Clint Eastwood jako nemilosrdný polda na stopě zločinu, jehož nejlepším parťákem je ráže 44 Magnum. Neznámý střelec ohrožuje San Francisco. Žádá výkupné, jinak bude dál zabíjet. Policie nemá zpočátku proti šílenci žádnou šanci. Vyšetřování přebírá Harry Callahan, který je schopen použít jakékoli metody, jen když protivníka zneškodní. Jde po vrahovi brutálně a naprosto nekompromisně. Mimořádný divácký úspěch filmu veterána americké žánrové kinematografie, Dona Siegela (Invaze lupičů těl, Zářivá hvězda, Cooganův styl), podnítil výrobu hned čtyř pokračování s detektivem Harrym Callahanem, jehož nezapomenutelným způsobem ztvárnil Clint Eastwood. Kriminalista vyzbrojený suchými hláškami a revolverem Smith & Wesson 29 .44 Magnum proslavil typ antihrdinského policisty, který ačkoliv stojí na straně zákona, nikdy neváhá při honbě za spravedlností mantinely zákona překročit. Scénář inspirovaný dobovým případem sériového vraha zvaného Zodiac se sice odehrává v New Yorku, avšak půdorys thrillerového vyprávění nezapře vyostřenější parafrázi na klasické westerny i noirové detektivky 40.–50. let. (Česká televize)

Heywood

Kritika, že policista nesmí být katem je asi správná, ale to naštěstí divák u tohoto filmu neřeší, protože Clint Eastwood je symbolem spravedlnosti, které se jinak nedá dovolat. Takže úspěch filmu byl zaručený. ()

Sunwheel

Priamočiary akčňák plný hlášok, pamätných scén, dokonale vybratých hercov (Robinson je prototyp úchyláka) s "fašistickým" policajtom, ktorého každý chce mať vo svojom meste. Rukopis Miliusa (ktorého som v titulkoch na začiatku neviem prečo nevidel) je jednoznačný a jeho mačovský hrdina sa dá zaradiť svojím charakterom k ďalším Johnovým postavám (Conan, Roy Bean atď.). ()

Gregor_Samsa

Ty krabe, já možná viděl nějakej kus z filmu téhle série v TV, ale jinak nepolíben, sosl jsem tu pětici a dneska první ročník, dobrej ročník, 1971! Saka s těma nášivkama na loktech to je zlo, ale jinak krásný ohozy, lepší o parník než ten návrat 90ek dneska, co je peklo největší na světě. Krásný káry, bouráky americký, Magnum 44 a Clint cedí hlášky jako zastara! Jakože zub času je vykotlanej moc, ale má to pár zvratů, který člověk nečeká. Ikonická věc jasně, nostalgie taky dost, ale ten pohled z třetí dekády 21. století o 50 let zpět prostě úplně milosrdnej nejni… [60%; 2022-02-14 Home sweet home] ()

PTuranyi

Clint Eastwood aka Harry Callahan je drsný pištoľník v roli policajného inšpektora naháňajúceho maniaka vydierajúceho mesto San Francisco pod hrozbou vrážd. V štýle starej policajnej školy sa s tým nemazná a v slušne napredujúcej dráme ho postupne dostane. V scenári sa samozrejme nájdu chybičky krásy, už len to, že maniak je taký idiot. ()

AlBertzap

Pár chyb by se jistě docela snadno našlo. Samozřejmě tam byly i takové scény, které mi zas až tak nevoněly, ale stejně se mi o nich nechce moc psát. Důvod je jasný - je to prostě klasika, která v době svého vzniku přinášela s sebou něco nového... ()

moorks

Tahle klasika patří k tomu nejlepšímu, co kriminální a akční žánr stvořil za dlouhá leta. Musím souhlasit s názorem, že tímto filmem se stvořil nesmlouvavý a tvrdý hrdina, který se s zločinci nepárá. A Clint Eastwood se stal jeho dokonalým představitelem. Film má, dle mého názoru, širší rozměr a zamyšlení nad systémem práva a spravedlnosti. ()

Tomulka

Drsný Harry je opravdu místy drsný, ale tato role byla jak ušitá na míru pro Clinta Eastwooda. Výborná klasika nejen té doby. ()

victim42

Uznávám význam tohohle filmu a těšil jsem se na něj. Ale většinu času jsem ho musel popohánět dopředu. Tak natahované scény jsem neviděl ani v mnohem starších filmech. Záběry jako běh přes celé nábřeží, kulhavec schází ze schodů, nekonečné nájezdy na budovu doopravdy kazí dojem z filmu. Ani to nedodává realismu, jediné, o čem se dá mluvit je zoufale špatný střih. Bez prstu na šipce doprava bych ubral dvě hvězdičky. ()

Agnostik

Snad jedna z nejlepších a nejdrsnějších kriminálek 70-tých let.První díl z trilogie/a dle mě nejlepší/ o detektivu Harrym Callahanovi,zde pojednává o nebezpečném psychopatickém střelci terorizujícím ulice San Franciska.Drsně provedené krimi,plné napětí které by se chvílemi dalo i krájet.Inspektor Callahan v podání herecké legendy Clinta Eastwooda zde předvádí mistrovské vystoupení v roli která jako jedna z nejhlavnějších mu přinesla status kultu! ()

Arrosage

"Vím o čem přemýšlíš. Vystřelil šestkrát nebo jen pětrkát." Naprostá klasika, které nelze dát méně hvězd. Vždyť Harry byl první opravdu drsný polda na filmovém plátně. ()

Monniques

Nebyl to můj šálek kávy, ale i tak to nebylo nejhorší. Za mě aspoň tři hvězdičky. Nevím, co bych k tomu více napsala..... ()

adako

Pre mňa veľké sklamanie, čakal som čosi viac. Kamera podpriemerná. Hudba strašná, pekne to vidno hneď v prvej scéne keď Clint prehľadáva miesto činu, tá hudba zabíja akýkoľvek feeling. Dej naivný ,neuveriteľne priamočiary, strašné náhody, proste okolo reality ani nešiel. Zloduch úplný mamrd - človek by čakal od filmu postavenom na coolovosti aj coolového zloducha, tu je nejaký zženštilý blb. No a Clint je drsňák možno napohľad, ale inak ho hrá pomerne plytko, proste Clint z Leonoviek je niečo úplne iné. Fakt dobrá bola iba jedna scéna (samovrah) a aj tú režíroval Eastwood. Teda ešte jeden záber je úplne dokonalý, že som si ho pozretí celého filmu musel pustiť ešte raz – Clint na moste, ale to je asi všetko. ()

Důchodci vracejí úder

Důchodci vracejí úder

26.03.2008

Varování na úvod: tahle zpráva je už tak trochu rozcvičkou na 1. apríl. To ale neznamená, že bychom si z vás otevřeně dělali srandu. Jen je potřeba zvěsti o těchto dvou projektech brát s jistou… (více)