana Parkera vidieť všetko! Ďakujem. ()

Feacher

Silný film, táta mi vyprávěl, jak to na něj kdysi hodně zapůsobilo. Dnes jsme už vším tak zmlsaný, že to trochu ztratilo na síle, ale stále to v sobě něco má. Reálný příběh, velmi dobře zahraný, ideální délka, nemám důvod snižovat z 5*! ()

donvito

To je film ,který by měli vidět všichni deeleři drog jako povinný biják. Snímek vyvolávající hrůzu i při několikaterém sledování. Tak má vypadat film podle skutečné události. ()

vincbenet

Vynikající vězeňské drama, ale Oliver Stone si skutečnost hodně poupravil. V Turecku tento film zrovna v lásce nemají a není se čemu divit. Ve filmu není jediná kladná postava jakéhokoliv Turka. Přitom skutečný Billy Hayese má několk tureckých přátel a jemu samotnému se nelíbí, že film ukazuje Turky v takovém světle. Hodně věcí a událostí bylo ve skutečnosti jinak, a ne tak jak nám to tvůrci naservírovali. ()

reconnaissance

Film, který mě dokázal docela šokovat, vzhledem k tomu, že je to natočené podle skutečné události. V životě stačí pár set gramů hašiše a trocha smůly a člověk za tu jednu hloupost může zaplatit opravdu draze. Nebo může zvolit alternativu a pokusit se chytit Midnight Express... Napětí mě provázelo až do konce filmu, ()

rrastik

Oficialny text distributora: naslo se u nej m ale mnozstvi drog bla, bla, bla a dostal za to 30 let. Tak male mnozstvo drog u tohoto pripadu su 2 kg hasisa. Ale inak film dobry... ()

asus

Film ma sklamal,pôsobil dosť depresívne a nudne.Bohužiaľ hlavní predstaviteľ veľ my riskoval a nevyplatilo sa mu to,tých 30 rokov sa my zdá extrémne veľa.Správanie dozorcov bolo kruté ba ešte horšie ako väzni. ()

andy60

Říká se, že člověk má v životě zkusit všechno, ale vězení - to rád oželím. A to turecké tuplem. Silné drama, natočené podle skutečné události, mně rotovalo v hlavě ještě dlouho po závěrečných titulcích. ()

Portyc

Tenhle film jsem poprvé viděl někdy počátkem 90. let, úplně náhodou na nějaké, dnes již neexistující, tehdejší televizní stanici. Okamžitě mě dostala ta atmosféra, dokonale rámující bezvýchodnou a zoufalou situaci hlavního hrdiny. Výborné herecké výkony i ve vedlejších rolích, skvělá muzika, bezchybný scénář i režie - všechno to do sebe dokonale zapadá. Autor předlohy a zároveň hlavní hrdina, je sice usvědčený pašerák drog, který zdrhnul z vězení, ale film rozhodně není jeho obhajobou. Ani se nesnaží kritizovat poměry v tureckých (a jim podobných) věznicích. Což je dobře. Největší dojem z něj je: "Podívejte se, co se vám může stát, když budete pašovat drogy." Všichni ti idioti, kteří teď sedí v cizině ve vězení za pašování drog, tenhle film předtím určitě neviděli. ()

Aguirre

Film som videl az 45 rokov po jeho sfilmovani. A napriek mnozstvu filmov s podobnou tematikou ma to dostalo. Sedemdesiate roky este v Hollywoode nesmrdeli takou komerciou a na filme to je vidiet. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker