Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

BoPo

Celkom v pohode oddychovka. Nebolo to ani zlé ani trápne. Čo pri filmoch so športovou tématikou často hrozí. ()

Lacike

Jeden z mojich najoblubenejsich filmov o integracii cernochov medzi belochov. Jednak ma neskutocne pohodovu atmosferu a nejake extra hnusne sceny prejavu rasizmu tu nie su. Zaroven tu nie su bieli za svine a cierni za svätych, ale na obidvoch stranach panuju predsudky, ktore sa postupne odburaju jak sa vsetci pekne spoznaju a zistia, ze su vsetci rovnaki. Proste klasicky naivny Disneyovsky film. Ale fak pekny a miestami aj solidny dojak. Dalsim plusom je, ze o ten divny americky futbal tu prilis nejde a zapasy su natocene tak, ze ich prezije aj divak, ktory tejto hre neholduje. No a poslednym velkym kladom je herecke obsadenie. V centre stoja dvaja charizmaticky treneri Washington a Patton. Hlavne Washington mi tu je vynimocne sympaticky aj ked sa cely cas hra na tvrdaka. Medzi hracmi sa najde kopa buducich hviezd a kazdy z nich tu ma dost priestoru na to, aby som si ich zapamätal uz ked som film videl prvykrat. Za vsetkych spomeniem aspon sympataka Ehana Supleeho v jeho extremne vyzratej kondicke. Ten musel odvtedy zhodit minimalne polovicu vahy. No a nakoniec si este zmienku zasluzi Hayden Panettiere ako roztomila Pattonova dcera, ktora sa neboji poucit aj drsniaka Washingtona. Pochvalu si zasluzi aj energicky soundtrack s retro nadychom. Boaz Yakin je taky nenapadny reziser, ale vsetky filmy, ktore som od neho videl, mi perfektne sadli. 8/10. ()

bouncer

Sportovní filmy se často pohybují na hranici emotivní podívané a patosu a Vzpomínka na Titány není vyjímkou. Chvílemi až přehání rasistické otázky - moc mě nepřesvědčily hrubé rasistické boje mezi "bílými" a "černými" a následně za několik týdnů jejich úplně poklidné soužití. Dalším mínusem rpo našince je zajisté mnohem menší povědomí o americkém fotbalu - od pravidel po historické problémy apod. Za tři s odřenýma ušima... ()

Terva

Denzel Washington v hlavní roli provokativního příběhu, který byl natočen podle skutečné události. Scénář : Gregory Allen Howard. Kamera : Philippe Rousselot. Hudba : Trevor Rabin ()

corpsy

Klasický kus hollywoodskej filmárčiny ( respektíve tej Bruckheimerovskej, menej akčnej ). Emotívny a príjemný na pohľad. ()

Kevin 3171

Denzel Washington opět dokazuje, jak velkým hercem to vlastně je. Ztvárnění trenéra mu celkem sedlo a hrál ho opravdu důvěryhodně. Skvěle natočené sportovní drama. Hodnotím 80 % ()

Tryskomyš

Přesně tak - rasismus, skrývaný pod pláštíkem občanské spořádanosti. ,,Vítejte v mém světě !´´ A Denzel Washington je mimochodem jeden z mých oblíbených herců. Tudíž není co dodat. ()

MartinezZ

Je to dobře zpracované a udělané, ale je to jen kvalitní rutina. Klišé, průhlednost, nic nového, oproti jiným stejným filmům o tom, jak se dvě nesmiřitelné strany při tahání za jeden provaz stanou jedněmi silnými vítězi a zlepší svět okolo sebe. Tisící první variace téže šablony, ale alespoň dobře udělaná. ()

Pragrik

Klasické sportovní drama s výtečným Denzelem Washingtonem.V podtextu téma rasismu, které nás nutí si uvědomit, jak těžké to měli černoši v nedávných letech, kde bylo ještě nemyslitelné, aby americkým prezidentem byl černoch..... ()

italka63

Rasismus v Americe v sedmdesátých letech a kolektivní sport, konkrétně americký fotbal na střední škole, to nejde zrovna moc dohromady. ale přichází nový výborný trenér, tvrdý jako skála, jenže je černý. Zlomit předsudky a stmelit kluky, to nejde lehce. Charismatickému Denzelovi se to po úmorné práci, spolu s bílým trenérským kolegou podaří, i za cenu lidského neštěstí. Skutečný příběh je nabitý sportem a dobře zkočírovanými emocemi,slušné pokoukání to bylo. ()

EvAnSiT

! Ak ste film ešte nevideli, nasledujúce riadky radšej preskočte ! :-) Milá rodinná podívaná, ktorá si zaslúži pozornosť. Už len kvôli presvedčivému výkonu Denzela, roztomilej malej neurotičke Hayden a celkovému zobrazeniu a atmosfére, kde politická situácia určite nepriala vzniku a prežitiu čierno-bieleho mužstva. ()

Chrysopras

Je to vlastně přesně ta selanka, kterou chvíli po začátku čekáte... Ale dobře udělaná, takže se zdejšímu hodnocení nedivím :-). Za mě slabší **** Ain´t no mountain high enough?! ()

JOHN.NY

Nepočítám-li Any Given Sunday, je Vzpomínka na Titány nejlepší film s tématikou amerického fotbalu...Denzel Washington v roli trenéra nemá chybu. Má sportovní duše byla maximálně spokojena-5* ()

Martin741

Vysoke hodnotenie davam len preto, ze slo o US futbal. Hraje sice inak ako klasicky futbal, no dalo sa to, hlavne ten skryty rasizmus. Viem, ze keby su chyby, ale keby tam dali ten zasrany US baseball, tak dam horko - tazko 2 spunty. A bolo by mi jedno ze to v kinach slkusne zarobilo : 70 % ()

shyster

Prostě nádherná ukázka práce producenta Jerryho Bruckheimera a jeho zkreslený, ale v blockbusterovým obalu, vyobrazený pohled na rasovou problematiku v USA v 70.letech. Zkuste radši Express. ()

Streeper

Mám ráda americký fotbal. V poslední době přicházím na chuť sportovním filmům. Navíc Denzel v hlavní roli, to už samo o sobě vypovídá o skvělém filmu. Disney se postaral o pořádnou slaďárnu (hlavně na konci). Naštěstí je to brané sportovně, takže pokud vyloženě nejste měkoty, tak žádná slza neukápne. Herecky je to skvěle zahrané, příběhově ještě lepší. Líbí se mi ta postupná gradace a to vznikající přátelství postupem filmu. ()

C0r0ner

Takových příběhů je prostě strašně moc, ze sportovních třeba Coach Carter, a všechny jedou po naprosto identické dějové lince. Ano, sice zaznamenávají obdivuhodné osudy, ale všechny jsou naprosto stejné, což člověka přestane bavit. Navíc mi americký fotbal vůbec nic neříká. 60% ()

carly

milujem tento film. každé jedno jeho políčko. každú jednu postavu. každého jedného herca. nie som fanúšikom behania po tráve za šišatou loptou, ale tento film je o niečom inom. o niečom dôležitejšom. o niečom o mnoho krajšom. o niečom, čo by malo byť samozrejmé a nie je. bol to priamy ťah na bránku, to nepopieram, ale výsledkom bol excelentný gól. nie touchdown, lebo we all should remember the Titans! ()