Důvod nenávidět onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu měl každý. Kdo ji ale zabil? ... I geniální detektivové si občas potřebují odpočinout. A pár dní, strávených v blahém nicnedělání na palubě luxusního nilského parníku, bude jistě tou pravou oázou pro duši, unavenou ruchem a shonem všedního života. Tak si to alespoň Poirot, když se na tu přepychovou kocábku naloďoval, představoval. To by ovšem na palubě nesměla trávit část svých líbánek s novým manželem, jehož odlákala své nejlepší přítelkyni Jackii, bohatá dědička Linnet Ridgewayová. A celá ta pestrá, zdánlivě nesourodá společnost, jejíž každý člen ovšem, při bližším pohledu, je tak či onak na osudu Linnet zainteresován. A - řekněme to bez obalu - má důvod onu krásnou, bohatou a přiměřeně arogantní mladou dámu nenávidět. (Česká televize)

Mapl

Další skvělý Poirot v podání Davida Sucheta. Ona vůbec Smrt na Nilu stojí za to - asi nejlépe napsané dílo od Agathy Christie spolu s Vraždou v Orient-Expresu a vůbec výprava, postavy a další aspekty jsou vybrány zcela výborně a místně. Mně se velice líbila ona tíživá atmosféra na lodi a hlavně závěrečná skoro až dechberoucí scéna. A jakožto příznivec Frances de la Tour patří ona pátá hvězdička i jí. Pokud jste neviděli, tak vřele doporučuji. 95 % ()

Stuart6

David Suchet - pro mě přesný Hercule Poirot. A hlavně jeden z nejlepších dílů seriálu. A oproti Golfistovi (jinak se dost shodneme) mám raději jako Poirota Davida Sucheta než Petera Ustinova ;-). ()

v.indruchova

Předem uvedu, že jsem fanynka Poirota, knihy jsem nečetla ani jiné filmové ztvárnění. Úžasný příběh plný toho všeho co správný příběh potřebuje. Láska, napětí, strach, nenávist, erotické dusno :)... Závěr je velmi nečekaný a dramatický. Někdy zakončení Poirota bývají velmi poklidné. Osudová a tragická láska. Hlavně ženy či romantické snílky dostane. Konec je jako kousek Romeo a Julie. Osobně dávám přednost šťastným koncům, ale stejně by je pověsili..nespa? Skvělé scény: Je strašné mademoiselle co jsem v životě zmeškal, nevím co na to říct monsieur Pé (Poirote).. za daných okolností monsieur Ej, to vůbec není špatné :) Obdivuji čím dál víc.. ty malé drobnosti, které utváří osobnost H. Poirota. Opravdu pan herec. ()

LencaN

S09E03 - Sice to je asi jedna z nejznámějších Poirotovek, ale mně až tak neoslovila. Místy to bylo až kýčovité. Každá postava byla jako by vylezla k nějaké grotesky. A většina herců jako by slezla z divadelních prken a ještě se nestačila přeorientovat na klidnější filmový projev, protože z toho přehrávání mě skoro bolely oči. A ten závěr byl jak z červené knihovny nebo ještě líp... jak z nějaké shakespearovské hry. ()

Hammond

Spolu s díly Pět malých prasátek a Vraždou v Orient Expresu se tato epizoda vyhřívá v mé TOP 3 nejlepších dílů Poirota s D. Suchetem. Po všech stránkách perfektní epizoda... ()

Canniosh

S Davidem Suchetem jako Herculem Poirotem je mnoho lepších dílů, nicméně i tak má tento své nezapomenutelné kouzlo. Detektivka (skoro) bez krve a násilí, pořádně zamotaná s překvapujícím koncem, jak je tomu u Agathy Christie zvykem. Pohodička! ()

e-arthworm

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Dokonalá zápletka, nečekané rozuzlení a ještě nečekanější závěr (byť tento díl není jediný, který skončí sebevraždou pachatele, viz "Vražda Rogera Ackroyda"), díky němuž se počet mrtvol vyšplhá na 5. Film je navíc prošpikován hláškami, ať již ze strany samotného Poirota, dua plukovník x doktor, či ostatních cestujících. "Netrapte se tím, milý příteli, Vy to vyřešíte. - Ó jistě, já vím." ()

VitaG

Mně se tento film velmi líbil. Nemohu to sice srovnat s Ustinovem, ale to mi ani nevadí. Smrt na Nilu dokazuje, že Poirot dokáže mít úchvatnou atmosféru bez toho, aby musela být temná. Romantická plavba lodí, dvojice manželů, kde jsem skutečně nevěřil, že on by si jí vzal pro něco jiného než pro peníze. Jejich stalkerka je taky velmi dobrá, kleptomanka, alkoholička, maminčin mazánek, filosof komunista, rakouský doktor a ještě další. To je pestrá směsice hlavních a vedlejších postav, jimž zákonitě vévodí Poirot bezkonkurenčně zahraný Suchetem (ostatně jako vždy). Ale tady to není pouze Poirot, kdo to svým charismatem táhne! Tady je každá postava zajímavá, má svůj úžasný charakter, všichni jsou špičkově zahraní. Je na co se dívat. A já jsem v jednu chvíli tam opravdu chtěl být s nimi, snad i s tím, že by mě také vyslýchali. Téhle Poirotovce nemám co vytknout. ()

gizi

Shlédl jsem verzi o délce 96 minut, která snad ani chvíli nenudila a nebyla zdlouhavá. Dobrá předloha, ale také dobré zpracování - jednotlivé postavy jsou dobře rozeznatelné, nepletou se. Bohužel jako u mnoha děl Agathy se na konci ukazuje, že zločin (nebo zápletka) je příliš překombinován. Přes to všechno se mi film dost líbil a dávám 85%, 15.7.2014. ()

demovka

Souhlasím se golfistou. Původní verze z roku 1978 s Ustinovem je lepší. Měla atmosféru, ukazovala vyhrocené vztahy mezi lidmi a prostor opravdového výletu na lodi. U tohoto dílu nebyla atmosféra, žádný pocit, že se vše odehrává na lodi. Nebyl ani pocit, že mezi lidmi se odehrávají psychologické boje. Tento díl je v porovnání s ostatními slabší. ()