Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

ivan_drago

Jasně nejlepší díl z batmanovské série. Burton dovádí temnou atmosféru Gotham City k dokonalosti. Zloduši jsou bezchybní a Cat woman se z Batmanen báječně doplňuje. Super. ()

žvanimírek

Batman Returns by Tim Burton způsobil, že tenhle netopejří šašek se stal jednou z mých nejneoblíbenějších komiksových postav (až do roku 2005, kdy se žezla chopil Nolan a Batman Bale)...... hlavní důvod mé averze byl Danny DeVito žeroucí syrové ryby, Tim Burton, kterej ho do role obsadil a vlastně celkově hrozně pitomé vykreslení celého příběhu. ()

Mrkvič

Nejkomiksovější díl série. Akorát že spousta těch komiksových věcí mi nějak moc nesedí. Temné je to tak nějak nehezky a stejně tak po výtvarné stránce. Možná je to jen můj osobní problém, ale prostě to s tím není tak snadno koukatelné. Je to ale Batman a má tam krásnou kočičí ženu a hlavně scény těchto dvou postav mě baví pořád. ()

A.L.E.S.

Tim Burton, Danny Elfman a Michael Keaton podruhé a možná ještě lepší. Proti Batmanovi teď nestojí jeden, ale rovnou tři záporáci, z nichž každý má něco do sebe. Nikdy u filmu nepřestanu žasnout. Jak jsem psal v prvním díle, Keaton je pro mě nejlepší Batman, jaké jsem mohl poznat. Michelle Pfeiffer je jako kočičí žena úžasná a Christophera Walkena jako magnáta si znepřátelíte téměř okamžitě. A Danny DeVito? Nikdy bych neřekl, že se takový milý malý chlapík kdy propůjčí tomuto žánru. To ale není výtka, jen poklona za výborně odvedenou práci Tučňáka, kterého jsem v DeVitovi vážně nepoznal. Burton celý film pojal komiksově a tak to má být. Je to jeden z mých deseti nejoblíbenějších filmů, ve kterém je o zábavu po celou dobu postaráno. Hodnocení je tedy jednoznačné. ()

lennyd

Městem Gotham se šíří nepěkná zpráva. Někdo prý viděl v tunelech pod městem tučnáčího muže. Místní mafián ucítí příležitost, jak se zmocnit města, a rozhodne se ze sirotka, vychovaného tučňáky ve stokách udělat starostu, aby byl, jak se říká, blíž ke zdroji. Jeho plány však odhalí nejdříve jeho sekretářka (pardon asistentka), která je za odměnu vyhozena z práce (z okna) a poté i Batman. Ten i přes problémy (s láskou) s kočičí ženou musí své oblíbené město zachránit ... Vše co bylo řečeno o prvním díle, platí 100% i o druhém. Burtonova temná atmosféra je to nejlepší, co se dá filmovém plátně vidět, a když mu jdou k ruce i ti správní herci, tak je úspěch zaručen. Michael Keaton se v Batmanově roli již osvědčil, Batgirl (Catwoman) mu hraje krásná Michelle Pfeifferová, hlavního záporáka (jak to je již víc než obvyklé) Christopher Walken a malého tučňáka skvělý Danny DeVito. Z pozadí vše podporuje svoji komiksovou hudbou Burtonův dvorní skladatel, Danny Elfman... ()

danoo

Tim Burton nepatrí medzi mojich najobľúbenejších režisérov, ale pre jeho temnú rozprávkovú atmosféru som Batmana doslova hltal ako dieťa a hltám aj dnes. Nech žije Batman 2. ()

BS

Pokračování, ikdyž pod Burtonou režií už tak kvalitní jako jeho předchůdce není, ale stále je to dobrý film se skvělými kostými, hudbou a prostředím. ()

T-pack

Batman se vrací, aby si zasedl na ubohého tučňákvitě vypadajícího Oswalda. Do toho se ještě přižene kočičí sekretářka a celé je to v takové odporné gotické atmosféře Gothamu. Ale je to pěkné a pořádně zamotané do pěti hvězdičkového filmu. ()

