Odteď příkaz zní, když myslet, tak jen na zabíjení! Hvězdně obsazená adaptace Shakespearovy slavné tragédie s Kennethem Branaghem v titulní roli... Dánskému korunnímu princi Hamletovi se zjevuje duch jeho tragicky zesnulého otce, jenž mu sdělí, že byl ve skutečnosti úkladně zavražděn svým bratrem a Hamletovým strýcem Claudiem, který zaujal královo místo na trůnu i po boku Hamletovy matky Gertrudy. Otcův duch žádá pomstu a zdrcený Hamlet je tak postaven před nejtěžší volbu svého života... Hamleta, jednu ze svých stěžejních her, psal sedmatřicetiletý Shakespeare ve svém méně radostném tvůrčím období, jež vystřídalo předcházející éru gracie, rozmaru, a vtipu, v níž vznikla řada jeho nejslavnějších komedií. Za námět mu posloužila pověst dánského dějepisce a básníka Saxa Grammatica z 12. století, kterou ovšem, tak jako všechny své inspirační zdroje, zcela přepracoval a přetvořil. Hamlet patří mezi vrcholná díla světového písemnictví. Dravý spád děje jej řadí na vrchol dramatické tvorby, myšlenkové bohatství mezi světová filozofická díla. Filmová adaptace Kennetha Branagha, který film nejen režíroval, ale také v něm ztvárnil titulní roli, jako vůbec první nechala na filmovém plátně zaznít Shakespearův text v jeho úplnosti. Hvězdně obsazený snímek bez nadbytečných efektů staví především na hereckém prožitku a podtrhuje sílu nestárnoucích Shakespearových veršů. (Česká televize)

Tomulka

Kenenth Branagh výborně ztvárnil nejen Hamleta ale také v podobě režiséra vytvořil výborný film s velmi zajimavým obsazením. Všichni herci předvedli strhující výkony. Možná až na bratra Opheliie a jejího otce tyto dvě pojetí mne nezaujali. Podání ducha zemřelého otce včetně efektů, hereckého pojetí Briana Blesseda byla famozní až démonické. ()

Pavlo

Sfilmovať dáke dielo od Shakespeara chce veľa odvahy a mnohokrát vyjde z toho márny pokus. Avšak Kenneth sa nezľakol ani tohto diela a nakrútil výborný film. Shakespeare by mal z neho isto radosť. ()

e-pilot

Dojem z tohoto divadla ve filmu vystihl nejlépe Bestián, když při cestě časem pro Shakespearův autogram, ihned po jeho získání, nakopl řečeného do koulí, řka: "...a to máš za čtyřhodinovou verzi "Hamleta" od Kennetha Branagha!" ()

LucyZ

Moje srdeční záležitost a začátek fanouškovství díla Kennetha Branagha. Můj začátek zájmu o Shakespeara, anglického divadla, atd. Geniální film. Hlavně ta scéna s Horatiem: "Ani vrabec nespadne ze střechy, aby to nebyla vůle prozřetelnosti.., ...... Být připraven je vše." https://www.youtube.com/watch?v=EHUZ1_cxdyw ()

Kivis

Jsem si říkal, co ten údaj 152 a 81 minut na obalu znamená. Že by uváděli i délku bonusů? Ale když se v menu objevilo "první část", už jsem začínal tušit, že mě čeká sakra dlouhý filmový večer (nakonec jsem si dal mezi první a druhou částí jednodenní přestávku). Jak už to tak s věcmi od Shakespeara mám, chvíli trvalo, než jsem si na tu mluvu a styl zvykl. Ale hned jak jsem se na tu vlnu dostal, a netrvalo to ani tak dlouho, byl jsem v ději až po uši. Branagh je opravdu neskutečně dobrej. Až při závěrečných titulcích jsem zjisitil, že to i režíroval. Není on tak trochu sebestřednej jako Zlatoslav Lockhart? Ale ať si klidně je, tohle se mu totiž opravdu nad míru povedlo. Vzal si k ruce jedno z těch lepších děl anglického klasika a po svůj bok obsadil plejádu skvělých herců. Jedinej, kdo mi přišel až přehnaně teatrální, byl bratr Ofélie. Jinak je to jak herecky, tak scénářem důkaz, že divadelní hru lze atraktivně převést i do filmové podoby. Má to emoce a i při té brutální stopáži i spád. Snad kromě osnování pasti na Hamleta jeho strýcem a Oféliiným bratrem, tam jsem se už začínal bát, že ten dialog nikdy neskončí. Tam mohl mistr Shakespeare ubrat. Sečteno podtženo: obdivuhodný počin. ()

Toja34

k předloze není co dodat :))), + nádherná výprava i hudba a skvělé herecké výkony, také musím pochválit dabing Otakara Brouska ml. jako Hamleta ()

qnnaire

Shakespeare vo svojej rýdzej podobe. Kenneth Branagh oživil jeho dielo na filmovom plátne s veľkou úctou k majstrovi. Zamotaný príbeh plný lásky, zrady a pomsty snáď asi nešlo vernejšie zobraziť. Nikdy nebola silnejšia Hamletova túžba po pomste, Claudiova márnivosť ani Oféliino šialenstvo. Oceňujem najmä výkon samotného Branagha a Kate Winslet. ()

JARDAHONDA

" Hamlet má ten druh síly, energie a vzrušení, které film dokáže beze zbytku zužitkovat " říká oceńovaný herec a režisér Kenneth Branagh... A vůbec první zpracování, které přenáší na plátno kompletní verzi Shakespearova mistrovského díla, tuto sílu vyzařuje v každé scéně. Nesmrtelný příběh vraždy, korupce a pomsty je přeunut do opulentního 19. století, roli Elsinoru sehrává velkolepý palác Blenheim a většina děje se odráží v zrcadlech jeho pozlacených sálů. Elektrizující tempo filmu umocnují vynikající herecké výkony. Vzrušení básníkových slov a odvážný režijní styl vymańují příběh se stínů úctihodné klasiky a povznášejí jej na výsluní velké a vrušující podívané.. **** ()

peta2q

Áno,áno a áno! Kým som nevidel toto spracovanie Hamleta, nemala som Shakespeara rada...teraz už mám :) Branagh ho oživil a dokázal pôžitok z tohto diela priniesť aj mne. ()

Akinaz

Shakespeara miluju, filmové adaptace vyhledávám a proto není divu, že Kenneth Branagh a právě jeho adaptace jsou pro mě ztělesněním dokonalosti. Málokdo mluví Shakespearovskou řečí a rozumí jí. Kenneth Branagh ano. Nejlepší Hamlet 5* ()

Sejkorka

Díky Kennethe Branaghu za tyhle adaptace Shakespearových děl. Na stará kolena pronikám do tajů tvorby největšího divadelního génia. Toto je jedno z vrcholných děl, tragédie, jak vyšitá. O hereckých výkonech netřeba diskutovat. Co postava, to perla. Ono to v takové společnosti jinak nejde. A to aktuální téma ! Je něco shnilého ve státě českém ..... ()

caj2014

Perfektný zážitok - každá scéna vycibrená - že to má 4 hod ani nezbadal (dokanca aj prestávka bola určená). Je nad čím rozmýšľať. ()

drkaldj

Takový polomoderní Hamlet, který se rozhodně zpracováním odlišuje (a přesto docela věrný předloze). Ale i přes zajímavý vzhled musím stejně říct že mi film až tak nesednul, jako třeba o stupeň lepší Zeffirelliho verze s Gibsonem. (Viděna zkrácená verze. Prodloužená verze působí o něco lépe, prozatím celá neshlédnuta ale dost možná bych po ní zvýšil hodnocení). ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze