Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

oasismanik

Veľmi kvalitne natočená dráma z prostredia boxu, perfektný soundtrack a kamera. Neskutočne som obidvom bratom fandil. Nemyslím si, že by Bale predbehol Wahlberga, myslím, že obidvaja podávajú rovnaký herecký výkon, teda absolútne skvelý. Síce to nemá na klasiky Milion Dolar Baby, Zúriaci býk alebo Rocky, ale aj tak je to slabších 5*. "Dicky, pozri sa aký je namakaný, on nevyzerá, že by práve zliezol z gauča. Ak áno, tak chcem kurva taký gauč tiež." 9/10 ()

Dashiella

Keď vám vaša rodina celý život slušne lezie na nervy a hoci sa to bojíte priznať, skazila vám zopár životných šancí, sú to navyše do jedného totálni blázni, a na druhej strane vám občas svojsky dajú najavo svoju hlbokú lásku, tak si proste takýto koniec zaslúžite. Ani neviem prečo, ale z 10 nominovaných na tohoročného "hlavného" Oscara je pre mňa toto najúprimnejší kúsok, nech sa to už zdá hocikoľko vykalkulované. Pohlo ma to, Bale ma zabil, hlavne tá posledná scéna, skvelé charaktery(ľúbim Marka a Amy až za hrob), kopa (mierne retardovaných) sestier, mnou veľmi obľúbený spôsob vykreslenia prostredia a práce s ním.5. ()

PetrC.

《The Fighter》rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem měl možnost z boxerského prostředí zhlédnout. A nebýt Marka Wahlberga, neměl bych jediný důvod, proč si na tento snímek kdy v budoucnu vzpomenout. Solidní standard. 60 % ()

Grondal

Filmy v súvislosti s ktorými sa skloňuje slovo Oskar alebo Oskary sú iné. Dlhodobo pozorujem že z môjho pohľadu to býva u väčšiny týchto filmov na škodu a jednoducho si ich nedokážem takpovediac "užiť". Tento film však do tejto kategórie nespadá, aj keď je (možno) Oskarový, od začiatku ma chytil a nedovolil mi sa od neho odpútať a nedaj bože sa pri ňom nudiť, čo býva v takýchto prípadoch skôr výnimkou. Napriek tomu trpí (pre mňa) istými neduhmi ako je ústredná drogová téma, ktorá by pri inom filme pravdepodobne spôsobila, že by som po ňom nesiahol, a natoľko silné spracovanie(naozaj úžasný Bale), že po dopozeraní filmu som bol unavený tam kde od filmu očakávam relax a oddych. Niekto tieto veci samozrejme bude považovať za klady, lenže ja proste nemôžem, pocity neoklamem. Tak či onak, film určite stoji za pozretie. ()

george82

Film mě opravdu dostal. Životopisy opravdu můžu a tady se to zase povedlo. Ze začátku se člověk trochu snaží vcítit do jednotlivých rolí. Ch. Bala jsem skoro nepoznal a jeho výkonu jsem zpočátku moc nefandil. Když jsem ale viděl v konečných titulcích reálného Dickyho, tak jsem mu vše odpustil a složil poklonu za ztotožnění se s rolí. Mark Wahlberg se mi líbil stejně jako Melissa Leo. Byl z toho cítit opravdový život a filmu to dodá silnou atmosféru. ()

vieriX

Od dob prvního Rockyho je tohle naprosto bez debat jedno z nejlepších sportovních dramat. Ukazuje zde životní pády a opět cestu na vrchol bratru Mickyho a Dickyho. Dicky na jednu stranu bývalý vynikající boxer, který ale neunesl slávu a stal se z něho feťák a kriminálník a jeho mladší bratr, který je zároveň i jeho trenérem ale spíš než na úspěchy stahuje Mickyho níž a níž. Teprve vězení ukáže Dickymu tu správnou cestu a jeho rady pomůžou Mickymu na jeho cestě k titulu mistra světa. Už je nominace na oskary a zlaté globy ukazuji, že tu máme opravdu výtečný snímek. ()

HChinaski

Když si odmyslíme skvělí herecký výkon Christiana Balea a velmi dobrý výkon Marka Wahlberga, tak už toho moc nezbude. Fighter má své kouzlo, ale bez těchto dvou hereckých megastar by šlo o průměrný film. Na Million Dollar Baby se Fighter musí koukat z vééélkéého odstupu. ()

kubas369

Je pravda, že podobných filmů je na světě přece jen už dost a tehle typ přiběhu začíná být docela ohmatané zboží, ale přesto mám pocit že tehle film je něčim dost jedinečný, zrovna v tomhle příběhu je něco zvláštního a tou zvlaštností je pro mě spoluprace Marka Wahlberga a Christiana Balea. Oni si neuvěřitelně herecky sedli. Možná se zdá, že celý film táhle ChB, který si za tuhle roli odnes oscara nebudu rozebírat jestli zaslouženě (podle mě určitě), ale MW a tomu se sám divím není vůbec pozadu. Spolupráce téhle dvojice z toho přeci jen dělá něco výjmečného. Dobře možná, že jsem sentimentální a že tenhle druh filmu mě prostě bere ale ono to celkově není špatný film jen asi přišel v nesprávnou dobu to je celé. ()

Brmbolec

Možno príbeh je obyčajným úspešným športovým klišé, ale mne ohromne sadol. Veľmi sa mi páčili herecké výkony a samotná chémia medzi postavami. Balovi a Wahlbergovi som uveril každý dialóg a pohľad. Podľa mňa Bale si sošku veľmi zaslúžil, pretože dal do tejto role všetko. Keď na konci filmu ukázali skutočného Dickyho, tak bolo krásne vidno, že Bale mal naštudovaný hádam každý jeho pohyb. Každopádne u mňa za 5* (a to aj za perfektný záverečný súboj v ringu) ()

whysoserious

Příběh jako ze šablony? Ale jděte vážení- s tím se přece musí počítat. Nebo zkuste někdo vymyslet ještě originální příběh z boxerského prostředí, který tu ještě nebyl:) Jsem zvědavý kolik z vás to opravdu dokáže, nehledě na to, že většina lidí ještě stále příběhy ve stylu Rockyho miluje, tak proč to opouštět? Já si to, musím přiznat, taky celkem užil. Velmi se mi líbil Christian Bale. A takovou matku ( či v horším případě tchýni), jakou zde hraje Mellisa Leo, bych teda rozhodně nechtěl:) Film možná nesrší originalitou, ale přesto si myslím, že by byla škoda nad ním předem ohrnovat nos. ()

Eilem

Ak čakáte film čisto o boxe neodporučujem vám ho.Boxové scény nie sú moc prevratné a ani ich nieje mnoho.Film vsádza na silu prébehu, čo určite nie je na škodu.Film je o utrápenom živote , drogovej závisloti,boji človeka samého zo sebou, a o veľkej zmene a snahe niečo v živote dokázať.Herecké výkonu solídne, Christian Bale vynikajúci.Opäť ukázal ,že na sebe dokáže zamakať a schudnúť neľlahké kilá ´´len´´ kvúli hereckej úlohe.Svoj repertoár postáv opäť rozšíril skvelým spôsobom.Kto má rád drámu s nádychom športu smelo do toho. ()

Solverino

Jedna hvězdička za CH.Balea (nostalgie za Batmana), jinak o prdu (na hranici Odpadu!). Strašná nuda, vydržel jsem to asi 20 min. Chaotické, bez hlubšího smyslu, prvoplán jako prase! Šílená nuda, koukat na ubožáky z periferie. Hnus. ()

Sid_77

Christian Bale jako chodící vyfetovaná kostra připomínající si zašlou slávu co se "snaží" pomoct bráchovi. Tolik různejch tváří Bala jsem ještě neviděl! Režijně klasické dílko ale ten až "televizní" způsob jakým byli udělaný ty zápasy, BOMBA. Ale nejvíc dělá stejně scénář! Jinak se mi moc líbila Melisa Leo jako pološílená vševědoucí matka. Jediný film kde mi nevadil Mark Walhberg. Taky to dost připomíná prvního Rockyho ale nemá to vlastní melodii:) 4/5 ()

Born2BeAlone

Průměrné sportovní drama, které dlouho v paměti nosit nebudu. Podobných filmů bylo natočeno mnoho a tenhle ničím nevyniká. Boxovací scény mi přišly věrohodně stejně jako Mark Wahlberg. Christian Bale dostal šanci ukázat naplno svůj herecký potenciál a využil jí maximálně. Ale to je asi tak všechno, co jsem si z filmu odnesl. Ono u životopisných filmů je to vcelku jednoduchý - buď vás hlavní postava něčím zaujme a vy si k ní vytoříte nějaký vztah (obdiv, sympatie,nenávist...), hltáte každou minutu a těšíte se na závěrečný zjištění "jak dopadl" anebo vás prostě ničím "nechytne" a vy si k ní až do konce filmu cestu nenajdete. Micky ani Dicky mi k srdci nepřirostli. ()

4k7

Nejvíc mě bavily všechny ty postavy, jejich pokřivené charaktery a vědomí, že jen oni umí dělat všechno nejlíp. Boxer Micky potýkající se s rodinnými problémy, snažící se prorazit v boxu, který je mu tak blízký. Blízký díky staršímu bráchovi, co s ním už odmala trénuje. Brácha Dicky mohl bejt dobrej, nezkurvit si život drogama a neúčastnit se každého průseru, který se namanul. Nespolehlivý dick Dicky je pro Mickyho jak betonové boty, táhnoucí ho ke dnu. Ale je to přece brácha ne? Dále matka s přehnaným smyslem pro rodinu, ignorující tak všechny problémy a s odhodláním kecat Mickymu do všeho, co udělá. A to ani nezmiňuju kurník, který obsadily Mickyho kvokající sestřičky. Boxer, který se chce stát jedničkou se musí rozhodnout, jestli dá přednost rodině co ho táhne k zemi, nebo přítelkyni, která jediná to s ním myslí fakt dobře. Jenže když jeho brácha má zase plno zkušeností a přece jenom by mu titul mohl pomoci vyhrát.... zamotané že jo? To se mi společně se zajímavým příběhem a znamenitými hereckými výkony líbilo asi nejvíc. Škoda jen, že tyhle srandy byly na úkor samotného boxu, kterého bych si v podobném filmu představoval víc. Potom celá cesta za titulem působí úplně banálně, jakoby šlo jen o rutijní záležitost ()

Ernie_13

Vynikajúci Mark Wahlberg a Christian Bale, vlastne celkovo bol film herecky neskutočne dobre obsadený. Mám rád filmy z boxerského prostredia a mám rád filmy založené na skutočnosti. Určite tento príbeh bratov Mickyho Warda a Dickyho Eklunda stojí za pozretie. ()

vitac.

Mám filmy o boxu rád, tenhle je "jen" další v řadě, ale je svůj a moc se mi líbil. Děj je v podstatě hodně předvídatelný, na druhou stranu je to ze života, takže s tím těžko šlo něco dělat;) Nicméně to vůbec nevadilo, "rodinná" atmosféra diváka do filmu lehce vtáhne a už nepustí. Poctivé čtyři hvězdičky. ()

MyrnaAlec

Parádní překvápko hlavně u Baleho - místy až komediální !!! V rámce obvyklých sportovních spektáklů se tento vymyká nasazením a věrohodností postav /vždyť je to dle skutečnosti/. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale