Zloba - Královna černé magie

• slovenský

Vládkyňa zla

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2014, 97 min

Na nové vlně pohádek s novými posunutými významy stále ještě vyloženě neujíždím, ale jestli jsou některé další alespoň takhle vymazlené jako Maleficent, tak to vidím velmi nadějně. Sice pořád ještě nesleduju ani seriálové Once Upon a Time, ale panenko skákavá, toto byla lahoda. A to nejsem fanda ani Angeliny, ani původní Disneyovky. Zkrátka když se daří, tak se daří. Protože tady je božská i ta Lanina titulková píseň a všechen ten jemný humor kombinovaný s epikou.(29.8.2014)

Proklatě atypická 180 milionová věc, která je kratší a zkratkovitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Je až prekvapivé jak od podlahy to vzal režisér Stromberg, který jde rovnou na věc, s ničím se moc nemaže a nechá ještě k tomu všemu Angelinu s parohy hláškovat a nezbedně se culit o sto šest. Bohužel dějová narace to tady odnesla dost, takže pokud se vám vůbec podaří chytnout se omšelého příbehu a vidět ho skrze tu smršť vizuálních efektů a kamerových náletů/průletů ala Avatar, tak uvidíte, že je to vlastně strašná rutina, která je vizuálně vycizelovaná - možná až přehnaně moc. Pořád je tam sem tam vidět digitál jak Brno a taky další magor, resp. Sharlto Copley.(20.2.2015)

Nádherná pohádka o tom, že z pravých lásek se časem stanou královští zmrdi, malé víly bývají obvykle dementní a velké víly v podání Angeliny Jolie by si zasloužily nějakou cenu.(6.9.2014)

Snaha o aktualizaci dobových pohádek je mi mnohem sympatičtější, než nedávna praxe přenášení pohádkových příběhů či legend do pseudoreálného hávu. Tvůrcům se podařilo zejména zapracovat na klasických postavách, které – ač stále zůstávají jednoduše načrtnuté – nelze považovat za pouhé představitele dobra a zla. Hlavní dějová linie je všem známá a jasně čitelná. Nedochází v ní k žádným dramatickým změnám, ale právě díky postavám, které se dopouštějí přešlapů a jednají na základě momentálních emocí, se mění celkový náboj a vyznění příběhu. Trošku zamrzí jednoúčelová postava Brentona Thwaitese, která je do příběhu prapodivně naroubována a mizí stejně rychle jako se objevila.(17.10.2014)

Nejsem fanoušek ani fantasi filmů ani pohádek, avšak tento musím nadstandartně ohodnotit z mnoha důvodů - výborná výprava, převážná část hereckého obsazení a hlavně scénář, vyprávění a dramaturgie. Až mne překvapilo s jakým tempem, vtipem, nadhledem a citlivým vyprávěním celý film proběhne. Bez zbytečných odboček, bez únavných manevrů, přesto s překvapivým průběhem a propracovaním postav. Příjemné překvapení.(26.7.2014)

• - Angelina Jolie úzko spolupracovala s kostýmovými dizajnérmi pri výrobe kostýmu pre jej postavu. (misterz)

• - Jeětě před svou náhlou smrtí v roce 2012 dostal nabídku k produkci Richard D. Zanuck. (Dr Lizal)

• - Hra, pri ktorej sa zabávajú tri víly, je skutočná dosková hra s názvom Mlyn. Táto hra pravdepodobne pochádza zo starovekého Egypta a je datovaná do obdobia roku 1400 pred Kristom. Každý hráč má v hre deväť figúrok, ktoré sa pohybujú po 24 priesečníkoch. Cieľom hry je zobrať protihráčovi všetky figúrky alebo mu zabrániť v ďalších ťahoch. (Laslo)