Důvod nenávidět onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu měl každý. Kdo ji ale zabil? ... I geniální detektivové si občas potřebují odpočinout. A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života. Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. To by ovšem na palubě nesměla trávit část svých líbánek s novým manželem, jehož odlákala své nejlepší přítelkyni Jackii, bohatá dědička Linnet Ridgewayová. A celá ta pestrá, zdánlivě nesourodá společnost, jejíž každý člen ovšem, při bližším pohledu, je tak či onak na osudu Linnet zainteresován. A - řekněme to bez obalu - má důvod onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu nenávidět. (Česká televize)

Autogram

Zápletka a rozuzlenie je výborné, ale príbeh je tak notoricky známy, že som si film nedokázal užiť. Naviac prvá trištvrtehodina je len oboznamovanie s postavami a vzájomné ohováranie, čo je naozaj príliš dlho, kým k niečomu vôbec dôjde. –––– Netrapte se, vy tu záhadu stejně rozluštíte. – Já vím. ()

Kosmik 1

Poirota moc nemusím a už vůbec jej nesleduji pravidelně, ale tenhle díl se mi líbil, ač jsem uhodl oba vrahy již v počátku vyšetřování. Plavba po Nilu velmi poutavá a Egypt jsem si užíval. 70% ()

Pecival

Suchet je boží, ale děj odsýpá pomalu a než se stane mord docela jsem se nudil. Pointu jsem navíc tušil (ikdyž ne přesně) a to by se stávat nemělo, protože upřímně moc u toho nepřemýšlím. ()

Fox85

Kdysi dávno jsem viděl zpracování s Peterem Ustinovem, a přestože si ho už moc nepamatuji, jisté střípky v paměti uvázly. A přestože jsem díky tomu vytušil pachatele hned po odhalení zločinu, užil jsem si to až do úplného konce. ()

venca163

Problémem Agathy Christie je, že když jde po závěrečnym odhalení člověk zpátky po všech indíciích, tak to sice dává smysl (i když jsou tam sporný momenty), ale taky by se dalo přednést ještě tucet dalších rozuzlení, který by ty indicie taky splňovaly. Stejně je to ale zábavný, hlavně díky Suchetovi. Jak já telku moc nesleduju, tak když začnou v nějakej línej víkendovej den odpoledne dávat tohle, tak se většinou na práci, co jsem měl v plánu, vyseru a radši dvě hodiny relaxuju u Poirota. (80%) ()

CSSML

Mohla to být dobrá detektivka, kdyby nezačínala souložením. To opravdu neumí tvůrci přitáhnout pozornost jinak. Přiznám se, že konečné řešení mne také napadlo, ale jak byl zločin spáchán, jsem netušil. ()

HiddenDragon

S09E03. Predem mi prijde, ze je zde na profilu CSFD chyba. Dil ma 97 min a nikde jsem zadnou jinou verzi nenasel - pokud si to autor profilu nespletl se starsi verzi z r. 78. Tam hrala sice znama Mia Farrow, ale tahle serialova ma zase Sucheta, ktery je mnohem sympatictejsi nez tloustik Ustinov. Zapletka se prostredim velmi podoba dilu z prvni serie "Dobrodruzstvi na mori" (S01E07), kde se taky vrazdilo na parniku v Egypte. Mam tyto exoticke dily rad - vzdy vnaseji do serie umistene povetsinou v Anglii jakousi exotiku a takovy ten morbidni pocit, ze vrazda na dovolene je neco extra :) Tenhle dil konkretne trochu pripomina aktualni ceskou kriminalni kauzu Kramny :) Bohata dedicka je zastrelena ve spanku pri plavbe po Nilu, ktere se ucastni pestra skupinka hostu od vice bohatych po ty chudsi, od gentlemanu po excentricke damy. Libi se mi, ze tu divaka mate nekolik odlisnych linii. Je tu kradez, machinace s penezi a samozrejme vrazda. Zda vse souvisi se vsim nebo se jedna o zcela samostatne pripady, na to tu mame Poirota, aby vse vysvetlil. Nedavam ale moc vysoke hodnoceni, protoze zapletka je pomerne chatrna, cehoz si zacinam u nekterych Agathinych pribehu vsimat. Je sice promyslena a chytra, ale stacil by jeden maly kiks (nekdo vyjde na palubu, vrati se napit, nebo naopak zustane sedet apod.) a vsechno by slo do kopru. I zde je cely zlocin od vraha velmi riskantni a mozna i blahovy, ale budiz. Nejvic mi ale vadila zalezitost s revolverem. Jeste chapu, ze ho hodi do Nilu, a ze by tedy mohl zabaleny v lehke latce plavat. Ale krucis dyt ten parnik jede (nebo i kdyby stal, tak reka ma proud), tak jak je mozne, ze rano ten balicek vylovi pobliz lodi? To mi tak zatracene nedavalo smysl, ze bych dal i 3*. Mozna se zamotal do vodniho kola - zkratka takova kriticky podstatna vec byla velmi spatne vysvetlena. Diky tomu hezkemu prostredi a zavadejicim dejovym linkam i vetsimu poctu vrazd nakonec ale ty 4* dam. ()

Balu...

Co se obsahu, námětu a scénáře týče, film má víc než dobrý základ stát se kvalitním. Co jej ale dokonale pohřbívá je ta "televizní" topornost a absoltně nevyužitá kamera, která jen toporně přihlíží ještě topornějším (ne)hercům. Zmíněn by též měl být naprosto otřesný dabing, který nejenže shazuje již tak nízkou úroveň; ale i rozesmívá na místech, kdy to rozhodně neměl režisér v plánu - konkrétně například hláška dámy, která se svěřuje s obavami, že se loď potopí a o její nohy se v Nilu budou třít kapři.. ()

Hanes88

Tak tohohle Poirota jsem četl i viděl dřívější verzi. A musím bohužel říct, že jak kniha tak i ta předešlá verze se mi líbily určitě více. Tady bylo dost hluchých míst. Kdyby zde nehrál "pro mě jediný Hercule Poirot" David Suchet tak bych tomu nedal ani těch 60%. ()

lucijelucije

Bohužel původní verzi neznám, ale verze od A. Wilsona působí, jako klasická krimi, která v sobě nemá nic senzačního. Naprosto průměrná detektivka.. ()

Macik

Jeden z mála dílů,kde se mi víc líbilo původní zpracování s P. Ustinovem....Vezmeme-li ale v úvahu, že by v původní verzi hrál D. Suchet tak jí dám snad 6* :-) ()