Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

david666

Temnější pohádka s výbornou Angelinou - tohle jí sedlo. Takže tatínkové můžou v pohodě jako doprovod svých ratoletí vyrazit do kina -. je se na co dívat. ()

Mery235

...nie ze by to bol zly napad alebo co... no pozerala som to len tak... prislo mi to az prilis povrchne, bez emocii, prilis rychle a jednoduche, chybal tomu cit respektive nieco, co s clovekom pohne... no nic take podstatne sa tam neudialo... hudba bola taka vselijaka, ako keby som ju uz od niekial pocula, ziadna efektna ani originalna... a herecke vykony tiez nestali za vela, boli strasne nezazivne a neuprimne... taka omacka... a ked si uvedomite, ze !SPOILER! Aurora vlastne dopomohla k otcovej smrti, tak celkom ironicke =D ()

paradoxman

Jedna hvězda za ztvárnění magického světa, druhá za Angelinu s Copleym, kteří zahráli přesně to, co jim sedí. Jinak jsem se nudil. ()

gpx

Pro děti tohle rozhodne není. Je tam zbytečně moc destrukce a samoúčelného násilí. Jinak pointa celého filmu je zhruba následující (pozor přijde spoiler!!!): Chceš učinit dívku šťastnou? Zabij ji v 16 tátu, dej ji lesbického francouzáka a nadroguj ji. Dobrý poselství. To se povedlo. ()

mouzi

Tak tohle jim nezeru. Tolik bot v tak kratke stopazi - opravdu ne! Bud je to pro deti od 7 do 12 let, kterym je jedno, ze znicehonic dostane vila tak silne schopnosti, ze udela misto vrany, vlka nebo kone najednou draka, a ze jen tak nahodou vejde Ruzena do "tajne" mistnosti, kde stoji nejaka baba a za ni stary kolovrat, a ze jen tak nahodou se ocitne v mistnosti, kde jsou ve vitrine schovane perute a jen tak ji napadne tu vitrinu shodit, kridla sama doleti ke Zlobe atd. atd. atd., nebo je to pro deti do 7 let a tim padem je to pro ne horor, u ktereho se minimalne trikrat "udelaji" do plenek, Zacalo to hezky, ale sorry, tuhle blamaz ani Angelina nezachrani. Ale to taky neni kdovijaka herecka. 1,4* ()

Maki.K

Zajimavé efekty a vložená fantazie :). Co u mě však pokulhává jsou emoce, které jsou chaotické a to u mě vytváří zvláštní dojem nelogičnosti chování postav. Jinak pěkné a odpočinkové :) ()

RomaS

Taková obyčejná šípková Růženka. Ale kdepak. I když některé prvky odpovídaly původnímu příběhu, velmi zdařilým způsobem se z kompletně překopané pohádky vyloupl takový hezký mix Avatara, Pána prstenů a Zvonilky. Přestože každý ví (neví) jak to vlastně bylo, napínavé je to až do konce. Obzvlášť je úžasný emociální přerod dominantní a nepřekonatelné Angeliny. Ne, že by ostatní své řemeslo nezvládly, jen nedostali tolik prostoru. Celá pohádka působí nevšedním fantasy dojmem a pocitem, že je v ní něco víc. ()

Scaevola odpad!

(obsahuje náznaky spoileru a závěry nevhodné současnému diskursu) Je obtížné hodnotit snímek, který je řemeslně výstavný a myšlenkově nepřiměřený. Na jedné straně tu lze spatřit disneyovsky typické visualní orgie, roztomilé fantasy drobnosti a podivně chaotický výkon S. Copleye (na jeho králi tak postavit tenhle příběh!), na straně druhé stojí až děsivá verse pohádky proměněná v cosi nepatřičného a především nedětského. Uznávám, že předkládat dnešním dětem - a hlavně dívkám - původní motiv dospívání Růženky a jejího erotického "probuzení" skrze sličného zachránce je už bohužel nepatřičné, ale opravdu chceme grimmovskou versi nahradit touto konstrukcí? Shrňme si to: Hlavní hrdinka a její líce jsou nadány takovou mocí, že na počkání zlikvidují armádu, ať už je motivace obou stran jakákoli (chybí důvod, proč jsou lidé/muži a priori mocichtiví); hlavní hrdinka má osobního otroka, který se podle jejího přání změní v cokoli potřebného; mladý princ je vykreslen jako naprosté budižkničemu, ačkoli se směje stejně hloupě jako Růženka sama; zlý král je naopak bestie už od mládí (krade, zrazuje nejdříve vlast odhozením prstenu a posléze i svou "lásku" krádeží křídel) a není mu umožněno jakkoli ospravedlnit své činy či je napravit, kterážto možnost je otevřena pouze hlavní hrdince. Vyznění je naneštěstí tak čitelné, že mám obavu, aby čerstvá dáma A. Jolie nebyla nucena za několik málo let jezdit po světě zachraňujíc už nikoli ve válkách znásilňované ženy, leč znásilňované muže - a za tuto obavu se předem omlouvám útlocitným povahám (aby nedošlo k mýlce, dodám, že znásilňovat kohokoli proti jeho vůli je špatné). ()

veverysiak

Pôsobivá rozprávočka, veľmi profesionálne spracovaná kvôli cieľovej skupine, a síce hŕby deťúreniec s rodičmi, iné skupiny zaujme azda len prekrútený príbeh o ružovej hemofiličke, prípadne samotná účasť strácajúcej sa Angie, mňa opäť nepresvedčila, ale ani nevyrušovala, takže 55%. ()

MiniRecenze

Bylo nebylo jedno studio a to dostalo 180 milionů dolarů.Ale nevědělo co s nimi dělat,když tu ejhle přišel nápad.Co takhle vzít klasický příběh o Šípkové Růžence ,ale jen ho pozměnit a překopat,dat zde spoustu trikových sekvencí a A.Jolie.Jak řekli ,tak udělaly a ono to funguje.... Ze začátku budete kroutit očima,že základ je zase něco,co už tu několikrát bylo,ale když to pominete,tak vy a ani Vaše děti nebudete litovat.Upravená Šípková Růženka má něco do sebe,ze startu jste zahrnuti spousty fantasy prvky a digitálně upraveného prostředí.Co si budeme povídat,ve 3D je to ještě větší krása.Celková vizualizace je na vysoké úrovni za kterou se nemusí tvůrci stydět.Angelině role sedne a dokáže Vás o tom přesvědčit.Je to pěkná pohádka,která rychle ubíhá a je zde pořád něco k vidění.Pro dospělé to je pěkný jednorázový zážitek,ale pro děti určitě vícekrát. PŘEKVAPILO!!! ()

Element2

Ten náš "nejlepší" český dabing mě neustále nepřestává překvapovat, jednou si prostě řeknete, že tady není, co zkurvit A JE, ale to i samy překlady filmů. Možná, kdyby se ten člověk, co ty názvy překládá, na ten film alespoň jednou podíval a nedal do překladu takovou píčovinu, šel bych mu snad i osobně předat bonboniéru. ()

Fajung

Klasická moderná rozprávka, ktorá chce "len" vizuálom ohúriť diváka. Po tejto stránke to aj bolo pekné, ale tŕňami na ruži, sú umelé herecké výkony ako celá Angelina. Chýba tomu viac prirodzenosti, aby to mohlo chytiť za srdce. Videné v kine 55% ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek