Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

BuryGol

Klasickej sportovní příběh jak se tým dá dohromady a skončí to happyendem. tady to teda tak úplně happy nebylo, ale jinak to sedí. Snaha o promíchání černejch a bílejch, skvělej Denzel, ohraný téma, dobrý zpracování a pro mě nesnesitelná dcera kouče dávaj dohormady celkem slušnej snímek. Kterej akorát ničim nevyčnívá. ()

ZkuKol

Poctivý sportovní film, skvělé herní momenty, Washington a Patton jsou osobnosti, jenž utáhnou i nákladní vlak, tudíž tenhle filmík je pro ně rutina a rasový přesah je povolený doping. K posrání je studio Disney! Pitomoučké momenty plné klišé, musely bolet už na papíře, o stříbrném pásu nemluvě. Mohl to být Oscary, slávou a kultem ověnčený sportovní velkofilm, žel "myšákovo" studio se rozhodlo scénář nejprve znásilnit a pak vykastrovat; herci i režisér to zachránili tak, tak ...70% ()

ranp

Super film. Opět vynikající Denzel. Filmy ze sportovního prostředí mám rád a tohle je jeden z těch hodně zdařilých. Je drsný, že je to inspirovaný skutečností. ()

Maynard.

Tak tohle je parádní paráda! Po měsíci zase jasně 5 ti hvězdičkovej zážitek. Už je mi jasný, že v minulým životě jsem byl niga, páč se u podobnejch filmů dokážu pokáždý naprosto vžít do kůže černochů, který to na jihu ameriky neměli a nikdy nebudou mít jednoduchý. V tomhle filmu je rasizmus krásně ukázanej. Tady je ale rasizmus a předsudky postupně vytlačen a i z těch nejvíc ortodoxních lidí se díky fotbalu stanou lidé bez předsudků. Film je hnedka od prvních chvil zajímavej a nejde z něj spustit oči. To všecko je doprovázeno fakt kvalitní dobovou hudbou. Ke konci filmu ukápla u slzička, což oceňuju. Strašná škoda, že se tenhle rejža nepustil do víc podobných témat, páč jemu by to určo šlo. Všem hercům sem to žral, nejvíc samozřejmě hlavnímu coachovi, kterýho si dokonale střihnul Denzel! Díky! ()

darwin

Velmi dobrý lidský příběh o jednom sportu, jednom městě a dvou rasách. Film je z produkce studií Disney a je také určen pro celou rodinu, takže nečekejte nějaký hlubší exkurz do rasové problematiky. Téma desegregace tak dostává ve filmu spíše více konkrétní podobu, formu partikulárních vztahů mezi jednotlivými postavami, které k sobě obtížně hledají cestu, aby ji nakonec našly. Denzel Washington znovu dokazuje, že je výborným hercem. Ostatní postavy mladých hráčů jsou velmi sympatické, zvláště "white thrash" Louie Lastik (Ethan Suplee) a přeslazený Ryan Gosling. ()

iXtr3m3

Jeden z najpôsobivejších Denzelových filmov a zároveň jedno z najlepších filmových diel vo svojom žánre. Takto jednoducho by sa dala charakterizovať Spomienka na titanov. Film, kde pojmy ako silná vôľa, odhodlanie, rasizmus, obeta, osud, druhá šanca a skutočný hrdina dostávajú nový rozmer. Film, kde najväčším nepriateľom pre každého je vlastne človek sám. Nemôžem zabudnúť spomenúť veľmi ale naozaj veľmi atraktívne obdobie, v ktorom sa film odohráva a o to atraktívnejšie a vernejšie spracovanie. Fantastický výkon a zbližovanie sa postáv či už tých spomedzi hráčov, tak aj neuveriteľne charizmatickej zo začiatku anti-dvojice Denzel a Will Patton. Fakt srdcovka. Viac slov netreba, pretože ide naozaj o "must see" titul... :-) ()

Lukoboss

Rasismus v USA je poměrně závažné téma i v dnešní době. Byly ale časy, kdy to bylo ještě horší, což krásně ukazuje tenhle snímek. V tom je jeho síla. Postupně vidíte, že bez happy endu se film asi neobejde, ale o to tam ani tak nejde. Určité poselství, se kterým Vzpomínka na Titány vznikala, bylo vyřčeno víc než dobře. ()

Cracker

Keďže športové drámy patria medzi moje obľúbené nemohol som si tento film nechať ujsť. Skvelý Denzel Washington na ktorého som sa tešil po tom ako som videl jeho Hurikán v ringu opať(ešte nikdy) nesklamal... Film zaoberajúci sa problémami afroameričanov s rasismom ukázal prvavú tvár Amerického národa v minulom storoči. Páčilo sa mi ako sa napriek počiatočnej nenávisti niekorí dokázali spriateliť a navzájom sa podržať. Výborne herecké výkony a výborna hudba ma donútili dať 5*. ()

bruceman7

Většina filmů se sportovní tématikou není nijak valná...předpovídatelná a co se týče samotného sportu, dost neumělá. To však rozhodně není případ toho snímku (pravdou však je, že je natočen podle skutečných událostí, takže se do něj hovadiny cpát nemůžou). A dodatečnou zárukou úspěšnosti jen pan Denzel Washington. 80% ()

Bobek15

Pokiaľ ide o drámy s ľudským príbehom, naviac natočené na základe skutočných udalostí (takže mi mnoho momentov nemôže prísť ako scenáristická umelosť či pátosovitoť), pekným ústredným hudobným motívom a s dojímavým, aj ked možno trochu nadneseným koncom, tak na mňa to funguje a to ja rád. ()

Madluska

Kupodivu mě tady nezajímal Gosling, ale hlavně téma rasové nesnášenlivosti. A to zde bylo zpracováno natolik nekonfliktně, že mi často připadalo, jako bych se dívala na víkendový rodinný film (k tomu napomáhaly i scény s uvřískanou trenérovou dcerou či nezbytná morální síla hrdinů, třeba právě trenéra). Proto nakonec "jen" 4*, i když mě Titáni docela bavili a zakládali se na skutečných událostech. :-) P.S.: Nikdo mi nenamluví, že "americký fotbal" má nějaký smysl. Škoda, že se ti kluci nevěnovali třeba hokeji nebo volejbalu... ;-) ()

666Carnage

Je tu krásně vidět jak byla amerika fakt hodně rasistická. Ale když někdo chce tak prostě přežije a zvládne všechno.Herman Boon alias Denzel Washington je toho krásným přákladem. Vezme partu černých a bílých nadaných hráčů na soustředění dá jim zbarat a zlomí je tak, že se i skamarádí. Velice pěkné drama z prostředí amerického fotbalu. Dost jsem se i nasmál. 80% ()

klukluka

Včera jsem se zúčastnil brněnské premiéry Domácí péče. Je to smutný film, ale ne dojemný. Jeden z tvůrců mi před projekcí říkal, že nechtěli citově vydírat diváky, proto že je to takové uměřené. Tu uměřenost mají možná rádi filmoví kritici, filmové diváky ale nudí. Vzpomínka na titány je přesně opačný případ. Bylo to dojemné i ve scénách, kde bych žádný patos nečekal. A to dojetí, které se u mě neustále znovu a znovu dostavovalo...já vůbec nechápu, čím ho ti Američané navozovali..? Ale bylo tam toho hafo. Mnohem víc, než bych si přál. Možná se za ten emocionální výdej snad i trochu stydím... Proto to nebude za 5. Ty 4 jsou ale skálopevné. Na rozdíl od Domácí péče, tam jsem to tlačil trochu na sílu, z úcty k tomu přátelskému tvůrci. Proč se čeští filmaři tak bojí emocí? Vždyť to je koření filmu! Nešetřete na nás tolik! ()

dopita

Od začátku filmu musí bejt každýmu jasný, jak se bude příběh odvíjet a jak dopadne. No a protože je film líbivej a jde tzv. po srsti a zároveň je vše natočeno profesionálně a na slušnej úrovni, tak se na to dá bez problémů koukat. I když závěr trochu zapáchal přeslazeností. Ale budiž, ideální film na víkendovou nudu. ()

Paity

Bohužel se film točí mimo jiné kolem sportu, který mi vůbecic neřiká a to také ovlivnilo, jak jsem snímek vnímal. Jednoduše mě neoslovil. ()