Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

Muff

Drsný film, výborně vybraní herci. Naomi to teda opravdu sluší, scény jsou bez zbytečné vaty, dialogy občas okořeněné černým humorem, ve kterých je často vyřčeno to, co řečeno nebylo. Vidím ho stále znovu a znovu a vychutnávám si tu dokonalou symbiozu výborného herectví, vypilovaných dialogů a vygradovaných scén, atmosféry a hudby. Cronenbergův minimalismus (ve smyslu úspornosti děje a důležitosti každého slova, pohybu, výrazu) mne opravdu blaží. ()

Thovt

jeden z filmů, který se hned po dodívání zdaj bejt kvalitním, ale nijak zvlášť nevybočujícím filmem, aby člověk o půl roku pozdějc zjistil, že ho pořád má v hlavě. tohle asi dělí vynikající filmy od řadovýho nadprůměru... ()

CrazymanM

Dobrej film,dobré téma,dobré herecké výkony,ale bohužel jen dobré!Opravdu mi tady něco chybělo,když si tady tak čtu komentáře,měl bych být po shlédnutí filmu nadšený,ale to nejsem.Škoda,čekal jsem víc. ()

cromagnon

Ruská mafie je banda hrdlořezů a Vory v zakonje jsou ďáblové z pekla ruských kriminálů. Na jednoduchém příběhu krásně vynikají brutální Cronenbergovy záseky a precizní znalost prostředí. Glorifikace kmotrů se nekoná, vše dostáváme pěkně za syrova. Film má přesto potenciál oslovit širší publikum (výživné prostředí ruských „podnikatelů“, herecká esa). Pro mě nejlepší Cronenberg a nejtvrdší badass Mortensen (teď už těžko někdo může pochybovat o jeho koulích)). Bezpodmínečná nutnost původního znění. VIGGO rules!!! ()

swinevenca

Mortensen je dost fanatický herec, když dokáže takhle vypilovat ruštinu, ale to k němu patří, během LOTRa prý spal v Aragornově plášti, i když proti Danielu Day-Lewisovi je to pořád normální herec:) Samotný film se mi líbil, ruská mafie v Londýně v čele s hodnym dědulou, který klidně trochu zretušuje rodinu, přesvědčivý Mortensen, drsné a akční scény podle mého gusta ()

turistta

Tento film ma zasiahol ako blesk, ani som sa na neho netešil, len tak som sa rozhodol že si ho pozriem a dobre som urobil. Kľudne môžem potvrdiť, že toto konkuruje aj Krstnému otcovi. Nejedná sa síce o Talianov, ale o Ruskej mafii v Londýne. Po zhliadnutí sa na toto nezabudne, herci sú dosť presvedčivý. ()

anticapa

Podobné jako Dějiny násilí- nic převratného, originálního, ale velmi dobře odvedená filmařina, která stojí za shlédnutí. ()

Matamoroz

Opravdu netradiční gangsterka pojatá v komorním duchu. Připomíná mi některé filmy Pedra Almodóvara. Malý počet herců, jednoduchá dějová linie, sázka na detail. Celkově vskutku nehollywoodské. A přiznám se, že Aragorna (Viggo Mortensen) jsem opravdu nepoznal. Je to uplně jiná osoba! ()

BenchPress

Hodně drsná a propracovaná gangsterka. Skvělý příběh plný zvratů ve mě zanechal stopy a klidně bych se nechal ještě dobrou půl hodinu filmaři bavit. Hodně těžká porce na strávení. Herci jsou skvělí. 5/5. ()

calculus

Autentické, přímé, syrové. Ani noblesní Kmotr, ani pouliční ranaři z Mafiánů, nic podobného, Rusáci to prostě vidí trochu jinak. Viggo Mortensen byl pro tentokrát hodně řízný chlapík, některé jeho "pracovní záležitosti" kamera brala pěkně zostra. Líbil se mi jeho osobnostní duel s Vincentem Casselem, mělo to pointu. Naomi Watts, tak pro ni mám slabost ;-) Film si držel tempo a hutnou atmosféru, dobře působila i ruská mentalita, byla všudypřítomná, ale nepodbízela se. A závěrečná "obchodní schůzka" v sauně, tomu říkám grandiózní finále. ()

spotczek

Příběh celkem ujde, snad že je tak jednoduchý a nechybí tam klaďas jako ďas ve správném hollywoodském podání (v zápase o život i bez spodních katí), ale strašně mi nesedí klišovití hlavní hrdinové - když Rus, tak ožrala a mafián či bývalý agent KGB; když mafián, tak fakt hrdlořez a postrach i pro parťáky; když bos, tak nemilosrdný i k vlastnímu dítěti; když zdravotní sestra, tak milosrdná až k naivnosti; když policisti, tak vševědové; když prostitutka, tak z chudé vsi na Ukrajině; když agent, tak superhrdina atd. - a hlavně mi nesedí, jak si všechny ty herecké hvězdy z Británie, Ameriky, Kanady, Německa, Francie atd. (žádný Rus) hrají na Rusy! Nedávno jsme zrovna přepli televizní kanál ve chvíli, kdy Miloš Forman hovořil o svých Vlasech, jak měl strašný problém původním autorům muzikálu vysvětlit, že stejná stylizace jako na divadle ve filmu prostě nefunguje, že strom musí být ve filmu vždycky strom! Nemůžu si pomoct, ve Východních příslibech taková opravdovost chybí, přestože všichni hrají opravdově. ()

teplic

Viggo je super herec. Dokáže už len mimikou napodobiť Rusa (tie ohyzdné úškrny, fuj), súložiť s ukrajinskou prostitútkou, pobiť sa do krvi v saune s hongajúcou sa cicinou a pritom ostať dobráčiskom. Do detailov prepracovaný film, čo potvrdzuje aj scéna, kde hlavný ruský týpek žerie slnečnicové semiačka. Chýbali už len šuštáky, squatovanie a anexia. Inak teda aj tu musel byť finálny bozk, lebo bez toho to nejde. Сука Блять. ()

jungewolf

1)Jeden z nejlepších bojů "na život a na smrt" - sekvence z lázní . 2,3, 4) ... špičková kamera, režie, herci, scénář atd. : O spoustu levelů lepší drama než cca 90 % akční + thriller. produkce ( tv. i filmové) za desítky let : 4 * a 90 % . ()

Bilky

Silný a krvavý Cronenberg! Jako za mlada :) pomalšie tempo, žiadne barličky ani čierno-biele postavy. Fajn mrazivá depkoidná atmosféra a rusácki hajzli pair-excellance. Zaslúžených 5* a 81% ()

muti

ked pozeram na tematiku filmov ruskej mafie tak Eastern Promises su vykreslenim zakulisia asi topka. no a v sucastnosti aj John Wick ()

vodkasesemte

Sometimes birth and death go together. In Russian prisons your life story is written on your body in tattoos (ten kontrast s konzumníma prasatama, které mají tak nudnej život, že chodí do tetovacích salonu - koho zajímá jejich příběh). You dont have tattoos, you dont exist. Never speak to anybody about your captain (code). Clean up situation. Anger is very dangerous. Makes ppl do stupid things. Slaves give birth to slaves. I am dead already. I died when I was fifthteen. Now I live in the zone all the time. Jinak sračka. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie