Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

Pedross800

Tahle stará netopýří chuťovka se mně úplně vypařila z mozkovny, a tak jsem až šokován jak výborná věc to je. Skoro dokonalý mix bizarních obrazů, temné a ponuré atmosféry a dech beroucí hudby. A jako třešinka na dortu svůdně rozporuplná catwoman. Tenhle film je až démonicky smyslný, wooow. ()

Kaja

Podle mě nelepší díl, který předčí nejen Oswaldem Cobblepotem a kočičí ženou, ale hlavně Michaelem Keatonem, který mi v dalších dílech moooc chyběl:)) ()

Nepi

Druhý Batman podruhé v režii Tima Burtona je o něco slabší než jednička,ale jen o malý kousek...Příběh je vcelku dobře promyšlený,hudba výtečná a herecké výkony přesvědčivé...Keaton,DeVito a Pfeiffer ukázali,že jim komiksová adaptace nedělá problémy...Škoda jen,že tuhle povedenou úspěšnou adaptaci srazil k zemi Joel Schumacher dalšími dvěma pokračováními.... ()

Almásy

lepsi komiksovy film nikdy nebol natoceny. toto je absolutna definicia burtonovej dojemnej absurdnosti a morbidity. herecky excelujuce trio keaton-devito-pfeiffer. mna tento film omracuje aj po rokoch. pre mna je to ten isty zazitok ako na opere v Narodnom. milujem ten film. moja najkrajsia spomienka z detstva. ()

Pipes

Stejně dobrý jako první díl, ba co víc, ještě lepší!!! Atmosféra z prvního dílu zůstala, výborného Nicholsona vystřídal stejně výborný DeVito a na kočičí ženu Michelle Pfeiffer mám prostě slabost. Navíc se mi zde velmi líbila hudba - pravý Danny Elfman. A ještě něco oproti prvnímu dílu - více emocionální konec (Tučnák, tučnáci a tak...) ()

P1tr

Temnější, rozsáhlejší a smutnější. Burtonův Batman se vrátil ve stejně dobré formě, ovšem s odlišným pojetím. Postav je tu možná až příliš, což staví Batmana na druhou kolej. Prim tu hraje druhá strana zákona, tedy Catwoman, Tučňák a podnikatel v podání Christophera Walkena. Silný snímek, který z ostatních zpracování připomíná atmosférou nejvíce Temného Rytíře. Kvalitativně na něj ovšem nemá. ()

Amputace

Absolutně nejlepší filmové zpracování komiksu, kterého jsem byl kdy svědkem. I oproti velice silnému a potenciálem nabytému prvnímu dílu je zde mnohem více akce, zapamatovatelných momentů a hudby. Záporáci nemají chybu a exteriéry vánočního Gothamu už vůbec ne. A znova; ta hudba! Elfmanova vůbec nejlepší kompozice a nejlepší Burtonův film. ()

HomeAlone

Dokonalost sama o sebe . Toto je pre mna komixova adaptacia NO.1 , na ktoru nema ani skvela prva cast . Hodnotenie - 100 a viac % ()

greath

Dve najprepracovanejšie postavy zo všetkých batmanovských sérií v jednom filme. Catwoman a Oswald Cobblepot! ()

venca163

V podstatě dost stejný jako jednička, všechno co jsem psal tam, platí i tady. Zápletka ještě triviálnější a na scénář už se vyloženě rezignovalo. Prostě se 3-4x vystřídá "bitka/proslov před radnicí" s "bitkou/proslovem v kanálech". Jo, jsou tu nějaký typický prvky Burtonovský atmosféry, ale to je fakt málo. (60%) ()

fiLLthe3DD

Charaktery záporáků sice nejsou tak prokreslené jako v jedničce, přesto mám tento díl z celé série nejradši... Penguin je ztělesněním noční můry a vypadá fakt děsivě, rovněž i jeho motivace působí uvěřitelně, Catwoman... Hltal jsem takřka každý záběr s touhle číčou a ve skrytu duše si přál, aby tato žena (uvězněná mezi dobrem a zlem) nakopala Batmanovi pr**l... Batman v pohodě, nicméně charakter Bruce je stejně nudný jako v jedničce... Technické zpracování na úrovni, potěšil hororový nádech a rovněž i prvky mysteriózního fantasy (které navíc není nikterak přehnané)... Já se bavil, dokonce mě to chytlo víc než Nolanova trilogie :) ()

spikey1

Příběh padouchů, jejich pohnutek a psyché za činy. Který netopýří muž sleduje s depresivním odstupem a touhou zažít něco zoufale normálního jako je klidný štědrodenní večer. "Oswalde, to je to největší paraple jaký jsem kdy viděla" "Jmelí je jedovaté pokud ho jíte..." zaryté citace, nejpůsobivější scény s dokonale vykreslenou kočičí ženou a jejich tragédie. Sledujeme spíše nejsmutnější milostný příběh než komiksový film. Burton byl zářivou kometou, která si tímhle dílem vybudovala piedestal, který si svou součanou tvorbou zdařile podkopává. Nicméně, tohle navždy zůstane jedním z nejlepších filmů, jaké kdy spatřily světlo promítačky. ()

solskjaer

Druhé a zároveň poslední koukatelné pokračování kultovního BATMANA je prošpikováno typicky Burtonovskou atmosférou s charakteristickými rysy Burtonovy tvorby. Tim se při tomto pokračování vizuálně zdokonalil ale hlavně překonal veškerá má očekávání, která jsem od tohoto filmu měl. Škoda , že nyní zažívá Burton stagnaci a místy (Big Fish) propad! Ovšem zpátky k filmu film má bezpochyby jednu velice velice silmou stránku kterou je herecké obsazení. Tolik perfektně zvládnutých rolí asi nenajdete nikde jinde. Počínaje de VItem až po Keatona či Christopher Walken a nakonec s nezapomenutelnou Pffeiferovou, která v tomto filmu nabízí vrchol své herecké kariéry a vrchol svých tělesných proporcí. Já osobně jsem se u filmu naprosto bavil a jestli mohu něco doporučit pak jen titulky a originální zvuk ! ()

Cejny

Batman se vrací, ale jakoby mu pomalu začínaly docházet síly. Tučňák DeVito se mi vůbec nelíbil, zato kočičí žena Pfeifferová má něco do sebe. ()

vanderbart

tak tehle díl mě docela nudil... i když přes všechna fakta neměl: skvělá Elfmanova hudba, Pfeiffer, Walken, burtnovská atmosféra... Jenže dojem z filmu výrazně pod očekávání (film má něktré silné momenty, ale celkově mi hlavně děj a jednotlivé navázání scén přišlo "splácané") ()

Babous

Oproti jedničce slabší - nemám rád postavu Kočičí ženy a až na Alfréda na mě žádná postava včetně Batmana nepůsobila sympatickým dojmem. Co se vizuální stránky týče, Burton tentokrát zašel až moc do groteskna a absurdna, oproti fantastickému art deco-secesnímu stylu předchozího dílu, taky sešup dolů. Tahle plejáda osmdesátkových/devadesátkových hvězd s Danny DeVitem v čele mi prostě nějak nesedí. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)