poster

Zloba - Královna černé magie

 • USA

  Maleficent

 • slovenský

  Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Zloba mi dala téměř vše, co jsem kdysi čekal od Sněhurky s Julií Roberts v roli zlé královny. Notoricky známý příběh nápaditě obrácený naruby, magický svět, v němž se pohádkovost setkává s temnějšími fantasy záležitostmi, úžasnou hlavní postavu, na které pochopitelně vše stojí. Angelina Jolie je v hlavní roli skvělá. Velmi jí to sluší, nemá problém vyjádřit jakoukoliv emoci, a každý její úsměv (není jich mnoho, ale jsou) je doslova a do písmene kouzelný. Film se navíc může chlubit krásnou výpravou, neboť režírující nováček měl očividně hodně vizuálních nápadů a James Newton Howard zase vytáhl z rukávu povedený hlavní hudební motiv, triků je tak akorát a okatě digitální jsou jen občas. Vadila mi asi jen trojice víl kmotřiček, obzvlášť od chvíle, kdy přestaly být digitálními, naopak tolik propíraný zbytečný princ je vzhledem k původní pohádce (kde také neudělá skoro nic, protože většinu za něj oddřou víly) docela dobrý fór.(25.10.2014)

 • castor
  ***

  Masivní tržby (750 milionů dolarů), tyhle rodinné fantasy kousky od Disneyho holt lákají. Spanilá Šípková Růženka tady nehraje první housle, prostor i obdiv si zaslouží zlá královna. Rohatá Angelina Jolie je skvělou volbou a patří ke klenotům filmu. Stejně jako hromada létajících potvor, skřítků a dalších svítících stvoření. Nádherně vymazlené. Není se čemu divit. Debutující režisér Robert Stromberg stál coby trikař za Avatarem, Alenkou v Říši divů, Pí a jeho životem nebo za Faunovým labyrintem. Tím však výčet pochval naneštěstí bleskurychle končí. Postavy (rozjívené víly mě opravdu neoslovily), jejich vývoj, napětí, gradace děje, neschopnost rozhodnout se, zda přidat narážky a ironické komentáře nebo naopak dětské motivy. Hudba Jamese Newtona Howarda naopak potěší.(25.8.2014)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Velmi vkusná, temná, vizuálně ohromná a zábavná pohádka s dominující Angelínou Jolie toť klady. Záporem pro mě byla velmi nesympatická hlavní hrdinka v roli Šípkové Růženky a celkové převyprávění příběhu po Americku mi příliš nesedělo, jelikož původní šablonu znám téměř nazpaměť, ale když se přenesu nad tyhle dvě záležitosti, tak jsem se přesto bavil nadmíru. Zvládnuto se stylem a s přehledem. 75%(23.8.2014)

 • Faustka
  **

  A co mám očekávat příště. Že, by .. Červenou Karkulku mezi kanibaly? Taky zaručeně původní.(27.3.2015)

 • Rosaviva
  ****

  Byla jsem zvědavá, protože se mi líbí příběhy, které "vysvětlují" proč se záporáci chovají tak jak se chovají a které ukazují, že vlastně nikdo se jako zlý nenarodil, vždycky ho k tomu něco dohnalo. Ač Angelinu Jolie opravdu nemusím, tak uznávám, že vypadá přesně jako kreslená Maleficent a asi těžko by se našel někdo lepší pro její stvárnění. Sečteno a podtrženo, dost se mi to líbilo. Dobře se na to dívalo. 4*(12.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace