Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Toolshed

Nebyť toho enormného množstva klišé, predovšetkým v dialógoch a ku koncu filmu, tak hodnotím ešte o stupeň vššie, pretože atmosférický potenciál to určite malo. Ale Anderson sa koniec koncov nezaprie a namiesto komornej drámy-thrilleru to premení na diabolskú vyvražďovačku - čo nemusí byť nutne zlé, ale osobne mi prvá polovica filmu nenaznačovala, že sa to zvrtne do podobnej polohy. Meno režiséra mi to však už naznačovať rozhodne malo :D ()

teseth

Stará dobrá sci-fi, která i po tolika letech nevypadá úplně blbě a neustále člověka dokáže zaujmout svoji tísnivou atmosférou. Jen ta poslední třetina mohla být trochu scénáristicky chytřejší, protože takhle to snižuje celkový dojem z filmu a sráží to jeho kvalitu. ()

Xinn

Horizont události je tak trochu moje srdeční záležitost. Jednak jsem ho před lety viděl v kině, které je už x let zavřené, jednak se po dlouhé době jednalo o poctivou sci-fi z vesmíru, a v neposlední řadě to byl film, který ve mě probudil vzpomínky na legendárního Vetřelce. Kdyby Anderson tak nezprasil závěr filmu, bylo by to u mě za 5*, protože ta první půlka, depresivní a hororově mrazivá, neměla chybu. Největšími hereckými hvězdami tady pro mě nejsou Fishburne a Neill, ale Isaacs a Pertwee, kteří to odehráli naprosto přesvědčivě. Na svou dobu úchvatné záběry, které mě zarazily do křesla - přibližování L&C k Horizontu, zapnutí umělé gravitace, zelené světélkující průlezy atd. Každopádně nejlepší film, kterej kdy Anderson natočil - 80%. EDIT: Škoda, že pan Anderson nevyužil svůj potenciál i ve svém následujícím počinu Alien vs. Predátor, kde to pro jistotu zazdil už od samého začátku :-( ()

Wartord

Musím uznat, že na přichystanou pistoli na stole, pro případ, že by zase blábolili o dimenzích, nedošlo. Sice něco blábolili, ale mělo to hlavu a patu. A pak už si jenom vychutnávat to čisté peklo v čele se Samem Neillem, jehož ho do pekla přivedla sama manželka, je k nezaplacení. Ničím přelomový film nezklamal, ani po těch hrozných kýčovitých zjizvených nechuťárnách alá pitvání kožešinových zvířátek mediky v druhém ročníku. Event Horizon je důmyslný stroj s bohatou historií a nadupaný tou nejlepší technologií, jakou kdy lidstvo spatřilo - jak by řekl každý tvůrce o svém vynálezu. ()

Da_reba

Zaujímavá kombinácia Vesmírnej odysei a vyvraždovacej slasherovky. Film na začiatku nenudí zbytočnou backstory a dosť dobre navodí atmosféru hneď už po prvých minútach. V druhej polke sa zmení na akčné sci-fi. Je to dobré ale bohužiaľ to je to najlepšie čo sa dá nato povedať. 65% ()

Archvile

Snímok zjavne inšpirovaný filmom "Černá díra". Prvá polovica je super, ale potom sa to zvrhne na priemerný akčňák a atmosféra správneho Sci-Fi hororu je rázom preč. ()

Snakefinger

Film přesně poplatný době svého vzniku, tedy devadesátým létům minulého století. A jelikož jsem se na něm díval v 21. století tak jednoduše konstatuji přežilé, zastaralé a z dnešního pohledu zbytečné. Možná v době svého vzniku pecka ale dnes už fakt vyžilé. ()

Sashmen13

Dalo by se říct, že tenhle film stojí ve stejném universu jako WH 40 000. Dr. Weir je první demon prince a konečně máme v hororu postavu, ktera po shlédnutí "co se stalo?" řekne to nejchytřejší co jde : We are leaving! Poučení? Dont travel without gellar fields on, kiddos! ()

DannyBurino

Pro mě celkem zklamání. Né, že by ten film byl špatný, ale přišel mi chvilkama nudnej a lekačky jsou docela trapný. Což je škoda, protože atmosféra je dobrá a příběh taky. Prostě tenhle film mě neoslovil. ()

pan_buh

Nápad dobrej, ale sakra co ti negroidi? Celou domu jsem čekal, kdy tam začnou hrát basket, rapovat a říkat si "brácho". Platí teda záklaní pravidla pro negroida ve filmu. Z negroida si nikdo nesmí dělat legraci, nezemře jako první, když už zemře, tak jako "hrdina" a charakerově jsou "zlí" vždycky jen bílí. Hurá, volejte sláva, že tam nenacpali jako "boha" dalšího negra s flekatým ksichtem. Jediný na co se dalo koukat, byla Joely Richardson. ()

TheKleofa

Film se celou dobu točí v kruhu okolo jakéhosi sdělení, které se mu ale sdělit nepodaří, neboť je ve všech směrech nedotažený (alespoň tedy sestřih, který jsem viděla já). Je to nepřesvědčivé a ve výsledku poměrně dost nezajímavé. Za mě zklamání. ()

blatouchm

Tak tohle jsem nečekal. Jsem rád, že jsem něco podobného viděl až teď, protože dřív bych se zesral. Škoda, že film neprošel v celé stopáži. Zlo bylo zřejmě vyobrazeno tak autenticky, že produkce raději zbytek filmu zničila, aby zabránila hromadným sebevraždám. V první řadě musím vyzdvihnout velitele, který se chová zcela racionálně, což je u amíků dost ojedinělé. Konec je zřejmě dost zrychlený kvůli vystříhání a možná by to vypadalo úplně jinak. Na konci už není jasné, co jsou halucinace a co skutečnost a ona se i ta halucinace stává skutečností. ()

Mistr119

Navzdory vysokému hodnocení zde mi přijde, že se jedná o prvotřídní béčkový film, hodně podobný třeba zde nejhůře hodnoceným Draculou 3000... :) Film vyloženě ničím neuráží, i když je takový neukončený, "hororové" scény působí spíš vtipně a zvrhle... :/ ()

draxxi

Pravda, ten "pekelnej" konec to trochu sejmul, ale za tu husou atmosferu davam 4* Moc se mi libi to srdce lodi.... 26/4/2020 71% ()

matej.perun

Vidieť to tak niekedy okolo doby vzniku, idem vyššie. Takto len príjemné atmosférické béčko na jeden večer, aj keď ku koncu ukážková demencia. ()