Zloba - Královna černé magie

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

• Faustka

A co mám očekávat příště. Že, by .. Červenou Karkulku mezi kanibaly? Taky zaručeně původní.(27.3.2015)

Na nové vlně pohádek s novými posunutými významy stále ještě vyloženě neujíždím, ale jestli jsou některé další alespoň takhle vymazlené jako Maleficent, tak to vidím velmi nadějně. Sice pořád ještě nesleduju ani seriálové Once Upon a Time, ale panenko skákavá, toto byla lahoda. A to nejsem fanda ani Angeliny, ani původní Disneyovky. Zkrátka když se daří, tak se daří. Protože tady je božská i ta Lanina titulková píseň a všechen ten jemný humor kombinovaný s epikou.(29.8.2014)

U tohoto filmu jsem měl dlouho dopředu jasno v tom že ho chci vidět, jen jsem furt váhal zda nezkusím 3D, když jsem se ale dověděl, že film se u nás sice ve 3D bude promítat, ale jen s dabignem, bylo rozhodnuto. Jedním z důvodů proč jsem se na film těšil byla totiž naše milá mnohonásobná etnomatka Angelina Jolie, mám jí rád holku jednu ušatou a těch pár let co si dala od filmu pauzu mně zkrátka chyběla a já jí chtěl nejen vidět, ale i slyšet. Nejbohatší pracovnice Unicef se vrátila ve velkým stylu. Angie si vychutnává každou vteřinu před kamerou a postavu Maleficent si vysloveně užívá. Angie je tady naprosto překrásná a společné scény s Aurorou jsou z hereckého hlediska absolutní perlou filmu. Ty její postupné vnitřní emotivní proměny byly zahrány fakt oscarově. Další gejzíry mého nadšení vyprdly z vizuálního pojetí filmu. Obraz je skvěle vyvedenou kombinací fantazie dítěte (všechny ty příšerky, víly, atd. ) a člověka s velkým talentem pro kompozici. Možná v pár scénách člověk vzpomene na Avatara nebo Lotříka, ale tenhle film má pořád svou vlastní vůni, která vychází především z příběhu. Asi by se zaplnili všechny tramvaje v ČR, kdyby si do ní měl stoupnout každej kdo zná pohádku o Šipkové Růžence, ale kdyby do nich měl nastoupit jen ten, kterýho napadlo tuhle stokrát ohranou pohádku převyprávět takovýmhle způsobem, tipuju, že by jsme se všichni tlačili na peronu a čuměli na prázdný tramvaje. Film je jednoduchej tak, aby s ním neměli problém i ti nejmenší, ale současně má svý kouzlo i pro dospělý, již zmíněný začínající vztah mezi Maleficent a Aurorou, má v sobě ohromnou vyspělost a něhu. No a pak už je to pro každýho, kdo je dítě ofiko a nebo neofiko - dospěláka s duší détěte, jeden velkej balzámek. Ke konci si oficiální i neoficiální děti určitě společně zafandí dobru a budou moc rádi že na světě existují lidi, který umí svou hlavu plnou fantazie (už jen navrhnout ten kostým pro Angie musela bejt práce neoficiálního a nesmírně talentovanýho dítěte) přetavit na pohyblivý obrázky a ukázat jí v podobě krásně citlivě odvyprávěné pohádky plný fantazie.(29.5.2014)

Priznávam sa, že Šípková Ruženka je jedna s tých Disneyoviek, ktorú som nevidel, takže som nevedel čo bude ďalej, ale pri Dineyovkach a čiernobieleho dobra a zla vás predsa nič neprekvapí. Musím uznať, že ako filmové spracovanie Ruženky to nieje zlé. Aj keď ma ten príbeh a ani emócie nestrhli, nenudil som sa. Angelina je v roli Zloby presvedčivá a tak isto aj Elle Fanning, ktorá vytvorila príjemné duo zo Zlobou. Vizuálna stránka je nádherná nie len preto, že štúdio Disney do toho vrazilo zas kopu prachov, ale aj preto, že film točil chlapík, ktorý pracoval ako dizajnér na Avatarovi (tu podobu / farebnosť krajiny si tam všimnete). Veľké plus patrí J.N Howardovi, ktorý aj keď nezložil žiadne výrazne motívy, vo filme pôsobí hudba veľkolepo a aj dojemne. Celkovo sa jedná a slušnú hranu rozprávku, ktorá pri krátkej stopáži s nádherným vizuálom a skvelou hudbou nemá moc čím nudiť. Obľúbené soundtracky: Maleficent Files, Aurora and the Fawn, Aurora in Faerieland, The Queen of Faerieland. 75% - 3*(18.10.2014)

Avatar style. Zloba opravdu vypadá jakoby se vypravila na Pandoru a ve stylu moderní Sněhurky se nám snaží namluvit, že ta chechtající se potvora měla na krále pifku oprávněně. A ono to funguje. Angelina hraje výborně a tak zamrzí docela nevýrazný Sharlto Copley (upřímně ale neměl moc co hrát). Nevím jestli to modernizování bude fungovat věčně a u všech pohádek, ale zatím to celkem šlape.(26.8.2014)