Hádés

Když se řekne Batman, vybaví se mi Tučňák kousající do nosu smějícího se blbečka. I když Nolanovi Batmani sou skvělí, ty Burtonovi mi zůstanou navždy v srdci. ()

sallyann

Tenhle díl mám z celé ságy (dá-li se to tak nazvat) nejradši. Jiskření mezi Kočíčí ženou a Batmanem je elektrizující. A DeVito jako tučňák výborný. Nevím, jestli ho mám litovat nebo nenávidět ()

PetrVabruscak

Moje nejoblíbenější vánoční pohádka o zvířátkách (netopír, kočka, tučňák) a jejich kamarádech. Vysokorozpočtová úchylárna jejíž posádkou jsou taková jména, jako Michael Keaton, Danny DeVito, Michelle Pfeiffer a Christopher Walken, vše podpořené bláznivým Burtonem (režie) a démoním Dannym Elfmanem (soundtrack). Máme tu temné burtonovské Gotham City zahalené do vánočního hábitu, fanatického tučňáka a neuvěřitelnou chemii mezi Batmanem a Catwoman. To všechno nám stačí ke štěstí tohoto dvouhodinové dílka, které bylo tak bohaté, že jsem měl problémy to všechno strávit. ()

tnp101

Oproti prvnímu Batmanovi z dílny Tima Burtona mě tento konkrétní kousek více zaujal hlavně jakousi mnohem větší otevřeností k nápadům samotného Burtona, který se v tomto konkrétním případě opravdu vyřádil. Na první pohled nepůsobí celkové pojetí až tak tajemně a tmavě, což není způsobeno pouze přítomností sněhu, ale i díky krásným, lehce barevnějším ztvárněním Gothamu a všeho kolem. Neznamená to však, že by se jednalo o pohádku pro děti, jelikož hlavně samotný děj je dost tajemný už sám o sobě. Film je navíc hrozně živý a neustále se v něm něco děje. Chápu, že hodně lidem vadí velké množství bohatě propracovaných charakterů, kvůli kterým je samotný Batman jakoby v pozadí, což mě osobně zrovna v tomto případě naopak docela vyhovuje. Druhý celovečerní moderní Batman není ani zdaleka dokonalý (občas možná až lehce absurdní), ale mě osobně sedne více než předchozí díl a tak si ode mě oprávněně zaslouží plné hodnocení. Je to taková srdcovka, která mě i po té dlouhé době neustále překvapuje a baví. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Jak je na tom „Batman se vrací“ na v českém Blu-ray disku? Co se týče obrazových kvalit, zde je náprava oproti ne zrovna úžasnému Blu-ray disku předchozího filmu více než zřetelná. U poměru stran se sice nic nemění, jedná se o „celo-obrazový“ 16:9 bez přítomnosti černých pruhů (samozřejmě u širokoúhlých televizorů), ale co se týče například ostrosti a smyslu pro detail, je to již zcela jiné kafe. I barevná paleta se docela vybarvila, což je způsobeno z velké části hlavně celkově barevnějším pojetí snímku samotného, ale bez pochyby i lepší kvalitou přepisu. Ani tmavé scény nezůstávají pozadu a naplno ukazují, jak dobře to umí s černou. Vše je doprovázeno lehkým zrnem. Jedná se o opravdu pěkný obrazový přepis a stáří snímku na něm vůbec není patrné. Je to oproti přepisu na předchozím filmu opravdu mohutný skok dopředu. Zvuk je na tom od prvních tónu také velice dobře. Hudba je reprodukována velkolepě a o to víc potěší, že hraje značnou část stopáže. Prostorovost sice z velké části způsobuje právě hudba, ale bezpochyby jsou v ní obsaženy i další aspekty, které se projeví hlavně v akčních scénách. S tím souvisí i příjemně agresivnější basy. Jedinou výtku mám na dialogy, které jsou potichu, což by nevadilo, ale i po zvýšení hlasitosti nepůsobí zrovna kvalitním dojmem. Zní docela špinavě a v některých částech jsem opravdu měl problém dialogům porozumět. Celou dobu zde samozřejmě mluvím o originální anglické stopě, která je prezentována formou Dolby TrueHD 5.1, přičemž český dabing je stejně jako u předchozího Batmana prezentován ve stereu a kvalita je oproti originální stopě mizerná. Celkově se tedy jedná o velmi povedenou audiovizuální prezentaci. Jsem z ní vyloženě natčen a ostatní budou bez pochyby také. Nyní již můžeme přejít k bonusům. Začneme audio komentářem Tima Burtona, který je velice kvalitní. Dále se můžete podívat na dobový, 22 minutový „making of…“ dokument, který spadá spíše do té kategorie propagačních materiálů, takže nečekejte, že se z něj dozvíte nějaké podstatné informace. Dále nás čeká podobně laděný filmeček, který už však svou funkci plní o něco lépe. Jedná se o čtvrtou část velkolepého dokumentu o délce 30 minut, který prvními třemi částmi odstartovat na předchozím BD disku Batmana. Dále několik lidí z oboru v 19 minutách zanalyzuje pětici charakterů z filmu. „Beyond Batman“ je souhrně pojmenovaná složka šesti videí o celkové stopáži 68 minut, jež se docela podrobně zabývají designem, kostými, Tůčňákem a jeho zvířecími parťáky, vizuálními efekty a nakonec také hudbou Dannyho Elfmana. Poté nás čeká již pouze videoklip, který se už tentokrát na rozdíl od Prince (omlouvám se jeho příznivcům) drží více při zemi a nakonec na disku nemůže samozřejmě chybět trailer. Všechny bonusy jsou prezentovány v SD a kromě komentáře jsou vybaveny českými titulky, takže neangličtináři si mohou oddechnout. Celkově se jedná o velice podařený titul, který mohu doporučit každému, kdo si potrpí na technicky velice kvalitní tituly s dostatečně obsáhlou bonusovou výbavou. 80% () (méně) (více)

Teebo

Oproti jedničce, u které mne nenapadá jediný důvod, proč se na ní znovu podívat, velký krok kupředu. Batman se vrací už je totiž narozdíl od svého předchůdce typický burtonovský film se svým jedinečným stylem, atmosférou a nápaditostí. O třídu lepší i co se týká postav a hudby. ()

elanius

(142/2012, DVDRip) / Podobné ako jednotka, ale o dosť viac komiksovo komickejšie. Nicholsonov Joker chýba veľmi, tučňák je OK, správne na gebulu, ale je to predsa len druhá liga. Michelka Pfeifferka tiež pre mňa osobne poväčšinou nič moc. Typický Burton, vizuálne dotiahnutý do dokonalosti svedčí tejto sérii. Dávam o jeden level nižšie hodnotenie ako Batmanovi. (7/10) ()

Koocik

Pro mě se jedná o nejlepší filmovou adaptaci Batmana, která už snad ani nebude nikdy překonána. Jediné, s jakým dalším filmem to jde srovnat na stejnou úroveň, tak je Nolanův Temný rytíř. Ovšem onen Temný rytíř je spíše filmem, kde ani tak nejde o samotného hlavního hrdinu, nýbrž o děj kolem něj a hlavní myšlenku. Ten film je skvělý, ale do sekce filmů s Batmanem mi přeci jen tento díl sedí ještě o trošičku více. Skvělá hudba, masky a ta atmosféra!! V mnoha momentech až přímo hororová a pamatuju si, když jsem tento film viděl jako malej kluk a nemohl tehdy pár dní usnout, protože mě trápil strach, že na mě odněkud vyskočí z pod postele tučnáčí muž. Skvělé záporné postavy a navíc ještě lépe zahrány. Spíš než jméno Danny DeVito si během pozorování nějaké jeho fotky řeknu: "hele tučnák". A ačkoliv z toho Keatonovského Batmana jde občas taková nuda a nechuť, tak přeci jen musím říct, že za všechny herce batmanovské role se mi on v této postavě líbil nejvíce. ()

noriaki

Druhý Batman je ve všem trošku horší. Výprava není tak impozantní, záporák není tak ikonický a Michelle Pfeiffer není taková kočka jako Kim Basinger. V dětství mě traumatizoval odporný Tučňák, ale po letech jsem víc ocenil skvělého Christophera Walkena. Jeho charisma zválcovalo úplně všechny a udělalo z netopýřího muže téměř vedlejší postavu. Začátek úpadku frančízy, přesto kvalitou vysoko nad zbylými dvěma díly. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)