Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

CaptNemo

Typický příklad americké přefouknuté produkce, do které stačí píchnout a zbyde z ní kousek svraštělé gumy bez chuti a zápachu. Že je česká verze pohádky z roku 1977 lépe napsaná, natočená i zahraná, to se dalo samozřejmě čekat, ale že je Libuše Švormová jako zlá královnina sestra bez všech triků a přehnaného líčení mnohem děsivější, než "démonická" Zloba, za to by se měli američtí filmaři hodně dlouho stydět. ()

makau

Bál jsem se na to kouknout. Možná trailer mne odradil jak se tady píše, ale spíše to byla účast Angeliny Jolie. Nakonec jsem film zhlédl a musím dát za pravdu, že v kině musel být perfektní, ()

esmoke

Příběh legendární Šípkové Růženky, tentokrát ovšem z pohledu zlé královny. Je vidět, že tvůrci se nebáli napumpovat do filmu spoustu peněz, je tak vidět spousta vizuálních efektů a na ničem dalším se také nemuselo moc šetřit. Nový pohled na "věc" je osvěžující oproti všem těm klasickým zpracováním. Dějově se ovšem žádné překvapení nekoná a je jasné jak vše musí skončit, ale to za s tolik nevadí. Kouká se na to, v neděli dopoledne, dobře. (2D dabing) Rozpočet: $180 miliónů, Tržby: $758,41 miliónů ()

bonovox

Priemerný pokus o fantasy na základe úspešnej rozprávky. Všetko zachraňuje hlavne Angelina a pekná vizuálna stránka. ()

Kozlowski8

Šípková Růženka, která zde není šípková, avšak kletba, která je na ni uvalena i způsob jejího zlomení je stejný, jako v naší oblíbené pohádce. Ale... Ona vlastně Růženka ani není tou hlavní osobou, kolem níž se vše točí. Tou je (patrné již z názvu snímku) víla Zlobilka (v dospělosti Zloba), královna víl, skřítků a mnoh dalších roztomilých bytostí, která disponuje uměním černé magie. Pohádka proniká do dušiček dětí i dospělých snadno. Je dobře natočená, se spoustou barev, zvířátek a těžko pojmenovatelných, většinou příjemných postaviček, je v ní romantika,humor i napětí a celý příběh doprovází moc hezká hudba. 70%. ()

XI-XAO

Konečně se někdo podíval „pod sukni“ nejen Růžence, ale také zlé kmotřičce. A protože každá mince má dvě strany, máme možnost dozvědět se krapet těch zákulisních informací, které nám byly doposud zatajovány. Popravdě řečeno mi vždy připadalo celkem přehnané, že by sudička proklela nemluvně a celé království jen proto, že jí nepřišla tištěná pozvánka na křest malé Růženky. Za samotnou kletbou se tedy skrývá mnohem víc a vše konečně dává smysl. Zloba je zkrátka velmi povedená parafráze notoricky známého příběhu, doprovázená pěknými efekty, dobrým obsazením a atmosférou, která vtáhne do děje i dospělého diváka. ()

kolly13

Až podivuhodně slabý film, přitom Angelina a fantasy mě nalákalo na spectacle. A ono to je spectacle, v kině scény vyniknou, ale linie příběhu, návaznost, filmařská chytrost či napětí nečekejte. ()

brasek

Vizuálne veľmi krásne, krásna hudba. Príbeh dávno známy, ale v novom šate získal nové čaro. Tri bláznivé víly mierne liezli na nervy. Celkovo veľmi výrazná spokojnosť. ()

kacer4

Prekvapivo veľmi dobre stráviteľné. Náhodou som to zahliadol na nešťastnej markýze a po chvíli pozerania som si to pozrel od začiatku. Miestami som mal pocit, že je to fakt pre deti, ale celkovo mám veľmi dobrý pocit. ()

Fjera

Film Maleficent jsem si hodně oblíbila. Příběh, ve kterém příroda vyhraje nad lidmi, je skvělý. Škoda, že je to jen "fantasy" a ve skutečném světě to bývá 1:0 pro člověka. ()

Rian_witcher

Klasický příběh o Šípkové Růžence v originálním, zábavném hávu. Dokonce se nebojím říci, že se mi jako milovníkovi fantasy líbil možná i víc, než trilogie Hobita :-) Vtipné, napínavé a Angelina jako "zlá" čarodějnice zahrála veškerou škálu emocí na jedničku. ()

Kontryhelka

Na tenhle film jsem se dost těšila,ale zklamal. Nepřinesl takové očekávání, jako když jsem uviděla trailer. Angelina se mi moc líbila,to ano,ale děj a všechno okolo bylo nějak mimo mísu. Divná verze Šípkové Růženky. Dvě hvězdičky za Angelinu a potrhlé sudičky. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek