Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

haWranka

Určitě mám zážitek z tohohle filmu hodně ovlivnějnej dabingem (jeden z nejhorších, co jsem slyšela!), ale pro mě byl tohle prostě dobrej thriller. Kvalitní herecký výkony, především od Vigga, příběh dejme tomu... Problém byl, že pointu jsem prokoukla během prvních cca 15 minut a to si nemyslím, že jsem kdovíjak prozíravá. A závěrečné překvapení se nekonalo... Nejsem zklamaná, jen v tom asi nevidím to, co všichni ostatní... ()

Joski

Ten rýchly koniec ma trošku sklamal. Inak slušne natočené a v českom dabingu je ruština náramne smiešna. Cronenberg rozhodne diváka nesklame a tento drsnejší kúsok možno bez problémov odporučiť. 70% ()

dodona

Som ohromená. Asi je to kombináciou príbehu, komornosti, brilantných hereckých výkonov a skvelej Cronenbergovej réžie. Jednoduchosť stvárnenia a atmosféra ma proste dostali a k tomu Mortensenov asi životný výkon ... Ano priala by som si to plánované a zrušené pokračovanie. ()

Pilník

Z nějakého zvláštního důvodu mě ta Ruská mafie přijde "sympatičtější", než ty ostatní... Herecké výkony Vigga Mortensena a Vincenta Cassela jsou obdivuhodná a i když film nemá nijak závažnou dějovou zápletku, tak diváka vtáhne a nepustí... Ta ponurá atmosféra a celkově je to takové zpomalené až to člověku nahání hrůzu. Jak zde hodně lidí píše, tak tento film se v mém měřítku snadno vyrovná Americkému Gangsterovi, možná ho i předčí v určitých situacích.... Ti Rusové jsou prostě šílení !!! 90 % za mě jasných !! ()

BDMarty007

Thriller z prostředí ruské mafie v Londýně je určitě zajímavým exkurzem do zvyků a rituálů této komunity. Jakýkoliv pohled do tohoto světa bývá děsivý a depresivní. A skutečně, míra brutality uvažování i činů je opět šokující. Je to ale celkem dobře napsaný příběh, napínavý, celkem uvěřitelný. Viggo Mortensen je ve své roli vynikající. Naturalistické, místy šokující ale svým vyústěním ne tak depresivní, jako většina filmů s podobnou tematikou. Dobrý thriller, dobrý film. ()

danny_21

Koukněme se na Vigga, kde se v něm ten Nikolaj vzal, že on je za tím Davča :-) Kvalitativně o kousíček lepší než předchozí Dějiny, možná i díky Naomi, výbornému Vincovi a skvělé výměně názorů v lázních a v přitom v rouše Adamově, všechna česta - jen tak dál všichni zmínění, Dave necháš už ty potvory chvilku na pokoji, docela ti to bez nich jde :-) 75 % ()

bearmeedek

Krimi, které dokáže zaujmout a pohltit. Ruská mafie, podnikající s lidkým masem z Východu, v Londýně narazí na čistou a spravedlivou duši zdravotní sestry. Takže je tu průšvih a potkávají se zde momenty brutálního násilí s citlivými chvilkami, s vybroušenou hudbou, ruskou kuchyní a východo-mafiánským folklórem. Příběh založený na pravdivé stuktuře ruského klanu Vory v zakone. Autenticitu hlavní postavy vyladil sám Viggo Mortensen, který samostudiem zjistil a režiséra seznámil s důležitostí tetování na svém hereckém těle. V ruském podsvětí je tetování zločince jakýmsi životopisem jeho hříchů, kde a kolikrát seděl ap. V kriminále pak je jasné, kdo nový právě nastoupil. Mimo to Viggo projel část Ruska, sledoval život a poslouchal řeč a přízvuk. Protože ruské debaty ve filmu nebyly dabované, byly některé role obsazeny Evropany, aby ruský přízvuk byl pravděpodobnější. Ve filmu je hodně cítit snaha, aby působil reálně. To byla i parádní bitka v sauně, kde "ruskoj geroj" přežil skoro zázrakem. ()

junxi91

Film krutý a brutální jako průměrný pobyt v sibiřském táboře nucených prací za vlády báťušky Stalina. Spousta nechutných scén, krve, zabíjení - podřezávání krků. Samozvané společenství ruského organizovaného zločinu - vorů v zákoně. Do tohoto světa se nedopatřením dostane obyčejná porodní asistentka v podání Naomi Watts, která ale také patří k ruské menšině a pozná ty "špatné" ze své ruskojazyčné enklávy. Vynikající a zároveň strach nahánějící Vincent Cassel v roli syna Kirilla, který se jako vor od narození umí bavit, chlastat a prznit kurvy. Jeho otec v roli Armina Muellera-Stahla byl ještě děsivější, protože byl navenek velice klidný a rozvážný, zároveň však dával rozkazy k zabíjení nepohodlných a dokonce pro něj nebylo problém zotročit 14ti letou holku, znásilnit ji a udělat ji dítě. Naštěstí zde máme "obyčejného řidiče" Nikolaje v podání Vigga Mortensena, který to vše tak nějak držel při zemi a snažil se mírnit nekontrolovatelného Kirilla, a nebohá Naomi jako porodní asistentka díky tomu snad vyvázla bez důsledků. A ta bojová scéna Nikolai vs. dva Čečenci v sauně byla jedna z nejlepších, kterou jsem kdy viděl, Nikolai se rval o svůj život jako lev. Film je nepříjemný, mrazivý, sugestivní, temný, plný beznaděje v boji proti ruskému barbarství, ale celou dobu v něm vidíme jakési světélko ve tmě. ()

Likan7

Tak jsem asi filmový barbar, ale já v tom neviděl nic moc extra. Jako jo, Mortensen je skvělej, Cassel geniální, ale jejich dvojka bylo to jediný, co mě v tomhle mafiánským bijáku zajímalo. Tohle je snad jediný žánr, který mě nechává snad pokaždý chladným, ať už to je Kmotr nebo Východní přísliby. Tak pardon no.. ()

rublik05

Obával jsem se stopáže, jelikož jsem si nebyl jistý, jestli se během 100 minut dá smysluplně odvyprávět film o mafiánech. David Cronenberg však mile překvapil, nejen že se jedná o skvěle napsaný a natočený příběh, ale zvládl ho i opatřit výbornými akčními scénami, za což má můj velký obdiv, takovou parádu jsem fakt nečekal. Herci jsou přímo úžasní, Viggo Mortensen mě bavil teda neskutečně, zaujme i syrová a drsná atmosféra, příběh je dostatečně poutavý, děj správně graduje, vše funguje jak má. Osobně jsem čekal malinko odlišné zakončení, jinak ale není co vytknout, luxusní záležitost. 9/10. ()

Lupes

Opět veliký údiv nad zdejší oslavou tohoto pokusu o ruského Kmotra. Je to velmi průměrný thriller s kýčovitým happyendem, který boduje snad jen v úvodních 15 minutách. Pak se kouzlo ztrácí, pointa je zřejmá a jediné, co zůstává v paměti, je snaha šokovat explicitně zobrazovaným násilím. Soudnější část publika bude místo extatických výkřiků nadšení spíš potichu zvracet. ()

Nix

Gangsterka založená na skvělých hereckých výkonech a občasnou akcí, která exceluje scénou v sauně. Ale jinak ji tam zas tolik není a více se film soustředí na příběh. Není to tak špatný, ale do dokonalosti to má hodně daleko. Ale jako dobrá gangsterka to celkem funguje. ()

Lichty

Když už pro nic jiného tak alespoň za tu neuvěřitelně živelnou bitku nahého Vigga Mortensena v sauně. Velice silné čtyři hvězdičky. ()

thanks

Tenhle film byl pro mne velkým překvapením...dlouho jsem v kině přemýšlela co ve mě název evokuje a asociuje...byly Srdečné pozdravy z Ruska...čím?nějak mi tenhle příběh v čele s hlavním hrdinům připomíná Jamese Bonda ale po Rusku...sceny jsou efektní, brutální, hudba skvělá, kamera citlivá, herci velice přesvědčivý ...jen to k tem 5* malo chybi...Ale zatim pro me film roku 07 ()

dino.h

Tento film mě od začátku pohltil a pak mě nakonec trochu nechutně vyplivnul. Právě proto to ode mě nedostane 5 *. ()

D.awi.d

Tak tohle je ten stoprocentní Cronenberg.Tohle je to, co ostatní viděli v Dějinách násilí.Já to vidím až tady, ale nevycházím z údivu, to je super! Vigo čističe bych se asi bál. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie