K2

• Velká Británie K2 (více)

Druhá nejvyšší hora světa si začala vybírat krutou daň. Co čeká odvážné horolezce na jejím vrcholu? Jeho hrdiny jsou dva kamarádi, lehkomyslný advokát Taylor Books a univerzitní profesor Harold Jamison, kteří jsou oba vášnivými horolezci a právě se spolu připravují k pokusu překonat rychlostní rekord ve výstupu na horu McKinley. Když se jim však naskytne příležitost připojit se k výpravě, která se chystá zdolat K2 (Čhogori - 8611 metrů), druhou nejvyšší horu světa a jednu z nejnebezpečnějších, změní své plány. Nebezpečná hora si velmi brzy začne mezi účastníky výpravy vybírat krutou daň. Přesto se její účastníci nevzdávají a s nasazením života se pokoušejí horu pokořit. Horolezecká expedice je atraktivní podívanou plnou napětí sama o sobě. (oficiální text distributora)

Tomas_PO

V porovnaní s Everestom podpriemerný film o krutých príbehoch v horách. Neautentický príbeh zasadený do skorých 90tych rokov, s pre mňa príšernou hudbou na spôsob Top Gun, hoc od Hansa Zimmera. ()

zigy

Srdeční záležitost, už jen ta scéna, kdy je ten kámoš nalezen, je prostě dechberoucí a zmrazí vás. Film o kamarádství a vášni k horám. ()

magic0

Jeden z nejlepších snímků o horolezcích. Není zde žádné přehnané hrdinství (díky bohu).Dokonalá muzika, jednoduchý příběh a výborné herecké výkony. Technika lezení je bohužel na 4, ale to asi odborný poradce nebyl odborný poradce.Je to film, na který se dá koukat dokola.(23.1.2013) ()

Agnostik

Velmi zajímavé a napínavě natočené horolezecké drama o dobytí druhé nejvyšší hory světa K2.Dávný sen dvou přátel který se stal skutečností a vybral si krutou danˇ osudu..nevím či neznám jestli byl doposud natočen lepší horolezecký snímek na dané téma.Pro mě však zcela zasloužených 75%. ()

Ant@nio

Tak tento snímek mě opravdu vtáhl do svého napjatého děje. Film nám ukazoval, co všechno může dokázat touha po obrovském cíli s člověkem - jak Harold dokáže kvůli svému vytouženému cíli riskovat i své manželství. Příběh je plný přtelství, ukazuje že kamarádi se i v situacích, kde jde opravdu o život, nenchávají "ve štychu". ()

tekila

Dávam 4 hviezdy za velmi pekne zabery Himalaji a za to ze je to oproti vertical limitu alebo nedajboze cliffhangerovi kvalitny film o horolezectve a tych vela nie. Skoda toho happyendu, v popdmienkach v akych sa ocitli obaja priatelia by Harold v skutocnosti urcite neprezil. Skoda aj toho ze film nebol toceny priamo na K2. V tomto je ovela lepsi film podla knihy Jona Krakauera Smrt na Evereste ktory bol natoceny priamo na Evereste a je podla skutocnej udalosti, tkaze ziadny happiend sa nekona. Ale inak bavil som sa dobre a velmi sa mi pacil sposob vykreslovania hlavnych dvoch postav. ()

Profík

Je to docela námaha se na to byť jen koukat. Horolezci jsou blázni. Já kdybych měl doma takovou kočku, jako je Julia Nickson, nikam se ani nehnu. 80% ()

ArturDent

Jako člověka, který má rád hory a rád tam leze (ne, na K2 jsem ještě nebyl, ani se tam nechystám), mě zaujaly nádherné scenérie. Nevadily mi nesmysly kolem lezení. Zkrátka jen pohodová večerní oddychovka s velehorskou tématikou. Víc jsem nečekal a ani nežádám... ()

andy60

Celovečerních filmů o horolezcích a zdolávání osmitisícovek je tak málo, že v konkurenci Vertical limit nebo Nanga Parbat tohle obstálo na výbornou. Hory mám rád a zároveň k nim cítím velký respekt, stejně tak k těm, kteří riskují vlastní život pro pocit, že je zdolali a zvítězili nad nimi. Kromě příběhu o dvou kamarádech, kteří se vydají zdolat vrchol K2 film nabízí i úchvatné záběry zasněžených horských masivů. Proto jsem to mírně nadhodnotil. ()

andydufrsn

Celkem zajímavý film, nebránící se patosu a nesmyslným scénám z něj vyplývajícím, jako třeba scéna návratu pro zraněného kamaráda.... Ale jako lehké pokoukání na páteční večer to stačí. Michael Biehn ve své téměř tradiční roli velkého fráji! ()

goodridge

Pre mňa moc nerealistické a chýbala mi aj tam tá brutálnosť podmienok nad 8000 metrov. V skutočnosti nad 8000 metrov človek ledva unesie sám seba a to aj z kyslíkovou maskou a nie ešte vláči zo sebou svojho 90-kilového kamaráta. ()