Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

elanista1

Mozno aj najlepsi diel z celej slasherovej serie, ktora ked poratame aj Freddyho aj Jasona ma asi 16 dielov, teda asi fakt plati zasada ze nakoniec to najlepsie. Originalne prepojenie dvoch legendarnych zloduchov 80tych rokov, chyba uz len Michael Myers ale ten by tu uz bol navyse, Jason to dokaze poupratovat aj sam. Hektolitre krvi, efektne vrazdy, Freddyho hlasky, prsnate dievciny, a hlavne originalny pribeh s vyuzitym potencialom. Nic v tomto filme mi nevadilo, pekne som spapal vsetko co mi bolo ponuknute a nemam ziadne vycitky. Potesilo sympaticke obsadenie, hlavne! Katharine Isabelle a najviac! Monica Keene so svojimi prednostami! Na dvojku sa neviem dockat. ()

LordArthas

Výborná oddechová hororová kombinace dvou nejznámějších zabijáků! Proklatě vtipné, zajímavé, velkolepé...závěrečný souboj se řadí mezi ty nejlepší v hororech! Miluji! ()

Fíma

Tak tohle je už úplně mimo časoprostor. Nehorázná kravina, ale zase jsem se u toho dobře bavil. Plus ještě hezké holky, bohužel většinou brzy zesnulé. Takový zvlášní slasher nakombinovaný se soubojem muže proti muži nebo spíš zrůdy proti zrůdě, asi jako Gamera kontra Gaos (neviděl jsem, ale podle táty legendární). ()

Chromeskull

Řádně povedená, krvavá, akční řežba! Fighty mezi Jasonem a Freddym byly super, celkově to bylo všechno výborně zpracovaný, skvělý efekty, plno gore a navíc když se mrknu na ten rok, tak kurva nemůžu nic víc chtít! Velice chválím a v blízké době mrknu znova!.90% ()

hruska.32

Nejlepší horový crossover je zde. Spojení dvou ikonických zabijáků filmových pláten se povedlo na výbornou. Jediný co od filmu můžete čekat, tak je solidní a krvavá akce. A celkově mi přijde, že tento snímek obohatil kánon obou zabijáků. Robert Englund si svoji ikonickou roli Freddyho Kruegera užívá na plné obrátky... co víc dodat? ()

Nikolas__

2021 REPETE: Extrémně cool natočený crossover horor, na který jistě dost lidí čekalo. A vlastně si, když přihmouřím obě oči, moc nedokážu představit jak lépe by to šlo udělat. Jako jasně, vylepšit by to šlo, ale co se týče pravidel postavených v obou sériích - je FvJ přesně takový jaký by měl být. Má to překvapivě nadhled (což chybělo jak u odlehčených dílů Jasona, tak u Freddyho). Freddy byl parádní, Jason celkem ušel, kamera byla skvělá, režijně to bylo povedené. Scénář se v rámci odlehčených hororů povedl taktéž. Akční scény jsou parádní, a jsem rád za to, koho ve filmu nakonec nechaly vyhrát. Postavy jsou opět meh, ale tak už to bývá. Koukám že před necelými dvěma lety jsem tady tomu dával pětku :D. Ten film se nakonec bude muset spokojit s čtyřkou. Delší vztah mám sice se sérií Friday the 13th, ale kvalitativně lepší je Nightmare of Elm street série. Tam je hodně dílů naprosto skvělých (1, 3, 4, 7), nějaké jsou jen dobré (2, 5, 8), a jen jeden je špatný (6). U Jasona jsou solidní pouze nějaké díly (1, 2, 5, 7), další jsou buď ok, nebo průměrné (3, 4, 6), a ty další dokonce špatné (8, 9, X, 12). Takže tak 7,5/10 ()

Taron

Paráda! Věřím, že kdybych znal i celou Noční můru, tak bych si to užil ještě víc. Ale bylo skvělý poprvé vidět souboj Jasona s někým, kdo mu může konkurovat. ()

ScarFace_V8

Jak by řekl Homelander: „Bylo to perfektní… PERFEKTNÍ! Vše do poslední chvíle!“. Tohle byla neskutečná řežba. Souboj dvou Titánů zla, který si na svá bedra po naservírování skvělé Chuckyho nevěsty vzal režisér Ronny Yu. Ten člověk je prostě frajer co oba filmy dotáhl k naprosté dokonalosti. Stylizací, skvělými vraždami a brutalitou a taky hlavně setsakramentsky nabušeným soundtrackem! Freddy, opět v podání Roberta Englunda, tu opětovně rozjíždí své Šoumenství tak jak ho máme rádi. Se svými obětmi si rád hraje a mlsá. Ke svému návratu potřebuje ale „menší“ výpomoc, která by mohla obyvatelům Elm Street osvěžit paměť, což by vedlo k jeho návratu v plné síle. A na to si povolává pomoc z pekla a to Jasona Vorheese. Ovšem tato výpomoc nebude zadarmo a Jason nemilosrdně vraždí Freddyho potenciální oběti a to přece nejde nechat jen tak. Souboj dvou nejsmrtonosnějších zabijáků může začít a vítěz bere všechno. Škoda, že nikdy nedošlo na pokračování. Tento film by ho potřeboval jako sůl! :-( ()

J.Mayen

Na Freddym a Jasonovi jsem vyrustal. Tenhle galimatias je zneucteni obou ikon. Zakomponovani trapneho humoru mluvi za vse. Zde se nedalo z obou puvodnich kultu vyzdimat naprosto nic. Zbytecny a nudny film a navic pro fanouska Nocni Mury a Patku 13 naproste utrpeni. ()

izinka

Nevím jestli je to tím, že mě tyhle filmy bavily tak v 11 letech a teď už jsem z toho vyrostla nebo je to fakt blbost. Debilní herecký výkony "teenagerských" představitelů a docela dobrý výkony Freddyho, kterýmu jsem fandila víc. Když tam nebyly ty děcka, tak se na to dalo i koukat. ()

Goodlooker

Co na tom filmu všivhni máte tak zázračného? Béčko, které těží z chudáka zaprášeného Freddyho a melouna Jasona. Bez atmosféry, bez děje, bez napětí a bohužel s konečným náznakem budoucího pokračování... Téměř odpad! ()

Marv

Dementní scénář, příšerné herecké výkony hlavních hrdinů(tím myslím ty teenagery, ne naše dva borce), začátek docela nuda, ale na druhou stranu můj oblíbenec Freddy(jedna hvězdička je jen pro něj) a dokonalá finálová bitka. Chci druhý díl. ()

shark05

Tyhle dva týpci jsou lepší když jsou oba ve vlastnim filmu.Ale oba nejsou zase taky tak špatný ,ale mohlo to bejt lepší,scény byli hodně přehnané. ()

da_silva

a dyť je to super :) ... jo, jasný - hlavní postava je tragická kozatá blondýna a celej film se tváří jak nafukovací panna, scénář je svym způsobem kokotí a všechny víceméně vede k tomu aby se sami nechali zabít a děsivý to neni ani trochu, ale .... je to fakt prdel !!! Jason slashuje, Freddy hází hlášky, sledovat počínaní obětí je vážně vtipný (***!!SPOILER!!***zejména jít se sám zhulit ve chvíli kdy dou po vás dva masoví masakrácký zabijáci je vopravdu neuvěřitelný ***Konec SPOILERU***) a hudba je taky fajn. Akorát finální battle začne v půlce nudit. ()

sAreOn

Na mě až moc ulítlé. A taky ruku na srdce ty herecké výkony mě vyděsily víc než film samotný. Pro mě nezajímavý počin, možná i z toho důvodu, že mi Freddy ani Jason nikdy moc neučarovali. Ale dobrý pokus, jak oživit legendy. ()

veverysiak

Je to odvaha, spojiť dvoch najväčších krvilačníkov do jednej spoločnej hemoglobínovej orgie, môže to dopadnúť kadejako len nie dobre, ale toto je vydarený kúsok, je tam všetko, čo má mať takýto typ hororíka, o čo menej som čakal, o to viac som dostal, Ronny Yu to urobil brilantne a ja radšej nejdem spať, takže 80%. ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

27.01.2013

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)