Filmové zpracování slavné pohádky bratří Grimmů. Film byl natáčen i u nás na hradě Pernštejn. V hlavní roli hraje Sigourney Weaver a Sam Neil. Klasický pohádkový příběh ve vynikajícím ztvárnění herecké špičky Hollywoodu Vás udrží v napětí od začátku do konce. (Q FILM PLUS)

Kalper

Sigourney Weaver bych po tomhle filmu nechtěl ani jako rodinnou známou, natož jako macechu. Ona je tím nejlepším, co se v téhle pohádce dá najít. Atmosféra není špatná, jen ten scénář není úplně dotažený. Hororové Sněhurce by určitě prospěla tvůrčí ruka Tima Burtona. Tak to vidím já. ()

ti88na

Myslím, že tento inak celkom zaujímavý nápad trochu zničil samotný názov, ktorý vyvolával príliš veľké očakávania. Pretože ak niekto čakal príbeh hrôzy a horor v pravom zmysle slova, zostal nakoniec až na pár záberov sklamaný. Mne osobne sa však toto spracovanie celkom páčilo a hlavne herecký výkon Sigourney Weaver bol ohromujúci a vlastne bola hlavným ťahúňom celého filmu. Zámena trpaslíkov za špinavých zlatokopov bola pre mňa príjemné prekvapenia veľmi som to uvítala. Ak teda máte radi klasické rozprávky a máte záujem vidieť ich v trochu inej verzie, tento film je to pravé. ()

Haymar

"Hrůza" to tedy opravdu byla, ale jen co se týče divácké trpelivosti. Přiznávám se, že jsem to dokoukal se skřípěním zubů (a chvílemi jsem u toho dokonce i pospával), přitom začátek vypadal tak slibně! Bohužel moje představa o Sněhurce je oproti téhle slátanině diametrálně odlišná, navíc samotná ústřední postava byla natolik nesympatická až otravná, že jsem vlastně držel palce spíš její maceše (ostatně právě výkon Sigourney Weaver byl to jediné, co zde stálo za pozornost)... ()

willis

"Pohádka", který asi nepůjde v tv před 22 hodinou. Pro nás jsou zajímavé i místa, kde se příběh natáčel(Kost). Je to natočeno jako gotický horor, který se snaží pracovat s temnou atmosférou. Zajímavě se nám proměnili trpaslíci na otrhaný zlatokopy. Solidní, ale nijak převratný film. ()

Charon11

Byla temná, jiná, hororová, pozměněný příběh,....a to je vše. Maskéři se vyřádili na Sigourney a i když ji mám rád jen ve vetřelci (jinak mi moc nesedí) tak tady byla jediná na co se dalo koukat. ()

Kroupa

Když jsem to viděl jako kluk, bál jsem se, že najdu v kalhotách překvapení, až film skončí (nestalo se), ale s odstupem času na ten film pořád vzpomínám, a i když nevím, jak originální je nápad převést pohádku do hororu (tradiční pohádky, nejen evropské, jsou vždycky tak trochu horor), ale mě to přijde fascinující. ()

klokyn

Zvrátená, temná, nechutná a krvavá rozprávka, alebo slabší horor? Tak či tak to malo atmosféru a keby som to videl ako malý, určite by ma to desilo dodnes. Keby sa v každej podobnej rozprávke zdôraznilo to násilie, čo v nich už beztak je, bolo by podobných hororov viac. ()

cherita

Nevidím na tomhle zpracování nic moc hororového. Na to byl ten strašidelný les přece jen málo strašidelný a oškliví "trpaslíci" zase málo oškliví, ale nadruhou stranu některé pohádky bratří Grimmů byly opravdu drsné, tak proč se jim trochu nepřiblížit? Pokud nejste nadobro zdeformovaní Disneyho verzí, není to zas až taková hrůza. ()

lardko

Horory mám dost rád , ale tohle ne. Podle mě nejhorší , nejtrapnější a nejnudnější verze o Sněhurce !!! ()

Lilloos

Nápad to je skvělý, ony totiž všechny pohádky, dnes zkreslené Disneyem, byly původně patřičně morbidní. A když se film může navíc pochlubit takovými výkony, jaké předvádí Signourey Weaver, její bratr a nevlastní dcera, určitě má něco do sebe. Atmosféra v průběhu stopáže houstne a závěr bych v žádné pohádce nečekala. Místy je ale snímek opravdu jen pro otrlé, z některých masek se mi až zvedal žaludek. ()

Teardown

Za sedmero horami, za sedmero řekami, bylo jednou jedno království. V něm žil pan tatíček král se svoji dcerunkou princezničkou. A jelikož paní máma královna už nebyla mezi živými, rozhodl se král znovu oženit. Vybral si ale paní, jejíž srdce bylo černé jako osazenstvo Chánova. Ona krutá byla a křehkou princezničku z království vyhnala. Chudák malá v lese sama, ale přeci jen trochu štestí ve smůle měla a na sedm lidiček narazila... Ano zprávně, o Sněhurce je řeč:) Sice v trošku více hororovém podání, přesto si však film malinko té pohádky ponechal. Macecha byla vskutku pěkná mrcha a její oddaný bratr a sluha v jednom (Miroslav Táborský) nezůstával daleko pozadu(ta role mu padla na míru). Jen kdo čeká na sedm malých drobků s čepičkami, krumpáči v ruce a na rtu veselou písničku, toho budu ho muset zklamat, protože sice banda chlapíků tu je, ale tvořenoá pouze z krimošů, vrahů a disidentů. No, nebude to mít holka vůbec jednoduchý:) Výsledná podívaná je kupodivu velmi dobrá, až mě to samotného překvapilo, protože jsem čekal nějakou k smrti nudící ptákovinku. ()

L.Hellhor

Řekl bych, že i lepší 3. Mám rád, když klasická pohádka jde pojmout i z té druhé (a podstatně temnější) stránky. Je pravda, že tento příběh může nabízet mnohem více, než jen skupinu banditů a zvrhlou čarodějnici Sigourney Weaver. Každopádně si myslím, že armosféru to má dobrou. Na horor možná nedostačující, ale na temnou pohádku více než přívětivou. ()

tyna97

Velmi dobrý film/horor. Nevím, co se mi na něm tak líbí, ale je to asi moje neoblíbenější Sněhurka. Člověk se sice moc nebojí, ale závěrečné ''vyúčtování'' je poměrně ''drsné',' Gil je tu k sežrání a byl dobrý nápad je dát se Sněhurkou dohromady. Alespoň těch 60 % si film zaslouží. ()

pipapa odpad!

Sigourney mi do takového mdlého kýče vůbec nesedla. Ani pohádka, ani horor. Nic! Typický produkt (US-amerického) konzumu, kde i umění je jenom zboží! ()

Bozvav

Těžká schíza. Nevlastní matka Liliany se pod tíhou nápadů nezladatelné puberťačky a jejího poněkud labilního otce zbláznila a začala si hrát na Čachtickou paní. K tomu jí dopomáhalo zrcadlo a nemluvný bratr. Trpaslíci nebyli malý, princ byl trouba a Sněhurka škaredý frocek. Nudné a zoufale ubohé. Ani ty masky mne moc nenadchly. Za mne jedna ze soucitu. ()

Lindushka

Patrím k ľuďom, čo si stále radi pozrú klasickú rozprávku a to v rôznom prevedení, kľudne aj horrorovom. Napokon, samotné rozprávky obsahujú často mnoho horrorových, zvrátených a sadistických prvkov, v tomto prípade len boli vyzdvihnuté a tým vznikla veľmi zaujímavá verzia Snehulienky. ()

JB2203 odpad!

Tak marně přemýšlím, pro koho byl tento filmový hybrid vlastně natočen? Pro milovníky hororů? Pro neposlušná dítka? Pro sběratele kuriozit? Možná pro infantilní sběratele hororů nebo pro infantilní milovníky kuriozit. A nebo pro infantilní sběratele hororových kuriozit. A nebo právě a jedině pro mě. Jako trest za to, že jsem si nešel zavčasu lehnout. ()