Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

kubilov

"Londýn je město kurev a buzerantů." Opravdu dobrých filmů o svérázné ruské mafii a jejích "vorech v zakone" je až zoufale málo. Eastern Promises budiž zářnou výjimkou. Výtečný příběh s klasickou linkou zdola-nahoru s totálně skvělým badass Viggem Mortensenem, který jakožto pouhý řidič šéfova syna nakonec stejně všem vypálí rybník. K ruce má sympatickou a křehkou porodní asistentku s ruskými kořeny Annu, jejíž touha po spravedlnosti místy zachází až do přílišnýcg klišé, což je ale vzhledem k postavě poměrně pochopitelné. Jak už jsem zmínil, Viggo je fakt top, Vincent Cassel se na Rusa až překvapivě dobře hodí a Armin Mueller-Stahl vypadá jak pravý boss. Možná lehce o pár procent nadhodnotím, ale tahle skvělost si 5* zaslouží. ()

johnsnow

Filmy o mafiánoch môžem, ale to sa tam musia kiliť a tak podobne. Tu sa len kecalo a kecalo a máločo udialo. 1* za Aragorna, druhí za Kirila a tretia za jedinú ale fakt slušnú akčnú scénu v saune. ()

DassemUltor

Jen mi to trochu kazila ta slunickova blondýna a příběh nebohý ruský prostitutky. To asi aby se na to mohli dívat i ženský. Jinak jsem hodně cejtil Aragorna, Vincenta, hlášky, tetování a scéna v sauně byla epic. ()

Olafsson

Viggo Mortensen je tady geniální a skvěle se doplňuje s Naomi Watts a Vincentem Casselem.. Úchvatný film který jsem viděl už několikrát. ()

helrohir

Veľmi pôsobivý film, ktorému do plného hodnotenia chýbal snáď len vyhrotenejší a menej patetický záver. Film je poňatý veľmi komorným štýlom bez akýchkoľvek veľkolepých akčných scén, ale zato kladie mimoriadny dôraz na detaily (občas až nechutné), charaktery a drsnú atmosféru mafiánskych klanov. Leví podiel na konečnom výsledku má Viggo Mortensen, ktorý svojím výkonom a charizmou budí všeobecný rešpekt. Samozrejme aj ostatný herci zvládli svoje úlohy perfektne, ale Viggov výkon bol naozaj taký živočíšny. Z ostatných filmových prvkov si osobitnú pozornosť zasluhuje najmä kamera. 80%. ()

adamix

Čakal som, že Mortensen bude trochu drsnejší, ale to by nebol až taký problém. Najväčším problémom je podľa mňa nanič dej. Bohužiaľ, tá honba za minulosťou a skutočnou pravdou úmrtia znásilnenej dievčiny, ktorej stopa vedie k dverám ruskej mafie sídliacej v Londýne nie je podľa mňa to pravé orechové, čo som zažil napríklad pri kultových Scorseseho Mafiánoch. Od Cronenberga by som čakal niečo trochu viac. Viac ako len 100 minút čakania na niečo geniálne (okrem asi 3 - minútovej silnej scénky v saune, ktorá je nezabudnuteľná), pričom tej geniality tu trochu chýbalo. Herecké výkony ušli, Naomi Watts bohužiaľ len priemer, prezentácia životného stereotypu ruských GOODFELLAS prekvapivá, ale inač nič moc. Z hodnotenia a dobrých recenzií som toho čakal viac. Škoda. Cronenbergov talent však nepodcením. 2* a 50%. ()

subic

Mám rád tenhle film, 1) odehrává se v Londýně, 2) má tu potřebnou dávku syrovosti, 3) je skvěle obsazen, skvělý Viggo Mortensen, Naomi Watts, Vincent Cassel a Armin Mueller-Stahl. Je to zážitek, viděl jsem to před 10 lety na DVD a teď na to koukám po těch letech takhle pozdě večer na ČT2. Chybí tomu v podstatě hudba, která by dodala na dramatičnosti, ta tu není veškerá žádná a přitom přeci Howard Shore umí. ()

0verseer

”He is no driver, he is the undertaker.” Mortensenov herecký koncert. Jeho Nikolai Luzhin je postavou, ktorá sa pri sledovaní vryje pod kožu a zapíše do pamäti. Oceňujem komorný nádych a pomalé tempo, ktoré ostro kontrastujú s neprirodzene pôsobiacimi a za každú cenu bombastickými americkými filmami podobného žánru. Každá veta tu má svoju váhu a Cronenberg tak dokonale využíva potenciál svojich rázovitých postavičiek. Sklamal len na môj vkus zbytočne sentimentálny záver, ktorý mi vzhľadom na odmeraný priebeh do konceptu filmu príliš nesadol. ()

liquuid

Pro me trosku lepsi trojka. Jednoduche, prime, predvidatelne, ale i tak celkem poutave. Ja zde vidim problem uz v zarodku a to je obsazeni (nikoliv vyber postav) pro rusky film. Hlavni kapo vypada jak ital a jeho syn jak Cid z doby ledove. Nicim me to extra nezaujalo. ()

