Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

3DD!3

Nejfilmovější film. Optimistický, veselý, kromě scén těch totálních masakrů a hlavně romantický až za hrob. Nemůžu si pomoct, ale to je takový ten kousek, který vám říká, že svět někdy sice stojí za hromadu sraček, ale někdy je moc fajn. Někdy. Když máte někoho s kým po tom světě můžete bloumat. Možná jde o Tarantinův nejumírněnější scénář, ale o to víc si člověk může vychutnat to naprosté fandovství. A Elvis! ()

Le_Chuck

Rovnako ako plagát (ktorý som dobrých 5 rokov vo video požičovni opomíjal) je jalový aj Ch.Slater. Bez výrazu a bez charizmy nestačí tomuto snaživému chalanovi celý film, aby tromfol šteky Oldmana, či Walkena. Ináč bez výhrad, oddychová kriminálka, Scott aj Tarantino vo forme. ()

Kaka

S přihlédnutím ke tvorbě Tonyho Scotta se jedná o nezvyklý film. Brutalita sedí, kamerové filtry rovněz, ovšem sebeparodie a nadsázka nejsou zrovna často vídané atributy, kterými se tato hollywoodská stálice prezentuje. Avšak scénář Quentina Tarantina byl více než kvalitní záležitostí a tak došlo na to, co bych nečekal. Scott natočil v podstatě dva velmi podobné filmy krátce za sebou. Strhující a smutnou Pomstu a veselejší, šílenější a odvázanější Pravdivou romanci. Pro příznice klasické stavby příběhu, pravé lásky, teskné hudby, drsných hlavních hrdinů a "americké osudovosti" doporučuji romanci vynechat a jít rovnou za Pomstou. Pro fanoušky drsné a krvavé jízdy, jejíž odvázanost a šílenost nezná mezí, potažmo pro fandy "Tarantino style" doporučuji variantu B. Mé hodnocení mluví za vše. ()

sud

Hodně povedený krvavý slaďák. Rukopis Quentina Tarantina se nechá velice snadno poznat podle jeho nejtypičtějších rysů. Krev a násilí prokombinované s černým humorem a proslazené romantickou láskou a zakončené přešťastným koncem. Christian Slater (v jedné ze svých nejlepších rolích) a přirozeně krásná Patricia Arquette podali výborné herecké výkony, ale na filmu jsou nejlepší malé role. Neustále zhulený Brad Pitt, Val Kilmer, kterému ani neuvidíte do tváře, Gary Oldman jako vypatlaný drsný dreďák, půlminutový výstup Samuela L.Jacksona a další výtečné role. Pokud chcete vidět film který je drsný a romantický zároveň, "Pravdivá romance" je pro vás jasná volba. ()

Tyler

Heh, tak jsem konečně viděl kultovní "Pravdivou romanci". A srdeční záchvat mi málem přivodily už úvodní titulky - taková plejáda herců, to se jen tak nevidí. Ale k věci - film je to výborný, to je bez debat. Lovestory prošpikovaná násilím, černým humorem a spoustou hlášek...K tomu Dennis Hopper v kladné roli (!), bravurní Gary Oldman, slizký Chris Walken, spousta řečí o Sonnym Chibovi a jedna skutečně odporná scéna, která v nepříliš akcelerované zábavné atmosféře působí jako rána kladivem do hlavy. Ale pak se objeví zhulený flákač Brad Pitt a hned je zase pohoda...Vlastně slovo pohoda - to je ten správný výraz, který charakterizuje "Pradivou romanci". Jděte do ní! ()

castor

Scott hodlal dokázat, že zvládne i víc, než jen hluché emoce a masivní akční sekvence, získal od Quentina Tarantina scénář k Pravdivé romanci a výsledkem jest černočerným humorem prokleštěná gangsterka. Scott se odrazil a začínal točit i slušně napsané thrillery (Nepřítel státu, Muž v ohni). Romance mezitím zkultovněla, což se není čemu divit. Tucet kvalitních herců, hodně brutální násilí.. Nezapomenu, jak si James Gandolfini něžně hází s Alabamou.. a i solidní režie, která by možná v rukou Tarantina nebyla občas se zaváháním. Úžasný je i rozhovor hereckých legend Walken-Hopper. A pochopitelně v každém záběru Patricia Arquette!! ()

viperblade

Naprosto parádní jízda s Tarantinovými dialogy (prakticky i hluchý pozná, kdo scénář napsal, aniž by se musel podívat do titulků) a režií Tonyho Scotta v době, kdy neměl tak rád filtry. True Romance je poctivý biják a svým způsobem i kult. Nebudu zde psát dlouho, tohle je jeden z těch filmů, ke kterým už bylo vše sepsáno a mnohem lépe, snad jen, že tohle je pro mě nejlepší Tarantinův scénář a dost možná i nejlepší Scottův film. 100 %. ()

Spooner

Vynikající Tarantinův scénář, výborná Scottova režie a hlavně spousta výborných hereckých výkonů.Christian Slater zde zahrál nejlepší roli svojí kariéry a společně s Patricií Arquette zahrál romantickou dvojici,které prostě nejde neodolat. I ti herci v menších rolí jsou dobří. Oldman nám zde na malém prostoru ukazuje to, co od něj budeme mít později nejradši, Hopper s Walkenem si své role taky vychutnávají a sem tam se zde ukáže i Brad Pitt. Prostě dost dobrej film, který nabízí nejedno lákadlo. Do 5* mi stejně ale malilinko schází. ()

2Pac

Behom dvoch hodin sa staneme svedkami "cesty za americkym snom" podareneho parika v podani Slater/Arquette.Ako uz byva zvykom u tarantinovskych filmoch nasilim sa nesetri (najviac ma dostala scena krehka Arquette vs. zabijak Gandolfini ;) Brad Pitt ma zase raz prekvapil v ulohe zhuleneho pohodaka. O hereckom vykone Gary Oldmana by som mohol pisat ody. ()

Xmilden

Scénář Quentina Tarantina je zkrátka ve filmu náležitě znát. Také se jedná o film z doby, kdy se ještě Tony Scott zajímal více o děj filmu a neexpetimentoval se střihem a kamerou. Obsazení rolí je více než slušné. Bohužel se spousta těchto hereckých es objeví v jedné nebo ve dvou scénách. Ty ale stojí určitě za to. No sami uznejte. Gary Oldman nosí na hlavě dredy, Christopher Walken je Sicilián, Brad Pitt vyhulenec, kterému je vše jedno... A tak by se dalo pokračovat prakticky donekonečna. Rozhodně velmi slušný nadprůměr. PS: Scénu při které si jde Slater vyrovnat účty s Oldmanem jsem si musel pustit ještě dvakrát. Je to velká paráda s natřískanou hudbou. 85% ()

FlyBoy

"People have asked me: So would you ever do a romance movie? like that's not what I would do. Well, I did a romantic movie, True Romance. No, no, I mean like a real romantic movie. Well that is a real romantic movie. No, like one without violence? Well there'll be a lot of things in any movie I do that will be contradictory, but anybody who's a fan of the movie can tell you, the title - True Romance - is not ironic...this is true romance." Q.T. ()

Real Tom Hardy

Blažený pocit z geniálneho a prakticky dokonalého filmového zážitku rýchlo zmizol a nahradila ho pachuť po zistení, že už druhýkrát som ako idiot pozeral R-kovú verziu filmu namiesto verzie UNRATED, ktorá rozvíja ešte o čosi viac tento bravúrny scenár, v ktorej dostali miesto jednej scény viac priestoru Walken a Jackson, v ktorej bolo viac kina a filmov Sonnyho Chibu a tiež viac kúpeľňovej nahoty Alabamy v podaní okúzľujúcej Patricie Arquette, ktorá si koniec koncov kradne celý film pre seba. Taktiež príde vhod (niekomu (rozumej mne) ďakovať filmovým Bohom, že sa réžie chopil Tony Scott, ktorý síce ducha Tarantinovho scenára istým spôsobom zachoval, no pretavil ho do svojej slnečnejšej vízie a krajších zajtrajškov s alternatívnym záverom. Neopakovateľná fúzia týchto dvoch velikánov a mix ich štýlov však priniesla tak sladké ovocie, že označovať True Romance za jeden z najlepších filmov vôbec (a minimálne 90. rokov) je úplne relevantné. A tiež jedna vďaka Scottovi, že hľadaním správnej herečky na rolu Alabamy strávil celý jeden rok, lebo výsledok sa rovná všetkým superlatívom. ()

kinej

Boží Tarantinovka, rozhodně lepší než Kill Bill, nebo Jackie Brown. Patricia Arquette je zde okouzlující, Gary Oldman je psychopat, Pitt zkuřka atd. Nejradši mám scénu, kde vede Hopper s Walkenem dialog o maurech. Další nezapumenutelný moment je, kdy Patricia vyřeší toho tlusťocha. Škoda, že už Tarantino od dob Pulp Fiction nenapsal takhle dobrý scénář. ()

cheyene

Tarantinův rukopis je v Pravdivé romanci znát a je možná škoda, že si svůj scénář také sám nezrežíroval. Ne, že by Tony Scott natočil špatný film, to vůbec, ale přece jen QT je QT na tyto žánry. Potěší jak jednoduchý, romantický příběh, tak herci i pěkná hudba či tarantinovská závěrečná jatka. Něco málo tomu pro mě chybělo, tudíž pouze 4*. ()

Fiftis

Dokonalý príbeh, dokonalá herecká skladba, k tomu Tony Scott čoby režisér ... a výsledkom je dokonalá akčná romanca. Podľa mňa jeden z najlepších filmov svojho druhu vôbec, naozajstná jazda, naozajstná paráda. Prečo aj nie, keď scenár písal Quentin Tarantino. Výborný tarantinovský thriller s veľkou dávkou drsnosti a brutality. Brilantné vedľajšie role Garyho Oldmana, Dennisa Hoppera, Christophera Walkena, Samuela L. Jacksona, Jamesa Gandolfiniho či Brada Pitta. Proste paráda. Drsná scéna s Walkenom a Hopperom je nezabudnuteľná. ()

Shakers

Stavím sa, že väčšina to pozerala kvôli Tarantinovmu svetobornému scenáru. Ja sa priznávam, že som si to pozrel kvôli Scottovi. A tiež k tomu, že mi Tarantino ako svetoborný scenárista nikdy neprišiel a týmto kúskom už určite nie. Každopádne True Romance ma dokázala zaujať aj s Tarantinovým neobyčajným scenárom. Tarantino je neobyčajný chlapík a mňa presne tak neobyčajne tento film bavil. Hudba ma tiež niečo do seba a Slater lepšiu rolu snáď nikdy nemal a Patricia Arquette snáď väčšia kočka nikdy nebola. Obľúbený soundtrack: You're So Cool. 80% - 4* ()

lamps

Je nasnadě se ptát, co by byl tenhle snímek bez Quentina Tarantina. Jistě by měl stále k dispozici jedno z nejhvězdnějších hereckých obsazení vůbec, k tomu zručného kormidelníka Tonyho Scotta a naprosto skvělý soundtrack od Hanse Zimmera. Ovšem chyběla by mu duše, kterou mu vtiskl úžasně uvolněný Tarantinův scénář, a celý příběh by vyzněl úplně do ztracena. Ovšem takhle se vším všudy je Pravdivá romance jedním z nejkouzelnějších a nejpůsobivějších kriminálních příběhů, jaké jsem kdy viděl, a Christian Slater s Patricií Arquette stvořili možná nejlepší pár od dob Bonnie a Clyde. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera