Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

k212

Srozumitelnější a přímočařejší tah na diváka. Po americkém záskoku je tu opět "evropský Cronenberg", tentokrát v prostředí ruských imigrantů v Londýně. Perfektně budovaná atmosféra, interesantní reálie a skvělé herecké výkony (všech hlavních rolí) jdou však na úkor slabšího děje. Navíc mají Východní přísliby překvapující -a pro Cronenberga rozhodně netypický- optimistický závěr. Každopádně i s tím málem, co nabízí děj, pracuje režisér s jemnou gradací vyprávění, detailem na jednotlivé postavy a celistvost prostředí. Znatelný posun k širší divácké základně, tak nějak to vnímám a přesto jsem si film od počátku do konce užívala. Nicméně od páně režiséra uzřela jsem už lepší díla. 80%. ()

Snorlax

Dvě třetiny filmu je divákovi servírována velmi slušná atmosféra i celkem obstojný příběh, následně obé vezme za své a za vítězných fanfár mnoha žánrových klišé je divák nakonec osvobozen závěrečnými titulky. *** Viděno během Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií II. ()

Legas

Velice se mi líbil samotný příběh a jeho vývoj a neuvěřitelně mě bavila postava mafiánského řidiče v podání Viggo Mortensena. Bez této postavy (a bez výkonu tohoto herce) by Východní přísliby zřejmě ztratily na atraktivnosti, ostatně stejně, jako by patrně ztratily méně zručnou režií. ()

Šakal

Film (nejen) pro fandy dobře vychlazené (ruské) jahodové zmrzliny.Velkých gest prosté, přesto (resp. právě proto) ve výsledku tak působivé. Viggo (resp. Nikolaj) je „pouze“ řidič. Je sice poměrně mlčenlivý (a věřte, že např. (nejen) s takovým típáním cigarety „moc cavyků nenadělá“), ale (v porovnáním s R. Goslingem) je to rozený mluvka. Společné mají i to, že jsou to oba sympaťáci, kteří když jsou zahnáni do kouta (sauny), popř. hrozí nebezpečí nevinným bezbranným lidem (dětem), umí vzít věci (situaci) pevně do svých rukou a konat. Navíc to celkem obstojně umí s kladivem (Gosling) resp. s kleštičkama (Mortensen). Těžko sice říct, s jakým úspěchem by si s nima vedl na zahradě při roubování stromků, ale v zašťípávání prstů je Viggo extratřída. Věřte, že za tuhle „manikůru“ by se nemuseli stydět ani v těch nejluxusnějších kadeřnických salónech a ručím vám za to, že na reklamaci(e) byste čekali marně. A jestli si takhle představuju ideální romanci (uživ. myšičko, resp. Faidro), to si jednoznačně konstatovat netroufnu, ale jedno vím zcela jistě. Tahle krásně smutná poetika z „anglického (londýnského) Ruska“ a sonda do jedné velké (mafiánské) rodiny jménem Vory v zakoně (i díky famóznímu trojlístku Mortensen-Mueller-Stahl- Cassel), už se vážně o moc líp natočit nedala! Zajímavý komentář (pro mě): uživ. Isherwood, Faidra ()

Sobis87

Východní přísliby jsou tíživou a znepokojivou exkurzí do nitra ruské mafie působící v dnešním Londýně. Cronenberg, podobně jako Ridley Scott ve svém Americkém gangsterovi, se vyvaroval jakékoliv samoúčelné efektnosti a natočil naturalistický a ve své podstatě jednoduchý "příběhový" film. O to více se ale mohl zaměřit na samotné postavy a a dusnou atmosféru londýnských temných zákoutí, která skrývají jiný, fascinující svět, jenž je uzavřen běžným občanům...a my díky tomuto filmu můžeme nahlédnout do toho světa, kde se plní žaludky borščem, hrdlem se prolévá vodka a z hrdla zase teče krev. Film je skvělý hlavně díky velmi kvalitním hereckým výkonům, mrazivému příběhu, naturalismu, který ale nepůsobí samoúčelně a hlavně řemeslně dokonalé režii mistra Cronenberga, pro něhož je důležitější vyprávění než jakákoliv exhibice...a díky tomu jsou Východní přísliby sympatickým filmem, při jehož sledování na vás dýchne atmosféra filmů 70.-80. let, a to hlavně díky své nekompromisnosti a sirovosti. ()

Jordan

Eatern Promises je nekomPromis(es)ný film, Cronenberg v ňom viac, než svoje rané témy rôznych mutácií a permitácií ľudského organizmu a rôznych ďalších okolností, ktoré sa môžu človeku prihodiť, keď jeho myseľ a telo ovládne nejaká sci-fi obsesia, rozvíja tému filmu, ktorý "prísľubom" predchádzal - teda History of violence; a tou témou je to "violence" - násilie, jeho korene, kmene a vetvy, jeho chápadla a iné orgány; pár násilností a výborný priam geniálny Viggo Mortensen; ()

Anderton

Cronenberg v štýle svojho predchádzajúceho filmu rozoberá iba divné stavy mysle, rôzne zákutia zkazených duší bez ich explicitného surrealistického zobrazenia na plátne. Mortensen režisérovi sadol ako mucha Goldblumovi na rameno v teleportačnom prístroji. Pekne spolu zrastajú. Naomi je stále krásna a Cassel vyzerá ako psychopat, tak aj hrá psychopata. Rozuzlenie je klasické klišé, takže asi naňho prídete skôr, ale má svoje logické opodstatnenie. ()

boshke

Přesně jeden z těch filmů, které na vás působí svým zpracováním a atmosférou v průběhu sledování, ale jakmile padne opona, zhola nic po nich nezůstane... 70% ()

Kothy

Viggo Mortensen jako nekompromisní ruský zabiják. Opravdu kvalitní mafiánský film. Naomi Watts mu dělá společnost. :) ()

teutates

Niečo na štýl Dejín násilia o"veľkej ruskej rodine,tvrdo pracujúcej a žijúcej v Londýne"!Príliš jednoduchý,alebo až príliš zložitý scénar!Skvelé herecké výkony všetkých zúčastnených.Viggovi Mortensenovi som hltal úplne všetko(bol viac než presvedčivý a vyzeral dosť dobre)!Pán Cronenberg sa postaral o skvelú atmosféru(tajomná,temná)Veľkú slabinu som videl v anglicko-ruskom akcente,ale práve naopak!Jeden z faktorov,ktorý sa postaral o celkový dojem z filmu(8/10) ()

swamp

Nebýt naivní postavy Anny v podání Naomi Watts a tak trochu neklasického vygradování děje (rozuměj žádného) Cronenbergem, mé hodnocení by se ustálilo na 5*. Přesto musím říct, že Mortensen hraje výborně (mně se líbil už v A History of violence) a hlavně scéna v sauně patří ke šperkům tohoto filmu. ()

oje

Líbivý gangsterský snímek fungující převážně jako sonda do světa ruských mafiánů v padnoucích oblecích, s Vodkou místo ústní vody a pravidelně za sebou nechávající mrtvoly. Film se celý odehrává ve velmi pozvolném tempu, jako by si gangsteři každé slovo dvakrát rozmysleli. Z rozpoležení vytrhne jen minimum rvaček, za to ale s těmi nejsyrovějšími záběry. Příběh byl pěkně vykonstruovaný a zatlačil na city. Vydařeně houstnoucí atmosféra jakoby předznamenávala dramatičtější konec, který kdyby přišel, hodnotím ještě líp. Výborného Mortensena bych si jako mafiána v jiném snímku rád zopakoval. Podobným komorním zpracováním působí snímek Dějiny násilí. Alternativa: History of Violence, We Own the Night. ()

RUSSELL

Cronenberg je zárukou kvality! Už od sedmdesátých let točí výjimečné a originální filmy a nepřestal s tím ani na stará kolena. Eastern Promises nabízí mrazivý pohled do poměrů ruskojazyčné mafie v Londýně a rozhodně ho řadím mezi nejlepší krimi thrillery posledních let. Viggo Mortensen byl naprosto famózní a nominaci na Oscara si dozajista zasloužil. ()

predators

Jednoduše? Tento film se mi nelíbil. Nezamlouvala se mi jak věrohodná ruština, tak i lehce předvídatelný příběh. Navíc mi v něm chybělo něco, co by mě zaujalo. Něco, co by ve mně vyvolalo nějaké emoce, ať už ve vztazích k rodině, zamilovanosti nebo strachu o dítě. Vše jen jen lehce naznačené a přijde mi, jakoby nezbyly síly, dotáhnout to do konce. Zajímavosti: Kdo chce vidět nahého Aragorna, má jedinečnou příležitost :-) 30% ()

nascendi

Pri čítaní niekoľkých komentárov som vycítil obrovský rešpekt pred menami, ktoré figurovali v práve dopozeranom filme, a ktoré mi veľa nehovoria. Veď od slávneho Cronenberga som videl iba Muchu, s Naomi Watts iba Kruh, s Viggom Mortensenom iba Dokonalú vraždu atď. Necítim sa byť preto menej kompetentným. Každý názor sa počíta. A mojím názorom je, že Prísľuby z Východu považujem za priemerný film nakrúteným podľa podpriemerného scenára s niekoľkými nadpriemernými hercami. Najviac mi v ňom chýbala atmosféra. Tých pár scén explicitného násilia, žonglovanie s ruštinou a ruským prostredím, čudne poňaté úlohy Naomi Watts a dobráckeho deduška Semjona mi nenavodili správnu atmosféru, skôr pocit trápnosti. Ešte mám v zálohe Históriu násilia. Tak uvidím. ()

Němi

Cronenberg na stará kolena začal natáčet "normální" filmy a jde mu to náramně. Mafiánský příběh dokáže párkrát mile překvapit, díky čemuž si neustále drží úžasně napjatou atmosféru. To jak díky suveréní režii, tak zásluhou několika hypnotických hereckých výkonů. Na patřičně drsném snímku je vidět, že režisér už má něco za sebou, a tak tu takové ustřihávání prstů je naprosto samozřejmé a nesnaží se jen levně šokovat. I to snímek zvedá. I když není film bez chyby, tak je to pořád silný zážitek, navíc i v mnohém tak nějak originální a přesně zahraný. ()

Arsenal83

Film sa mi páčil, ale hlavne a vlastne výlučne po tej thrillerovej vložke a hereckých výkonov. V podstate každý bol bezchybný od starého mafiána až po kráľa Vincea Cassela. A Naomi Watts je tiež jedna z topiek. Takže v tomto chválim, hoci zápletka mohla byť aj prešpekulovanejšia. Samozrejme si nezatváram oči nad tým, že opäť boli použité stereotypy. Samozrejme len tie povolené, lebo stereotyp na cigána či černocha, nebodaj dokonca žida, to sa nesmie. Ale na zlých "Rusákov" to sa priam musí. Zase sú všetci znázornení ako mafiáni alebo príslušníci KGB, všetci chlastajú a nevedia sa správať, sú hrubí a neohrabaní. Stereotyp ako vyšitý, ale bez toho už západ nedokáže natočiť film. Som zvedavý, kedy sa konečne natočia Prísľuby z východu 2, kde sa režisér zameria na cigánsku mafiu, ktorá po celom Anglicku zdiera vlastných, núti ich k prostitúcii a kradne im benefity. Tiež dobrý materiál na film. Či to sa už nesmie? ()

Tomco

cronenberg je spat! vivat cronenberg! vsetkemu kraluje fantasticky viggo mortensen, ktory sa nerealne premenil v praveho rusa. nielenze tak vyzera, ale jeho slovny prejav, mimika, pohyby su absolutne identicke s ludmi tejto destinacie. na paty mu slape francuz vincent cassel, ktory ma sice ochudobneny priestor na placi, ale za to, ked sa tam objavi stoji to zato.. tzv. prava ruska mafianska spina. tolko k hercom.. hudba je v poriadku a ano zaver je trochu priblbly (ale moc to nevadi). inak tu mame cronenberga v najlepsom vydani. jeho tradicne rysy, ako napr. paradne detaily vrazdenia, podrezavania hrdiel, odstrihavania prstov..vsetkeho si uzijeme aj ked sa pan reziser ocividne od cias shivers, rabid, brood kroti. vychodne prisluby su kvalitka a oplati sa do toho ist. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie