Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

ceduard

Tak copak tu máme? Motor z Futuramy, který nepohybuje kosmickou lodí, ale radši celým vesmírem kolem ní. Budiž. Zápletku ze Solaris, ale "vyšperkovanou" o hollywoodský styl plný řevu, ohně, explozí a nelogických tlachů. Zač je divák trestán? Schválně jsem si to pustil v noci, se sluchátky na uších, abych si užil atmosféru, ale tyhle efektní serepetičky postupně vymetly i poslední zbytek hororu. Výsledný dojem je asi jako ze salátu ve vaničce: zvenčí prima, ale zanechá pocit, že tohle už víckrát jíst nechcete. ()

bycer

První a poslední film od Paul W.S. Andersona na který se dalo dívat. A ani mi nijak nevadily ty vykrádačky z Shining.... ()

defender110

Horizont události je celkem dobrý film. První ,zhruba, polovina má úžasně napínavou atomosféru, která však bohužel postupem času ubírá na tempu až se, troufnu si říct, vytratí úplně. Herecký výkon Sama je skvělý, a nejen jeho. Nedovedu si pomoct , ale loď Horizont události mi dosti připomínal slavnou Discovery z Vesmírné odysey. A vůbec více momentů mi připomnělo toto dílo. Chvil strávených u tohoto filmu rozhodně nelituju. Za mě. 70%. Hodně z toho dělá atmosféra první půlky, Sam Neill a taky už samotný až děsivý vzhled lodi Horizont události. ()

cukerman

Brak, brak a zase brak.... Jednoduše je lepší na to nekoukat, pár momentů je ve filmu dobrejch, ale když to vezmu celkově, tak mi zase vychází ten Brak... Víc snad už jen, že je to škoda, těšil jsem se na parádní a zajímavou podívanou a teď už vím, že nikdy víc :) ! ()

petronella

Jeden z mojich oblubenych filmov. Na rok 1997 to vobec nebol zly film. Sam Neil je skvely herec, uplne sa hodil do tejto role. Neni to film na oskara, ale to nemozu byt vsetky nie? ()

Filas

Vesmírný sci-fi horor z bodoucnosti, který se snaží zjistit kam až doplula největší loď která kdy byla postavena- Horizont události,jenž byla 7 let nezvěstná. Tento úkol dostane průzkumná loď Louis a Clark,jejímž kapitánem je Laurence Fishbourne. Poté co záchranný tým vstoupí na její palubu začnou se dít různé nevysvětlitelné věci. Na lodi není nalezen nikdo živý a členové záchranného týmu mají halucinace a vydiny hrozných věcí. Jakoby ta loď žila svým životem a reagovala na přítomnost lidských bytostí. Ta loď byla mimo hranice lidského chápání- v samotném pekle! Postupně do svých spárů pohltí konstruktéra samotné lodi dr.Weira (S.Neill), který se zde cítí jako doma,a nehodlá dovolit ostatním členům zách. týmu v žádném případě odejít....První polovina filmu má skvělou napjatou atmosféru,konec už je spíše vyvražďovačka,ale každopádně film který se mi líbil, takže hodnotím za ****. ()

roflmao

ty kráááááááááááááávo to nešlo dokoukat.. viděl jsem asi 30 minut filmu a tak příšerně mě to nudilo, vyvolávalo ve mně takový to chvění, když jedeš mimo město za zjebanou felicií 40km/h.. zdržuju se hlasování.. nuda nuda nuda nuda nuda nuda nuda nuda nuda nuda.. ()

Hansolo35

Skoda dobreho nametu. I kdyz je od zacatku jasne, ze pujde o smrtici misi (zemrela zena, invalidni dite...), tak presto slo z nametu vykresat neco vic. Bohuzel, americani opet sanci nepromenili. Posadka, slozena, z bandy podivnych existenci se setkava s dalsim horrorovym monstrem a je pomalu vyvrazdovana. Celkem nuda s peknymi efekty. Aspon po prvni pulce, pak uz jde jen o pobihani ve strasidelnych prostorach lodi a setkani s dablem, ci co to je. Clovek se musi pousmat divadelnim kulisam. Otviraco dvere s bodci na krajich? Kdo by takovou blbost vymyslel :-) ()

madline24

Poctivá scifi lekačka s temnou klaustrofobickou atmosférou vesmírné lodi se skrytým nebezpečím všude okolo. Tematicky podobné Solarisu. ()

Tobias_Sin

Tak takové filmy rozhodně můžu se vším všudy!! Cestování do neznámého, poznání, které člověk neunese. Akce, napětí, smrt. Scifi, jak by mělo být.. ()

Dexies

První polovina filmu se dá přirovnat komornímu dramatu, buduje s atmosféra a zápletka pomalu začíná ... samotný námět je velmi kvalitní, cestování ve vesmíru je opředeno mnoha tajemstvími a když do toho ještě zasáhne člověk, tak je vymalováno a lze si mírně domyslet jak asi asi skončí :) ... a pak je tu druhá polovina filmu, kdy se nezapře Andersonův charakteristický rys pro smysl akčních nakládaček ... škoda, kdyby atmosféra vydržela do konce, myslím si, že bych klidně dal pět hvězdiček ... ale i tak je to kvalitní film, který má něco do sebe a rád se na něj znova kouknu ... můj favorit, Dr, Weir :) jak jinak, že? ()

violik

Ježíš u tohodle jsem si fakt štrejchla. Film doslova šitý mě na míru. scifi-horor jako prase. Fantastická atmoška klaustrofobní hrůzy včele se Samem. Nástin neznámé hrůzy - DOKONALÝ. ()

pekos

I napriek tomu, že sa tento film odohráva iba na kozmickej lodi, predstavuje vrchol filmového hororového umenia v sci-fi prevedení. Mrazivá atmosféra, neočakávané zvraty a nemožnosť úniku hrdinov príbehu z kozmickej lode sú kvalitne prepracované nielen v scenári, ale i vo stvárnení filmových scén. Paul W.S.Anderson je skvelý režisér, navzdory odmietavej kritike. ()

tekket

Velmi slibný začátek. Počáteční půlhodina je opravdu chutná ve všech ohledech. Poté však měl zřejmě Anderson návštěvu z pekla(nebo z produkce) a všechno se naprosto pos..lo. Škoda. Chtělo by to vzít tu první cca půlhodinku, zbytek vyhodit a natočit znova. ()

Elanornegra

Obsadenie perfektne, zaciatok vyborny... ale co z toho celého .. ak po polovici filmu to slo do perdele. Iracionalne rozhodovanie posadky. Navrat toho cernocha spatna lod WTF ?. Fakt cim dlhsie film plynul tym to bolo horsie a horsie. Sam Neill zo zaciatku uveritelny, ale potom to uz bolo strasne, ci s nim ci s ostatnými postavami. Jedna hviezdicka za zaciatok.... skoda velka... no 20% ()

gadjukin

Kdyby se daly filmy strkat do albumů vedle sebe jako známky a vytvářet tak série (my jsme tomu jako děcka říkali "sérky") známek podobných námětem, tvůrcem či zemí původu, dal bych tenhle film hned vedle Jádra (The Core). Druhá hvězda je za odhalené poprsí Holley Chant. ()