Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (268)

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Jistě, pane premiére, tohle je jedna z nejlepších politických satir na televizních obrazovkách. Sušší než takové Spin City (Všichni starostovi muži), ale i tak laťka humoru je zde opravdu hodně vysoko. Další z důkazů, že sranda jde dělat z politiky i kultivovaným způsobem. Ostatně paní Bubílková by se mohla tady lecčemu naučit, minimálně tomu, jak být na úrovni a zároveň i vtipná. ()

Elyon 

všechny recenze uživatele

Podle mého názoru je toto pokračování stejně tak zábavné, intelektuální a důstojné, jako první seriál. Moc mile mě překvapilo, že kouzelný Bernard již nestojí v pozadí a zapojuje se víc do akce. Zejména se mi moc líbily ty jeho legendární hlášky, které se objevily vždycky, když jsem to nejméně čekala. Humphrey je taky úžasný (ostatně jako vždy) a Jima mám ráda čím dál tím víc. Moment, u Ministra jsem říkala, že Jim je pro mě neutrální postava? Beru zpět, jako premiér je naprosto k sežrání. Seriál je důkazem, že k dokonalosti stačí pouze tři až pět místností, kvalitní zábavný scénář a také tři nesmírně sympatičtí, úžasní herci. ()

Reklama

mcleod 

všechny recenze uživatele

Přestože se v pokračování Jistě, pane ministře styl humoru moc nezměnil, je v lecčem odlišný. Vše vlastně vychází z povýšení Hackera z ministerské funkce do úřadu premiéra. Jednotlivé díly se tak zabývají větším rozsahem politik, nikoli pouze úzkou oblastí administrativy a dalších agend mnohdy nelogicky přidělených Hackerovu ministerstvu. Premiér navíc nemusí svá rozhodnutí přizpůsobovat politické linii výše postaveného politika, tudíž je jeho konání mnohem volnější. Ale především, vzhledem k silnější pozici premiéra vůči siru Humpreymu, než měl jako ministr, dává Hacker státní správě mnohem častěji pořádné kapky. Jen nevím, jestli je seriál po těchto změnách vtipnější. Spíše je to stejné, ale o trochu víc mě přecejen baví ministerská verze sitcomu. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

5* nemá cenu oba na sebe navazující seriály o ministrovi a premiérovi hodnotit samostatně, protože mají hodně společného - kvalitní britský humor, herecké obsazení a politický nadhled. Podle mě není lepší filmové či televizní dílo, které by běžnému divákovi dokázal zpřístupnit fungování politiky a jejich procesů, která je všude stejná - teda aspoň v demokratických zemích. Kultovní pozici seriálu v tomto žánru nejspíš nikdy nic neohrozí a tak všem neznalým, koho aspoň trochu politika zajímá tak doporučuji a rozhodně v českém dabingu, který je na jedničku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

markul 

všechny recenze uživatele

Už jenom z principu za pět. "Je zřejmé, že kabinet se shodl, že vaše politika představuje výtečný plán, přesto však vzhledem k vyjádřeným pochybnostem, přál bych si navrhnout zápis v tom smyslu, že po pečlivém uvážení, dospěl váš orgán k názoru, že ač má návrh širokou podporu, takže některé z jeho principů jsou v principu natolik principiální a některé úvahy natolik složité a v praxi tak jemně vyvážené, že už v samém principu bylo navrženo přikročit k rozumné a prozíravé praxi a návrh předložit k podrobnějšímu prozkoumání, přičemž by se kladl důraz na základní kontinuitu nového návrhu v rámci nynějších principů a také na princip principiálních argumentů, které návrh obsahuje a předkládá ke schválení parlamentu. Už z principu." ()

Galerie (2)

Zajímavosti (8)

  • Premiérka Margaret Thatcherová (v té době úřadující) byla velkým fanouškem tohoto seriálu. (ČSFD)
  • Ve 27. minutě Sir Humphrey (Nigel Hawthorne) poznamená: "Ztrátu jednoho ministra, tu lze ještě považovat za ránu osudu, ale ztráta dvou, to už je nedbalost." Nato se Bernard (Derek Fowlds) zasměje, aby dal najevo, že je vzdělaný, jelikož se jedná o citát z divadelní komedie Oscara Wildea "Jak je důležité míti Filipa": "Ztrátu jednoho rodiče lze považovat za nehodu, pane Worthingu, ale ztráta obou, to už vypadá jako nedbalost." (Ezis)

Reklama

Reklama