hrumsrt

Režisér David Cronenberg na můj vkus překvapivě hodně sází na jistotu.. Jedná s o druhou spolupráci dua Cronenberg a Viggo Mortensen, kterou nakonec doplní ještě dva projekty.. Jak v Dějinách násilí sázel na psychologické dopaty a pohrával si s atmosférou, tak zde dělá vlastně totéž.. Jen si prostředím zvolil rovnou ruskou mafii. A podle mě mu tyhle komorní žánrový kriminálky nejdou. Není tady žádná snaha vám představit ten svět a uvést vás do chodu, kdy chápete, co ty postavy dělají, když zrovna nejsou na plátně. Velkou snahou mu budiž polidštění těhle společenských vyloučenců, ale úplně to postrádá to Coppolovo kouzlo a šmrnc. Snímek nikam nespěchá, přestože mu téměř od prvních chvil hoří koudel od krátké stopáže, která je pro tomhle filmové téma úplně nepochopitelná. Příběh na mě působí neskutečně chladně a odměřeně, příběhem mě to neponořilo a emocemi úplně minulo. Taková béčkařice, kde se omylem vyskytli herci, kteří umí bravurně zahrát asi všechno. Minimalistická podívaná, kterou táhne duo Viggo Mortensen a Vincent Cassel? Aha to vůbec.. Ano, zmíněné herecké duo funguje výborně a ve všech svých protikladech dokáží upoutat, ale na mě to působí jak leklá ryba.. Ale pak je tu ta sauna.. Scéna, která do tohohle filmu nějak nepatří. Na malém prostoru téměř dokonalá dravá scéna, která svojí přirozeností a surovostí plivne tomu pomalému tempu do tváře. Ne, to všechno předtím není žádná výstavba! Takový film mě štve, v tolika věcech by se to dalo udělat jinak a bylo by to naprosto ikonická gangsterka, ne my radši budeme soucítit s někým, kdo nezabíjí děti... Jinak Viggo jako mafián působí jako totální klasa, kdy ještě dneska bych mu nějakého "Frankieho Kudlu" s chutí dohodil. 60% ()

MataJeBuh

Film kterému jsem se hrozně dlouho vyhýbal a na štěstí jsem mu dal šanci. Uchvátila mě atmosféra, realističnost a herecký výkon Mortensena ruského podsvětí v Londýně. ()

RafaKrakal

Zákoutí ruských vorů v zákoně je popsáno nesmírně zajímavě, herecké výkony jsou velmi dobré, nicméně příběhová stránka silně pokulhává. 75% ()

Peters18

Viggo je excelentni ale hlavni hvezda toho filmu pro me byl Armin Mueller-Stahl, jeho boss ruske mafie nemel chybu. Jedna * dole jenom za ponekud divnej konec a ve vysledku naprosto zbytecna pointa s Viggem(policajta z neho fakt delat nemusel kdyz to nakonec vlastne ani nebylo potreba, film by se bez toho dle me obesel) ()

ottik274

Ne, že by se mi ten nelíbil.Má své silné okamžiky, Viggo Mortensen byl výbornej, dějově vás taky nejspíš zaujme, ale mně chyběla trošku větší dějová propracovanost a na konci máte takový zvláštní pocit, že tomu filmu prostě něco chybí. 65% ()

Filipes

Tak tímhle filmem u mě strhl Viggo Mortensen nálepku "Aragorna" a nalepil novou "drsňák jak má být". Drsný film jenž zobrazuje počinny ruské mafie se všemi jejími zákony a způsoby tak, jak se patří. Bitka v lázních byla opravdu drsná a bolelo mě celé tělo a i samotné rozzuzlení a postupné seznamování s hlavní postavou bylo opravdu překvapující. Nominace na zlatý globus na pravém místě. ()

m.zub

Neuvěřitelně stísněná a komorní atmosféra je hlavní devizou filmu, díky které jsem byl ochoten režisérovi odpustit i určitá klišé, občasné tlačení na pilu a nepříliš dotažený závěr. Život odvrácené strany Londýna, který se podle mě Cronenbergovi (i přes určitou stereotypizaci) podařilo vystihnout snad ještě lépe, než Frearsovi ve Špíně Londýna (který mi při sledování vyvstal na mysli), násilí, jež však nepůsobilo samoúčelně a ve filmu mělo své místo (např. pekelně intenzivní souboj v sauně). Vše doplněno výbornou hudbou a především přesvědčivými hereckými výkony (mimochodem, jak sakra Mortensenovi v Pánu Prstenů zamaskovali ta tetování a odstranili přízvuk? Po shlédnutí příslibů bych uvěřil, že tenhle člověk strávil mládí stříháním prstů v ruském gulagu). Taky by mě celkem zajímalo, jak se ruští diváci tváří na to, že hlavní role Rusů ztvárnili Američan, Francouz a Němec... Mimochodem, v době, kdy jsem film sledoval, jsem se rozmýšlel, jestli jet na studijní pobyt do Londýna nebo Haagu. Po shlédnutí se přikláním spíš k Haagu – Východní přísliby mě skoro přesvědčily, že v hlavním městě Británie jsou jen „whores“, „junkies“, „queers“ a mafiáni:-) A narazit na pokérovanýho Mortensena někde v sauně, asi bych si tu oční bulvu raději propíchl sám... Velmi sugestivní film a silné ****. ()

hihhou

Pokud chcete vidět film bez konce, plakajícího Kirila a Viggovo pér*, tak je to film práve pro Vás. Pro mě hluboké zklamání. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie