Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Pod týmto filmom môže byť podpísaný aj Uwe Boll, aj tak to stále bude film Quentina Tarantina. Cítiť to na každom kroku. Scenár je plný citácií filmov, dialógy sú z veľkej časti o filmoch alebo hudbe (nezabudnem na Doktora Živaga), je tu množstvo násilia, ktoré je niekedy fakt silné (hlavne scéna po "a teraz sa otoč"). Proste TARANTINO. Herci sú úžasní - Slater, Arquette a dokonca i Dennis Hopper ("Sicílčania sú v skutočnosti negri"), ktorého veľmi rád nemám . Najviac ma prekvapil Gary Oldman. Je to možno jeho najlepšia rola - rastafariánsky hajzel, ktorý si myslí, že je černoch, so skleneným okom a množstvom rán na tvári!. No a máme tu aj Christophera Walkena čoby sicílskeho mafiána, ale najlepším bol určite Bronson Pinchot. Zo začiatku pôsobil na mňa príliš utlmene (bol som zvyknutý na jeho "cudzinecké" role), ale po určitom čase to prišlo, dokázal, že je skvelý dramatický herec. Hlavne scéna vo výťahu je skvostná, zaslúžil by si nejaký comeback. ()

Nin

Pravdivá romance má fakt zábavný a nabitý příběh se skvělými herci, kteří i když třeba nemají moc prostoru, tak ho využijí na maximum (Walken, Oldman, Hopper...). Tarantino se fakt se svým scénářem předvedl. I když v rámci jeho tvorby mi tam nakonec trochu neseděla ta ústřední dvojka. Je to hodně taková chlapská fantazie, kde loser získá pěknou milou zajímavou holku a ještě si užije nějakou tu akci proti zloduchům. V Tarantinově podání to rozhodně není nijak zvlášť blbý, jen prostě... Především hlavní hrdina je takový nice guy z komiksového krámu a jeho přerod v cool týpka se zdá být příliš rychlý. V Tarantinových scénářích je hromada charismatických borců, ale většinou mají něco "odžito", zatímco tady Slaterovi to nějak moc nevěřím. Celkově je však tenhle film mimořádně zábavnou a kvalitní akční jízdou. (8/10) ()

sheen

Tak to byl fakt masakr, mazec. Je vidět, že scénář psal Tarantino. To je starý, dobrý Tarantino :) Už jen ta hlavní postava, která pracuje ve videopůjčovně xD ()

HAL

Clerence potkal Alabamu, zamilovali se a žili šťastně až do smrti... ale někde cestou od toho "zamilovali se" a "šťastně až do smrti" leží hromada mrtvejch lidí, kila koksu a spousta prachů. A protože scénář napsal Quentin Tarantino tak se ty brutální sugestivně natočené vraždy mísí se spoustou černého humoru, vyšperkovaných dialogů a... absurdními situacemi které mají účel jen prvoplánovitě pobavit. Zábavná jednohubka, ke které se možná nebudu moc vracet na rozdíl od nejlepších filmů Tony Scotta či Tarantina, ale mezi jejich filmy se rozhodně neztrácí. A k tomu tu hraje tolik slavných a slavnějších herců, až z toho přechází zrak. 8/10 ()

misterz

Samozrejme, je tu poznať, že scenár písal veľký maestro, celkový dojem pripomína jeho staršie snímky. Mám však taký pocit, že sa v ňom zameral na iné veci ako zvyčajne a s rozdielnym dôrazom na jednotlivé žánrové prvky. Mne to prišlo skôr ako oddychovka, pri ktorej sa človek príjemne zabaví a pritom nemusí veľa premýšľať. Je tu vynechaná typická Tarantinovská koncová úderná a šokujúcejšia pointa (aj keď nábeh by tu bol, avšak je to zámerne ľahko predvídateľné). Miesto toho sa pridalo na humornej stránke, o ktorú sa stará hlavne dejová linka s B. Pittom, ten je tu boží :). Pohodlný nadpriemer. 80/100 ()

Vančura

Pecka, která má místy nakročeno k dokonalosti. Filmu sice občas krapet - jak se říká - dojde dech, respektive občas jsem se neubránil nudě z jisté těžkopádnosti, s níž je příběh vyprávěn. Velkolepý závěr mě však nenechal na pochybách, že tenhle film je můj cup of tea, a mohu se jen divit, že jsem ho objevil až teď, po 20 letech od jeho premiéry. ()

Javert

Já vám nevím, člověk z toho má bezprostředně po naskočení závěrečných titulků dobrý pocit, že jen tak nezahodil dvě hodiny svého života, ale po uležení si vlastně říká: O čem, že to vlastně bylo? Vzpomíná si paradoxně jen na cameo roličky - zejména excelentního Oldmanova Drexla, tátu Hoppera a Dona Walkena. Je to škoda, protože Tarantinovo jméno u položky scénář tolik slibovalo... ()

Goldbeater

Někteří lidé říkají, jaká je to velká škoda, že si Quentin Tarantino podle svého scénáře True romance nenatočil sám. Já ale s prací Tonyho Scotta nemám problém, tenhle snímek se mu povedl na výbornou. Bezprostředně po začátku snímku začíná pravá tarantinovská jízda, která nemá s nikým slitování. Smršť krve, humoru a skvělých hlášek, podtržená hvězdným obsazením, to má přeci každý rád. Pravdivá romance je zkrátka jedním z mých oblíbených snímků a rád si ji čas od času zopakuji. PS. Zkouřenej Brad Pitt, to stojí za vidění! ()

kingik

Tohle je první film, ve kterém se prakticky nevyskytuje žádná kladná postava a možná to byl klíč k tomu, jak natočit něco, na co se jen tak nezapomene. Scénář napsal Tarantino a režie se chopil agresivní Tony Scott, který režíruje na doraz a diváka zahltí takovou snůškou vulgarit a dekadence, že se to jen tak nevidí. Nepřehlédnutelný pasák Gary Oldman, co je nekompromisně ve vlastním klubu střelen do rozkroku, je jenom pouhý začátek šíleně ujetého filmu, ve kterém září Christian Slater, Patricia Arquette hraje call girl, Brad Pitt zhuleného chlápka na gauči, co se nehne od televize, Christopher Walken chladného a elegantního mafiána, který od 65 roku nikoho nezabil, Saul Rubinek maniakálního režiséra, nebo třeba James Gandolfini úchylného psychopata. Tenhle mix brutálního černého humoru, brutálně vyvedené akce v klipovém pojetí a šíleně sprostých dialogů autora scénáře Quentina Tarantina, funguje na jedničku. 100% ()

Legas

Tarantino se nezapře (jeho rukopis mluví sám za sebe), tehdy ještě klidný a režijně efektivní Tony Scott to celé vkusně nafilmoval, plejáda hvězd, hvězdiček a jiných známých "ksichtů" by se nedala spočítat na prstech jedné ruky (některé jsem hned nepoznal, o jiných jsem se dozvěděl až zde z databáze), ale i přes to všechno se mi tato "romance" příliš nelíbila. Nepobral jsem onen "romantický" motiv, motor, který žene dění filmu. Nepovznesl jsem se nad onu absurditu "vztahu" hlavních aktérů, tak jsem to bral jako sled jednotlivých scének, které samy o sobě byly místy velice dobré. Zvlášť mě potěšil (a rozesmál) hippík Brad Pitt. ()

Sobis87

Ano, tohle je jeden z těch dvou filmů, k nimž napsal Quentin Tarantino scénář, ale sám je nerežíroval. Jestli Tarantino rudl vzteky při tom, když se díval na to, co provedl Oliver Stone s jeho Takovými normálními zabijáky, tak si myslím, že s Pravdivou romancí Tonyho Scotta musel být více než spokojen. Scott to celé zrežíroval ve stylu akčních béček 80. let a v některých scénách se mu podařilo vytvořit okouzlující atmosféru, která ve mně v dnešní době probouzí nostalgii a dává vzpomenout na to nejlepší z 80. a raných 90. let. Romantické scény jsou příjemně naivní, akční scény patřičně brutální a humor proklatě černý. I zde se dočkáme "tarantinovských" dialogů, odkazů na kultovní filmy a ačkoliv příběh opisuje celkem jednoduchou šablonu gangsterského filmu říznutého rebelskou romancí ve stylu Bonnie a Clyde, spousta škvělých nápadů a originálně rozvržených scén dělá z Pravdivé romance velmi příjemný zážitek. A v tomto filmu navíc uvidíte pohromadě Christiana Slatera, Patricii Arquette, Dennise Hoppera, Vala Kilmera, Garyho Oldmana, Brada Pitta, Christophera Walkena, Samuela L. Jacksona (téměř přehlédnutelné cameo...), Michaela Rapaporta, Jamese Gandolfiniho, Chrise Penna a Toma Sizemorea, a to už je sakra velká plejáda hvězd. 80% ()

IQ Tiqe

Film s nezbpočtem slavných jmen, která ve své době nebyla ještě úplně nejslavnější, takže si mohla „dovolit“ vzít i menší roli. Akční krimi thriller o tom, jak obyčejnej chlápek omylem sebere dealerům kufr s kokainem. Není to extra výjimečný film, ale líbí se mi, že se ve správných chvílích dokáže držet reality a tvůrci se nebojí kohokoli zabít (až teď zjišťuju, že scénář je od Tarantina, což všechno vysvětluje). Patricii si z jiných rolí nepamatuju, a když budu předpokládat, že tohle není její standardní herecký projev, pak musím říct, že se do role vážně položila. Taky musím pochvílit titulky, které byly hodně přirozené a hovorové; slušňácký překlad by film zabil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce *** | napětí * | pustil bych si znovu *** ()

Jordan

už tento film bol predzvesťou, že onedlho vyjde najžiarivejšia hviezda gangsterských čiernych komédií. tarantinov scenár ponúkol všetko, na čo sme u neho zvyknutí (dokonca aj to, že všetky jeho filmy už od úplného počiatku majú akési šťastie na hviezdami preplnené obsadenie), krv, absurdné akčné scény, násilie, čierny humor, podivní týpkovia vedúci naozaj brilantné podivné dialógy či monológy a pritom je to úplne jednoduchá americká romantika. pravdupovediac som očakával trošku viac, keďže mi to vkuse každý chválil, ale aj tak sa mi to bohovsky páčilo. Tony Scott to po režijnej stránke rozhodne nepokazil (aj keď všetci vieme, že keď si tarantino zrežíruje svoj scenár sám, tak to má o level väčšie gule) A ešte k tým cameo rolám, ktorých tu bolo habadej a samé herecké skvosty, tak len orientačne - to Clerencovo elvisovské alter ego v zlatom kabáte bol Val Kilmer, ale to už asi viete. No a povinná otázka na záver - zabili Brada Pitta? ()

Anderton

Scott podľa Tarantina režíruje Arquette, Slatera, Hoppera, Oldmana, Walkena, Pitta, Jacksona alebo Gandolfiniho. Takto to znie nesmierne lahôdkovo a možno by sme dokázali nakombinovať ešte niečo smotánkovejšie, lenže bohužiaľ som celý čas cítil, že Quentin nie je ešte poriadne rozpísaný a sledujem iba tuctovú gangsterku s občasnými doslovnými odkazmi na filmy, čo idú napríklad niekde v pozadí v telke. ()

Frajer42

Quentin je naprostý borec a píše luxusní scénáře. Přestože film tentokrát režíroval Tony Scott, tak je to celé cítit Quentinem vskutku vydatně. Christian Slater zde byl roztomilý. Škoda, že tento borec zatím nedostal podstatně více příležitostí ukázat, jaký je borec a jak moc je cool. Příjemná gangsterka s úžasným obsazení, která je navíc prošpikována celkem vtipnými momenty a tradičním závěrečným šílenstvím. Celkem půvabný byl, napsal bych, audiovizuální kontrast, ale zřejmě by to stejně minimálně 95 % zdejšího uživatelstva nepochopilo, takže se to pokusím napsat poněkud lidsky. Zkrátka mám na mysli kontrast mezi něžnými tóny Zimmerova soundtracku a násilím překypujícími obrázky, které se zrodily uvnitř Quentinovy myslivny. Moc se mi nezamlouvala Patricia Arquette, která byla sice také roztomilá, ale jen do určitého okamžiku. Celkově bych si troufl hodnocení posadit někam ke třem hvězdám. ()

Kothy

Další starší kvalitní Scottův snímek se skvělým obsazením. Většina známých herců se tam ale bohužel jen mihne. Celá zápletka je vlastně dost jednoduchá. Kluk potká holku a kvůli ní a kufru plnému drog začne nekonečná honička po státech. Film začíná v Detroitu a pokračuje v LA. Tam se do toho vloží i lidé z filmového průmyslu. Je tam i pár akčních scén. Je poznat, že to psal Tarantino. Například scéna v hotelovém pokoji, i závěrečná přestřelka je dost přehnaná. Z drobnějších rolí bych vyzdvihl Garyho Oldmana jako ujetého pasáka nebo Brada Pitta jako sjetého spolubydlícího. Dost mě tu zaujala pohledná Patricia Arquette jako ujetá ex společnice Alabama. Prostě to stojí za vidění. "Vafanculo!" ()

swamp

Tarantinův scénář jde z True romance cítit na sto honů. :) Příjemný snímek, který bych jako už někde viděl - prostě klasická romance. :D ()

Ant

Pravý Tarantino, krvavé a hlavně zatraceně vtipné. Scottovi se s jeho scénářem podařilo vykouzlit výborný film. Hlavně ten humor a nespočet nejroztodivnějších postav drží tenhle film tak u sebe, že nemá žádnou šanci se rozpadnout. Zimmer se ukázal s hudbou a hlavním motivem, který se vám vryje do hlavy. Všudypřítomný Elvis a jeho iluze nemají chybu. A všichni herci v naprosto úžasných kreacích dělají tenhle film nezapomenutelným. ()

nascendi

Bolo to dobré. Stále sa niečo dialo, hrali tam samí známi herci, a Tonyho Scotta s Quentinom Tarantinom nemá v rodnom liste každý film. Som spokojný a filmy tohto typu označujem, ako kvalitne nakrútené nič. Pretože naozaj o nič nejde a som dosť prekvapený, keď chce niekto v takýchto filmoch a v tomto konkrétne nachádzať viac, než bolo pri ich tvorbe použité. ()

PetrPan

Typicky "tarantinovská" představa o romantickém filmu. Veselý hudební motiv prolínající takřka celý děj jen dokresluje černý humor, kterým je celé tohle dílko doslova prodchnuto. Nejvíc mě dostali Bronson Pinchott jako Elliott a Michael Rapaport jako Dick Ritchie. Finální přestřelka je dokonalým zakončením dokonalého filmu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera