Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

Fiftis

Film nesplnil moje očakávania a to som bol na neho bol dosť natešený. Dialógy boli väčšinou nudné, počas celého filmu sa mi v tvári objavil úsmev asi len dvakrát. Nebyť výnimočnej super atmosferickej melódie, tak by som zaspal. Slávnejšia než vlastný film je asi práve aj ústredná melódia, ktorá rozhodne utkvie v pamäti. Film sám nie je zas tak úžasný, netuším, ako v originále, ale v českom dabingu mu určite šťavu nedodáva. Asi som urobil chybu a mal som tento film prvý krát vidieť ešte niekedy na začiatku deväťdesiatych rokov, kedy takéto filmy ešte frčali. ()

Shakers

V tejto prekomiksovanej filmovej dobe si človek občas musí oddýchnuť od kostýmov a schopností a tak som siahol po niečom čo mi v mladosti ušlo. A trafil som do čierneho. Tým teraz nenarážam na Eddieho Murphyho, ktorý je tu taký mladý až sa na seba vôbec nepodobá. Producentská dvojka Simpson / Bruckheimer, ktorý chrlili jeden čas akčné filmy za druhým (Con Air, Skala) štartovali v Beverly Hills a spolu s nimi aj Eddie Murphy. Jeho neskoršie komédie ma moc neberú, ale tu mu to sadlo. Policajný hlaškar, ktorý si vie robiť prdel zo všetkých a zo všetkého sa vykecá za doprovodu cool soundtracku. K tomu pravidelne máva pribalený väčší balík hlášok ako nábojov. A to je na celom filme, ta najväčšia sranda. Slabšie ako Die Hard a aj ako Lethal Weapon, ale stále dosť dobré a hlavne zábavné. 80% - 4* ()

JohnnyD

Hlavná téma filmu neskôr sériu zahubila, keď bolo už viac menej trápne, že sa stále akosi dostane Detroidský policajt do L.A. Film vsádza na excelentného Murphyho (a jeho rečnícky talent) a skvelý scenár disponujúci množstvom zábavných vedľajších postáv v podaní skvelých hercov - napr. Judge Reinhold a hlavne Bronson Pinchot. PS: musím vyzdvihnúť skvelý soundtrack Harolda Faltermeyera - a nie iba ústrednú (geniálnu) tému. ()

Indiana

Ze začátku jsem si říkal, že to bude bomba, pak asi po půl hodině už to sice tak vtipné není, ale furt je na co se dívat. Eddie Murphy zde doslova září a skvělí jsou i ty dva poldové, co ho sledujou. Když to tak vezmu, tak to nejsou úplné 4*, ale zase jsem měl z toho takovou mega letní náladu a celkově je to prostě docela dobrý film. ()

sheen

Tak to je výtečná krimi/komedie, kopec humoru, okeřeněný akcí a napětím. Asi životka Eddieho Murphyho, ten jeho dabing je fakt brutální:)) ()

petaspur

Axel Foley je černošský detektiv, jehož celoživotní zálibou je strkat nos tam, kde již jiní mají své dlouhé prsty. Při své filmové premiéře by rád umožnil vyzkoušet si pruhovanou módu měkolika ctihodným občanům, kteří s netečným výrazem v tváři ukončili životní funkce jeho kamaráda. Axel se tedy ze zakouřeného Detroitu vydává na dovolenou do prosluněného LA, kde může být očima koulející černoch s kadencí 600 slov za minutu klidně považován za celebritu. Se schopnostmi znechuceně namachrovaného tornáda ničí interiéry důstojných budov, chrlí ze sebe tuny hlášek a děj neodvratně spěje k tomu, že značkový oblek na důchod skvěle zaopatřeného padoucha bude potřebovat zásadní opravy. ()

Aky

Příjemná střílecí komedie své doby. Scénář je inteligentní, režie uměřená a Murphy se ještě šklebí o poznání méně než obvykle později, což dohromady vytváří pohodový zážitek. ()

GilEstel

Axel Foley – asi nejznámější a nejslavnější role Eddie Murphyho. Avšak pro mě určitě ne nejlepší. Je to sice klasika, kterou je dobré vidět, ale na Záměnu nebo Cestu do Ameriky nemá. Ačkoli film má svůj spád a vtip, není to něco, co bych vyhledával opakovaně a co bych stavěl na piedestal. Dnes už je to všechno nostalgie a v kontrastu některých pozdních Murphyho propadáků šťastné období velkého komika. Vem čert tu otřesnou vlezle chytlavou ústřední melodii smrdící osumdesátkama. Patří to prostě k tomu. 65% ()

HAL

Jeden ze symbolů "easy n´ cheesy" osmdesátek ve kterých vůbec o nic nešlo a poldové tu místo nekompromisních drsňáků prolezlých vnitřními démony připomínali spíš kluky blbnoucí na hřišti. A tak všichni vesele hláškují, střílí a i přes nějaké to pošťuchování táhnou všichni za jeden provaz, takže schematičtí záporáci prostě nemůžou mít šanci. Věk prvního Policajta je docela znát, ve srovnání s moderními Mizery a podobně vypadá jako by jel jen na půl plynu, ale bavit se dá u něj pořád slušně. 7/10 ()

mzss1

(74%) Ale jo, sice to není žádná pecka a za klasiku bych to také asi nepovažoval …. Přesto je to zatraceně výborná oddychovka, u které si divák odpočine, vypne mozek a film si užívá. Netřeba v tom hledat něco originálního, překvapivého atd. Kdo nemá rád Eddiho Murphyho, tak ať se na toto vykašle. Zde Murphy s hereckou kariérou teprve začínal, byl mladý a já si ho užíval. Ještě tak ta první třetina byla taková mírná, nevěděl jsem, co se z toho vyvrbí, ale nakonec mě to bavilo až do konce. Murphy má zde dobré hlášky, sem tam méně vtipné, sem tam víc, ze všeho se vykecá, prostě takový neškodný týpek. Je pravda, že děj mě moc nebavil a ani ti záporáci ve mně nevzbudili respekt, ale to neva. Jen ten úvod se smrtí starého přítele se mohl aspoň postupem času filmu více zvýraznit, ale co... Víc to kritizovat nebudu. Vedle Murphyho mě bavila i dvojice policajtů Judge Reinhold a John Ashton – sem tam předvedli vtipné scénky. Je tu spoustu dalších známých herců, například hlavní záporák Steven Berkoff, na kterého se hezky dívá, navždy si ho budu pamatovat jako na záporáka z druhého Ramba. Potěší i Ronny Cox v roli poručíka, kterého znám především z původního RoboCopa. Hudba tvořená ze známého soundtracku zde ve filmu určitě potěší. Mohlo to dopadnout lépe, vylepšit děj, přidat víc akčních scén, ale to bych chtěl asi moc. Sem tam nějaká průměrná přestřelka nastane, zejména ve finále v té vile jich bylo dost, sice hůře natočených, ale nevadí. Já se bavil a ještě si to někdy pustím. Jsem zvědav na další 2 pokračování. ()

Snorlax

Člověk by se neměl vracet k filmům, které ho bavily v osmdesátých letech. Dnes působí vyčpěle, místy křečovitě, takže co pak s tím? Z nostalgie bych nechala původní 4 hvězdičky, ale tenhle film je maximálně na 2, takže mi nezbývá, než se dopustit kompromisu. ()

Webb

[6/10] (Paramount) (Technicolor /// Produkce: Jerry Bruckheimer, Don Simpson /// Scénář: Daniel Petrie Jr., Danilo Bach /// Kamera: Bruce Surtees /// Hudba: Harold Faltermeyer /// Nominace na Oscara: Daniel Petrie Jr., Danilo Bach (scénář)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE] ()

Jordan

jednotka policajta z B. H. je zo všetkých dielov najlepšia, mladý murphy je tu naozaj vtipný a film má iskru a šmrnc, takže je to akčná komédia ako má byť ()

Anderton

tu tu tututututu, tu tu tutututu tutututu tutututu tutúúúú. Zhmotnená atmosféra osemdesiatok so všetkým, čo k nej patrilo. Príšerná móda, udrbávanie si z gayov, alebo príšerné účesy. Dej je tým pádom vedľajší. Spolu s Top Gunom alebo Rain Manom by som púšťal ako reprezentatívnu vzorku toho, čo boli osemdesiatky zač. Je mi ľúto, že sa zo sympaťáka Reinholda nestala superstar. ()

Frajer42

Celý snímek se opírá o krajně debilní a především nesnesitelně nudný příběh. Film smrdí na sto honů osmdesátkami. Opičák Murphy předvádí svůj typický a především extrémně předvídatelný trapno humor a já se za celou dobu nezasmál ani jednou. Bytostně nenávidím ADHD negry i jinou zvěř tohoto typu. Bohužel humor je u komedie dosti zásadní hodnoticí kritérium. Těžko stravitelný černý průjem. Odpad nedávám snad pouze proto, že existuje ještě hlubší dno televizní zábavy, které produkuje především Jarda Soukup. [15 %] ()

Kothy

Tento film je zřejmě vrcholem kariéry Eddie Murphyho. Má to docela pomalý rozjezd, ale pak je to slušná jízda. Eddie se jako drzý policajt z Detroitu rozhodne vyšetřovat smrt svého kámoše v LA. Tam se díky svým neortodoxním způsobům dostane do dalších problémů. Ani to mu ale nebrání, aby si šel za svým. Udělá šašky z několika policajtů, a pak už zbývá jen vyřešit případ. Závěrečná akce je poměrně slušná. Pořád tam hraje klasická 80ková hudba. "Zneškodnil policejní vůz banánem?" :D ()

Slartibarkfast

Kultovní krimikomedie s Eddie Murphym, který tu prokázal úžasný talent na takové role. I samotná postava Axela Foleyho mu byla přímo šitá na míru a scénář byl celkově velice vydařený. Spojení nekompromisních vyšetřovacích metod a dvou přihlouplých kolegů udělaly své. Zábava, smích a místy drama. Ani chvíli se člověk nenudí. Určitě nejlepší období v Murphyho tvorbě a jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. 95% ()

nascendi

Vo svojej dobe prekvapujúco svieže a vtipné dielo, ktoré potvrdilo na hviezdnej dráhe Eddieho Murphyho. Neortodoxné policajné metódy Axela Foleyho vyvolávali sympatie divákov a sprievodne spôsobené škody trápili iba miestnu samosprávu. Iba málo ľudí v živote nepočulo zvučku (hudobný motív) z tohto filmu, ale z ostatných ju nezabudol nikto. Po takmer tridsiatich rokoch pohasla sláva Eddieho a to, čo v tomto filme bolo nové, vtipné a svieže povädlo a premenilo sa na spomienky, ktoré nie je potrebné príliš často občerstvovať. ()

nash.

Klasika osmdesátek, která nezklame, i když už to samozřejmě není taková pecka jako kdysi, zejména pokud jde o akci. Naštěstí Murphyho Axel zůstává se svou akční ukecaností stejně zábavný jako kdysi, což platí i o jeho střetech s padouchy, i upjatými kolegy. V rolích těch druhých mu navíc přihrává dokonalá dvojka Reinhold-Ashton. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (více)