Proč ženy zabíjí

• USA Why Women Kill
USA, (2019–2021), 16 h 31 min (Minutáž: 43–56 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alicia Coppola, Philip Anthony-Rodriguez, Bobby Nish, David Banks, Alexandra Daddario, Robert Craighead (více)

Série(2) / Epizody(20)

V tomto temném komediálním dramatu vystupují tři ženy z různých dekád, které žijí ve stejném době a zažívají manželské neshody. Žena v domácnosti v 60. letech, dáma v 80. letech a právnička v roce 2019. (SkyShowtime)

Emafera

Brilantní! Vtipem předčí Zoufalé manželky a napětím Sedmilhářky. Tři časové linie, které na sebe nezávisle navazují, řeší to samé a přesto jinak a za jiných okolností. Lucy Liu nepřehlédnutelná, konec graduje do poslední chvíle. Co víc si přát. ()

Jerris008

I přes slabší třetí dějovou linku (ze současnosti) je to zábavné, dech-beroucí a lehce návykové. Našla jsem odpovědi :) nemám co dodat. Snad jen, že se Ginnifer podařilo stát se z mé nejneoblíbenější postavy tou, která mě postupně naprosto uchvátila. (první série) ()

oiuoiu

Seriál, který mne hodně překvapil: ačkoli jde o komedii, detektivku a rozbor dynamiky partnerských vztahů - seriál je netrapný, napínavý a plný emocí. Herecké výkony hlavních představitelek vynikající. "Nestalo se ten den něco zvláštního?" ()

hony23

Tak tohle nemělo chybu, byť se jedná spíše o seriál pro ženy. Ženy jsou zde vyobrazeny jako oběti mužských nevěr, ovšem rozhodně ne jako bezbranné oběti. Je zde spousta skvělých dialogů, černého humoru i překvapivých odhalení. Ač se ze začátku zdála dějová linka z let 60. nejméně záživná, tak měla nakonec nejlepší finále. Léta 80. mě bavila od začátku do konce, Lucy Liu zde prokázala nesporný komediální talent. Takže nakonec byl asi nejslabší příběh ze současnosti, ale dějové linky se nevzájem tak prolínaly, že těch 10 dílů uteklo jako voda a hned bych si dal nášup. ()

VLADEK

1. sezóna - překvapivě výborná, vtipná, Liu a Davenport si to zjevně užívali - 80%. 2.sezóna - stála za starou bačkoru, nechci tady spoilerovat, ale to vyústění..., "dynamika" postav..., už jsem se těšil až to skončí. - 40% ()

Lilith03

Kirby Howell-Baptiste je pro mě objev, ale poprala se s rolí perfektně. Úžasná Ginnifer Goodwin ovládla celý seriál a donutila diváka toužit po tom, aby byla zase část z šedesátých let. A moje nejoblíbenější a nejmilejší Lucy Liu k té nemám slov už vůbec! A to myslím v dobrém mimochodem. Tam byl rozjezd sice nejpomalejší, ale díky ní nabídl seriál spoustu humorných scén a měli jsme ji možnost vidět v roli, která byla minimálně pro mě nová. Dále jsem moc ráda za to, že v seriálu hraje Alexandra Daddario, kterou mám taky ráda. Já nechápu jak se podařilo tvůrcům dát dohromady tak skvělou partu lidí, nechápu, prostě jedno velké wow! Maximálně cením to, jak tvůrci ztvárnily jednotlivé doby, ať už po stránce kostýmů, prostředí (ikdyž ty devadesátky byli dost infantilní a přitažené za vlasy) i situací. Doba šedesátek nabídka ukázku toho, jak těžké to měly ženy a zároveň krásu schématu žena v domácnosti a muž - živitel rodiny. Devadesátky připomněly krásnou módu (která jak říkám, byla chvílemi moc, ale i tak hezká) a zároveň příchod velmi závažné nemoci, ale i překrásný vztah hlavních postav, který jsem vyloženě žrala. A součastnost? Uznávám, byla nejslabší, ale to jen proto, že předešlé doby byli 12/10. Součastnost bych hodnotila 10 mimochodem. Líbila se mi ta trochu psycho zápletka i zajímavý vztah a zápletka s drogami. Každá postava dávala smysl, fungovala psychologie postav a dokázali jste se vcítit do každé. Poslední pochvala patří českému dabingu, který je jako, "pane bože, v životě jsem neslyšela lepší"! A pak jedno mínus, ta domrvená druhá série, to bylo hrozné. Za to by si tvůrci zasloužili propleskat. ()

supEnoc

Naprosto skvělej a entertaining počin od začátku až do konce. TOP writing, TOP výprava, TOP obsazení, TOP kamera, prostě všechno to do sebe zapadlo naprosto dokonale. SPOILER: Jednu výtku bych měl, a to ukončení tý nejnovětší linie, ačkoliv byla Jade psycho bitch, její hlavní arc byla spíš o preservation, takže jsem moc nechápal, proč na ně zaútočila, spíš bych čekal, že je okrade, ať má nějaký love na těn útek před policií. Ale co už, jen malej blemish na jinak velmi logickym scénáři. 90% ()

Metastazina

Poslední dobou koukám na neskutečné paskvily. A světe div se, ty paskvily tady mají kolikrát divně vysoké hodnocení, které absolutně neodpovídá kvalitě snímku. Proto jsem na “Proč ženy zabijí” koukala s naprosto nulovým očekáváním. A ejhle. Ono to šlape. A šlape to lépe než ulička lásky v Amsterdamu. První díl byl samozřejmě oťukávačka a zvykačka na ten mrdákov, který se tam děje v podobě prolínání tří příběhů v různých časových osách. Pak už mě to pohltilo a na mrdákov jsem si zvykla. Dialogy jsou fenomenální a mrda vtipný. A Lucy Liu tady rozhodně není andílek. Co se tedy první série týče, tak ta má bez debat plný počet. Malinké škobrtnutí pro mě byla finální fight scéna, která byla v podobě totálně nepřehledné mrdanice, takže člověk neměl úplně možnost si vychutnat jednotlivé kousky pořádně. Nicméně na kvalitě to neubralo. Druhé série se zatím bojím, nechci tuhle dokonalou chuť jen tak spláchnout. ()

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

PF 2020

PF 2020