Zloba - Královna černé magie

• slovenský

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Avatar style. Zloba opravdu vypadá jakoby se vypravila na Pandoru a ve stylu moderní Sněhurky se nám snaží namluvit, že ta chechtající se potvora měla na krále pifku oprávněně. A ono to funguje. Angelina hraje výborně a tak zamrzí docela nevýrazný Sharlto Copley (upřímně ale neměl moc co hrát). Nevím jestli to modernizování bude fungovat věčně a u všech pohádek, ale zatím to celkem šlape.(26.8.2014)

Proklatě atypická 180 milionová věc, která je kratší a zkratkovitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Je až prekvapivé jak od podlahy to vzal režisér Stromberg, který jde rovnou na věc, s ničím se moc nemaže a nechá ještě k tomu všemu Angelinu s parohy hláškovat a nezbedně se culit o sto šest. Bohužel dějová narace to tady odnesla dost, takže pokud se vám vůbec podaří chytnout se omšelého příbehu a vidět ho skrze tu smršť vizuálních efektů a kamerových náletů/průletů ala Avatar, tak uvidíte, že je to vlastně strašná rutina, která je vizuálně vycizelovaná - možná až přehnaně moc. Pořád je tam sem tam vidět digitál jak Brno a taky další magor, resp. Sharlto Copley.(20.2.2015)

Priznávam sa, že Šípková Ruženka je jedna s tých Disneyoviek, ktorú som nevidel, takže som nevedel čo bude ďalej, ale pri Dineyovkach a čiernobieleho dobra a zla vás predsa nič neprekvapí. Musím uznať, že ako filmové spracovanie Ruženky to nieje zlé. Aj keď ma ten príbeh a ani emócie nestrhli, nenudil som sa. Angelina je v roli Zloby presvedčivá a tak isto aj Elle Fanning, ktorá vytvorila príjemné duo zo Zlobou. Vizuálna stránka je nádherná nie len preto, že štúdio Disney do toho vrazilo zas kopu prachov, ale aj preto, že film točil chlapík, ktorý pracoval ako dizajnér na Avatarovi (tu podobu / farebnosť krajiny si tam všimnete). Veľké plus patrí J.N Howardovi, ktorý aj keď nezložil žiadne výrazne motívy, vo filme pôsobí hudba veľkolepo a aj dojemne. Celkovo sa jedná a slušnú hranu rozprávku, ktorá pri krátkej stopáži a nádhernom vizuále nemá moc čím nudiť. Oblúbené soundtracky: Maleficent Files, Aurora and the Fawn, Aurora in Faerieland, The Queen of Faerieland. 75% - 4*(18.10.2014)

• Faustka

A co mám očekávat příště. Že, by .. Červenou Karkulku mezi kanibaly? Taky zaručeně původní.(27.3.2015)

Popravdě jsem čekala jen další film, který parazituje na trendu "prozkoumávat" origin padouchů, ale Maleficent je mnohem víc než jen Disneyovská kasička na prachy. Začnu tím horším - tenhle film se není o zlé královně černé magie, dává si setsakra pozor, aby cokoli, co Maleficent provede bylo náležitě ospravedlněno. Maleficent prostě na začátku příběhu tím nejhnusnějším způsobem zradí muž, do kterého byla zamilovaná - lhal jí, zdrogoval jí, uřízl jí křídla (aby se díky nim dostal k moci), vzal si jinou a udělal si s ní dítě. To by k smrti naštvalo každého. Takže nějaké padoušství nečekejte. Přesto Angelina dává své postavě tolik charismatu a zajímavosti, že ji prostě hltáte očima. Zajímavým prvkem filmu je (ne úplně nenápadný) feminismus. Muži jsou tu na druhé koleji, jeden je zrádce, další velice vtipný pomocník a poslední je mladičké princátko. Prim tu hraje Maleficent a Aurora (Růženka) a jejich vztah kmotra-matka/dcera. A není to trapné, hloupé, ani nudné. Navíc je tohle všechno zabalené v půvabném a kouzelném balení s mašličkou. 80 %(13.8.2014)