Profesor Sherman Klump je geniální, ale také nemotorný a obézní muž. Ve snaze získat srdce své milované kolegyně Denise vytvořil své druhé já, užvaněného samolibého elegána Buddyho, který je jeho pravým opakem. A protože se ho Buddy snaží ovládat, rozhodl se pro jeho likvidaci. Když Sherman dokončí další ze svých vynálezů, pozve Denise do restaurace, kde jeho svérázná a stejně obézní rodina oslavuje otcův odchod do důchodu. Přes veškerou snahu zamilovaný profesor nedokáže jasně vyjádřit své city, a když se o to pokusí, jeho snahu zmaří Buddy. Sherman toho má dost a chce se Buddyho zbavit jednou provždy. Mezitím v laboratoři pes Buster rozbije lahvičku a z rozlité tekutiny vysublimuje Buddy. Ten brzy zjistí, že Sherman dostal výhodnou nabídku na svůj vynález omlazovacího elixíru, chce po něm finanční podíl a také udělá vše, aby získal Denise. Jenže do tekutiny, ze které vysublimoval, spadl psí chlup, a proto má nutkání chovat se občas jako pes. A to jeho budoucí plány dost komplikuje. (TV Nova)

MM_Ramone

Je to dosť blbý film, no až také záporné hodnotenie som tu nečakal. Černošská komédia, ktorá je pre mňa zaujímavá najmä tým, že komik Eddie Murphy si tu zahral niekoľko ústredných postáv, vrátanie zopár ženských. Masky, ktoré boli pri tom použité sú dokonalé. V tomto smere skutočne vysoko profesionálna práca. Presne ako v jedničke. Hlavne to zdvihá moje hodnotenie. Inak je to naozaj veľmi slabá romantická fantasy komédia. Trapné vtipy, fekálny humor, nechutné scény... ale, veď čo čakáte od Eddie Murphyho? ** ()

Xmilden

Ono to mohlo dopadnout snad ještě i hůře, pokud byl první díl značně prdelatý, tak ten druhý je navíc i notně hloupý. Potěší sice odkaz na Star Wars, ale vše je v zápětí zničeno další várkou prdů. Peter Segal musel být opravdu zoufalý, když se pod něco tak blbého podepsal. ()

sepp

U jednicky se mozna dokazal aspon parkrat zasmat, tohle je ale hotova filmova katastrofa - nechutne a bez napadu. Jedna hvezda za to, ze Eddie zvadl tolik roli sam, to se musi smeknout. ()

Fiftis

Je to slabšie ako jednička, ale stále tam boli momenty, kedy som sa trocha zasmial. Niekto túto komédiu považuje za odpad, ja nie. I keď Eddieho Murphyho nemám rád a nepovažujem ho ani za dobrého herca ani za dobrého komika, v takýchto rôznych kostýmoch a maskách vyzeral a pôsobil viac komickejšie, než obvykle. Verím ale, že trojky sa nikdy nedožijeme. ()

JohnnyD odpad!

Číra demencia a strata akýchkoľvek zábran, ktorá Eddieho doteraz neopustila. Jediným pozitívom je, že bez toho to tu by nebola postava Jacka Blacka v Tropic Thunder taká dokonalá, aká je. ()

forsberg odpad!

Říká se takový vtip o Jižní Africe: Víte jaký je v Johannesburgu rozdíl mezi turistou a rasistou? Dvě hodiny. A stejně je to se Zamilovaným profesorem 2. Fujtajbl, prdící černochy už nikdy více. ()

Cappuccino

Pozor vážení, začíname! Prdy, prdy, samé prdy. Občas sa pritrafí nejaký ten “vtip”. Na scénu prichádza Buddy Love a veľmi napínavý dej. Na zaver neočakávaný happy end, pri ktorom si môžme zatlieskať, že už toto veľmi zábavné dielo skončilo. ()

misterz odpad!

Extrémne nevkusná zlátanina. Kto rád prdí, zdravie si tvrdí - to je asi hlavná pointa filmu. Ja môžem len dodať, že ešte aj ten prd vo vetre má väčší zmysel a význam ako tento filmový výplod. ()

mzss1

O dost horší jak lehce, ale koukatelně podprůměrná jednička. Zde už vůbec není příběh a většina rádoby vtipných momentů je zcela směšných. Zasmál jsem se jen párkrát - a to ne nějak moc. Eddie Murphy se zde snaží, ale o mnohem hůř než v předchozím filmu. Stopáž je delší, některé scény nudí. Je to fakt slátanina. Odpad nechci dát, ale moc k tomu nechybělo. Hodnotím na 15% = * ()

kingik

O něco lepší než jednička a není to tak úplně nedívatelné jak by se mohlo na první pohled zdát. Ediie Murphy je živel a hraje tu opět několik postav najednou. Děj je podobně tupý jako v jedničce, ale tvůrcům to jednou nestačilo a tak se jednoduchý příběh jako facka pokusili znovu natáhnout na dalších 106 minut a to je hlavní kámen úrazu. Nápady došly a vše nahrazuje hrubozrný humor. A tahle kombinace prostě nemůže fungovat. ()

Rembrant odpad!

Ohavnost. Eddie má pár dobrých filmů, ale to ostatní je docela k pláči a tato stupidnost a trapnost není vyjímkou. ()

Kothy

Bohužel tady už se není na co dívat. Eddie Murphy zvládne zahrát celou svou tlustou rodinu. "Něco je tlusté. Třeba moje prdel." ()

Smok

Moju jednu hviezdu z veľkej časti vybojoval zmutovaný nadrozmerný megaškrečok atakujúci spoločnosť svojimi splodinami :D Ovšem na druhej strane je tiež pravda, že do kina by som na túto vec určite nešiel. ()