Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Doudis19

Nedovedu si představit, že by vůbec kdokoli, i kdyby nešlo o akademií léta přehlíženého Balea, za takhle přesvědčivý výkon nedostal oskara. Podle mého je letošní držitel vedlejšího hereckého výkonu, téměř tak jasný, jako před rokem Waltz a ještě před ním Ledger. A to se Bale ještě může cítit ukřivděnej, že jeho role nebyla oceněna jako hlavní. Herecké výkony jsou to, co především táhne tohle drama, společně s pár opravdu emočně fungujícími momenty a několika senzačně natočenými zápasy. ()

TheBalrog

Film The Fighter sbírá ocenění jako na běžícím pásu, na začátku roku si odnesl dva zlaté glóby a získal sedm nominací na Oscara. Díky tomu je právem považován za jeden z nejlepších filmů roku. Chtěl bych opravdu vyzdvihnout Christiana Balea, jak on zahrál Dickiho Eklunda to bylo opravdu neskutečné. A právem je díky tomu nominován na Oscara a popravdě se stal v jeho kategorii pro mne největším favoritem. Ty jeho gesta během filmu, a to i jak se chová a nesmím zapomenout na to jeho skákání z prvního patra do odpadků. Prostě paráda! Film sice není další Rocky, nebo Zuřící býk, které se v tomto žánru stali legendami, ale i tak se určitě velmi rychle zařadí hned za tyto dva velikány po bok Těžké Váhy. Skvělé boxerské drama! ()

Cedr

Klasická sportovní story, která tady byla už tolikrát. The Fighter je však příjemně (ne)sympatický a záhadným způsobem - pravděpodobně díky přirozené uvěřitelnosti - chytlavý. Navíc naprosto bez debat skvělé zahraný a to nejen Christianem Balem v další naprosto ďábelské roli. Scény v ringu jsou natočeny tak poutavě, že mám teď chuť naladit nějaký sportovní kanál. ()

Triple H

Príbeh je klasika o tom ako sa z nuly stane hrdina, avšak spôsob akým je Fighter podaný túto dejovú linku odsúva až na druhú koľaj. Prim hrá osobný život hlavného hrdinu - v tomto prípade ako dokáže niekedy rodina/blízki človeka skôr brzdiť ako mu pomáhať. Napísané je to veľmi fajn - niektoré dialógy sú dokonca výborné. Ja mám podobné príbehy veľmi rád a aj Fighter ma nakoniec za to srdce chytil, ale trošku menej intenzívne ako som čakal. Ono je to práve tým, že hlavný hrdina stojí viac v úzadí a jeho konečný triumf teda mne ako divákovi nepriniesol až tak výraznú radosť - bola to len akoby vedľajšia súčasť deja. Herecké výkony sú bez výnimky všetky veľmi dobré, ale najvýraznejšie pochopiteľne vytŕča Christian Bale. Ten exceluje, strháva všetku pozornosť na seba kedykoľvek je na plátne a Wahlberg mu sekundovať veľmi nestačí. Zo záberu na skutočného Mickyho a Dickyho pri titulkoch sa mi však videlo, že takéto rozloženie úloh je obom pánom dosť možno vlastné aj v reále, pričom Bale Dickyho podľa všetkého vystihol sakra presne. Na začiatku filmu som mal dojem, že trochu príliš tlačí na pílu, ale v priebehu filmu spomalil a veľké množstvo scén odohral skutočne exemplárne. Vzhľadom na skutočné temperamenty zobrazovaných postáv je teda dosť možné, že Wahlberg upozadený proste byť mal. Marky Mark je po celkom dlhej dobe dosť fajn, mal moje sympatie, nič nekazí, ale chýba mi v ňom živlenosť - dravosť. Boxerské zápasy samotné sú však naozaj čisto okrajové. Z hereckého hľadiska určite zaujímavý film a pre moju náklonnosť k podobným príbehom dávam vyššie hodnotenie. ()

chelseaman22

Bohužel symbióza Wahlberg / Bale je strašlivá. Do očí bijící nesoulad utváří film těžko ztravitelným. S potěšením vzpomínám na snímek Těžká váha - to byla jiná káva. Nedokáži pochopit, čím si C. Bale zasloužil Oscara, asi nebyl velký výběr. Celý děj byl nekomplikovaně nudný. 60% ()

Saraph

Sakra, takovou mámu bych fakt ale potkat nechtěl. Narodit se jako jeden z devíti potomků, asi bych se zcvokl. Bale byl opravdu výtečný. Je vidět, že hrát roli "skoroblázna" se mu velice daří. V podstatě docela Rocky, no. Jednou v ringu, pak se řeší probémy v rodině. ()

Jizni Tlapa

The Fighter based on the true story je zajímavý ze dvou důvodů. Může se pyšnit skvělým scénářem a skvělou hereckou ústřední dvojicí. Wahlberg a Bale dávají tomuto poměrně nezajímavému námětu na lesku a posunují ho za hranici běžného průměru. Vše ostatní jde naopak bohužel pod onu hranici a tak výsledných "pouhých" 80% je na místě. Přidat na choreografii tréninku a boxovacích scén, "hákoval" bych pět hvězd!!! ()

DaUr

Každý životopisný snímek má tu nevýhodu, že scénárista, a vlastně i režisér, mají svázané ruce téměř ve všem, od gradace příběhu, přes chování postav až po konečné 'rozuzlení'. Takovéto snímky jsou z (pro mne nepochopitelného) důvodu velmi často oceňovány cenami typu Zlatý glóbus, nebo dokonce sám velký Oscar, a to prostě z toho důvodu, že jsou "podle skutečné události"... Sám Fighter je kvalitně natočený snímek - kromě hereckých výkonů (mezi kterými jednoznačně kraluje Bale) nutno zmínit režii a kameru (na druhou stranu ale film postrádá nějaký výraznější hudební motiv). Což by se dalo odpustit. Co se ale odpustit nedá je to, že příběh Mickyho Warda prostě není zajímavý... ()

Sonnik

Docela trefa. Herci to táhnou v čele s Balem. Ten je neuvěřitelný. Tyhle role mu prostě sednou. Nedivil bych se, kdyby ten crack fakt kouřil. Ale není to všechno. I celkové vystihnutí maloměsta je parádní. Celá Mickyho rodina v čele s matkou je dost nechutná a člověk se potom nesoustředí jenom na to, že Bale je největší hajzl. Parádní drama. "Do you think I knocked down Sugar Ray Leonard?" ()

st.jim

Ač je příběh tuctový a prakticky se tu nic nového pod sluncem nenajde, tak překvapivě vše do sebe pěkně zapadá a funguje. Díky Baleovi je to víc než průměr, díky němu je to takové, jaké to je. Něco, co by bez něj nemělo.....šmrnc. ()

ivan_drago

Rodina Wardů vypadá jak dyby byli všichni zplozeni po incestu... Bale hraje Dickyho tak, že ten crack snad fakt bral a další honba za americkým snem může začít. Perfektní sportovní drama. Moc se mi taky líbila autentičnost snímaní zápasů a vůbec celá atmosféra filmu. ()

Mrkvič

Po 30ti minutách bych jakýkoliv jiný film kvůli těm negramotným americkým dementům vypnul. Už kvůli tomu doufám, že si Melissa Leo a hlavně Christian Bale oscary odnesou. Kdybych to ale vypnul, byla by to ohromná škoda. Po hodině se do televize dostal dokument o starším z bratrů a já si užil první silné scény. A když už jsem si říkal, že film vlastně nenabízí žádné zajímavé sportovní záběry, dočkal jsem se i v tomto směru. Byl to prostě mazec a ty skutečné zápasy, pokud je to aspoň trochu podle nich, musely být úžasné. ()

capák

Fighter je celkem zajímavý boxerský drama, který má oproti podobnejm kouskům výhodu v tom, že je možná přece jen o něco uvěřitelnější. Filmu vévodí jako vždycky vynikající hereckej výkon Christiana Balea a doufám, že po Zlatým glóbu si za svoji roli odnese i Oscara. Bale svým výkonem zastiňuje i Marka Wahlberga, kterej mě osobně přišel trochu nevýraznej. Stejnej problém mám bohužel i s celým filmem. Fighter mi dokázal pěkně zpříjemnit večer, ale jinak kolem mě v podstatě jen tak prošuměl a nic ve mě nezanechal. Nebejt Christiana Balea, není pro mě celej film prakticky ničím zajímavej. Zatímco některý scény z Rockyho, Zuřícího býka nebo Těžký váhy si pamatuju i po několika letech, mám pocit, že na Fightera si nevzpomenu ani za pár tejdnů. Moje hodnocení tak vychází spíš z krátkodobýho pocitu. Z dlouhodobýho hlediska bych nejspíš nějakou hvězdičku ještě ubral. ()

bubun

Jsem velmi spokojená s průběhem filmu, napětím, zápletkou a obzvlášť s tím oldschool vzhledem, ale chybí mi nějaké rozuzlení ohledně problému šílená manipulativní rodina versus ostatní... Kvůli tomu dávám o jednu míň, konec příliš useklý. ()

markuc

Na filmu ještě před zhlédnutím zaujme celkem hvězdné obsazení v hlavních rolích. Jedná se biografické drama alias skutečný příběh o strastiplné cestě nadějného boxeristy (Micky) a pomoci od svého (bývalého?) bratra-boxeristy (Dicky) – samozřejmě se na cestě skrývá mnoho úskalí. Dále zaujme, že Walhberg nehraje vůbec špatně, ba naopak (překvapivě) a Bale mu výborně sekunduje (nepřekvapivě – zasloužený Oskar). Walhberg si film vydupal skoro ze země, pracoval na něm několik let, pěkně dlouho se na roli připravoval a výsledek tedy tomu odpovídá, i když nejde o boxerský film, boxerské prvky jsou velmi dobré. Netuším, co k filmu více říci, nejedná se o žádný blockbuster, nebýt Oskarů, tak se k nám možná ani do distribuce nedostane – ale je to ten typ filmu, který naznačuje, že v Hollywoodu ještě umí točit inteligentní dramata. ()

Sfinkter

Bale hraje tak geniálně, až to ze začátku působilo jako přehrávání. Příběh vcelku tuctový, dokumentární styl byl dobrou volbou jen v ringu. Dobrý film, výborný nikoliv. Ale rád se na něj opět podívám. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale