Freddy Krueger je v pekle - a to doslova. Jako odsouzenec k doživotnímu trestu chystá fantastickou pomstu... a jediné, co k ní potřebuje, je malá výpomoc. Na scénu přichází Jason Voohees, rovnocenná ikona zběsilosti, který Freddymu ideálně vyhovuje pro to, aby znovu šířil strach a hrůzu v Elm Street. Jak přibývá obětí, je jasné, že Jason není ochotný zůstat stranou. A tak se vyděšené město ocitá uprostřed strašlivého a šokujícího souboje dvou titánů zla. Vítěz zabije všechny! (Magic Box)

anais

Freddy vs. Jason není náročný film. Má hloupý scénář při jehož sledování si pořád musíte opakovat, že se jedná "jen" o horor, kde dívka vbíhají do hustého lesa v sexy oblečcích, s šíleným vrahem v zádech, kde dva uprchlíci z psychiatrické léčebny bydlí u sebe doma, aniž by kohokoliv napadlo je tam hledat atp...Abych se ale přiznal, nejsem si úplně jistý, jestli právě toto nebyl záměr tvůrců. Celý film je prodchnut atmosférou těch nejslavnějších kultovních hororů, a co je hlavní, nabízí přesně to, po čem takový fanoušek touží. Nenechte se mýlit, to nemusí nutně znamenat ztrátu kvality...Pokud jste kdysi měli rádi Freddyho nebo Jasonovu původní sérii, tento film vás rozhodně nezklame...Bere si z obou zdrojů to nejlepší a vzniklý extrakt namíchává množstvím opravdu skvělých hlášek...tolik jich v jednom filmu nezaznělo už hodně dlouho... (Burn, motherfucker, burn!). Nabízí se srovnání s filmem Alien vs predátor, který krom podobně nápaditého názvu nemá s FvJ společného skutečně nic. Také se tu setkají dvě slavná filmová monstra, ale vzniklý paskvil jsou dvě hodiny naprosté nudy... Oproti tomu, FvJ nabízí dvě hodiny zábavy přesně v tom stylu, na jaký jsme byli kdysi zvýklý...ta samá úroveň scénáře, ta samá nápaditost...nic víc, nic míň... (i když, možná jsem se těšil na větší množství Freddyho podob...pamatujete na všechny ty masky...tehdy v Hollywoodských specialistech ;-) ()

Jinny

Souboj gigantů (sadisty s fantazií džina z lampy a teenagerobijce s naočkovanou nesmrtelností) dokazuje, že dvojitá porce krvavých hodů není dvojitá porce kvality ani zábavy. Nicméně Freddy: "Měl bych tě varovat, princezno, poprvý to trochu zabolí." ()

jonyyy

Nápaditá, humorná (chvilkama až moc) pocta oběma sériím. Jsem fanda zpomalených záběru, ale tady mi ty zpomalené nebo spíš sekané, vyloženě vadily. Taky bych asi ubral těch lítacích scén, kde těla lítaj desítky metrů, ale jinak parádní, akční, rocková jízda. Chtěl bych mít tolik životů, jak tihle chlapíci :D "Toho brankáře muselo něco nasrat!" 71% ()

d-corso

Nic jsem neočekával a snad proto jsem byl více než příjemně překvapen. Freddy je ve výtečné formě a kdykoliv se objeví na scéně, sypajíc z rukávu jednu hlášku za druhou ("I should warn you, princess... the first time tends to get a little... messy"), je o zábavu postaráno ()

eraserhead666

Dá-li se to vůbec srovnat, tak z nápadu spojit v jednom filmu hlavní protagonisty dvou jiných filmů, tohle dopadlo mnohem, mnohem lépe než Vetřelec vs. Predator. Noční můru v Elm Street znám skoro nazpamět a Freddy je můj oblíbenej záporák, Pátek 13 tak moc dobře neznám, pár dílů jsem kdysi viděl, ale mám trochu popletené, které díly to přesně byly, stačí to však na to, abych věděl, kdo vraždil v prvním díle he, he. A jejich "spojení" je prostě jízda - vrátil se starej dobrej humor Nočních můr, kterej jsem měl vždycky rád, Jason do toho vnesl to trošku vážnější pojetí - obrovský magor jen chodí a seká všechno, co se hejbe. A kupodivu i ti teenageři mi nějak extra moc nevadili, což je v dnešních slasherech co říct. ()

SOLOM.

Na tento film jsem se těšil doslova jako malé děcko. Freddy byl můj oblíbenec už od dětství a Jason rovněž patřil mezi legendární filmové vrahy, takže jejich souboj tváří tvář jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít. Po nedávném zhlédnutí celých sérií (jak Nočních můr, tak i Pátků 13) jsem samozřejmě neměl svého jasného favorita, ale tak trošku jsem nadržoval Freddymu. Ne nadarmo jsem ho kdysi v jedné anketě označil za svého nejoblíbenější zápornou (hororovou) postavu. No a Ronny Yu se svého úkolu zhostil dle mého opravdu dobře. Jeho výtvor byl každopádně lepší než některé díly Nočních můr i Pátků 13. Úplný TOP to sice není, ale já si tento kousek užil dosyta. Oba pánové se pustili do brutální zábavy, tak jak jim to bylo vlastní. Freddy se sice držel ze začátku dost v pozadí a probíhající děj dochucoval svými výbornými hláškami a smyslem pro černý humor, ale za to Jason přesně naplnil má očekávání – hotová mašina na zabíjení. Brutalita jednotlivých mordů se postupně zvyšovala, počet přeživších zmenšoval a atmosféra postupně houstla – a tak to mám přesně nejraději. Když navíc nechybí i trocha té nahoty a šibeničních situací, tak si prostě nemůžu moc stěžovat. Je sice pravda, že některé efekty i momenty byli trochu přehnané (viz scéna, kdy Freddy hází s Jasonem o zeď ve svém světě), ale i to se dalo odpustit. Nejsladší odměnou se nám totiž stal samotný závěr a finální souboj obou zabijáků. A to nejen po trikové stránce. Ani zde totiž nechyběl „černý humor“ či brutalita a jak Freddy, tak i Jason ze sebe dostali to nejlepší (nebo lépe řečeno ze svého protivníka). Jejich bitka mě doslova pohltila a já si jí neskutečně užíval. Nezbývá mi než smeknout před režisérem i oběma pány (Robert Englund - Ken Kirzinger), kteří z toho udělali nezapomenutelný zážitek pro všechny fandy. Takže já si prostě nemůžu pomoci, ale musím tomu dát nadprůměrné hodnocení. Klidně bych si dal i další pokračování… ()

claudel

Nikdy jsem nebyl zvláštním fanouškem ani jedné ze sérií, které se v tomhle kuse protnuly, nicméně mám rád horory, rád se bojím a nemám předsudky vlastně vůči žádnému hororu, sebevíc špatně hodnocenému. Spojení Freddyho s Jasonem se docela povedlo, vražedné finále, včetně závěrečné scény ohromující. ()

ARI50

Asi až po 3 projekci jsem změnil názor, do té doby se mi film vůbec nelíbil ale potom změnit názor byla správná volba, ono někde se začít muselo a když jsem se nad tím pořádně zamyslel mělo to výborný nápad na příběh celého filmu. Herci byly dostačující vraždy byly povedené, souboj jemně přitažený za vlasy ale i tak bylo celkem o zábavu postaráno. ()

SLOTH

NUDA ANI JSEM TO NEDOKOUKAL JAKA TO BYLA NUDA PRAD SE TAM NEKDO VRAZDIL TY LIDI DELALI NECO CO BYCH NIKDY NEUDELAL PROSTE SILENE DEBILNI HLOUPE A VELMI NUDNE ()

Bauer

Postavte proti sobě dvě hororový legendy a může vám vzniknout dost dobrej horor.......Já jsem se i docela bál a to je dobře ale 5* nemůžu dát.Fakt dobrej film na kterej se podívám s chutí znovu. ()

matestlust

Námětu,který by si nejden hororvý režisér nedovolil natočit,se chopil mistr kung-fu bojovek Ronny Yu a vytvořil parádní fajnšmekrovskou zábavu,ve které vévodí dvě horor-slasherovské kultovní ikony.Každá z nich si to dává přesně tak,jak jsme zvyklí z jejich předešlích děl.Konečně se někdo odhodlal spojit dvě legendy a vytvořit noblesní podívanou. ()

Beastmaster4

Oba znám, od každého z nich jsem viděl max. jeden film, ale na tenhle jen tak nezapomenu. Jako komedie dobrý, jako horor špatný a jako thriller...thriller to prostě nebyl ;). Každopádně je to retro vzpomínka na staré horory. Proč ale proboha nemohli nechat aspoň jednoho z nich umřít. Celej film je šaškárna o tom, kdo z dvou hororových velikánů převálcuje toho druhýho...kolem toho všeho pak potoky krve, uřezaný ruce, probodaný těla a pak šíleně trapnej konec jak z pohádky.....Nakonec to vlastně celý nemělo smysl. Ale kupodivu jsem se nenudil, Robert Englund jako Freddy zachraňoval situaci. ()

JASON_X

Freddyho štve, že se ho už nikdo nebojí, protože na něj všichni zapomněli, a tak v pekle ukecá Jasona, aby mu píchnul s několika vraždičkami a dostal ho tak opět do povědomí (i podvědomí) teenagerů a tím i zpět do hry. Pošuk, který vymýšlel tenhle čistokrevně béčkový scénář, má můj obdiv. Freddy vs. Jason je totiž tak šílený a totální výplach mozku, že mé nižší já je naprosto spokojeno a užilo si fůru švandy. A je to i slušně natočeno. Mimochodem pan Krueger mi odjakživa připadal tak zoufale nudný, trapný a otravně extrovertní, že bát se ho mohou snad jen děti do 10ti let a filmy z Elm Street považuju za velmi slabé softhorrory pro mládež. Zato Jason to je jiná třída - introvertní a nekomunikativní vraždící hovado bez mozku, bez emocí, bez tváře a navíc nesmrtelné. Mám ho moc rád :) Hvězda dolů za silikonové cecky na začátku. Nesnáším silikonové cecky. Vlastně je to asi jedna z nejhnusnějších věcí kterou znám. A fakt, že v intelektuálně nižších kruzích a ve Spojených státech jsou silikonové cecky považovány za něco hezkého, jen dokazuje naprostou degeneraci ba absenci elementárního přirozeného vkusu u velké části populace. A každý film, který tímto způsobem reklamu na umělé cecky udělá, utvrzuje tupé a primitivní jedince v přesvědčení, že umělé cecky jsou asi něco, co by se jim mělo líbit. ()

ancientone

Ronny Yu je frajer a mág v jednom. A to preháňam iba veľmi mierne. Po tom,ako resuscitoval a vyšvihol sériu Childs Play, od začiatku zakliatu vo vlastnej (pod)priemernosti s dielom Bride of Chucky, zhostil sa úlohy slasherového reanimátora s postavami Jasona a Freddyho Kruegera. Výsledok je až zarážajúco dobrý mashup soap opery, teen komédie a dvoch slasherových sérií, povstavajúcich z popola s úžasným nasadením. Yu premieňa žánrové klišé na excentrické štýlové jazdy, hrá sa s objektívmi a pozíciami kamery, prináša kus videoklipovej estetiky a brutalitu miesi so zmyslom pre dobre vystavaný gag. V kontexte hŕstky podarených 90-kových/00s metaslasherov (Slumber Party Massacre III, Scream, Candyman, Bride of Chucky, Seed of Chucky, Halloween: H2O, Urban Legend...)pôsobí Fredy vs. Jason ako podhodnotená vlajková loď. Hlavný zdroj diváckeho opojenia spočíva v tom, že Yu navracia slasher k jeho (prchavým) koreňom, kedy bol schopný prinášať zaujímavé formálne riešenia a jednoducho výrazovo štýlové kino. ()

oLí

Fanoušky hororových ikon let osmdesátých zde mohl někdo pořádně naštvat. Ronny Yu si toho byl zjevně vědom a až na pár drobností si s látkou poradil dobře. Po posledním dílu F13 ( Jason X ) a Nové noční můře je tak trošku zázrak, že tento film vznikl. Pro oba krasavce a srdce horrorového fanouška ale jedině dobře. Freddy vs Jason se nese již od začátku "New Line Cinema" v duchu obou sérií a pokračuje tak celým filmem. Příběh to je hodně jednoduchej, někteří herci a postavy jsou opravdu na nervy lezoucí, jiní zase sympaťáci a další dokáží rozesmát. Šlo to natočit lépe, ale hlavně mnohem hůř. 55% [srpen 2007] ()

Morholt

Obě série jsou sice mrtvé, ale srážka dvou kultovních monster musí potěšit všechny jejich fandy. Sposuta krve, akce a lahůdkový souboj na závěr plus Robert Englund užívající si asi naposledy svou životní roli. Paráda. 70% ()

Lucasion

Hodnotit tenhle film je dost tvrdý oříšek. Obzvlášť pro fanoušky obou hororových postav. Příběh vcelku plynule navazuje na hororové série obou antihrdinů a vidět je ve finálním boji je prostě splněný sen mnoha fanoušků. Ovšem přiznejme si to. FIlm jako takový není ani hororový, ani komedie, a hlavně nelze brát vážně. Pomrkávání na fanoušky je fajn. Přehnané vraždění študáků taky. Ale někdy mám pocit, že to ti tvůrci přeci jen přehánějí. Těla se množí, ale vše je až s velikou nadsázkou. Vzpomínám si, že kdysi na té základní škole tenhle film byl legenda. Dneska už je téměř zapomenutý. Ovšem fanoušky žánru bude vždy vyhledávaný. Upřímně bych si přál, aby mi spojili třeba Myerse nebo Vřískota. Myslím, že by z toho mohl být ultimátní Halloween. (55 %) ()

Lacike

Film v ktorom sa stretol hororový diabol Freddy Krueger a jeden steroidový mongoloid s hokejovou maskou. Popritom tam bol nejaký ľudský dobytok na porážku na ktorom mi záležalo asi ako na mäsu na šťavnatý steak. O dej a logiku tu nejde. Čo je asi lepšie akokeby vymýšľali chujoviny ako v New Nightmare. Toto je priamočiary masaker plný gore a trikov akým bol napríklad štvrtý diel Nočnej mory. CGI nie je tak cool ako praktické efekty, ale stále sa tu nájde dosť aj praktických scén a hlavne to je celý čas vynaliezavé a zábavné. Ronny Yu bol na réžiu bezmyšlienkového výplachu s dvoma hororovými monštrami dobrou voľbou. Akurát fanúšikovia obidvoch budú mať problém komu fandiť. Moje preferencie sú zrejmé. Ten ich nekonečný finálny súboj bol skvele natočený, ale chcelo to nejaké pravidla a taktiku. Takto sa proste nonstop mastili až došli tvorcom prachy a tak narýchlo nejak ukončili ich bitku nerozhodne, aby sa Freddy nažral a Jason ostal celý. Tento film je ukážkovým príkladom toho prečo k stretu dvoch legiend nedochádza často. Aj keď je to celkom vydarený film, tak to proste úplne nefunguje. 6/10. ()

Gary

Očekával jsem teenagerskou sračku typu loňského léta atd. Místo toho se mi však nabídl poměrně zábavný a skvěle krvavý snímeček, u kterého nejvíce obdivuju návraty do starých dobrých časů a návrat samotného mistra Freddyho v podání Roberta Englunda. ()

HateBreeder

Heh, neviděl jsem všechny díly Pátku 13, a ani všechny noční můry, tohle se však povedlo, zatím nejlepší Crossover co jsem viděl. Freddy je slabý a potřebuje se lidem připomenout, aby dostali strach a tím mu dodali sílu. Proto pošle dalšího zabijáka, Jasona Voorheese, aby znovu rozpoutal hrůzu v Elm street. Ze začátku to vypadá, že jsou hlavní představitelé solidně v háji. Ve skutečném světě jim jde po krku Jason a ve snu na ně čeká Freddy Kruger. Dalo by se říct že jsou v pasti. Jenže jak už praví staré rčení, že dva kohouti na jednom smetišti se nesnesou a právě to se stane i zde. Pak teprve nastane pořádná akce a musím uznat, že jsem se bavil. Kéž by takových povedených crossoverů bylo víc, co třeba Jason vs Mike Meyers, a nebo Freddy vs Pinehead ;) ()

Pátek třináctého dostane seriálový prequel

27.01.2013

Freddy vs. Jason vs. ?

Freddy vs. Jason vs. ?

05.08.2008

Bývalý táborník z Crystal Lake Jason Voorhees a kotelník z Elm Street Freddy Krueger se nesmazatelně zapsali mezi hororové ikony, ale v kinech se naposledy objevili před pěti lety. A rovnou spolu.… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)