Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Movie Gourmet

Tohle je aspoň sci-fi horor jak se patří. Resp. zas až tak dobré to není, na Vetřelce to nemá ani náhodou a ani zdaleka, ale napětí je tu budováno celkem dost dobře a dost na tom má podíl jak Sam Neill, tak Laurence Fishburne. Verdikt: 4* a 75 %. ()

Sochorisko

Pravda je, že tento film ze začátku působí jako zajímavé dílo z hlediska fyziky a nehraje si úplně na bláboly typu 5x přesažená rychlost světla a zajimavým a napínavým způsobem se zabývá scifi prvky z jiného světa. Ke konci ovšem přijde takový zlom, kde se z nadprůměrného scifi filmu stane stereotypní efektový klam a divák je ochuzen o překvapující pointu a úžasným závěrem. Škoda, musím souhlasit, že ten střih tomu jistě uškodil, ze začátku se dílo blíží ke 4 hvězdičkám .. ()

H4ku11

Keď som bol menší a pozeral som to, som sa v určitých chvíľach aj dosť bál. Zistil som, že som z toho vyrástol, aspoň trochu, ale stále je to dosť temné a plné napätia. ()

Yardie

Lepších 70%. Výborná atmosféra, především v první polovině, možná 2/3. Dobrý nápad, slušné zpracování. Dokud se neprozradilo, oč jde, byla to velmi kvalitní podívaná. Poté se to překlopilo do takové jiné roviny, řekněme akčnější, kde už nešlo ani tak o atmosféru, stísněnost, tajemno, strach, ale spíš o takovou vražďárnu. Což trošku dojem ze snímku kazí, protože kdyby se podařilo udržet nastavenou laťku a styl, bylo by to OK. Otázka je, jestli by to šlo. Každopádně, není to špatné, ale mohlo to být o kousek lepší. Howgh! ()

Mimomisu

Nakopal bych se do kouli za to, ze jsem se na to podival znovu po dekade a pul a po te dobe zapomnel, ze to, co dela ten film lepsim (docela o dost) je prave reziserska verze. A ze nesleduju ji jsem zjistil az po prvni tretine. ()

bobstock

Po mnohaletém znovuzkouknutí jsem zářil nad tím, jak dobré jsou vizuální efekty na tehdejší dobu. Navíc pokud chtěl Eisner s Andersonem ukázat čisté vesmírné zlo ala Dead Space, povedlo se na jedničku. Lidé v křečích, hektolitry krve, všudypřítomná schíza a nesmrtelný Sam Neill. Bo.bo.bo. Bohužel, ale také na neustálou surovost dojel. Ono se tam za půlkou opravdu už nic jiného neděje. Proložit to občas pomalou, atmosférickou scénou s příběhem, bylo by to jedinečné ultra dílko. Pro příznivce krutého vesmíru je ale i tak. 70% ()

Renfield

I v této vykastrované extrémně zkrácené podobě, naprosto úchvatné sci-fi! Těch mnoho desítek minut už Horizontu události zřejmě nikdo nevrátí, i proto mám pocit, že je zbytečné řešit nějaký scénář, když je film svým způsobem torzem. Navíc ono to s ním i přesto zdaleka tak tragické není, děj dává jasný smysl a mrazí! Většina příběhu je vyprávěna vcelku pomalým tempem, což se k atmosféře strachu z neznáma nesmírně hodí. A neznámo na Horizontu události opravdu vládne, chlad, zdánlivé prázdno a varující nahrávky čehosi... neskutečně silná část, která se překlopí do akce. Je to tak a nepřišlo mi to nijak zvlášť ku škodě, jak jinak také vzniklou situaci vyřešit že? Každopádně neakční část filmu je tou silnější, o tom není pochyb. Právě v ní je možné obdivovat dokonalý interiér lodi, tvůrci si skutečně vyhráli s každým detailem (odemykání zámku), úchvatné až mrazivé jsou chodby (zelená obzvlášť) a místnost se srdcem lodi vůbec! Kamera tohle vše využívá, její jízdy prostorem a záběry na "poletující předměty" jsou výborné. V hlavě ale navždy zůstane to co ji dokáže rozbolet, prudké otočky, či kroužení... ve vesmíru nádhera. Kapitolou samou o sobě je hudba, Michael Kamen se totiž nebál přidat až "taneční" pasáže, občas mi tak připomínala prvního Bladea. Je to s humorem řečeno, těchto částí zdaleka není většina, ta patří naopak skutečně hororovým melodiím, pro atmosféru zase dokonalé. Ještě k příběhu... Místo, na které se Horizont události dostal, považuji za výborný a originální nápad... skutečně nečekané! Proto také nezbývá ukončit jak jsem začal, škoda těch mnoha minut, jistě by bylo vidět ještě více z... 80% ()

Marius_ss

Jeden z najlepších sci-fi hororov, aké som kedy videl. Pre fanúšika žánru povinnosť. Bohužiaľ bol film až barbarsky zostrihaný, pretože pôvodná (dnes už legendárna) režisérska verzia, bola vraj taka desivá, že sa ju producenti rozhodli dosť radikálne zostrihať, aby film vôbec mohol ísť do kín. Výsledkom je, že druhá polovica filmu pôsobí strašné chaoticky a miestami až nezmyselne, čo je veľká škoda... ()

Emo-haunter

Not bad, but not good. Horizont událostí se nejdřív jeví jako atmosferické psychedelické sci-fi nocturno, avšak od druhé poloviny divák zjistí, že se vlastně jedná o klasickou béčkovou vyvražďovačku s nevyužitým potenciálem nebo typickým režisérským stylem - například okatému divnému a nelogickému chování postav. K tomu všemu navíc těží ze Solarisu, Druhé vesmírné oddyssei, a jak tak vidím, tak z tohoto filmu si zas hodně vzal třeba Sunshine. Inu, v hodně aspektech sci-fi žánr vyčerpal inspiraci. Hodnocení 70% zhruba odpovídá. Ale zmatený scénář, nevyužitost materiálu a slabší druhá půlka může za to, že se z toho snímku nestal žádný velký biják. ()

filipvrbik

Tak jsem se po dlouhé době podíval na horor.... Začátek je super scifárna na rok 1997, a vydrží to asi hodinu. Potom to bohužel je už jen béčkový horor - ale má to své světlé (krvavé) momenty. Spousta halucinací, hlasů, vyvražďovaček,  jako schizofrenik, jsem se cítil jako ryba ve vodě a místy i trochu nudil, znám to totiž z vlastní hlavy... Takže film, který mnozí považují za nejdrsnější horor v historii, mi přišel jako docela dobrá scifárna, ovšem zdaleka nestačící na Alien...60% (Trvalo 25let než jsem na toto našel odvahu :-)) ()

E´Tonno

Dnes som si dal opakovanie tohto kultového snímku a musím skonštatovať, že po 26 rokoch od svojho vydania nestratil nič zo svojho šarmu. Takýto kvalitný sci-fi horor z prostredia vesmírnej lode, ktorá sa na orbite Neptúnu stretáva so sedem rokov stratenou inou loďou, aby posádka zistila čo sa s ňou počas tej doby dialo sa v dnešnej dobe už moc často nevidí. Už len z obsahu je každému fanúšikovi sci-fi jasné, že pôjde o zaujímavý kus. A samozrejme Funky Sh!t od Prodigy hrajúci pri záverečných titulkoch punc kvality tohto filmu už len podčiarkuje. Podľa mňa najlepší film ktorý Paul W.S. Anderson kedy režíroval. 85% ()

Illy

Temné, napínavé, skoro dokonalé. Nechce se věřit že tento režisér natočí nic neříkajícího Resident Evila. ()

JM87

Tenhle film měl obrovskej potencial a vhodnej rozpočet na to, aby byl dost kvalitní, věřím dokonce, že s dobrým kapitánem na postu režisera dokonce i kult. Jako nápad je výbornej, ale je to zabitý jakousi zbytečnou složitostí... není tam nic stylem "Začatek, objevení, akční sceny, nějakej ultimátní jednoduchej konec", tady je dlouhej začatek a jakmile se to rozjede, tak to de do prdele, protože je to prostě zabitý "nápadama", který sou buď přeplácaný, nedotažený do konce nebo blbě zvolený. Je to škoda, ale jo, bylo to fajn :) ()

Gulde

První zhruba polovina filmu je opravdu psycho, pak se to ale zvrtne v pouhou krvárnu a už pak nijak zvlášť nepřekvapí. ()

chalp

Výborný začiatok, herci, (na svoju dobu) okuzľujúca výprava, zaujímavé skĺbenie žánrov( Horor / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózny )...už len ten názov je geniálny!Lenže približne v polke sa začne film uberať tak debilných smerom, že zatiení všetky inak až dokonca(vyššie spomínané!)trvajúce pozitíva.Ale, za to ANTIkliše, tam hodím jednu hviezdičku naviac ;) ()

bolan

Ze začátku sem byl zvědav co z toho bude. Pak se z toho pomalu stávala trapárna. A na konci jsem měl co dělat abych ten televizní film z Novy dokoukal. ()

RomeroIsGod

Neuvěřitelná psycho atmosféra první půlky, kterou vystřídá krvavá řež. Když jsem to viděl poprvé, bylo mi jedenáct. Pak jsem měl problém se spaním. Sci-fi jak má bejt, temnej vesmír, dobrej námět, ďábelskej Sam Neill a sympaťák Laurence jako velitel. Nejlepší film P.W.S. Andersona. ()