poster

Zloba - Královna černé magie

 • anglický

  Maleficent

 • slovenský

  Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  *

  Bez napětí, jakékoli gradace a nakonec i přijatelného vyvrcholení. Pohádka pro předškolní děcka plná parádních triků, ve které domina(ntní) Angelina oblbla staticíce nadšených diváků po celém světě - nemám ovšem absolutního tucha, jak přesně, když tu v podstatě nic nedává smysl a hrají v tom nejdementnější postavy ever.(16.11.2014)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Kostýmy(16.1.2015)

 • Dever
  *****

  // Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 3,948 // Otvárací Víkend v USA: $69,431,298 //(18.8.2014)

 • Beckett51
  *****

  Nádherná pohádka o tom, že z pravých lásek se časem stanou královští zmrdi, malé víly bývají obvykle dementní a velké víly v podání Angeliny Jolie by si zasloužily nějakou cenu.(6.9.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Zábavně podvratný zážitek, tahle neo-Růženka. Obsahem i formou. Hudba (James Newton Howard) krásně a epicky burácela, byť si od skončení filmu nepamatuju ani notu; u vymazleného vizuálního tripu jsem si zase minimálně třikrát řekl "tohle bylo fakt dobrý, příště si udělám screen a jednou za čas si nad tím nádherným kýčem vypláču srdéčko". Casting si také vybral jeden z lepších dnů a všechny role obsadil zcela adekvátně. Vyschízovaného krále grázla tak hraje bastardovský Sharlto Copley, rajcovní mrchu s příčinou a vražednými lícními kostmi Angelina Jolie a slaďoučkou Růženku Elle Fanning. Cílová skupina diváků (děti někde mezi druhými zuby a prvním sexem + fanoušci Angeliny) by měla být beze zbytku spokojena. Někde tady by jeden vypálil průměrné hodnocení a dal si odchod, JENŽE - a vážně netuším, co z následujícího bylo chtěné a co nikoliv - je tu krásně kontraproduktivní příběh, jenž mimojiné vypráví, že jsou chlapci hajzlové a opravdové lásky jsou schopné pouze ženy (včetně čarodějnic, považovaných celá desetiletí za ultimátní megačubky). Předchozí větu roztomile podtrhuje závěrečná scéna, kde se úplně mimo mísu objeví princ, jehož význam pro příběh byl a je plus mínus nulový. Výživná je však celá příběhová linie: // SPOILER // Zlobě ublížil král. Zloba mu za to proklela zatím nenarozenou dceru, s níž se v průběhu jejího dospívání sblíží. V závěru tak nastává situace, kdy dcera svého otce de facto bojkotuje, protože ho nezná a vidí, že ho motivuje pouze strach a nenávist ke Zlobě. Úžasně ironické ve všech ohledech, včetně vztahu k původní pohádce. Pochopitelně, film je stále cílen na mladší publikum. Všechny myslitelné morální podpásovky jsou snadno odraženy vědomím, že Zloba není skutečně záporná postava, kdežto král ano; Růženka (Aurora) je pak pouhým nástrojem jejich emocionálně-mocenské hry. Rád bych zmínil další postavy, ale s vyjímkou povedené a vtipné vedlejší role havrana Diavala (Sam Riley) se tu neobjeví nikdo, kdo by stál za řeč. Podobně neškodný je hojně evokovaný hororový nádech, rychle rozbíjený buď psychologicky (ona není zlá!), nebo formálně (film je často příliš okázalý na to, aby děsil). Potemnělá atmoféra s poněkud halucinogenním nádechem je ovšem jinak úžasná a dětičky se mohou tetelit radostí nad roztodivnými potvůrkami a užvaněnými vílami z pohádkového lesa. Dobré to bylo.(26.10.2014)

 • - Vedení studia Disney chtělo využít krásu Angeliny Jolie v marketingu, ale herečka trvala na tom, aby její postava zachovala děsivý vzhled z animované předlohy. (Dr Lizal)

 • - Jeětě před svou náhlou smrtí v roce 2012 dostal nabídku k produkci Richard D. Zanuck. (Dr Lizal)

 • - Jihoafričan Sharlto Copley si pro roli krále vybral skotský přízvuk, protože prý zní víc královsky než jeho rodný jihoafrický přízvuk, běžná anglická či americká výslovnost. (char_t)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace