Výbušnej koktejl

• Francie Gunpowder Milkshake (více)

Sam (Karen Gillanová) bylo pouhých 12 let, když ji její matka Scarlet (Lena Headeyová), elitní vražedkyně, musela opustit. Sam byla vychována nelítostným zločineckým syndikátem, pro který pracovala její matka. O patnáct let později se Sam vydává v matčiných stopách a stává se nemilosrdným, efektivním a loajálním zabijákem. Když se však riskantní zakázka zvrtne, musí volit mezi loajalitou k organizaci a ochranou života nevinné osmileté holčičky Emily (Chloe Colemanová). Po odmítnutí mise má jedinou šanci na přežití: znovu se spojit se svou matkou a jejími nebezpečnými kolegyněmi „Knihovnicemi“ (Angela Bassettová, Michelle Yeohová a Carla Guginová). Tři generace žen spojí své síly v pomstychtivé válce proti těm, kteří by je mohli připravit o všechno. (HBO Europe)

aR3Zz

Tohle mě bavilo! Oddychová řežba v podání mamin! A skvěle je doplňuje Karen Gillian (jak ona koulí ty svoje kukadla, jako by pro ni vše bylo překvapivé a nové :) ) Dokonce mi vůbec nevadilo ani dítě, v některých scénách byla holčička zapojena dobře a chytře. Finále zběsilé, ale to se dalo čekat. A taky že jsem čekal a nebyl zklamán! 80% ()

mira.l

Musím konstatovat, že budu-li k tomu přistupovat jako k (z valné části) parodii, tak to byl velmi výbušnej koktejl. Asi je to částečně tím, že jedna z hereček, pro které mám jistou slabost a fascinujou mě, snad i když jen blbě čumí, je Lena Headey. Tady to nebylo sice žádné velké herectví, ale na ni se pořád hezky kouká, i ve svých skoro padesáti letech je to pořád krásná ženská. Ale i jinak jsem se u toho docela slušně bavil, zvláště scéna na bowlingu a následně v nemocnici neměla chybu:). A malé významné plus i za tu krásnou knihovnu, i když jsem úplně nechápal, co to vlastně bylo za místo. Já jsem podle toho zdejšího ne zrovna lichotivého hodnocení teda čekal hovadinu na hranici koukatelnosti. ()

ER

Tohle chce být strašně cool, ale je z toho strašná slátanina. Dementní dialogy, bojové scény, které v některých momentech vypadají jak z dětských filmů a v hlavní roli herečka, která svou tuctovost nemá čím zakrýt. Giamatti tam je jako vějička na diváky. ()

bearmeedek

Vy jste to fakt brali vážně coby akční/krimi/thriller? Já v tom viděl velkou nadsázku až parodii (vážně se tvářící) na klasické zabijácké filmy. Při tomto vnímání je to docela zábavné. 65%. ()

rublik05

Klasický jednoduchý akční výplach, který na první pohled zaujme především zajímavým hereckým obsazením, herečky v hlavních rolích vcelku ujdou, hrají obstojně, nejsympatičtější mně byla malá Chloe Coleman, naopak taková Karen Gillan mě svým projevem vůbec nezaujala. Příběhově se nejedná o nic složitého či inovativního, zkrátka klasické béčko se vším všudy, alespoň však nijak zvlášť nenudí, má svižné tempo, především má ale velké množství dobře natočených akčních scén, takže je neustále na co koukat. Fajn je nakonec i zvolená hudba, líbil se mi rovněž i slušný vizuál. Výbušnej koktejl opravdu není nic světoborného, jedná se spíše o takovou průměrnou akční jednohubku, já se však bavil, takže z mého pohledu vlastně spokojenost. 6/10. ()

Trixinka

Já chápu, že ve filmu je možné všechno, ale čeho je moc, toho je příliš. Příliš je už filmů, kde ženy různého věku (od 35 do 64) s naprostým klidem a přehledem zmlátí, zastřelí, uškrtí, zabodnou či jinak usmrtí dvakrát větší chlapy než jsou ony samy, a odnesou to maximálně škrábancem na tváři. Příliš je už filmů, ve kterých hlavní hrdinky vypadají stále skvěle, ačkoli mají za sebou pár soubojů o život, jsou zraněné a špinavé, ale světe div se, stále jsou perfektně učesané, nalíčené a utržená zranění je prakticky vůbec nebolí, či vůbec nepotřebují ošetření a celkově jsou stále plné sil (viz poslední souboj jedné z knihovnic - dostane kulku někam do oblasti srdce a plic, ale ještě stihne vystřílet zásobník z kulometu, vystoupit z auta, vzít si sekerku a zmlátit chlápka). Tato skutečnost mě dost irituje i u mužských akčňáků. Dějově se nám tu nic moc originálního neodehrává, asi dokážete dopředu uhodnout jak to celé vlastně dopadne, a kdo to celé vyhraje :) Celkově mě tento film ovšem zabavil po náročném pracovním dnu, místy i pobavil, takže 3* si zaslouží s přehledem. ()

GameboyNES

mno co si budeme, čuměl jsem na to jen kulivá obsazení- Je to vyloženě blbina pro 12. letý pipiny. Nicméně hudba celkem ušla a Karen má pěknou prcínu.35% ()

oldy

Akční film kde si holky hraji na zabijáky a matky.  Akce ma dobrou hudbu,misty vypada dobře a jindy vtipně. Ne vždy jsem to Karen věřil. Kravavé je to docela dost. Možna kdyby to mělo o pul hodiny meně bylo by to lepši. 4,5/10. ()

RedRose

Mám rád Karen, ale nemám rád Headey!! Tajně jsem doufal, že tam byla jen na začátku, ale v šedesáté minutě mi pokazila svým návratem zbytek filmu... Celkově to asi nepůsobilo jak bylo (asi) v plánu, ale na jedno podívání neurazilo... 49% ()

Mamlas

Kupodivu celkem dívatelný baba film o skupině žen, které, jak už to bývá v poslední době zvykem, zmlátí nebo zastřelí nebo obojí každého chlapa, co je kaká. Je to spíše směs nápadů z jiných filmů, ale budiž, byť volovina, dalo se na to dívat. (42%) ()

Dejvecd

Nuda, nuda, nuda a zase neskonalá nuda. Toto nám tvorcovia od Netflixu naservírovali. Hlúpy, nudný, nezaujímavý akčný film, ktorý nezachránia ani len pekné farbičky a neónové svetielka. Tvorcovia nám sľubovali ženskú verziu Johna Wicka, ale namiesto toho sme dostali hlúpu blbosť, ktorá má síce cool a dosť krvavú akciu, ale je to zúfalo málo. Karen Gillan celý film ešte viac podkopáva svojím otrasným robotickým vystúpením. Vždy keď prišla na scénu, tak sa mi zdala znudená a len roboticky odriekavala celý svoj text. Kladné postavy sú nezaujímavé rovnako, ako záporné. Vôbec sa mi nepáčil štýl ženy vs. muži, kde na strane dobrákov máme ženské bojovníčky a na strane záporákov totálnych lúzrov, ktorý tu sú len na to aby boli vzápätí zabití. Tým pádom tento film postráda napätie, keďže hlavné postavy v kuse len vyhrávajú a ich protivníci sa im ani len nemôžu rovnať a keď už nejaká kladná postava umrie, tak mi to pripadá dosť divné a vyzerá to ako keby to tam tvorcovia dali len pre efekt. Okrem pár cool smrtí a miestami pekného vizuálu však tento film postráda prakticky všetko: dobré postavy, dobrý dej, napínavosť... Toto bola veľká strela vedľa. 2/10  ()

johnsnow odpad!

Tak akože toto bolo hnus. Každý chlap tu je totálny kokot alebo hnusný chlipník alebo hnusná sviňa.  Poprípade kombo. A samozrejme ženy sú dokonalé, všetko poriešia ľavou zadnou a hotovo. Akože sorry sú filmy kde sa to dá brať pokiaľ je tam istá nadsázka, trebárs nedávny film Princezná (2022) ale toto je hnus a odpornosť. ()

cerdax2

Vcelku pekna akcni jizda s damami v hlavni roli. Skoda jen, ze hlavni hrdinka se vetsinu filmu tvari nikoli "drsne", ale jako by ji bolely zuby. 65% ()

xxmurphyxx

Rovnoprávnosť a feminizmus existuje do kým nepotrebuješ vytrepať chladničku s mraziakom na siedme poschodie a výťah je pokazený. Pre mňa takmer nepozerateľný film, ktorý som väčšinu času do slova pretrpel. Nie len pre jeho kokotsky a agresívne podanú feministickú agendu ale hlavne pre jeho neskutočne zlú a EXTRÉMNU preštylizovanosť. Tento film vykráda hádam všetky klasické akčné filmy, čo ma napadnú od Matrixu cez Sin City, Old Boya, Nobodyho až po Johna Wicka a z každého sa snaží zobrať to najlepšie, či už štýl nasvietenia, spomaľovačiek či prachsprostého okopírovania mikro univerza Johna Wicka a zliepa to do extrémne preafektovaného farbičkového výplachu, ktorý nudí a nasiera takým štýlom ako sa len tak nevidí. Hádam každý príchod ženskej postavy vo filme alebo jej akčnú pasáž sprevádzaju extrémne nudné spomaľovačky, ktoré sa snažia vyzerať strašne cool ale pri tom sú len na smiech. A o tých bad ass dialógoch sa nejdem ani rozpisovať lebo to je čistý cringe. Celé zle. K tomu Karen Gillian v hlavnej úlohe je totálne mimo. Nemá charizmu, mizerný bojový skill a jej tvár zvláda možno dve tri pózy, inak sa stále tvári rovnako uplakane a priposrato. Toto bol jednoducho jeden veľký omyl pri výbere hlavnej postavy. Keď to porovnám s postavou Kate Backinsale z filmu Jolt tak to je nebe a dudy ako sa hovorí. Jediná, kto potešil bola Carla Gugino a o to viac ma sere jej nevyužitie. A z mužského osadenstva potešil Paul Giamatti rovnako ako aj Rlaph Ineson. Debilný dej s debilnými dialógmi a miestami ultra debilnou akciou ako tá s trojicou nýmandov v nemocnici a navyše s úplne lacnou a nenápaditou choreografiu. To mi doteraz hlava nebere, koho napadlo, že hento bude zábavné. Nie nebolo. Rovnako ako zvyšok tejto sračky. Keby to bolo aspoň sexi, keby tie ženské aspoň mali nejaké sexi oblečky alebo scénky, ale to nieeeeee. Nechceme predsa uraziť ženské publikum a všetkých, ktorých chytila woke vlna. ()