Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Wally

Tento film podle mne umírá na nekvalitním hereckém obsazení....T. Maguire je slabý a nevýrazný, nemá žádné charisma a svým přihlouplým úsměvem a kukučem to prostě neutáhne (to si budu pamatovat spíš Jerry Maguira v podaání T. Cruise), W, Dafoe by byl dobrý záporák nebýt toho, že v masce vypadá jako by utekl od kolotočářů, a K. Dunst a J. Franco? Škoda mluvit...kdy něco pořádně zahrají? Suma sumárum...až trestuhodně zahozený potenciál. ()

noctambule

Od tohoto filmu jsem neměla téměř žádné očekávání, i proto jsem s jeho zhlédnutím nespěchala. Můj šálek kávy to není, ale že mě to bude až tak nudit jsem nečekala, proto to nízké hodnocení. Hlavní postavy podle mě nefungovaly ani zvlášť natož dohromady. Některé dialogy opravdu hodně hloupé. Další pokračování raději už opravdu vynechám, abych tu nekazila hodnocení:-) ()

Ragdoll

Nenáročný, rodinný snímek, v kterém se skrývá od všeho trochu. Některé části jsou sice zbytečně dlouhé a nezábavné, z několika akčních scén by se dalo vytěžit o něco více, pár hereckých produkcí bylo kostrbatých a místy téměř odpadových. Ano, ano, ano. Ale jinak bylo vše v naprostém pořádku, správné komiksové provedení à la America je podle mne mnohem povedenější než u víceméně úspěšnějších filmů jako novodobý Batman či X-men. Správně šílený záporák má na kvalitě snímku také zásluhu (Heath Ledger alias Joker je ovšem nedostižný) a když se všechny dobré a špatné prvky mezi sebou vynulují, krásně vysoké hodnocení se nemění. 80%. ()

HiddenDragon

Po X-Menech (2000) a prvnim Spider-Manovi zacal boom komiksu ve filmu. Technologie dospela do stavu, kdy bylo mozno zfilmovat slavne pribehy se slusnymi triky, aby nepusobily trapne a umele. Zacala moderni era vsech blockbusteru Marvelu (ktera pomyslne vyvrcholila filmem Avengers) a stale pokracuje, coz je jedine dobre. Pozdeji se chopilo sance i DC, takze se muzem dnes kochat celou skalou hrdinu. Kazdopadne Raimimu patri dik, ze do toho sel, a i kdyz je jeho prvni dil uz pres patnact let stary, porad se na nej dobre diva. Nejnovejsi verze s Hollandem maji samozrejme lepsi triky, ale az na 3d a podobne vychytavky neni kupodivu rozdil tak propastny, jak by se mohlo z doby vzniku zdat. Elfmanuv "tukavy" hudebni motiv pro me bude uz navzdy pro Spider-Mana typicky a i Tobey byl vybran dobre (na 27, kolik mu v te dobe bylo, vazne nevypada). Ostatne vsichni herci. Jedine co mi dodneska trochu vadi jsou Spideyho site. V rade Amazing a vlastne i anim. serialu ma typicke vystrelovace a pavuciny jsou umele. Tady to vyresili jinak...sice podle me logicteji a prirozeneji (genom tri pavouku), ale je fakt, ze v papir. komiksu ktery znam, je to proste odlisne (Spideyho schopnost nezahrnuje i tvorbu pavucin a musi si je syntetizovat, i kdyz jsem to nikdy nechapal). Ale to je nepodstatny detail. Film je solidnim ztvarnenim Spider-Mana i po letech...a Dafoe aka Green Goblin tuhym protivnikem :-) ()

JamesSi

Jsem rád, že jsem se na to po letech poprvé podíval. Tenhle film je totiž skvělou poctou starým superhrdinským seriálům a komixům. Spiderman je brak a ví to o sobě. Herci přehrávají, zvraty jsou očividné, ale zábavné. Defoe si skvěle uživá roli Jekyll/Hydeovského záporáka. Chrlí jednu špatnou hlášku za druhou a dokonce se i přestrojí za babičku. J.K. Simmons jako Jameson je taky dobrý. Jestli něco ale stojí za starou bačkoru je ta romance. Ta je dost nic moc i jako komentář na neschopné love-interest v komixech. Raimi dává sice malou hloubku (problémy v rodině, práce ve fastfoodu), ale dostane se nejblíže k dvojrozměrné kresbě. Triky jsou olrajt, někdy to stáří je už vidět. Dále by se dalo rozebírat vztah hlavního hrdiny s otcovskou figurou - strýčka Bena neustále odmítá a spíš považuje jako otce Normana Osborna, který naprosto stojí proti Benově fylozofii - "S velkou silou přichází velká odpovědnost". Nakonec Parker si uvědomí, že měl super strýčka, friendzonuje Mary Jane, dá si Mary Jane a film končí hepy endem. Evil Dead 2 je ale stále lepší film tbh. ()

