Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

Radiq

Film, kterej mě hned chytl. Hodně jsem srovnával se seriálovým předchůdcem z roku 1978 a všechno, co mu chybělo (a mu chybělo úplně všechno), najdete tady. Nevím, jak je to v celé další sérii, ale film má podle mě našlápnuto dobře. Na sci-fi mě moc neužije, ale tohle je fakt udělaný hezky. Tvůrcům nelze než poblahopřát. ()

Sharlay

Pilot k poměrně nekonvenčnímu sci-fi seriálu, jehož netradiční zpracování mu přidává na kvalitě. Jakožto upoutávací snímek se BSG vyvedl, protože upoutal aspoň mě. Měl bych akorát jednu jedinou výtku, herečka hrající postavu pilotky Starbuck je pěkně hnusná. ()

3n3my

Pilot ma fajn naladil, ale nedokázal úplne uspokojiť. Preto sa vrhnem na seriál a dúfam, že podaktorí nevýrazní typicky seriáloví herci si postupom času získajú moje sympatie. Inak v rámci možností fajn efekty a námet - uvidíme kam to až seriál dotiahne. ()

sir-dave

Pilot poměrně slušně nalákal na seriál, i když chyba byla, že tohle začínám sledovat až po Stargate: Universe, která je doslova klonem BSG, takže mám určité obavy, aby se z toho seriálu nestala nehorázná nuda. Oproti SG-1 bych ale vyzdvihl parádní hudbu a všechny scény z vesmíru, které vypadají naprosto k uvěření a propracované do nejmenších detailů. Na druhou stranu mě nějak neberou postavy. Tricia Helfer kráska k pohledání, Katee Sackhoff z 24 a Jamie Bamber v pohodě ale to je vše a v porovnání s O'Neillem, Sheppardem, Pickardem a dalšími se se sympatiemi nemohou ani trochu rovnat. Váhám mezi 3 a 4*. Zvolím nižší hodnotu s tím, že radši přidám samotnému seriálu ()

bartias

Napínavý tříhodinový film, který byl vysílaný i jako čtyřdílná minisérie, je skvělým úvodem do světa Battlestar Galactica. Cyloni napadnou lidstvo a díky souhře náhod je Battlestar Galactica jedinou bitevní lodí schopnou odporu. Stará bitevní loď má být v den útoku vyřazena z provozu, přesto se stane jedinou nadějí lidstva. Skvělá hudba jenom umocňuje zážitek z perfektního příběhu, který je nejen napínavý ale i velmi chytrý. postavy jsou jako živé, hned si je zapamatujete, a finále navnadí na pokračování. ()

Laerry

Nejdřív jsem viděla všechny výborné čtyři řady seriálu a teprve až úvod (takováhle nenávaznost děje mi ale nedělá problémy:) ) a ačkoliv je seriál samozřejmě mnohem lepší, jeho úvodní film nastavil laťku hodně vysoko a je skvělé, že byla lehce překonána. ()

Doudis19

Ačkoli mě tříhodinový předkrm nijak zvlášť nefanatizoval do nutnosti okamžitého spořádání seriálu, i tak do něho půjdu. Hlavně proto, že tomuhle úžasnému vesmíru u mě unikla pátá hvězda jen kvůli nesympatickým postavám a trošku televizně lacinnému vizuálu. Proto doufám, že po shlédnutí první série více přivyknu posádce i zvolené formě, budu se sem moci vrátit a tu pátou definitivně udělit. See you later ;-). ()

Magneto

Úžasný, priam realistický seriál.A keď hovorím seriál, myslím tým seriál, ktorý si berie to najlepšie z filmov aj seriálov...Z filmov spracovanie,výpravu,kameru,hudbu,herecké výkony a zo seriálov možnosť rozvinúť dej do "monštróznych" rozmerov...Len si spomeňte na LOST..... TRICIA HELFER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OH MY GOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

trpaslixx

Pozvolnejsi pilotni miniserie ke skvele vypadajicimu, nadupanemu scifi serialu. Vzhledem k tomu, ze je to uvod do celehoo deni, lze mu pomalejsi rozjezd snadno odpustit. Nutno ovsem podotknout, ze slovo pomalejsi jsem zvolila pouze v porovnani s tempem nasledujicich dilu. Neznamena to, ze je tento pilot nudny. To ani nahodou. Prave naopak. Edit:// Po shlédnutí všech dílů musím čestně podotknout, že to je nejlepší scifi seriál, který jsem kdy viděla. Promiň Jossi, Firefly až na druhém místě. ()

JimmyII

Špičkově natočené nadupané sci-fi mě hodně nažhavilo na seriál, tak doufám, že se to celé vyvine stejným směrem, jako úvodní film. Ten má všechno, co má správná sci-fi mít - je akční a napínavý, promyšlený, zároveň dramatický a emotivní, vše namícháno v ideálním poměru a servírováno v atraktivním moderním balení. ()

Honzíno

Už vím, na co se ještě taky J. J. koukal, než natočil nový Star Trek. Ukojený hlad trekkieho, fandy star wars a vůbec fandy vesmírných sci-fi po něčem novém. Silný pilot, s extra silnými momenty. Všechny ingredience působí na televizi až překvapivě filmově ( zamhouřené oko občas u triků). Nic podbízivého a herci mají, co hrát. Jo a k té fyzice.. funguje pouze u Viperů, Cylonské stíhací lodě už na tom tolik skvěle nejsou, avšak je to příjemný krok do reálnějších vod... nicméně, tahle tvrdší a syrovější nátlaková pohádka mě skutečně potěšila (nečekaně!). Zřejmě mě čeká nová seriálová droga. Pecka. 90% ()

Mrkvič

Místy trochu složité uvození do rozsáhlého světa. Zvláštně natočené, protože z těch bojů nebo silných momentů, šlo určitě vytěžit víc, ale bylo cítit, že to neždímání je záměrné. Na to, že to má 3 hodiny, je pár scén tak narychlo podaných (až rychle ustřihlých), že nijak zvlášť nevyzní, a naopak některé kecací nebo jen zahleděné scény jsou hodně natahované. Jinak to ale ani nenudí a ač jsem o tom pochyboval, na seriál jsem se začal docela dost těšit. ()

filmmovier

Nadupanej úvod do BSG, každopádně si ale zatím nechávám trochu rezervy a to nejen proto, že věřím, že v seriálu se to opravdu rozjede na ty pověstný plný koule, ale taky proto, že v mých očích tahle série na plný počet prostě nedosahuje, Ale v porovnání s jinými pilotními díly (třeba teda sci-fi), se ale plně a velmi dobře seznámíme se všemi hlavními postavami a dostatečně se seznámíme i s hlavní dějovou linií, za což filmu patří veliké plus které nemá konkurenci, co se pilotů týče. Olmos je fajn, hrabě Baltar a prezidentka taky, Cyloni jsou naprosto úžasní a úvodní scéna s komentářem je nezapomenutelná... Zápletka je skvělá a i když tam sem tam nějaký ten slabší moment naleznete (tři hodiny, no) tak rozhodně nehrozí, že byste se snad nudili. BSG rozhodně plní účel inteligentní sci-fi zábavy a věřím, že to bude brutální. Pilot navnadil neskutečně, něco takového se opravdu vidí jen málokdy. Říkám si u toho, že se na původní sérii opravdu vybodnu (původně jsem s ní chtěl začít jako s první), ale tohle mi bude ke štěstí stačit. Vím to. Jsem o tom přesvědčen. 87%. Nával emocí je velký, husí kůži jsem měl občas taky a hudba je skvělá... ()

Redswif

Cyloni, 40 let je od nich pokoj a pak nás překvapí:D Njn tak je to vždycky. Tentokrát tomu však někdo pomohl i když neúmyslně, ale jeho ego mu vlastně nic jiného nedovolovalo. Celkově to vyústí v situaci, kdy postoj všemi označován za zpátečnický, vlastně zachrání aspoň část lidské civilizace, ale i zde se musel odehrát velků duševní souboj jestli poslechnou příkazy vojenské nebo morální. Jestli má cenu vyrazit v možná marnou ochranu svých domovů a nebo se soustředit na ochranu těch co přežili a tak se pokusit zajisti nejistou, ale budoucnost. Jenže vče není tak jednoduché, nepřátelé jsou jim v patách, ale co hůř oni je infiltrovali a možná i připravili sabotáže. Jediná battlestar se musí postavit přesile, aby umožnila utéct bezbranným civilním lodím a pokuď možno nakonec uniknout sama. Vynikající technické zpracování, skvělé herecké výkony a nádherné grafické provedení včetně hudebního podkladu. ()

BS

Jsem naprosto unesen po téhle tříhodinové scifi extázi. Těším se na seriál, který právě vychází na DVD stánkového typu :)) ()

ivan bohatyr

Kdyby se to natlačilo do těch dvou hodin tak dám 4*, ale 3 hodiny, to už bylo moc. Zbytečně roztáhany, takže sem se místy až nudil, tímto to ztratilo dost na kvalitě. Nechápu proč tak dlouhé, když k tomu očividně není důvod - klidně šlo vypustit nudné scény, film by na obsahu neztratil a získal na poutavosti. ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)