Zloba - Královna černé magie

• slovenský

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Magnificent. Noblesní Angelina nese známý pohádkový příběh, tentokráte vyprávěný z úhlu pohledu „zloducha“, výhradně na svých křídlech - ostatně, kdo jiný má tak bohaté zkušenosti s adopcí i odstraněním částí těla.. Je škoda, že Stromberg až příliš vsadil na svou parketu triků, protože dějovou linii měl načrtnutou slibně a v emočních scénách působil přesvědčivě (s výjimkou vložek pubertálního princátka), nicméně celkové vyznění, že všichni lidé jsou de facto zkažení, aniž by měli tuhle skutečnost geneticky zakódovanou, to se mi zamlouvalo velmi.. V rámci utlumení přehnané dětské aktivity by bylo pro rodiče to „levitační uspání s vlečnou funkcí“ naprosto neocenitelné..(9.6.2014)

Disney pokračuje v trendu přepracovávání známých pohádek do "dospělejších" celovečeráků. Mocný vládce OZ mi překvapivě velice sedl a z kina jsem odcházel s příjemným pocitem. Maleficent u mě sice nezabodovalo tolik, ale stále je to celkem vydatné a barevné pojetí známého příběhu z trošku jiného úhlu pohledu (dokonce z pohledu záporačky), což jsem celkem ocenil. Právě Angelina Jolie je základ celého díla a pokud by to náhodou neklaplo, tak by šel celej film do háje. Nestalo se tak, vrátila se po letech na plátno a bylo vidět, že si natáčení užívala a dala tak vzniknout pohodovému filmu, který sice nemůže nabídnout nic extra, ale utvrdí vás v tom, že tvorba bratří Grimmů se dá převádět na plátno i dnes...70%...[8.6.2014_Cinestar_Černý most](8.6.2014)

,,JAKMILE DOVRŠÍ 16. NAROZENIN, PÍCHNE SE O VŘETENO NA KOLOVRÁTKU A UPADNE DO HLUBOKÉHO SPÁNKU, ZE KTERÉHO SE NIKDY NEPROBUDÍ!…" /// Klasický pohádky se svým klasickým zpracováním už mladý zřejmě nelákaj. A tak Sněhurka musí mít za parťáka lovce a Růža nejmocnější z kouzelných bytostí – Angelínu Jolie. Ani příběh není prvotně vo píchání, ale vo lidský chamtivosti a závisti. Což potěší, páč vyobrazit lidi jako svině zapadá do mýho temnýho světa. Stejně jako hafo CGI serepetiček a pitoreskních postaviček, který prostě do příběhu – kterej je jinej, než jak se vypráví, patří. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč u nás princezny nebudíme. 2.) Slíbil jsem Angelině, že ji přistřihnu křidýlka… (nazdar Piťáku! Tak ty taky…). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(7.12.2014)

Masivní tržby (750 milionů dolarů), tyhle rodinné fantasy kousky od Disneyho holt lákají. Spanilá Šípková Růženka tady nehraje první housle, prostor i obdiv si zaslouží zlá královna. Rohatá Angelina Jolie je skvělou volbou a patří ke klenotům filmu. Stejně jako hromada létajících potvor, skřítků a dalších svítících stvoření. Nádherně vymazlené. Není se čemu divit. Debutující režisér Robert Stromberg stál coby trikař za Avatarem, Alenkou v Říši divů, Pí a jeho životem nebo za Faunovým labyrintem. Tím však výčet pochval naneštěstí bleskurychle končí. Postavy (rozjívené víly mě opravdu neoslovily), jejich vývoj, napětí, gradace děje, neschopnost rozhodnout se, zda přidat narážky a ironické komentáře nebo naopak dětské motivy. Hudba Jamese Newtona Howarda naopak potěší.(25.8.2014)

Sakra, je to pohádka zobrazená z úplně jiného úhlu, je to hrané zpracování klasické animované dyznejovky, je to bezchybně natočené, bez hluchých dějových míst, bez výrazných dalších filmových chyb, je to pohádka... to už jsem vlastně říkal. Zkrátka povedlo se. Jasně, mohlo to být víc pro dospělé, Jůlie mohla toho ukázat víc, snif snif, ale jsem ochoten to přejít a slintnout na příště. Už jsem viděl spoustu blbých holyůdských pohádek, ale tato se na rozdíl od nich vážně (hlavně vizuálně) povedla. Poučení je, že zlo nemusí být vždy tak primárně zlé, jak se zpočátku jeví a v té stejné logice i dobro není zpravidla vždy tak dobré, jak se může ponejprv tvářit. A pozor, český název je stejně vypatlaný jako u filmu Dead End - Smrt přichází v bílém.(3.9.2014)

• - Režiséři, o jejichž obsazení autoři filmu uvažovali, byli Tim Burton, Darren Aronofsky, David Yates, David O. Russell či Guillermo del Toro. (R´Hell)

• - Angelina Jolie v rozhovoru k filmu uvedla, že důvodem, proč si ve filmu zahrála její dcera Vivienne malou Auroru byla skutečnost, že ostatní malé děti se jí v kostýmu Maleficent bály. Tvůrci na plac vodili i své malé děti, ale všechny se při pohledu na Jolie rozplakaly. Nakonec autoři došli k rozhodnutí, že jediný, kdo se herečky snad bát nebude, bude její vlastní dcera. (Patw)

• - Film byl promítán 30. května 2014 v den 55. výročí klasické pohádky Šípkové Růženky (1959) od Walta Dysneye. (rafix)