Jinny

"Je to o moc lepší, žádnej strach. Žádná bolest. Je to krásný. I ty budeš krásná. Bez problémů a starostí. Chceme tě. Chci tě. Chci... tě... tak otevři ty zkurvený dveře!" ()

eraserhead666

Zřejmě je to Rodriguezem, kterej si po svém dokázal pohrát i s klasickým nenáročným teenagerovským oddechovým více sci-fi než horor filmem, ale na ten film je fakt docela radost pohledět. A možná kdyby to nenatočil Rodriguez, ale někdo jinej, hodnocení by tady bylo mnohem nižší. Jenže tenhle film má i docela (v rámci možností, žánru atd. bla, bla, bla) docela dobré herecké výkony. Milé setkání s Piper Laurie, známější spíše ze seriálu Twin Peaks (hraje tu stejnou svini jako tam he, he) a Famke Janssen jsem poznal až kdesi v půli filmu. Takže, námět nic moc, konec nic moc, ale všechno ostatní docela jde. Když už jsme u toho konce, závěr filmu je přesně ten, kterej nemám rád a ve filmech mi vadí, tady se to dá ale považovat za popkulturní odkaz a hříčku, navíc se přesně o tom konci ve filmu mluví už kdesi od poloviny, takže tady by se to, na rozdíl od jiných filmů, dalo ještě snést a považovat to za jistý druh obskurního popkulturního humoru. ()

SOLOM.

Docela slušný scifi horor se sice ohraným dějem, ale zase disponuje slušnými hereckými výkony. Malý hobit Frodo je dobrý jako vždy a přestože hraje ze začátku menší housle, tak v pozdější fázi se stává hlavním tahounem filmu. Mě osobně se snímek docela líbí i když je to vlastně taková mimozemská pohádka. ()

Hurley

Mišmaš Invaze lupičů těl a Snídaňovýho klubu. A stejně jako u World's End byla boží likvidace mimozemšťanů pod parou, tady je zas super rozpoznávání emzáků pomocí drog. Pro mě úžasnej film. ()

Sofia

Komediální sci-fi horor, který snad ani tvůrci nebrali vážně. Potěšily mě všechny možné hlášky a narážky na filmy a knížky o mimozemšťanech, stejně jako ve Vřískotu, což nezapře scénáristu Kevina Williamsona. Pěkně jsem se u toho bavila a to je u podobných filmů nejdůležitější. ()

ARI50

Kvalitnější horor ze střední s trochou sci-fi a zábavného humoru, ne každý horor je dělaný pro strach. ()

Necrotongue

Pamatoval jsem si, že na mě svého času film fungoval, a dnešní repríza ukázala, že se po těch letech nic nezměnilo. Přestože mám rád hororový žánr, nezavrhuji ani snímky, které jej kombinují s humorem. Musí to ale být kombinace vydařená. Ani by mě nenapadlo tvrdit, že je Fakulta hororem; ona tedy není ani komedií, protože si tvůrci vzali od obou žánrů jen něco, aby z toho ve výsledku vznikla životaschopná fúze. Nejvíc mě ovšem překvapil fakt, že mi vůbec nevadila silná neoriginalita scénáře. Tvůrci ve filmu ostatně otevřeně přiznávají inspiraci Invazí zlodějů těl, nezastírají, že téměř okopírovali scény z hororové perly The Thing (1982), jejímž jsem skalním fanouškem, a právě tady jsem sám sebe překvapil nejvíce. Zatímco by mě to u jiného filmu vytočilo do červených hodnot, tady mi to nejen nevadilo, ale dokonce mě to pobavilo. Nejspíš to bylo způsobeno tím, že jsem cítil, jak se tvůrci snímku nebrali příliš vážně a chtěli diváka jen pobavit, aniž by si potřebovali připsat cizí zásluhy. Přesně takhle na mě totiž celá tato záležitost působila; jako nekomplikovaná zábava říznutá napětím a několika drsnějšími scénami, u níž může divák v pohodě relaxovat a neztrácet dobrou náladu. Alespoň já jsem to tak měl. / Poučení: U sledování tohoto filmu radši na chvíli zapomeň na drogovou problematiku a školní masakry. ()

JASON_X

Výborné Rodriguezovo dílko s plejádou skvělých a známých herců, které má jediný cíl - pobavit. A já se bavil skvěle. Béčkový komediální sci-fi thriller natočený nezaměnitelným Rodriguezovým režisérským stylem a oplývající nezaměnitelným Rodriguezovým humorem a nadsázkou. Z té spousty skvělých herců bych rád vypíchl aspoň Joshe Hartnetta, Cleu DuVall a také Elijaha Wooda, jehož narážení rozkrokem na kandelábr na začátku filmu bylo tuze roztomilé. ()

Bauer

Teda já se bavil suprově.Na sobotní večer jak dělané.A určitě to patří mezi ty lepší horory ( sci-fi ). ()

MáŠa

Taková hororová klasika, ke které jsme viděli už spoustu dost podobných alternativ. Znova vidět nepotřebuju, o nic podnětného mě to neobohatilo. ()

luka4615

Snad nic jiného v mých očích nedefinuje pojem "Guilty Pleasure" více, než právě tento film od Roberta Rodrigueze. „Casey, when did you become Sigourney Weaver?“ ()

ancientone

Only in Ohio. 50s v 90s štýle. mám na to nekritický crush. Nie je to ani zďaleka dokonalé, ale fičí to na strašne silnej charizme odkazov, dotiahnutého vizuálu, výberu hercov a herečiek. ()

Sawy

Byl jsem velmi příjemně překvapený.Čekal jsem totální blbost,kterou akorát zaplácnu čas,ale dostalo se mi zatraceně zábavného sci-fi béčka s dokonalým obsazením.Podcenil jsem totiž jistého Roberta Rodrigueze,který sice dokáže člověka pěkně nasrat totální kravinou(trojka Spy Kids),ale taky dokáže natočit skvělou zábavu(Od soumraku do úsvitu).A Fakulta je pro mě osobně po dokonalém Desperadu druhým nejlepším Rodriguezovým filmem.Film,který mi potvrdil,že Josh Hartnett je fakt hustej týpek,že Elijah Wood není jenom Frodo a že Famke Janssen je docela kočka.A k tomu nabušenej soundtrack,za zmínku stojí určitě Offspring nebo Pink Floydi.Fakt skvělá zábava a moc se těším na druhé zhlédnutí.85 % ()

Lacike

Zaujímavý mix Breakfast Club, Thing, Invasion of the Body Snatchers a asi ešte pár ďalších filmov. Od spojenia Rodriguez a Williamson som ale očakával oveľa väčšiu pecku. Nie je to ani zďaleka tak hravé ako séria Scream a ani to nie je príliš napínavo natočené. Väčšinou tu sú obohraté ľakačky s hlasnou hudbou. Hlavným kladom je fakt veľké množstvo hviezd a hviezdičiek v obsadení. Postavy študentov predstavujú klasické archetypy, ktorých úloha sa vo filme prekvapivo vyvíja a predstavitelia učiteľov si svoje postavy náležite vychutnávajú. Neustále vodu chlastajúci Robert Patrick je diabolský. Čo sa týka trikov, tak by možno bolo lepšie keby Rodriguez vsadil na latexové masky ako priemerné CGI. Finálna príšera je skôr komická. Celkovo to je len mierne nadpriemerný horor, ktorí príliš nedesí, ale aspoň má svižné tempo. 6/10. ()