Cirkus Humberto

• Západní Německo Zirkus Humberto
všechny plakáty
TV spot 4
Drama / Rodinný / Historický
Československo / Západní Německo, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 52–55 min)

Předloha:

Eduard Bass (kniha)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák (více)

Epizody(12)

Jeden z nejvýpravnějších seriálů České televize podle slavného románu Eduarda Basse, k němuž složil hudbu Karel Svoboda a ústřední melodii nazpíval Karel Gott. Životní příběhy šesti generací rodu Humberto zobrazují pohnuté osudy lidí, kterým se cirkusová manéž stala osudem. (Česká televize)

Morholt

Na tenhle seriál nezapomenu, protože jako věčně nemocný dítě jsem se na něj koukal pravidelně s babičkou, která se o mě starala a ani za těch 20 let neztratil v mých očích nic ze své kvality. Ale to sentimentální hledisko u mě asi hraje větší než velkou roli. 90% ()

Tommassi3

Cirkus mi nikdy nepřipadal jako nějak zvlášť zajímavá zábava, ale jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů, mistr zemitého slova, Eduard Bass mě málem přesvědčil o opaku.. A jiný mistr, či režisér považovaný za mistra, totiž František Filip, se dané látky chopil a učinil z ní legendu české seriálové tvorby, pokud pomineme fakt, že se jedná o seriál koprodukční.. Famózním se jeví rozhodně ústřední hudební motiv Karla Svobody !! Absolutorium, za mě jasných pět hvězdiček.. Dál už lze Filipovi přiznat snad jen to mistrné vedení svých herců, hvězdy vedle hvězdy.. ()

McClane

Společně s Dobrodružstvím kriminalistiky jeden z mých oblíbených českých seriálů, na který můžu koukat pořád dokola. ()

corpsy

Televízny seriál, ktorý je tak trochu poplatný dobe svojho vzniku. Síce je to epické dielo, ale nie veľmi výrazné a uchvacujúce. ()

ConanVJ

Kdysi jsem tento seriál sledoval, ale to už je taky let. Co si pamatuju tak mě to i bavilo, tak dávám za nostalgii 50% :) ()

Orlau32

Další seriál, který se velmi povedl. Pan režisér František FILIP vlastně ještě nikdy diváka nezklamal. On je zaručena značka. ()

zipper111

Jako malej jsem měl hroznou depku z tý znělky... dokonce i teď, když jí slyším, se mi ježí chlupy... ale jinak super adaptace! ()

Wolodja

Tak jsem si dneska v TV nahodou prepl na tento serial a vzpomnel si, jak jsem ve svych asi deseti letech koukal a hltal kazdou jeho minutu. A soucasne si uvedomil, jak kvalitni serial, ktery se s nasi soucasnou TV produkci neda vubec srovnavat, jsme byli schopni vyprodukovat. Skoda, ze to ted nejde :( ()

blackrain

Strasti a slasti cirkusáckého života, které můžeme sledovat po několik generací. Hudba Karla Svobody je vážně kouzelná a strhující. Radovan Lukavský nás velmi klidným a rozvážným hlasem uváděl do seriálu. Z jeho hlasu mě mrazilo v zádech. ()

suicide

Jako malý prtě jsem tento seriál sledoval. To byla doby, kdy jsem si nebyl schopen zapamatovat, že Josef Kemr se jmenuje Josef Kemr. Ale vždycky stačilo říct Malina z Cirkusu Humberto a hned jsem od otce věděl jméno... Nehodnotím však, protože už je to velmi dlouho na to, abych si vybavil něco více, než jen útržky... ()

Damiel

95 % - Seriál mého dětství... Když si pustím tu tesknou ústřední melodii, běhá mi mráz po zádech ještě dnes. ()

L_O_U_S

Seriál, který vystihuje jedno slovo: epochální. Takhle nějak si představuji zábavnou, dojemnou a umělecky zpracovanou několikagenerační ságu. Skvělá hudba Karla Svobody (hlavně "šumavské" téma). K čertu s krystalicky čistým širokoúhlým obrazem, k čertu s detailními titulky a do pekel se všemi Křehkými vztahy... CIRKUS HUMBERTO, seriál mistra Františka Filipa, je pro mě nejlepším televizním počinem všech dob. Nejlepší scéna: Bartoškova recitace Máchova Máje. "Vy, jenž dalekosáhlým během svým, co ramenem tajemným zemi objímáte, vy hvězdy rozplynulé, stíny modra nebe, vy truchlenci, jenž rozsmutnivše sebe, v tiché se slzy celí rozplýváte, vás já jsem posly volil mezi všemi. Kudy plynete u dlouhém dálném běhu, i tam, kde svého naleznete břehu, tam na své pouti pozdravujte zemi. Ach zemi krásnou, zemi milovanou, kolébku mou i hrob můj, matku mou, vlasť jedinou i v dědictví mi danou, šírou tu zemi, zemi jedinou! (45.) ()

Trevor

Opäť hodnotenie seriálu, ktorý v detstve zaujal, nakoľko v porovnaní s dnešnom mládežou sme mali predsa len o čosi menšie možnosti výberu toho, čo budeme pozerať. Čo nakoniec vôbec nebolo zlé. ()

Anglie

Nemohu se zbavit dojmu, že němečtí herci(kterých je ve filmu velmi málo) to českým dost kazili. Jinak je to ale adaptace, na kterou může být Bass (a i Filip) velmi hrdý. ()

dyfur

asi kniha by bola lepšia. pokiaľ si pamätám ani v čase uvedenia to nebol extra hit a hovorilo sa u zbytočnom plytvaní peniazmi. Je to možné i tým,že cirkusy na Slovensku extra tradiciu nemajú. Nikdy mňa to nebavilo a bola to len nuda,i teraz keď to ide v televízii - názor som nezmenil - statické nudne, snáď iba vyprava to trocha zachráňuje - a tí nemeckí herci ?! to boli nejakí ochotníci ? kde ich našli :( ()

Petroff

Pojďte a shlédněte vyprávění z minulého věku, kdy prabáby našich pradědů byly ještě dětmi... Vydejme se na cestu s lidmi, kteří křižovali Evropu, protože jejich osudem se stal cirkus. Sledujme s nimi odvěkou touhu člověka posunout hranice lidských možností. Touhu po kráse, dokonalosti, odvaze... A taky touhu po štěstí! ___ Sakra, a ta hudba je fakt geniální!! ()

Katarine

Moje srdcovka a spolu s F. L. Věkem rozhodně nejlepší český seriál. Tady musím souhlasit s bratrovým komentářem (L_O_U_S). Recitace Máchova Máje z úst Jiřího Bartošky je vážně nejsilnější scéna. Nezapomenutelná hudba Karla Svobody s nejlepším vypravěčským hlasem u nás (Radovan Lukavský) vytváří celému tomuto příběhu ještě mnohem působivější dojem. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip