Půlnoční expres

Snímek Půlnoční expres, natočený podle skutečných událostí, přináší drásavý příběh mladého amerického turisty Billyho Hayese (Brad Davis), který byl v Turecku zatčen za pokus o pašování hašiše. V brutálním tureckém vězení, kde vládne právo silnějšího, potkává řadu dalších vězňů včetně Američana (Randy Quaid), Angličana (John Hurt) a Skandinávce (Norbert Weisser). Zkorumpovaný právní systém z něj udělá exemplární příklad a i kvůli neúspěšné mezinárodní diplomacii je odsouzen k dlouholetému trestu. Billy je nucen uprchnout „půlnočním expresem“ (vězeňský slang pro útěk), aby si zachránil holý život. (Cinemax)

stanlyOu

Väzenské peklo ktoré cítiť, súcit s hlavnou postavou máte takmer od začiatku a nervozita je tu prítomná až do konca. Realizmus a existenciálna dráma v jednom balení.   10/10 ()

xander

Vydarený aj kedˇ značne smutný a krutý skutočný príbeh, ktorý nieje len daľším väzenským snímkom. Autentický a šokujúci príbeh, nieje pre slabé nervy ale mali by ste ho vidieť , pretože tento snímok je skutočne vydarený, Je to šokujúca výpovedˇ jedného človeka, so skvelým hereckm výkonom Brada Davisa. Depresívný ale skvelý skutočný príbeh. ()

MasterFil

Miluju filmy z vězeňského prostředí a útěky a tento mně v žádném připadě nezklamal, ba naopak. Po zhlédnutí Parkerova "Angel Heart" jsem mel trochu obavy, ale tímto má u mne Alan plus. Asi nejzarážející je, že je film inspirován skutečnou událostí, Turecké vězení je zde značně realistické, herecký výkon v podání Brad Davise strhující. Přesto musím vytknout jednu věc- že hodně lidï asi dost sympatizují s američanem, který se ve filmu dost diví a je nelíbí se mu, když trest stáhnou na nějaké tři roky, ale vždyť se přece provinil-pašoval 2 kila, tak přece musel vědět do čeho jde a taky s tím počítat a nést za to vinu, lae připadá mi, jako by se jen vymlouval na to, že je mladý a nevěděl co dělá- tak stačí nějaká domluva, ale tak to přece nefunguje.....Jinak je ale film dramatický, drsný a třeba scéna u soudu, kdy nadává na společnost je vynikající.Ještě mi moc nesedí ten Oscar za hudbu, protože ta byla podle mého názoru spíše průměrná a rozhodně nic extra..Celkově tedy výborné, ale kvůli těmto věcem to na plné hodocení nebude:) ()

Cycake

Film by byl dobrý, kdyby se netvářil jako popis reality. Oliver Stone, který napsal scénář, se později omluvil za zkresleni faktů a řekl, že dnes by jej již takto nenapsal. Literární předloha se od filmu hodně liší a podmínky popisuje mnohem objektivněji. Bill Hayes nebyl nikdy znásilněn, nevykousl nikomu jazyk a nakonec ani do Turecka s žádnou přítelkyní nepřijel, takže love story se nekonala. Přesto, krásně natočeno. ()

Trescha

Asi vůbec nejlepší film z vězeňského prostředí všech dob!! No teda samozřejmě je tu ještě Shawshank...Ten má naprosto dokonalý děj,ovšem na straně epxpresu je zase vynikajícím způsobem vystižena atmosféra takže1:1 Je to opravdu hodně drsná podívaná. ()

Agnostik

Hned po prvních minutách filmu jsem věděl že je to ONO!Neskutečně napínavý film z tureckého vězení,z hlavním hrdinou který musí čelit hrozivým podmínkám vězení,pykajícím za mladickou nerozvážnost z mizivou nadějí na svobodu.Film je založen na skutečném příběhu o to víc je podmanivý! ()

e-pilot

Hodnocení typu "Chudáček pašeráček, ti zlí Turci na něj byli tolik oškliví..." ode mne vážně nečekejte. Fakt nechápu, jak mohou někteří myslet vážně svoje příspěvky, ve kterých se zželují nad hlavním představitelem a žalostně lkají nad jeho utrpením. Patří mu to. ()

jerrik7

Což o to, líbivý a napínavý film to je ale není podle pravdy. Billy Hayes to jasně říká v mnoha rozhovorech z poslední doby, které jsou k vidění na You Tube. Ten film udělal ze všech Turků brutální lotry a velmi poškodil Turecko a turecký turistický průmysl. Ovšem kdyby byl film podle pravdy, byla by to možná nuda. ()

Tess92

Sylšela jsem, že je to blbý... ale netušila jsem, že až tak blbý. Chudáček Bill chtěl do USA propašovat dvě kilíčka hašiše (to přece dělá každej), ale bohužel ho chytli. Ale to nevadí, tatínek se o něj přece postará, přítelkyně na něj počká, on je přece chudáček, kterého zavřeli. Jestli jsem někoho v tom filmu litovala, tak to byla ta mrtvá kočka a Max/Mac? a Jimmy. Billyho nebylo proč litovat. Zabil dva lidi, nakonec je ještě charakter, že stejně už mrtvého velitele nezastřelil. Hrozně mě to nudilo a soucit jsem s ním opravdu necítila. Uznávám, že 30 let je asi moc, ale nedostal jeden z nich 7 let za 100g? To z toho nakonec vyšel ještě dobře... ()

kodwin

S Parkerem jsme se zatím nešťastně míjeli a byl to první film, co jsem od něj viděl. Určitě to však napravím a cíleně půjdu po dalších. Půlnoční expres mě v mnoha ohledech nadchnul a vyvážilo to tak některé slabší momenty jako např. neschopnost soucítit s hlavním hrdinou po vynesení trestu čtyř let. Za pašování drog to považuji za celkem spravedlivé. Po přehodnocení za daných podmínek se situace ale mění. Stejně tak se mění i Billyho chování. Vrcholnou scénu s přítelkyní stavím na roveň kalhotkové scény ze Základního instinktu. Jak začátek, tak konec filmu jsou excelentní stejně jako vykreslení tureckého vězení. Jsem zastánce EU, a proto by do ní Turecko opravdu patřit nemělo ... ()

Vlkopec

Radek 99 to říká přesně. Snad bych jen dodal citaci z "oficionálního textu distributora". Film "vypráví o mladém američanovi Billy Hayesovi, který je v Turecku odsouzen ke 30 letům vězení za to, že se u něj našlo malé množství drog". Dvě kila podle distriutora zjevně není množství větší než malé :) Zklamání a vlastně ztráta času. ()

slamic5

Slabší 4*. Ač o to asi šlo, s hlavní postavou jsem necítil. Když chceš pasovat drogy z Turecka, tak musíš počítat s pruserem. Hnus tureckých věznic ale znázorněn suprově. Stejně tak úvodní část nemá chybu. Tak ty 4* nechám. ()

montel

Dlouho jsem tento film odkládal, ale toto byla paráda a naprostý herecký koncert Brada Davise. Až ho je vážně škoda, kluka ušatého. Vězeňských filmů už sem viděl spousty, ale toto je vážně topka. Spousta postav se mi dostala doslova pod kůži, navíc film má několik velmi zajímavých zvratů. 80% ()

Bogrant

Jeden obyčajný americký rádoby turista urobí na dovolenke v Turecku jednu sprostosť, za ktorú si zvyšok pobytu v tejto krajine "vychutná" spoza mreží. A že to naozaj pekne pocíti! V podstate to je na prvý pohľad celkom obyčajný príbeh, ktorý ale vďaka oscarovému scenáru v podaní Olivera Stonea je vskutku ostrý, nepríjemný a citovo hmatateľný. Ten tlkot srdca, ktorý tam zaznie, tomu dodáva nesmiernu dávku napätia a úvodná pasáž je vďaka nemu snáď jeden z najhorúcejších openingov aké som videl. ()

motyka52

Dva problémy - jednak jsem měl chvíli problém přijít na to, proč bych vlastně měl tomu klukovi fandit, druhak mi vadil ve srovnání s realitou z prstu vycucaný průběh útěku, který byl daleko za hranou autorské licence. Jinak jsou to ale poctivé a v některých chvílích řádně fyzicky nepříjemné (to je pochvala) dvě hodiny, s bonusem v podobě několika památných scén (bitka s práskačem, dámská návštěva po letech). ()

vinducha

Pamatuju se na sadistického dozorce v podání Paula J. Smitha , je to ten větší ze Šimona a Matouše , ten tam byl opravdu zlej  , a pak scéna jak tomu práskačovi ukousne nos a tím pádem se dostane až na dno , doslovně . Tenhle film je neuvěřitelná jízda , od té doby vím , že pro jakékoliv vězení jsem příliš  krásný a mladý , natož pro to turecké.. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker