Delfín Flip

• USA Flipper (více)
Rodinný / Drama / Dobrodružný
USA / Austrálie, (1995–2000), 64 h 32 min (Minutáž: 44 min)

Whip Hubley, Anja Coleby, Gus Mercurio, Darrin Klimek, Tiffany Lamb, Jessica Alba, Craig Marriott, Laura Donaldson, Brian Wimmer, Elizabeth Lackey (více)

Série(4) / Epizody(88)

Dobrodružný seriál sa odohráva sa v inštutúte Bal Harbor na Floride, kde sa vedci zaoberajú výskumom správania sa morských cicavcov, najmä delfínov. Ide o dobrodružnejšie a veľkorysejšie poňaté pokračovanie úspešného klasického televízneho seriálu a dvoch celovečerných filmov, ktorého najväčšou prednosťou je vtip a napätie, doplnené nádhernými zábermi delfínových kúskov a krásnej prírody. Chlapec a jeho maznáčik delfín to je spojenie, ktoré nikdy nemôže sklamať divákov, veď ktoré dieťa by nechcelo mať priateľa delfína? Pôvodný televízny seriál Flipper vznikal v rokoch 1964 - 1968 a dnes je už slávnou klasikou. Neskôr vznikli celovečerné filmy Delfín Flip (Flipper) a Nové dobrodružstvá delfína Flipa (Flipper´s New Adventure), v ktorých bol najlepším kamarádem Sandyho Rickse dvojmetrový delfín Skokan (Flipper). Na základe ich obrovského úspechu vznikol aj televízny revival ďalšia televízna séria Flipper v období 1995 - 2000. Pôvodný hrdina Bud Ricks sa tu premenoval na Keitha Ricksa a hrá ho BRIAN WIMMER a COLLEEN FLYNNOVÁ hrá Pam Blondellovú, výskumníčku a Keithovu spolupracovníčku. Obaja sa zaslúžili, že séria z prostredia vedeckého výskumu delfínov je zaujímavá a vtipná pre deti rovnako ako pre dospelých. Pam má dve deti Mikea (PAYTON HAAS) a Maya (JESSICA ALBAOVÁ). (oficiální text distributora)

Lentia

Seriálu jsem dala 3 hvězdičky, protože v době, kdy jsem ho sledovala, se mi celkem líbil. V dnešní době bych asi řekla, že stojí za ....., ale tenkrát se mi opravdu nezdál špatný:-/ ()

sskrblik

V žádným případě to nebyla taková katastrofa jak se tu uvádí, dalo se na to koukat když vám tenkrát bylo těch 10 :-) ()

prasacimor

Na začiatku to bola úplná pohodička, no ako plynul čas a série a pribúdali čoraz debilnejší predstavitelia...ale veď to všetci poznáme. 2,5* ()

Americ

jednu za Jessicu Alba, inač celí ten seriál nestál za nič,príbehy o delfínoch, tuleňoch alebo psoch ktorý vždy všetko zachránia v poslednej chvíli sa mi s celej duše hnusia. ()

iampatrik

Nikdy jsem tenhle dětský ranní seriál nevyhledával, přesto ho s určitou pravidelností sledoval.. Za vzpomínky z dětství - dvě hvězdy. ()

vander19

Delfín zachraňoval čo sa dalo...riešil prípady a pomáhal pri osobných tragédiach hercov, ale ako decku sa mi to páčilo a aj Jessica tak preto 1* ()

Kick077

Hodnotim spíš vzpomínkově, vim že sem se na to jako malej vždycky ráno těšil a bavilo mě to. Takže bych řek že jestli seriál zamýšleli pro dětské diváky, svůj účel určitě splnil. ()

misa_laska

Opět nechápu proč tak hrozné hodnocení. Já to měla jako malá tak ráda... A delfíni jsou prostě krásní.... Navíc pokud bych to porovnávala s nynějšími seriály.. Tak si to 2-3 hvězdičky rozhodně zaslouží. ()