Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

Goodmen

Jeden z nejlepších pilotů k fantastickému seriálu se rozjel ve velkém stylu, tak že by mohl i konkurovat filmům v kině na velkém plátně. Ty 3 hodiny mi uběhly strašně rychle. Po téhle minisérii je Star Trek hadr. 100% ()

Merwin

Jako fanoušek sci-fi žánru jsem si dal za povinnost shlédnout tento úvodní film a musím říct že mě totálně dostal. Interakce filmového prostředí s reálným (když v úvodní scéně kus trosek narazí do "filmové kamery" a ta se roztočí, klepavá kamera, atd) ve vás neustále udržuje napětí. A že je na co koukat (Tricia Helfer ;-) ). ()

Bratr

V první řadě se přiznám k téměř nekritické oblibě star treku a všech věcí, které k němu patří. BTG je takovou, trošku zlou sestrou - souloží se v ní, bez milosti zabíjí, nestřílí se phasery, ale natvrdo atomovkami a všichni hlavní hrdinové mají charaktery úspěšných, nicměně zraněných lidí s kostlivci ve vlastní minulosti. Drtivá vlna útoků, které lidstvo v tomto filmu zasáhla a totální vyhlazení, kterému nešlo zabránít je tu stvárněno, myslím, dost přesvědčivě a celková úzkost z nadcházejícího konce je velice vtíravá. Když si uvědomím, že sci-fi na takovéto úrovni vzniklo jako pilot k seriálu, musím tleskat. Stručně řešeno je totiž Galactika Startrekem s koulema a moc se těším na seriál. ()

DooFooS

Zakopl jsem o tenhle film v programu čirou náhodou a vyústilo to v poctivé odkoukání celého seriálu a z toho plyne ponaučení, že pokud se vám tenhle film zalíbí, máte před sebou 4 série podobně nadupaného seriálu, takže si to koukejte rozmyslet předem. Hlavní devizou tohohle filmu se pro mě stalo zpracování, které jsem nikdy před tím neviděl a pak také překvapení, neboť o Galactice jsem nikdy předtím nezaslechl ani nejmenší zmínku. ()

Weirdman

Veľmi svojská záležitosť. Ťaživá atmosféra, pomalé tempo, s citom použité fiction motívy a priam až fetišistické vyžívanie sa v scénach z komandovania na veliteľskom mostíku. Navyše snímanie scén vo vesmíre je chladne dokonalé a Cyloni perfektne nadizajnovaní :) Škoda len istej predvídateľnosti (alebo prevarených zvratov) a ani jednej vyslovene sympatickej postavy... Ale rozhodne som sa namotal natoľko, aby som si kukol aspoň prvú sériu... (▼) ()

DiNozzo

Perfektní úvod, k perfektnímu seriálu. Sice trochu pomalejší rozjezd, jak poznáváme všechny hlavní postavy,ale když se do toho Cyloni dají, stojí to zato. Žádné zázračné technologie(tedy pokud nepočítám FTL pohon), jako štíty atp, zato staré dobré atomovky... myslím, že tohle konkrétně se tvůrcům povedlo. Dalším skvělým kouskem je dle mého sestavení tohoto skvělého hereckého ansáblu. Rozhodně je to nejlepší pilot, jaký jsem kdy viděl - a věřím tomu, že procento lidí, kteří tento film viděli, a pak nesledovali seriál je velmi nízké. Hodnocení - 95% ()

miistr

Pilotní film ke stejnojmennému seriálu a ve výsledku můžu říct, že mě velmi navnadil. Jestli to bude vypadat takhle dobře i dál tak budu jen a jen rád. ()

warpcore

Úžasné, ako sa dá z jednoduchej zápletky (stroje vs. ľudia) urobiť jeden z najlepších pilotných filmov k jednému z najlepších sci-fi seriálov všetkých čias. Majstrovské dielo hodné vystavovanie v Louvri, hneď vedľa obrazu Mony Lízy :-) ()

yazik

Úvodní poměrně napínající a hodně slibující pilot k pro mne už né tak dobrému a záživnému seriálu. ()

Psychotic17

Tento film ve mně zanechal rozporuplné pocity. Jeho zasazení je dobré, válka s roboty a to, jak dopadne má zcela jistě potenciál do budoucna (tedy do stejnojmenného seriálu, který jsem zatím neviděl), tvůrcům se povedlo několik dobrých scén, byť mohly být ještě mnohem lepší. Tím ale výčet kladů v podstatě končí. Snad v žádném filmu jsem nezažil tak nesympatické postavy jako tady a zcela upřímně mě děsí, že ty samé budu asi sledovat i v seriálu. Polovině postav jsem už po pár minutách přál smrt - a to rozhodně ne těm, u kterých to tvůrci chtěli. Dále tu máme opěvované speciální efekty. V roce 2003 to možná byla špička (takto zpětně to nedokážu porovnat), ale z pohledu diváka z roku 2011 je to opravdu slabota (což filmu nijak nezazlívám). Poslední velká chyba, kterou budu jmenovat je, že filmu s klidným srdcem mohli tvůrci stáhnout stopáž tak o hodinu. Úvodních 45 minut jen skáčeme od postavy k postavě (které samozřejmě neznáme) a sledujeme, jak nedělají nic. Předpokládám, že od tohoto faktu náši pozornost měly odvést hned dvě milostné scény. To, že není vysvětleno, proč vlastně chtěli Cyloni vyhladit lidstvo, nechám bez odezvy a budu doufat, že to vysvětlí seriál. Přesto jsem se u filmu nijak nenudil, takže... za mě slabých 50%. ()

Eonex

Jediné, co mi po třech hodinách strávených sledováním tohohle filmu přišlo líto bylo, že byl tak krátký. Super rozjezd pro nový seriál. Kdo viděl pilotní film, pravděpodobně seriálu neodolá. ()

Reiner

Neurazí to, ale pecka to určitě není. Vadí mi kamera, nepříliš výrazní herci. Lepší béčko anebo horší áčko. Vyberte si... ()

Aywes

Jaké milé překvapení. Tří(!!) hodinový pilot, který svou délkou vůbec neubíjí. Neustále se něco děje. Dokonce i postavy jsou sympatické a chovají se logicky. To je málokdy vidět u sci-fi seriálu. Stejně tak soundtrack byl perfektní a celé 3 hodiny jsem si vážně užil! Především atmosféra a originálně zpracovaný děj s několika opravdu fajn nápady, které tuhle space operu povyšují na (prozatím) těžký nadprůměr. Jakási bezradnost je protkaná celým pilotem a tak mohu jen doufat, že se v budoucnu objeví více rozdílných postav. Skvělé však je, že děj je perfektně vysvětlený a divák je tak zábavnou formou velmi rychle vtažen do dramatických událostí a dává mu tak možnost ihned hádat, co se bude dít. Nečekané a povedené. Těším se na seriál! ()

rashaverak

Kratce, je to dobre ? neni. Je to nudne ? neni Mate-li obavu zda zdejsi vysoke hodnoceni neni zpusobeno scifi fanousky nekriticky nahlizejici co na cokoliv s nalepkou scifi, kteri dokazi i odpad v podobe serialu SG vyhnat na cervene hodnoceni, pak bohuzel mate pravdu. Predevsim pokud ocekavate aspon elementarni logiku, zde naprosto nepochodite, vse je delane na efekt ovsem efekt nikde protoze efekty nikde. ()

Eire

Priemerny skor fi ako sci SERIAL vykradajuci bezostusne svojich originalnejsich predchodcov.... plny amickeho patetickeho PaTRIoTiZmu... 55% s prizmurenim 2.ho oka... ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)