Rocky Balboa zestárl. Před nedávnem mu zemřela jeho milovaná žena a jeho syn na něj nemá čas, věnuje se své kariéře. Rocky tak tráví celé dny ve své malé restauraci, kterou pojmenoval po mrtvé ženě. Zde hostům vypráví historky ze své boxerské kariéry. Rocky však není se svým životem nikterak spokojený. Jednoho dne se setká s ženou, kterou znal v době svého mládí, a udělá dobrý skutek. Poté, co zjistí, jak žena žije, jí nabídne práci u sebe v restauraci. Sblíží se i s jejím synem a společně s ním si vybere i nového psa. V té době se v televizi ukáže počítačová animace, ve které proti sobě vystupuje postava současného, u diváků ne příliš oblíbeného, mistra v boxu Masona Dixona a postava Rockyho. Televizní komentátoři se zamýšlejí, jak by dnes souboj dopadl, pokud by se utkali tito dva skvělí boxeři. Rocky brzy podlehne myšlence souboj opravdu uskutečnit. A tak, když se v jeho restauraci objeví agenti Dixona, neváhá a na souboj přistupuje. Rockymu se dostane podpory v jeho úsilí i od svých přátel a nakonec i od jeho syna, který kvůli tomu opustí své zaměstnání. Rocky začíná opět tvrdě trénovat. Tak, jak se blíží termín zápasu, sportovní veřejnost se nemůže shodnout na tom, zda to, co Rocky dělá, je jen holé šílenství stárnoucího muže, nebo jakýsi pokus o návrat své slávy. Rocky se zúčastní i tiskové konference před zápasem. Právě tady se urazí Mason Dixon, když je novináři obviněn, že chce získat slávu na lehkém souboji se stárnoucí legendou. Nicméně oba šampióni proti sobě skutečně nastoupí a souboj se začne vyvíjet ve velké drama... (TV Prima)

predators

Stallone je borec, to co se mu povedlo, zaslouží pochvalu. Jako hereci i jako režisérovi se mu podařilo udržet Rockyho takovým jaký byl, je a bude. Zachování prostředí předměstí Filadelfie, řečičky okolo(ikdyž jich je trochu dost) a opět závěrečný zápas, který je i přes věk Rockyho, dost dobrý a to smekám především. Takže 75% ()

nash.

Když v závěru své kariéry boxoval Muhammad Ali proti mladým začátečníkům, rozhodně to nebylo tak vzrušující a adrenalinové. Spíš hořké a smutné. Obával jsem se, že podobně dopadne i další Rocky. A nejen v ringu. No. Chlapsky přiznám, mýlil jsem se. Stallone s rolí Rockyho zraje jako víno. Je čím dál lepší, a na co nestačí rychlostí nebo silou, to dohání nadhledem a osobností. Scény z ringu navzdory obavám nepůsobí směšně, byť nejsou ani nijak zvlášť oslnivé. Nostalgie a bilancování dostává nový rozměr, který Stallone jako reaktor dokáže přetavit v čistou pozitivní energii a nejenže se tu víc než kdy dřív prolíná postava se svým stvořitelem, ale navíc pronáší jeden z nejlepších motivačních monologů, co jsem kdy slyšel, a který bych nejraději sám řekl svým dětem. Tedy kdyby ho neslyšely společně se mnou. Nikdo nerozdává tak tvrdý rány, jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ, ale kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš! Už jen za to si ty čtyři hvězdy zaslouží. A za to, jak elegantně nakonec dokázal vybruslit z téhle za vlasy přitažené zápletky a jak nečekane nesměšné to celé bylo navzdory všem mým pochybám. ()

Tomco

takto si predstavujem ukoncenie dlhej kariery. odmalicka som zil zivot s rockym, fandil som mu, tesil sa na kazdy diel a aj ked ho ini zatracovali, veril som, ze jeho rozlucka bude statocna!!!!sylvester stallone vo mne vzbudil obrovske emocie, ktore su po cely film neunosne a vy sa neubranite slzam..pre tych, ktorym rocky nic nehovori poctivych 80% pretoze ide o dobre odvedenu filmarcinu, no a pre nas fandov jasna 100% ...zbohom rocky, budes mi chybat!!! :( ()

Slarque

Rocky Balboa měl mezi Stalloneho postavami vždycky nejvíc autobiografických prvků. Stejné je to i tady. Pod úsměvným heslem o tom, že nikdy není konec, dokud není konec, se skrývá nostalgický příběh, ve kterém jde nakonec o to, že důchodce vleze do ringu a dokáže se neztrapnit. A proč ne? Tahle série si ostatně zasloužila lepší tečku než byl zmatený Rocky V. ()

Tommy987

S filmami o Rockym som nevyrastal, dokonca som diely 2 až 5 ani nevidel (no jednotku mám veľmi rád), takže prvok nostalgie z mojej strany pri Slyovom návrate je prakticky nulový. Príliš ma neoslovil ani trailer, takže som bol pred sledovaním filmu značne skeptický a nečakal som, že ma dokáže niečím osloviť. Na moje úprimné prekvapenie, Rocky Balboa ma dostal. Mám veľmi rád "osobné" filmy, do ktorých tvorca vloží kus seba samého a tento film je presne taký. Je točený srdcom a z každého záberu je cítiť, ako veľmi má Stallone Rockyho rád. Výsledkom toho je, že film má výbornú atmosféru a samotný Slyov výkon je tiež dobrý. Poteší aj skvelé formálne spracovanie, hlavne úžasne nastrihaný "fight" proti Dixonovi. Príbeh sám osebe neprekvapí ani neohromí, ale to mu veľmi vytýkať nebudem. 8 / 10 ()

Chrustyn

Tak Rocky se nám vrátil a je to značně nostalgický návrat, který je plný odkazů na první díl (hlavně při přípravě na zápas to je poznat a Rocky dokonce nosí skoro stejné oblečení a klobouk jako v prvním díle) a tudíž, si ho vychutnají, hlavně milovnící této boxerské klasiky ale díky řadě životních mouder se ve filmu můžou najít i předchozími díly nepolíbení. ()

FrodoF

Nejlepší díl od jedničky (přičemž sem neviděl pětku, ale podle všeho není o co stát). Stallone dokazuje, že stejně jako Rocky ještě nepatří do starého železa a že na to má jak režijně tak fyzicky. Dokázal že dovede natočit moderní film a přesto nepošlapal tradice série. Rozloučil se (doufám že už další díl nebude) důstojně s jednou ze svých nejúspěšnějších rolí a já mu za to smekám. ()

klerik

90% Neskutočná nostalgická sila. Možno nemá také "oscarové" vyznenie ako WRESTLER či prvý ROCKY, no v rámci série ide o dokonalý film. Pod chvíľou sa moje vnútornosti chveli, občas mi zvlhli oči... skrátka chlapský film ako sa patrí. A možno sa vďaka nemu začne meniť aj všeobecný pohľad na predošlý rovnako vystavaný film. Stallone stále prekvapuje. Retro vizuál, známa hudba a "dokumentárna" kamera vo finále skvelo fungujú... ()

iamek

Jednoduchý příběh a dějová linka je u Rockyho běžná záležitost, ale snad u posledního dílu mi to tolik nevadilo. Možná proto, že jsem film viděl v nemocnici kde jsem byl za každý trošku kvalitnější snímek rád. ()

SeBig

Rockyho velký a nostalgický comeback a další skvělý dramatický příběh který neomrzí. Rocky přišel skoro o všechny blízké a cítí jak vněm něco hlodá a chce se postavit novému šampionovi Dixonovi. Má to husté a tvrdé fighty, tvrdý tréning Rockyho alias Italského hřebce...prostě parádní zakončení Rockyho příběhu o nejlepším boxérovi. ()

korbitch22

Na Rockyho jsem do kina kráčel s obrovským nadšením,ale i velkou obavou,jak Sly zakončí pro mě největší filmovou legendu v dějinách kinematografie.V kině sem nemohl udržet návaly slz,které se nemilosrdně draly ven a já jako malé dítě prořval celej film víc jak těhotná ženská Thelmu a Louisu.Stallone kdysi vytvořil a zahrál něco unikátního a možná i zklamán nevybojouvanou soškou ( pro jeho osobu ) nevydržel u artového hraní,i když byl považován za nového Marlona Branda a lehce se nechal zlákat penězi a natočil několik dílů Rockyho,které já mám sice moc rád,ale uznávám že některé pasáže hraničí už i s dobrým vkusem a jsou vyloženě nechtěně komické.To si vše Stallone uvědomil a chtěl ukončit sérii pátým dílem,který se vrátil ke konceptu jedničky a paradoxně to se divákům zhýčkaným popcornovým patosem nelíbilo...no mě ano.Po letech kdy Rocky byl jen úžasnou vzpomínkou vytáhl Sly tak silný scénář a tak dokonalé herectví,že při jeho několika monologových scénách celé kino v úžasu mlčelo a s otevřenou držkou nevěřilo těm neskutečným hereckým emocím.Chyba posledního dílu vtkvý v hodně obyčejném protivníkovi,které mu šampiona těžké váhy neuvěříte ani po lahvy skotské.Delší mohl být i trénink,ale v celkovém konceptu se jedná o jedno z nejlepších Dramatických děl které sem viděl a to že ho Akademie naprosto ignorovala a Sly nedostal zaslouženého Oscara,to je velký filmový hřích.Budiž Slyovi k dobrému pocitu fakt,že srdce milionů fanoušků Rockyho dostalo co chtělo a to emotivní rozloučení této legendy.99%. ()

bassator

Sice nic nového tento Rocky nenabídnul, ale zase nezklamal jak se určitě předpokládalo. Sympatické zakončení série s výborným závěrečným soubojem... - 5. 12. 2009 - 50% ()

Yardak

Slušný comeback Slyho. Scénář byl napsán velmi lidsky, chválím Stalloneho. Pěkné zakončení boxerské legendy. 80 % ()

heyda

60-letý božský Sly se rve jako lev! Neuvěřitelný! Skvělá rozlučka s fanoušky boxu a celé této série. Škoda jen, že ta část kdy Rocky posiluje, je tak krátká. :-(((( Tu mám totiž nejradši. A musím se přiznat - na konci jsem uronil i slzu. 8/10 ()

jojinecko

Sly bol zrodený pre túto postavu! Nikde inde jeho ťažkopádne herectvo nevynikne tak ako pri postave kultového Rockyho. Aj v šiestom pokračovaní sa dočkáme starých známych tvárí, neprimeranej glorifikácie hlavného hrdinu (ktorého každí pozná, každí ho má rád a pod.), neúmerného množstva "citových výlevov" atď, skrátka všetky atribúty typické pre filmy z 80 rokov. To čo by mi za iných okolností vadilo, pri sérii Rockyho naopak tak nejako očakávam a nevadí mi to. Rocky VI je dôstojným rozlúčením sa a bodkou za sériou ku ktorej mám svojim spôsobom "srdcový vzťah" preto objektivita môjho komentára je značne diskutabilná:) Btw-tú šaškárinu pri záverečných titulkoch si mohol Sly odpustiť a ostať radšej pri "fotosession" ako to bolo na konci piateho dielu.. ()

Flego

Príjemné rozlúčenie sa ( snáď ) s filmovou legendou Rockym, možno s priveľkou dávkou nostalgie a sentimentu. Ak však dej vstúpi do ringu, opäť je to ten starý dobrý Stallone - tentokrát aj po filmárskej práci. Dávam lepšiu trojku. ()

anais

Je jasné, že Rocky je Stalloneho životní role. Nikdy ji nepřekonal, a už ani nepřekoná. Jako scénárista má tuto postavu dokonale zažitou. Vkládá Rockymu do úst jednoduchá moudra, která ze zestárlého, mnoha souboji podrceného obličeje znějí překvapivě uvěřitelně. Stallone má také velmi dobrý cit pro načasování humorných situací. Pokaždé, když jsem film viděl, diváci se vždy smáli přesně tam, kde měli. Přitom Stallonovi se podařilo vytvořit film, který se nebere tak úplně vážně, a přes to nesklouzává ke karikatuře sebe sama, jako třeba Schwarzenegger v Terminátorovi 3. Dalo by se říci, že jeho přístup ke kultovním prvkům Rockyho vesmíru se podobá Tarantinovu zacházení s odkazem sedmdesátých let, nebo Abramsovým pohráváním si se seriálovými klišé, přičemž netvrdím, že Stallone je tak dobrý scénárista nebo režisér, jako tito dva! Ať už je to tradiční výběh do schodů před philadelphskou galerií (se psem v náručí) nebo příprava na trénink (obohacená o důchodcovské povzdechy) , vždy to funguje jako dobrý vtip, nostalgická pocta časům minulým a současně opodstatněná (vážná) součást filmu. Film trvá 103 minut a i přes to možná uplyne příliš rychle. Většinu filmu se mluví, pak následuje rychlý souboj, a je konec. Jak jsem zmínil výše, celý film působí spíš nezávisle, skromně. Z umírněného, vyklidněného stylu vybočuje až závěrečný souboj z Las Vegas. Tady se Stallone pokusil o dosažení větší realističnosti za pomoci prolnutí klasicky filmově natočeného souboje se záběry televizních kamer HBO. Divák tak má pocit, že se dívá na skutečný televizní zápas, na druhou stranu jsem se těšil na mnohem kontaktnější, a řekněme filmově nereálnější souboj. Závěrem: Stallone chytře vybírá z minulosti to nejlepší a míchá to do sympatického celku, který potěší každého fanouška Stallonových filmu z let osmdesátých. I když, spíš sedmdesátých. ()

poz3n

Stallone si poradil na výbornou a natočil komorní film, jehož hlavní téma je vlastně samota. Trochu mi to připomnělo Wrestlera, hlavně ohledně jeho vztahu se synem. Bylo to krásný, smutný a citlivý. ()

rikitiki

Chtěla jsem původně dát jen tři hvězdy, ale ten závěrečný souboj byl brilantní! Úplně na mne stříkal z obrazovky jejich pot. /5. 8. 12./ ()

Halle Berry chystá režijní debut

Halle Berry chystá režijní debut

12.09.2018

Oscarová herečka Halle Berry (X-Men: Budoucí minulost, Kingsman: Zlatý kruh) se chystá na svůj režijní debut. Natočí a zahraje si v akčním drama o bojových uměních Bruised. Snímek napsala scenáristka… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)