Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

Expozituror

Tento seriál si zaslouží svou existenci jen díky tématu, které zpracovává a které je volně založeno na událostech odehrávajících se v devadesátých letech u nás doma. Jakmile začneme hodnotit "umělecké" zpracování propadá na všech frontách - herci jsou příšerní, jednotlivé epizody mají velmi kolísavou tendenci, ke konci spíše zhoršující se, napětí se dociluje scénaristickými berličkami a podobně. Ale hlavní dějová linie, která spojuje jednotlivé epizody, a která je napsána na základě realné policejní dvojice má potenciál diváka udržet až do konce, i když na konci již skřípe zuby. ()

kolodej1

jasně náš nejlepší kriminální seriál. Tenhle mě opravdu bavil. Narozdíl od řady jiných hodnotitelů mě Vanerová vůbec nevadila. V kriminálce není nutné,.aby byl člověk zamilovaný do hlavní představitelky. Ale tvrdím, že svou roli hrála velmi dobře. Asi nejlepší mi ale přišel Jašków, možná proto, že i typově byl přesný. Trochu rušivý byl Zedníček, hlacvně zkraje, možná je to hlavně hereckou škatulkou, v které je vnímaný. V neposlední řadě je pak důležité, že takový seriál vznikl. Osobně jsem si nedělal žádné iluze, ale možná že leckomu otevřel oči, aby pochopili, že policajti nejsou vždycky jenom ti správní hoši, kteří pro pravdu nasazují třeba i život (kriminálka Anděl), ale že je tu i spoustu špíny. A pro leckoho může být dost děsivé, že je to na motivy skutečných událostí ()

SZYslak

Serial z prostredi Stredniho odborneho uciliste odevniho. Premiantka a velka drsnacka Tereza Hodacova na vlastni pest vysetruje zcizeni 50 kg spulek modrych niti a 1000 metru gumy do trenyrek. Upozornuji slecny na pokojich mediku, ze navstevy jsou pouze do jednadvacet nula nula. Priste to nahlasim dekanovi a spectabilis na me da. Nuze tolik k pribehu a zpusobu jeho vypraveni. Organized Crime Unit made in Czech Republic - ted uz to vsechno zacalo davat smysl. ()

B3njamin

český seriál který příjemně překvapil. Ano je tam pár divných scén, ale všech 16 dílů bylo propracovaných. ()

hony23

Nechápu zdejší nespokojence. Na české poměry je to výborný kriminální seriál. Boj policistů se zlončinci a hlavně boj policistů mezi sebou, hodní policajti se mění ve zlé a naopak... mě to teda bavilo. Jistě že si Nova upravila skutečné kauzy podle sebe, ale taky to nevydává za dokument, ale za seriál pouze inspirovaný skutečnými případy. Samozřejmě jedinou větší slabinou je představitelka hlavní role, s tím souhlasím se zdejší komunitou. Naopak Jašków byl skvělý. ()

Strelkyne1

Seriál se mi moc líbí, dokonce ho sleduji podruhé. A jelikož si člověk vše nemůže zapamatovat, protože lidí a událostí se stane spousta, vlastně mě znovu jednotlivé díly překvapují a těším se na další pokračování. ()

zigy

Vágnerová je mi sympatická, a když má po boku Jaškowa, tak to jiskří parádně. Čmaňa na stará kolena překvapil výbornou kreací policajta - skrytého padoucha, přičemž mu zdařile sekunduje tvrďák Dolanský permanentně navlečený do kožené bundy. Já vím, že některé epizody jsou slabší, ale ve výsledku je to nejlepší český krimiseriál - tedy do doby, než přišly Případy 1. oddělení. Vzkaz pro ty, kteří tvrdí, že je to nerealistická blbost- uvědomte si, že je to natočeno podle skutečných událostí - scénář navíc napsali lidi, kteří o tom něco vědí - a z toho mě osobně teda dost mrazí...a navíc závěrečná epizoda, zejména závěr - to je napínák jedna báseň. ()

rytir1

Ukradli mi námět na českou chobotnici, takže nekomentuji, nebyl bych objektivní. Ale čekal jsem na Berdycha více než mladou kravku. Tak to dopadá když píšou bratříčci a ne filmaři. Jediné, na čem seriál stojí, je výkon Roberta Jaskowa. Ale trapnost pokusu Haničky Vagnerovic ala policajtky drsoňky J Lo nezná hranic. Ovšem jestli mi nevěříte, že jsem fakt policajtka... ()

PatrikP4

Koneckonců na rok 2009 a české poměry slušný počin... Slečna Hana byla otravná jak nežid na prdeli... Ale ostatní docela dobrý... Hlavně tedy role Drobka aka Sitta dobrý, ten to hodně držel, nebo držel, spíš se mě osobně jeho herecký výkon líbil... A zapomněl bych na Korna a Zedníčka, taky dobrý... ()

DrahciiiRe

Příjemně překvapila. A nevím, co mají všichni proti Vagnerové, mi ani trochu nevadila. Update: snižuji ze 4 na 3, je z toho tuctovka :D ()

svist10

Po prvním dílu. Tvrďáctví českých herců je nevěrohodné, je otázkou, jestli za tím není to, že přítomné herce vidíme v radikálně odlišných rolí například v Ordinaci. Nicméně jako představení hrdinů docela funguje, jediné co mi v Expozituře vadí je do nebe otravující voiceover a Náhody (psáno s velkým písmem, protože to jsou velké náhody. Kramár v roli záporáka překvapivě fungoval. Dokonce se dostavilo i cosi jako napětí. Po druhém dílu: Po herecky trochu rozpačitém pilotu přichází zlepšení. Najíždí se na tradiční strukturu řešení případu, výslechy, ohledávání místa činu atd. Ukazuje se, že Robert Jašków je spása Expozitury. Jakýkoli známější herec (např. obligátní Ondřej Vetchý v "konkurenčním" Edenu) by ve mně svým drsňáctvím vyvolával záchvaty smíchu. Naštěstí Robert má i náznak charizmatu a chemie s Hanou Vágnerovou docela funguje. Snad ustojí i akčnější scény. Na voiceover jsem si už zvykl, takže jediné, co mně ještě pořád zvedá tlak je hudba. U jiných českých seriálů je hudba snad to jediné, co za něco stojí, ale to co uvádí a provází Expozituru mi připomíná ty pazvuky, které mixoval do svých hongkongských filmů John Woo. P.S.: Hodnocení se zdá vysoké, ale je nutno ho brát v kontextu s ostatní českou seriálovou tvorbou. Pokud by Ordinace nebo Rodinná pouta měla být brána jako průměr, tak Expozitura by měla šanci vyhrát Emmy. A to včetně agresivnějších názorových výměn (tedy pořád), kdy není úplně dokonalá výslovnost. Já se při hádkách taky nestarám o to, abych měl správnou dikci. ()

gostly

Tak tohle byla komedie :-D Dialogy ve stylu Mazaného Filipa a výrazy jako vystřižené z "béčkové" americké kriminálky v německé režii "Myslím, že máme společnost..." Už jen za tu srandu 1* :-D ()

Bimby

Opravdu po dlouhé době skvělé krimi, dlouho se mi nestalo,že by mě na nově něco tak zaujalo -už se těším na další díl- Hlavně je to něco uplně nového a orignálního co tu ještě nebylo. ()

dawexx

Po prvním dílu vyloženě zklamání a musel bych jít tak na 2 hvězdičky, ale cítím, že by to nebylo fér a ještě dám Expozituře čas, aby předvedla, co umí. Minimálně se však obávám toho, že Hana Vagnerová bude nadále mizerná herečka a některým postavám budou vkládány do úst "hrozný kecy". No uvidíme. ()

naytsirk

Zatím se nebudu pouštět do udělování hvězdiček, na to je ještě času dost. Po prvním díle se ovšem obávám, že to nebude příliš povedené dílo. Nevím jak ostatním, ale mě Vagnerová nikdy nepřišla jako příliš dobrá herečka a tady mi to opět potvrdila... ()

Ajfist

Velmi slabé a nudné.Jako většinou,když má něco velkou reklamu na Nově a nestojí to pak za nic.Prostě trapný pokus o drsný akční seriál z produkce tv Nova. ()

artcha

zatím mi připadá taková Kriminálka Anděl o dost lepší než "toto", ale počkám si s hodnocením na další díly.... předběžně 3*** ()

LeoDraconis

1/16: Mizerná pointa, feeling jak z deset let starých německých kriminálek, zbytečný voice-over a výrazně přepálená stopáž. Možná se to zlepší, ale moc v to nevěřím. - Za chvíli je tady URNA. - Do urny půjdeš tak maximálně ty. 2/16: Takřka totožné jako první díl. Opět neskutečně dementní odhalení na závěr. To jsou čeští mafiáni amatéři, nebo si to scénáristi přikrášlili? ()