Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

Xmilden

Po Není úniku přichází v New Orleansu čerstvě vylovený John Woo a začíná s okamžitým průzkumem nového území a koho to nevidí, samozřejmě mu oko ulpí na v té době akční veličinu number 1. Bohužel pro mě osobně Woova akční režie až na malé vyjímky tolik neoslovila a dnes ji vidím jako veliký handicap jeho filmů. Ty věčné zpomalovačky byly tehdy samozřejmě v pořádku, dneska je ovšem situace úplně jiná. Nebýt různých zpomalovaček a záběrů na létající holuby trval by film určitě o 5 minut méně. Film disponuje mamutí akční porcí a vždyť to každý známe. Čeho je moc, toho je příliš. Po solidním Vojákovi a více než slušné rodinné pohodě přichází pro mě vystřízlivění. Nevím proč, ale oproti zdejší většině si u mě Živý terč nikdy nedokázal vydobýt prominentní postavení a dávám přednost spíše jiným filmům. 60% ()

Fiftis

Woo natočil efektný film s dychberúcou akciou, ale pozabudlo sa na zmysluplnejší scenár. Príbeh je až príliš jednoduchý a z jeho honkongských čias tu ostali akurát rozhodujúce spomaľovačky a holubice. O hereckých schopnostiach Van Damma je zbytočné niečo písať, ale treba mu uznať snahu o pritiahnutie honkogských režisérov do Hollywoodu. Ukážkoví záporáci v podaní Lance Henriksen a Arnolda Vosloo sú mňamózni. ()

Shakers

Na týchto Žán Klodovkách som vyrastal. John Woo a JCVD ponúkajú nie len zaujímavý príbeh plný skvelých zaporákov (Henriksen, Vosloo), ale predovšetkým luxusne akcie, Žán Klodové kopy, otočky, salta, nagélované dlhé vlasy a štýlové spomalovačky od akčného mága Johna Wooo. Radosť na to pozerať. "Lovecká sezóna skončila." 80% - 4* ()

lamps

Pořád je to klasika, jakou už dneska nikdo nenatočí. Akční mág John Woo, Van Damme s koňským ohonem, zajímavá zápletka a jeden z nejlepších a nejbezcitnějších záporáků v dějinách v podání fenomenálního Henriksena. Jenom mi postupem času už strašně lezly na nervy ty Van Dammeho nadpřirozené schopnosti, které během všech akčních scén projevoval. A navíc jsem urputně fandil Henriksenovi, takže ty 4* prostě udělit nemůžu :-) 65% ()

Boogeyman

Van Damme byl v té době ještě hvězdou ve formě, stejně tak John Woo měl tehdy ještě cit pro akční film. Sice se to ani v nejmenším nemůže rovnat jeho Honkongským akčním baletům, přesto na svou dobu nadprůměrná akční relaxačka. ()

sheen

Dvojka Woo + Van Damme boduje, jak na zajímavém námětu tak i provedení. Dlouhovlasý hrdina, drsňák je fakt super, kope, skáče, dělá piruetky, střílí, no prostě paráda. Radost pohledět jak se Woo vyžívá v některých detailech, miluji ty jeho holubičky. Celkový dojem, velmi povedený snímek, další z řady z těch na kterých jsem chodil do kina/vyrůstal. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +dobrá akce, příběh, záporáci -nereálná akce (Van Damme je neporazitelný a má přesnou mušku)/// Trošku starší, ale pořád slušná akce. Ale může za to především mistr John Woo. Nebýt jeho, tak je to klasické béčko. I když ono je to vlastně klasické béčko. Tak dobře, je to aspoň zábavný výplach./// Celkem 74%/// ()

HAL

Dá se to brát jako konec vrcholné éry Johna Woo, dá se to brát i jako vrchol kariery Jean-Claude Van Damma. Pro prvního malé přímočaré béčko kterým rozkopl dveře do Ameriky, pro druhého žánrově standard, ale estetikou akčních scén posun na úplně jiný level než na jaký byl kdy zvyklý. 8/10 ()

mzss1

Hodně dobrý film. Skvělé souboje, přestřelky, dlouhovlasý Van Damme. Příběh je taky dost dobrej. Konec možná trošinku přehnanej, ale budiž. Hodně mě bavil i Lance Henriksen, který hrál opravdu dobře. 87% = **** ()

Legas

S odstupem času (tedy poté, co už jsem konečně viděl Hard Boiled) se mi film zdá lepším. Je to vlastně taková mírnější variace Hard Boiled, který je zde několikrát citován. ()

InJo

Fantastická akce plná orgastických zpomalovaček (byť v první půli jí je bohužel poskrovnu), perfektní záporáci (Henriksen a Vosloo jsou skvěle sehraná dvojice, mezi níž panuje jakýsi až otcovsko-synovský vztah) a Van Damme využitý do posledního úderu. Mít Woo k dispozici alespoň o něco "bohatší" příběh, byl by i jeho hollywoodský debut pětihvězdičkovou záležitostí... 80 % ()

LION-MR.T

John Woo vsadil na Van Damme a podařilo se. Zpomalovaných scén je tu dost,že to spíše akci zdržuje. Děj je slabý,ale prostředí velmi originální. Mrtvých zloduchů je tu taky dost,Arnold Vosloo je pěkně hnusný v dobrém slova smyslu. Na 4 hvězdy stačí. ()

Anderton

Dalo by sa asi rozprávať o tom, ako dokáže zomleť Hollywood uznávaného tvorcu. To ale iba v prípade, ak by som bol fanúšikom hongkongskej kariéry Johna Woo, čo príliš nie som. No a za druhé tento film nie je vysokorozpočtovou akčnou zábavou za účelom vysokých tržieb, ale proste iba béčko. Mňa to však ani z tohoto uhla pohľadu sledovať nebavilo. V postate reklama na JCVD a jeho fyzické schopnosti a na Wooov patos. P.S. Voslooa som vnímal ako dvojníka Billyho Zanea, teraz ho skôr považujem za predchodcu Jasona Stathama. ()

AppleCore

Po dlouhý době jsem se vrátil k akčňákům Johna Wooa a asi sem to neměl dělat, v mládí to byla bomba, ale teď?! Teď je to jednoduše tragédie, alespoň tento film, scénář vypatlanej, akční scény dobrý, teda až na jednu, kdy tam chlápek na motorce naráží do beden, který tam jsou přímo od toho, celkovej vzhled se tváří dost béčkově, jinak je to jeden z mála filmů s Van Dammem na kterej se dá trochu koukat, takže dvě. ()

Campbell

Woo je bůh, tenhle film jsem viděl poprvé asi v 9 letech a ted díky Aha! jsem si to zapakoval. I když to nepatří mezi nejlepší Woovku(nejlepší je samozřejmě Hard boiled) tak se jedná o akční béčko jak se patří, a Henriksen je vyloženě sympaťák. ()

PetrPan

Díky Johnovi Woo je to nejlepší film Jeana-Clauda Van Damma, skvělá akčňárna, která člověku prakticky nedá vydechnout ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley