K2

• Velká Británie K2 (více)

Druhá nejvyšší hora světa si začala vybírat krutou daň. Co čeká odvážné horolezce na jejím vrcholu? Jeho hrdiny jsou dva kamarádi, lehkomyslný advokát Taylor Books a univerzitní profesor Harold Jamison, kteří jsou oba vášnivými horolezci a právě se spolu připravují k pokusu překonat rychlostní rekord ve výstupu na horu McKinley. Když se jim však naskytne příležitost připojit se k výpravě, která se chystá zdolat K2 (Čhogori - 8611 metrů), druhou nejvyšší horu světa a jednu z nejnebezpečnějších, změní své plány. Nebezpečná hora si velmi brzy začne mezi účastníky výpravy vybírat krutou daň. Přesto se její účastníci nevzdávají a s nasazením života se pokoušejí horu pokořit. Horolezecká expedice je atraktivní podívanou plnou napětí sama o sobě. (oficiální text distributora)

5150

Napínavých snímků z vysokohorského prostředí není zas tak mnoho, abychom mohli K2 hodit jen tak za hlavu. Tak se teple oblečte a vydejte se s Taylorem a Haroldem na horu smrti. ()

Lacike

Filmy s horolezeckou tematikou prilis nemusim, ale tento mi sadol. Pacilo sami, ze je to pojate realisticky, takze sa nedockame ziadnych prehnane sialenych scen ako v sracke Vertical Limit. Druha vec, ktora sa mi pacila je to, ze sa to odohrava v realnych lokaciach a nie v studiu s digitalnym pozadim ako je dnes zvykom. A ze sa to tocilo na nejakej inej hore a nie na K2 mi nevadi. Aj tak rozdiel nepoznam. Dalej mi vôbec nevadilo, ze pribeh je jednoduchy, pretoze funguje bezchybne. Hlavné postavy si ma hned ziskali. Plusom je, ze sa väcsina postav sprava zmysluplne a ked sa obcas najde nejake frajerske hovado, tak sa mu to brutalne vymsti. Zmienit este musim nadhernu Zimmerovu hudbu. Vysledkom je bezchybny chlapsky film ake sa dnes uz prilis netocia. 8/10. ()

nigga

Horolezecké scény jsou dobře natočené, ale to je asi tak všechno, co můžu pochválit, když se totiž neleze, tak režisér dost tápe a afektovaně hrající herci tomu moc nepomáhají, stejně jako televizní look a spousta hluchých míst to bohužel nad 60% nevytáhne. ()

NinonL

Zkouška přátelství dvou zcela rozdílných povah mužů, které spojuje láska k horolezectví. Každý z nich má jinou chuť riskovat a také zcela jiný smysl pro zodpovědnost. V extrémních situacích jsou tyto rozdíly ještě mnohem patrnější. Krásná krajina, zajímavý příběh. Nejsem horolezec, ale líbil se mi. ()

GodComplex

Je to sice 90's USA film jak poleno, ale vyborny. Sympaticti herci, diky kterym je to misty vtipne, misty i dojemne. Jedna z tech komercnejsich legend horskych filmu. 9/10 ()

Vojcl

Hodně povedený dobrodružný thriller z prostředí horolezců. Řekl bych, že scénářem, kamerou i hereckými výkony výrazně převyšuje většinu filmů z daného žánru, například daleko nákladnější Vertical Limit.. ()

džanik

Vertical Limit (2000) byl tedy mnohem zábavnější (navíc Patricia Charbonneau není Izabella Scorupco). Od K2, na rozdíl od Vertical Limitu, jsem čekal více a dostal méně a naopak. ()

kinderman

Ještě před akčním Cliffhangerem, který slouží především k předvádění muskulatury titulního hrdiny, a roztomile dementním (ovšem navýsost zábavným) Vertikálním Limitem, vzniklo toto vysokohorské drama o souboji člověka s přírodou, přátelství, zakalení charakteru a o tom, že mnohdy je těžší z hory slézt než se vyškrábat na vrchol. Mimochodem, lidé orientující se v horolezeckém sportu jsou ochotni K 2 s přimhouřením očí jakžtakž vzít na milost jako film, který má tu a tam cosi společného s realitou. ()

berusche

Uznávám. Reálně nesmysl. Filmově naprosto hrozné. Kamera se mi vlastně ani nelíbila. Herci jsou tací, jací jsou. Zápletka je zřejmá. Dva chlápci, zpočátku pochybujete i tom, jestli kamarádi, se vydají na K2, a to samozřejmě úplnou náhodou. No a výsledek: přátelské drama a světe div se, přátelství zvítězí. Jsme v roce ´91, takže co do efektů tady moc čekat nemůžeme. Ale co do děje, já jsem to viděla, když mi bylo (hmm, no asi v roce 1995), a mně se to tenkrát líbilo. A líbí se mi to pořád, poněvadž je to jeden z těch lépe natočených horolezeckých filmů. A pokud se rozhodnete, že chcete vylézt na 7 vrcholů světa, mohli byste se tu něco málo dozvědět, možná :) ()

Martin741

Kvalitny film o tom, ako zdolat druhu najvyssiu horu sveta, podla mnohych podstatne tazsiu na vystup ako Mt. Everest. A mne k spokojnosti staci krasna priroda, sympatak Michael Biehn a Zimmerova hudba. 77 % ()

honajz2

On je to nakonec celkem dobrý film, první polovina je sice utahaná, ale druhá polovina to naštěstí dožene. Pak už to začne být fakt zajímavé a dokonce i napínavé, hlavně posledních 20 minut (nevím přesně, od té doby, co SPOILER si Harold zlomí nohu KONEC SPOILERU). Jako jo, občas těžko říct, jestli by některé ty situace mohly být realistické nebo ne, ale i tak mám ten finální dojem z toho filmu nakonec dobrý. Slabé 4* ()

Jino

Vcelku dobře natočený dobrodružný film z prostředí hor, který rozhodně stojí za podívání, pokud ho dávají zrovna v televizi. Jen mi vadily nějaké rozpory mezi jednotlivými členy expedice - je jasné, že se do filmu museli nějaké hádky a šarvátky přihodit, ale tady to působí hodně uměle a já jsem jim prostě neuvěřil, ačkoli Michael Biehn svou roli zvládl dobře. V některých místech je to dost vykonstruované a naopak, tam kde bych nějaké větší napětí očekával se moc neděje. ()

Juto

Bez klišé a umelej drámy je film K2 kompetentným a dojímavým filmom, možno nie brilantným, ale povznáša vás. 7/10 ()

tom88

Podarený snímok zo zaujímavého vrchárskeho prostredia. Výber hercov mohol byť iný a samotní herci ma tiež neprekvapili, ale ako štandard to beriem. Film príliš nenudí, naopak má skôr prostý, ale zaujímavý dej. Atmosféra a dramatizácia celkom ujde. Je to mierny nadpriemer a tunajšie hodnotenie to vystihuje. 65% ()

Decker

Jeden z mala filmu o lezeni, ktery se celkem drzi realistickeho zpracovani (samozrejme par klise a nesrovnalosti se najde). Druha polovina filmu je dle meho nazoru opravdu vynikajici. Ve srovnani napriklad s Vertical Limitem je tento film nesrovnatelne lepsi a zabavnejsi. ()