cold

Přesněji řečeno 3,5*. Dobře udělaný začátek proměny ve Spidermana. Jediné co mě na tomto filmu vyloženě vadí, proto mínus 1,5*, je strašná maska Green Goblina, která mi kazí dobrý dojem z celého filmu. A naopak miluji scénu vycítění nebezpečí u skřínky ve škole. Podtrženo a sečteno, podařený comics, kterému k dokonalosti trochu chybělo - vše bylo napraveno skvělým pokračovaním, kterému dávám 5*. ()

Kapybara

Naprosto dementní příběh s dementními dialogy, zajímavý tak leda pro dementní a zdegenerované Amíky (a Evropany ve věku mezi 5 - 10 lety). ()

cab

Poctivy komiks o pavoucim muzi, ktery pripravil pudu pro dalsi a lepsi pokracovani. Peter Parker (Tobey Maguire) byla vyborna volba. 80% ()

Revolver

Průměrná comicsovka , která zaujme snad jen skvělým záporákem v podání Willema Dafoe a pěknými vizuálními , ale toť vše. Mé hodnocení je ovšem ovlivněno ústřední dvojicí Maguire+Dunst , které prostě nemůžu vystát a film ani zdaleka nedosahuje kvalit comicskové předlohy. ()

wosho

Sam Raimi poprvé fakt s velkým rozpočtem a je vidět,že je trochu nejistý,neví jak ho správně pojmout a tak světě div se napadne se víc zaměřit na Petra Parkra(který je v comicu frajírek) a udělat z něj opravdového ňoumu a pomalu ho sledovat jak se mění v hrdinu a dělá mu naschvály s otcovským padouchem.Proto je první díl tak nevyrovnaný.raději bych než na comics se díval na malé drama o dospívání.Je to zkrátka film plný protikladů-nevyrovnaný jako sám hlavní hrdina ()

DocBrown

Ze slabeho nametu se zajimavy film cekat nemohl. Bohuzel zpracovani je jeste slabsi. Zacatek (poznavani schopnosti) je dobry, ale druha cast je zoufale nudna. Kdyz hlavniho padoucha srovnam z temi ze Supermana nebo Batmana, tak je to opravdu slaby odvar. Plus si zaslouzi jen Kirsten Dunst. Ani pocitacove triky me zrovna moc neokouzlily, pohybujici se Spiderman resp. GG mi pripadal jako nejaky disneyho gumidek nez jako realna postava. ()

Ratherfly odpad!

Raimi musí mít po dvojité lobotomii, jinak si totiž nedokážu vysvětlit, co to doprdele vypotil. Navíc Maguire v roli superhrdiny je asi stejně tak dobře obsazený, jako násada od lopaty do reklamy na jogurt. ()

B4TM4N

První díl ze Spideyho trilogie hýří vtipem, veselými barvami a absolutně nevhodně zvolenou, nevýraznou Kirsten Dunst. Pokud vím, tak Mary-Jane má být modelka a ne nějaká zasněná hérečka. Supervillain je takovej průměrnej, není to ovšem chyba Willema Defoea. Celkově určitě jeden z těch lepších komix-filmů. ()

pipapaja

Jeden z prvních komiksových filmů má vtip má šmrnc a vlastně díky spider-manovi vznikla moderní komiksová scéna. Obsazení herců je výborné chemie mezi nimi funguje dokonale scénář je také zcela bez chyb atmosféra je výborná a akce nemá chybu. Dokonalý komiksový film. ()

HArna

Celkem povedené ztvárnění spidermana. Sice nejsem fanda komixu, ale myslí, že se to celkem povedlo. Zejména bych ocenil výkon Willema Dafoe. Přesně tento typ seděl na green goblina. Hudba super, jen mě trochu nesedí hlavní představitel spidermana Tobey Maguire (nemůžu si pomoc, jinde mě nevadí, ale v tomhle jo), což mé hodnocení sráží na dvě hvězdy. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů