Epizody(3)

Dramatický příběh slibného mladého herce zasazený do počátku padesátých let dvacátého století. Mnoho mladých lidí tehdy muselo volit stejně jako on: totalitnímu režimu se postavit, přizpůsobit, nebo se na něm dokonce aktivně podílet. Volba hlavní postavy minisérie Herec je přitom ještě o řád složitější. Standa v sobě totiž skrývá velké tajemství. Pro někoho traumatizující handicap, pro něj však překvapivá cesta ke kariéře. Minisérie je studií lidského charakteru a jednání ve vyhrocených situacích, kdy otázka morálky a chování hrdiny není zdaleka jednoznačná. (Česká televize)

angel74

Už po zhlédnutí první epizody jsem tušila, že půjde o výjimečnou tuzemskou minisérii. Před chvílí jsem dokoukala závěrečný díl a jsem nesmírně potěšena, že jsem se nemýlila. Nebudu šetřit superlativy, protože na tomhle dramatu z počátku padesátých let dvacátého století jsem si opravdu smlsla. Tvůrcům se povedlo naprosto věrohodně zachytit dobovou atmosféru, ze které místy až mrazilo. Svůj podíl na tom měla i výborná hudba. Také po herecké stránce jsem absolutně spokojená. Kromě vynikajícího Jana Ciny v hlavní roli je těžké někoho vyzdvihnout. V podstatě se totiž dá říct, že všichni, kteří neměli jen štěk, hráli skvěle. (90%) ()

dr.fish

Ne, že bychom se dočkali něčeho objevného, tohle všechno už tu bylo. Ale opakování je matkou moudrosti, je dobré si ten humus občas připomenout. Mladý ambiciozní chlapec se stane krysou, ne že by snad chtěl, ale už je holt takový. No a pak už se to s ním rozjede a musí s vlky výti. Svět pak už vidí plný nástrah a starch ho ovládne. Pro přežití cokoliv. 70% ()

sator

Když vyrůstáte na staré herecké generaci, vidíte rozdíl mezi herectvím a předstíráním...Cína hraje všechno stejně... ()

kocik1

I když jsem měla v některých místech pocit, že to do sebe příliš nezapadá (především naprostá nepřipravenost útěku a setrvání na vsi nebo to jak se hrdinové dokázali "ztratit" mezi místními a nebýt podezřelí), stejně to byl silný příběh, který mě zasáhl. Padesátá léta byla možná nejhoršími v naší historii a nikdo z nás nemuže říct, jak by v té době obstál, ovšem Standa navzdory popisku v obsahu nejednoznačným charakterem nebyl. Taková malá bezvýznamná lidská svině bez morálky , která si vždycky najde pro svoje jednání aliby a omluvu. Takoví jsou nejhorší. ()

filmmovier

ČT tyhle dobové minisérie prostě umí, ještěže ji máme. Tvůrce musím opravdu pochválit. Scénář je fakt silnej a ačkoliv prostřední část byla nepatrně slabší, první a třetí díl byli skutečně mimořádné zážitky, a to nejen (ale hlavně) po stránce herecké, lepší než Jan Cina byl snad jen Adrian Jastraban v roli opravdu mimořádné komunistické svině. Špičkové drama, které může slabším povahám klidně způsobit solidní dávku deprese a hnusu. Mimořádná filmařina s opravdu hutnou atmosférou. Herec si rozhodně zaslouží všechny myslitelné ceny a nominace, takhle dobrý byl naposledy Zločin v Polné, a ani ten nebyl dobrý tak, jako je Herec. Nebudu to dále okecávat, ta výpověď doby a hlavně charakteru je skutečně mimořádná. 100%. ()

maxxxim

A že to nejde, stačí zmeniť prostredie, atomizovať kolektív a ono aj slovenský filmár či herec sa potom vie s bravúrou pohybovať aj mimo dosiek znamenajúcich svet. ()

Lachtaan

Chtělo by to, aby se Česká televize na nějakou dobu konečně vykašlala na období totality na našem území a místo na jedno brdo točených rádoby srdceryvných dramat podle skutečné události vzala ty samé talentované režiséry a herce a splácala s nimi nějaký originální a nejlépe fiktivní scénář. Zdejší obsazení mám totiž fakt rád a rád bych si je dal všechny zase dohromady, jen ne v tak šedivém a nezáživném příběhu. K nadmíře homosexuality se ani vyjadřovat nebudu, to je prostě další handicap roku 2020. ()

Tosi

Tři díly jsem studoval perfektní výkon Jana Cíny, ale stejně jsem nad nejednoznačným charakterem jeho postavy často kroutil hlavou. Cesta ke kariéře je tady opravdu hodně překvapivá. Celkově ovšem nadprůměrná minisérie. ()

Johnny.ARN

Bebjaka nemusím, točí píčoviny. Toto našťastie nepísal a len režíroval. A nie zlé. Respektíve, robil čo mohol. To, že scenáristi fúkali prvú ligu a chceli sa zapáčiť širokému publiku, za to on nemohol. Dúfam. Veľa nezmyselných scén, záver vycucaný z prsta, bez opisu myšlienkových pochodov. Jasné, vstavili na wow efekt, ktorý ale nedorazil. Bez patričných reálilí to mladšej generácií príde ako špinavá doba, kde nikto nebol dobrý, každý bol pokrivený, niekto aj navonok, niekto len vo vnútri. To ale neodzrkadľuje realitu a dokonca aj pekne vyskladaná postava Cinu ( skvelý výkon, bukvičák jeden ) sa v trojke totálne zosype. Dá sa to však pozrieť a epizódka s Sdkfz 251 potešila. 3 z 5 ()

YumiOkami

tenhle seriál jsem si neskutečně užila. hlavně herecký výkony, téma i další super reprezentace LGBT v české televizi. konec mě fakt dostal. nemohla jsem skoro dýchat. rozhodně doporučuji! EDIT (17.11.2022): dneska jsem se celý večer dívala po 2 letech znovu na herce. v roce 2020 jsem se dívala na televizi s rodiči a docela mě to zasáhlo. teď jsem se dívala u mě, v pohodlí mého pokoje, v soukromí a měla stejný pocity. možná ještě horší. pořád se tam něco dělo a bylo to BRUTÁLNÍ! hlavně ten konec. ne, teď si musím pustit něco hezkýho, protože u tohohle jsem brečela a divila se a ty vole... ten jan cina je fakt dokonalej herec. nejlepší český záporák (kinda). ❤️ ()

fabecc1222

K dokonalému zpracování mi tu chybí to, aby tu bylo více scén ze samotného prostředí divadla či filmu. V tomto ohledu nejvíce moje očekávání splňuje druhý díl, ale ve zbylých je těchto scén na můj vkus příliš málo. Každopádně se však jedná o velmi kvalitně zpracované dobové dílo, na kterém jde poznat zručná práce Petera Bebjaka, který navazuje na svá předchozí TV díla. Herecký koncert Fingera ve vedlejší roli pro mě o něco zastiňuje dobrého Cinu v hlavní roli, který se zde dostal asi na své herecké maximum. Pochvalu zaslouží také houslový motiv, který se napříč díly objevuje... Jestli to takto mohlo v té době určitě probíhat? 100% ano... Je dobré točit stále filmy o této době? 100% ano. ()

vyfuk

Herec naplnil mnoho očekávání. Určitě se najde někdo, kdo bude silně zklamán. Má na to právo. Myslím, že by to stálo za přezkoumání. Seriál má asi až na pár menších scenáristických trhlin skvělý spád i s příběhem. Člověk skoro s láskou zapomene na to, že mu byla linka příběhu v rámci anotace vyzrazena a stejně je na konci prvního dílu překvapen. Především je nutno říci, že Cina opravdu předvádí vrchol své práce stejně jako mnoho dalších. Eskalace leze nahoru a vy si do poslední chvíle myslíte, že to snad nebude tak hrozné, a dojde k morální změně. A ono ne. Herec se objevil zčistajasna a ukázal zcela novou a zajímavou linku této práce. Ukázal světlý článek tohoto roku a opět vznikl z televizní práce. Obdivuji navíc režiséra Bebjaka, který skáče mezi českou a slovenskou produkci, je aktivní jako nikdo jiný a skoro vše, co ze sebe dostane je klenot nebo minimálně jde o zajímavý potenciál. ()

vitekpe

Jeden z tech ceskych serialu, za ktere se clovek uplne nemusi stydet... Cina upoutal a v podstate to cele tahl. Neni to tak temne jako treba Vsichni dobri rodaci a dalsi klády o padesatkach, ale je to divacky privetive a ulpi v mysli. Lze doporucit. P.S.: Nejskvelejsi figura byl estebak v podani Fingera. ()

Lukoboss

Na naše poměry a (dost možná) i poměry ČT je to dost nadstandardní a velice slušnej počin. Sice se opět vracíme tady do té hnusné doby, ale tentokrát zase z trochu jinýho pohledu. Dějou se tam zajímavý zvraty, chvílema si fakt nejste jistí, kdo je "ten hodnej" a kdo svině (rudá!). Výprava je povedená, s kamerou si taky rozhodně vyhráli, nicméně zcela jasně stojí tahle krátká série na castingu a hereckých výkonech! A. Jastraban snad poprvé hraje pořádnýho hajzla a sedí mu to neskutečně, od první scény, kdy se objeví, jenom skřípete zubama. A pak je tady J. Cina. Ten si naprosto ukradl všechnu slávu pro sebe a jasně ukázal, že je neskutečnej talent. Nemusí se jen pitvořit v pohádkách nebo hrát odlehčenou (komickou) roli, úplně s přehledem si střihne roli vážnou, což už ukázal i v seriálu Pustina. Za mě celkově povedená záležitost! ()

klukluka

Zejména z počátku to je zbytečně teatrální- a teď nemyslím pasáže z divadelního představení, ale třeba scény, ve kterých se objevuje Emília Vašáryová. Jinak mě to ale chytlo a byl jsem zvědavý na osud člověka, který už člověka připomínal pouze vzhledem. ()

bari68

Tieto dobové seriály, resp. filmy milujem. A inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Asi som už tisíci, ktorý sa rozplýva nad Cinom a jeho hereckým koncertom, ale tu to proste nejde inak. Bol uveriteľný a dokázal preniesť svojou formou atmosféru a dobovosť, že zo na nás všetko z obrazovky dýchalo. Výborne mu sekundovali tiež hlavne Boková, Finger a Jastraban. Príbeh je napínavý, dobre konceptovaný a s výnimkou poslednej epizody, ktorá všetko trošku degraduje, kde už je pomerne viacej nelogickostí a zbytočných dejových otáčok, tak práve tento aspekt znižuje moje hodnotenie z 5 na lepšie 4*. ... I tak , ale Herec zostane v mysli diváka dlho a zaryje sa mu do duše. P.S. Bebjak mi dokázal, že jeho ďalší film neunikol pozornosti nominácie Oscarom právom. Jeho režíjny rukopis je patrný. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů