Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

Eawy

Toto je jeden fenomenálny film. Videla som ako prvý film o Robinovi Hoodovi a stal sa aj jediným skutočným Robinom Hoodom. Soundtrack bol dokonalý. Kevin Costner ako Robin Hood vynikajúci a Alan Rickman ako hlavný zloduch ešte lepší, Morgan Freeman impozantný. Jednoducho niečo, čo sa dá pozerať stále. Kostýmy úžasné, verné. Lady Mariana jednoducho Lady. Všetko, čo patrí k Robinovi Hoodovi v tomto filme bolo. Keď si to pozriem vždy je to neopakovateľný zážitok. 100%. ()

Slartibarkfast

Z vlastních pocitů musím uznat, že je toto patrně nejzdařilejší adaptace Robina Hooda, jakou jsem kdy viděl. Kevin Costner je pravda malinko prkenný a Mariana zas tolik krásy nepobrala, ale nakonec to vše dobře dopadne. Morgan Freeman je skvělým doplňkem. Největší hvězdou filmu je však bezesporu Alan Rickman. Ten je tak dokonalý, až je mi skoro líto, že hraje záporáka. Ovšem nevím, jestli by předvedl tak úžasný výkon v kladné roli. Bylo vidět, že si to náramně užíval a po právu mu patří ovace ve stoje, protože ostatní herci v jeho lesku zanikají. 90% ()

nascendi

Tak ako som si z povinnosti a bez nadšenia pozrel nedávno Nočnú moru z Elm Street, takou povinnou jazdou bola aj divácky orientovaná verzia o ľudovom hrdinovi, Jánošíkovi zo Sherwoodskeho lesa. Vlastne ma potešilo iba to, že Alan Rickman nejakým zázrakom prežil pád z veže Nakatomi a mohol si v tomto filme zahrať životaschopného záporáka, ktorý dosť kontrastoval s papundeklovými klaďasmi. Potešil som sa nielen tomu, že všetko dobre skončilo, ale hlavne tomu, že skončil celý film. ()

PetrPan

Ve svém žánru romantického dobrodružného filmu klenot nad klenoty, sympatický hlavní hrdina, krásná(no tady to opravdu trošku pokulhává) hlavní hrdinka, hnusný zlý (tady se to zase srovnává) záporák, napětí, akce, krásné exteriéry...všeho kopec, klasická hollywoodská produkce, prostě komerce jak má být.... ()

Ratemus

Rozhodně nejlepší zpracování Robina Hooda, tento film mě nepřestane nikdy bavit, výborný výkon Costnera, Freemana, ale hlavně démonického Rickmana. Úžasný dobrodružný příběh, ve kterém je vše co má být, akce, láska, hrdinství, výborné, ty další srágory už nestály za nic. ()

Tomco

trosku dementne, ale aj po tolkych rokoch prijemne :). milujem dobrodruzne filmy a vyhovuje mi kevin costner v hlavnej ulohe. ked clovek vypne mozog a necha sa unasat dejom moze sa celkom slusne bavit. ()

Vitason

Aneb jak se ze zloděje stala legenda. Král Richard "Lví srdce" strávil většinu času ze svého vladaření na křížových výpravách a svojí moc v Anglii předal do rukou šerifů. Dalo se očekávat, že se stane to samé jako v období Staré říše v Egyptě, kdy faraon zřídil funkci správce Horního Egypta, který si správci získali nakonec pro sebe. V Anglii se snažil ujmout vlády šerif z Nottinghamu, jenže to by se nesměl vrátit Robin Hood zpět do vlasti a tahle pohádka tak mohla začít... Jedná se o klasický, hollywoodský, historický velkofilm (vliv Novy) podle osvědčeného konceptu, kde hrdina na začátku přijde o vše, pak se mu daří, pak dostane zase na budku atd. Kulisy a kostýmy jsou skvělé. Nejvíce mě zaujalo vystavění scény z úvodu filmu se stromem, který chtěli vojáci porazit. Herecké obsazení se podařilo sehnat opravdu hvězdné, ale Morgan Freeman je trochu nevýrazný a hlavně představitelka lady Marion mi přišla vysloveně odporná. Costner je slušný, ale všechny strká do kapsy démonický Alan "Willis mě shodil z mrakodrapu" Rickman, který na malém prostoru stihne zaujmout i pobavit. Roobin Hood je srovnatelný s Gibsonovým Statečným srdcem. P.S. Tohle je asi nejlepší Conneryho role:-) ()

Rocky62

Jediná mnou shlédnutá verze o tomto legendárním zbojníkovi a rovněž nejlepší. Geniální obsazení složené z charismatických herců dodává filmu velkou měrou na kvalitě a poutavosti. Pohár rozmanitosti pochopitelně zdobí i kolosální hudba, která dodává příběhu na hloubce. Režie mi přijde dynamická a bravurně podporuje všechny aspekty tohoto kvalitního opusu. Výborně Keve! ()

klerik

PRVÝ RYTIER+STATOČNÉ SRDCE Výpravný, zábavný a prekvapivo dobre zahraný Kráľ zbojníkov. Úžasná scéna s Keltmi, pôsobivo temný začiatok a neskorší nadhľad z neho robia klasiku... ()

Chrustyn

Podle mě nejlepší zpracování legendárního "hrdiny" s výborným hereckým obsazením, krásně vystaveným příběhem, neokázalou výpravou a parádní akcí. Costner v životní formě. ()

Yardak

Nejlepší verze o Robinu Hoodovi, kterou jsem viděl (zatím). Kratké cameo Conneryho potěší:o). Jinak Costner hraje dobře, tahle role mu fakt sedla. 90 %. ()

triatlet

Téměř pohádková atmosféra. Líbivá výprava, slušivé herecké obsazení, zdařilé dialogy, v nichž se mihne i vtip. A nezapomenutelná ústřední píseň. ()

Jinny

Alan Rickman: "A zruším Vánoce!" - "Je to moje žena babo. Aspoň jednou v životě chci mít něco čistého." Takže co? V případě Krále zbojníků platí jenom jedno hodnocení - nejvyšší. ()

Ivoshek

evryfink áj dů, aj dů it fór jú. Je to prostě takový standardní Robin Hood se standardním Kevinem Kostějem. Jediné, co je nadstandardní, je Alan Rickman jako hyperzlý šetrif z Nottinghamu. ()

SOLOM.

Tato stará legenda byla zfilmovaná již několikrát, ale já popravdě viděl jen tuto verzi (zatím) a již v dětství jsem si jí velice oblíbil. Zřejmě kvůli Costnerovi, nebo já nevím. S odstupem času sice uznávám, že některé scény vypadají poněkud směšně, ale čert to vem. Po akční stránce se mi to docela líbilo i dnes, jenže si nelze nevšimnout několika nelogičností (kupříkladu když Šerif nechá vyříznout jazyk svému písaři, jak ten může ke konci filmu prozradit Robinovi, kde je „obřadní síň“?). Jinak ovšem tato pohádka, kdy se banda vidláků rozhodne zvednout své zakrnělé zadky z pařezů a vydá se pod vedením Robina H(ú)da loupit v poněkud komickém duchu (ono to celkově připomínalo místy komedii) nebyla zas až tak špatná. Herecké výkony docela ušli, jen ta stopáž mohla být o něco kratší. 70% ()

eraserhead666

Jsem obrovský fanoušek britského seriálu z půlky osmdesátých let, takže mi zde trochu vadí radikální změna mytologie, čistý příklon ke křesťanství a odlišné mezipostavové vztahy (např. Robin - Will Scarlet). Co mě z dnešního pohledu baví je postava mohamedána, který to křesťanům trochu nandává v rozumu a znalostech. Dneska by se kolem toho strhla mela a film by byl odsouzen a bojkotován jako sluníčkářská propaganda... Baví mě ženské postavy, škoda je, že se Rickman nestihl ve filmu moc rozehrát, přijde mi hrozně zkratkovitý. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman